Zavrieť

Porady

kolko stoji vedenie podvojneho uctovnictva?

Mozete mi prosim povedat kolko stoji vedenie podvojneho uctovnictva?
predtym som mal zivnost a robil som si ho sam... ale podvojne neviem...
mam tak 10 vystavenych faktur za rok a zopar nakladov... ani telefon ani auto nemam na firmu.. ani platca DPH nie som.
chcel by som vediet kolko asi stoji ked mi to da niekto dokopy a spravi danove priznanie po konci roka?
nech mam nejaku predstavu...
dakujem
Usporiadat
tinaM tinaM

tinaM je offline (nepripojený) tinaM

Preštuduj si tému "Pošuškajte, koľko pýtať".
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

dakujem ... uz som sa pozrel a nie som moc mudry
su tam sumy ze za hodinu chcu 250sk... ten cas odhadujem tak na 4 hod. max.. co by bolo 1000sk a dalsi zase pise ze za to chcu 10 az 20 tis.

tak ja som sa rozhodol ze dam 3tis.. .. len teraz musim naist niekoho kto to za to spravi
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

chandler Pozri príspevok
dakujem ... uz som sa pozrel a nie som moc mudry
su tam sumy ze za hodinu chcu 250sk... ten cas odhadujem tak na 4 hod. max.. co by bolo 1000sk a dalsi zase pise ze za to chcu 10 az 20 tis.

tak ja som sa rozhodol ze dam 3tis.. .. len teraz musim naist niekoho kto to za to spravi
Podvojné účtovníctvo nie je o zaúčtovaní 10 faktúr. Za 3 tis. sk daňové priznanie + ročnú uzávierku + ročné účtovné výkazy - to asi zodpovednú osobu nenájdeš.

-------
Veronika
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

preco nie? urcite to nie je robota na viac ako pol dna... a 3tis za pol dna nie je zle, ci je?
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
chandler Pozri príspevok
preco nie? urcite to nie je robota na viac ako pol dna... a 3tis za pol dna nie je zle, ci je?
Predtým si mal živnosť. A teraz máš čo?
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

nic... ukoncil som zivnost... zalozil som s.r.o. a bol som zamestnany ale inde... teraz som nezamestnany majitel s.r.o. a nemam z toho nic a zijem s uspor... a ked sa minu budem riesit ako najlepsie vybrat zisk s tej s.r.o.
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

chandler Pozri príspevok
preco nie? urcite to nie je robota na viac ako pol dna... a 3tis za pol dna nie je zle, ci je?

akurat mi poradili ze si mozem dat pausalne vydavky takze tie 3tis. mozem zaplatit v hotovosti a aj viac kedze usetrim na daniach
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
chandler Pozri príspevok
akurat mi poradili ze si mozem dat pausalne vydavky takze tie 3tis. mozem zaplatit v hotovosti a aj viac kedze usetrim na daniach
Tak tá rada o paušálnych výdavkoch Ti je nanič. Si povinný viesť PÚ. A v takom prípade je paušálna sadzba nezávislá na počte dokladov 5.000.- Sk. Lebo to nie je len o účtovaní faktúr. Tam sú ešte také veci, ako ZI, RF a pod.
0 0
tinaM tinaM

tinaM je offline (nepripojený) tinaM

chandler Pozri príspevok
akurat mi poradili ze si mozem dat pausalne vydavky takze tie 3tis. mozem zaplatit v hotovosti a aj viac kedze usetrim na daniach
Chandler, ale v téme "televízor do nákladov" si hovoril o FO, nie o právnickej, preto bola reč o paušálnych výdavkoch.
0 0
Lubica3 Lubica3

Lubica3 je offline (nepripojený) Lubica3

Chandler, ešte to len upresním, lebo vidím, že sa pýtaš v inej téme na paušálne výdavky, tie si môžeš uplatniť len ako FO a ty uvádzaš, že máš sro, takže jednoznačne PU a skutočné výdavky. A takisto cena za spracovanie trochu závisí aj od regionu, žial.
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

dakujem za upresnenie... uz je mi to jasne .. v podstate je to tak ako som si myslel aj predtym.... ale nebola to moja chyba lebo tie pausalne vydavky mi poradili este predtym ako som ja spravil ten preklep s FO (mna furt myli to ze FO za zacina na "F" tak isto ako firma
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
odkiaľ si, chandler?
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

z BA
0 0
Lion Topoľčany Lion Topoľčany

Lion Topoľčany je offline (nepripojený) Lion Topoľčany

chandler Pozri príspevok
z BA
Hm...tak to bude drahé...
0 0
mlaco mlaco

mlaco je offline (nepripojený) mlaco

Vytvorenie vykazu pre zbierku listin pre SROcku: tuto zalezitost v praxi robi (externy) uctovnik, alebo si to sro robieva sama?

Chcem si spravit nazor na to, ci (ako) by mohla v tomto uctovnicka mala pomahat. (ide o cca 18 faktur/mes, bez zamestnancov a brigadnikov, vedenie uctovnictva pod 4000 sk/mes, ba)

Dik za info!
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

mlaco Pozri príspevok
Vytvorenie vykazu pre zbierku listin pre SROcku: tuto zalezitost v praxi robi (externy) uctovnik, alebo si to sro robieva sama?

Chcem si spravit nazor na to, ci (ako) by mohla v tomto uctovnicka mala pomahat. (ide o cca 18 faktur/mes, bez zamestnancov a brigadnikov, vedenie uctovnictva pod 4000 sk/mes, ba)

Dik za info!
Asi nerozumiem ...
Výkaz pre Zbierku listín - myslíš účtovnú závierku, ktorá sa ukladá do Zbierky listín ? Je to "výstup" z účtovníctva, takže je to práca pre účtovníka.
Druhej časti neromumiem vôbec ...v čom má pomáhať účtovník - v spracovaní účtovníctva ?
0 0
mlaco mlaco

mlaco je offline (nepripojený) mlaco

Johanka Pozri príspevok
Asi nerozumiem ...
Výkaz pre Zbierku listín - myslíš účtovnú závierku, ktorá sa ukladá do Zbierky listín ? Je to "výstup" z účtovníctva, takže je to práca pre účtovníka.
Druhej časti neromumiem vôbec ...v čom má pomáhať účtovník - v spracovaní účtovníctva ?
dakujem,

takze postup je taky, ze uctovnicka mi vypracuje "uctovnu uzavierku" ja k tomu spisem nejaky sprievodny list a toto odnesiem do zbierky?
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
mlaco Pozri príspevok
dakujem,

takze postup je taky, ze uctovnicka mi vypracuje "uctovnu uzavierku" ja k tomu spisem nejaky sprievodny list a toto odnesiem do zbierky?
... a odnesiete do 30 dní po jej schválení orgánom k tomu určeným (v s.r.o. valné zhromaždenie).
0 0
mlaco mlaco

mlaco je offline (nepripojený) mlaco

Jana Acsová Pozri príspevok
... a odnesiete do 30 dní po jej schválení orgánom k tomu určeným (v s.r.o. valné zhromaždenie).
Uhh, dakujem, zacina mi byt jasno....

Moju povodnu otazku preformulujem: dokument "Valne zhromazdenie" si vypracuje SRO sama, alebo toto urobi uctovnicka, resp. v tomto pomaha?

Valne zhromazdenie nema nic riesit, ide o mini-sro, kedy sa len maju uspokojit tie rezervne fondy, nieco ostane na ucte a zvysok ako odmena pre konnatela.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
mlaco Pozri príspevok
Uhh, dakujem, zacina mi byt jasno....

Moju povodnu otazku preformulujem: dokument "Valne zhromazdenie" si vypracuje SRO sama, alebo toto urobi uctovnicka, resp. v tomto pomaha?

Valne zhromazdenie nema nic riesit, ide o mini-sro, kedy sa len maju uspokojit tie rezervne fondy, nieco ostane na ucte a zvysok ako odmena pre konnatela.
Toto sú povinnosti konateľa-štatutára. A je úplne jedno, či je mini, alebo maxi s.r.o. Povinnosti majú rovnaké.
0 0
Načítať ďalšie