Zavrieť

Porady

Dohoda o vykonani prace

Ahojte, potrebovala by som od Vas surnu radu:

V roku 2003 sme zamestnavali ludi na dohodu o vykonani prace. Problem je v tom, ze zamestnavatel s nimi neuzatvoril pisomne zmluvy. Teraz mi ma prist danova kontrola, tak to chcem dat do poriadku. ide o to, ze v penaznom denniku je vyditelne, ze sme vyplatili napr. za mesiac januar 40 000 Sk, na dani odvedene 4000 Sk, len nemam k tomu potrebne papiere.

moja otazka:
Chcem teda vystavit dohody o vykonani prace, pricom mi byvali zamestnanci na dohodu slubili, ze mi tie dohody popodpisuju.

Aj v roku 2003 platilo, ze na dohodu o vykonani prace do sumy 3000 Sk sa odvadzala iba dan?

poradte ako mam tie zmluvy spravit, aby to bolo O.K.?
Usporiadat
rage1 rage1

rage1 je offline (nepripojený) rage1

nikto neporadi?
0 0
rage1 rage1

rage1 je offline (nepripojený) rage1

naozaj nikto?
0 0
rage1 rage1

rage1 je offline (nepripojený) rage1

Prosim vsetky dobre duse o pomoc
0 0
Luba2 Luba2

Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

Prečo do 3.000? Do 4.000 sk bola 10% daň nie? A čo sa týka písomnej formy, do pol roka 2003 platil jeden starý zákonník práce, po pol roku nový a podľa starého si mohla uzatvoriť dohodu o vykonaní práce aj ústne. Ak sa dobre pamätám, tak iné si z dohody neodvádzala, len daň, buď do 4.000 10%, alebo preddavkovú.
Pomôže Ti to?
0 0
rage1 rage1

rage1 je offline (nepripojený) rage1

jaj velmi pekne ti dakujem, nebola som si ista s tou vyskou sumy, niekde som citala ze do 3000 Sk, ale ked je to do 4000 Sk tak este lepsie. prosim ta a mohla by si mi este povedat, kde najdem, ze uzatvaranie dohody o vykonani prace mohlo byt aj ustne?ulahcilo by mi to koprc roboty. dakujem ti
0 0
Luba2 Luba2

Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

§ 236, ods. 2 - prvá veta starého zákonníka práce, ale prečítaj si ten odsek celý, ak ho nemáš kde nájsť, Ti ho opíšem. /Platil do 30.6.2003/ Len mi rýchlo odpíš, ponáhľam sa.
0 0
rage1 rage1

rage1 je offline (nepripojený) rage1

napis mi ho prosim
0 0
Luba2 Luba2

Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

1./ DOVP môže zamestnávateľ s fyz. osobou uzavrieť , ak predpokladaný rozsah práce na ktorý sa dohoda uzaviera, nie je vyšší ako 100 hodín. Do predpokladaného rozsahu práce sa započítava aj doba práce vykonávanej zamestnancom pre zamestnávateľa v tom istom kal. roku na základe inej dohody o vykonaní práce.

2./ Dohoda o vykonaní práce sa uzaviera písone alebo ústne. V dohode musí byť vymedzená pracovná úloha, dojednaná odmena za jej vykonanie a spravidla sa v nej dojednáva aj doba, v ktorej sa má pracovná úloha vykonať. V písomnej dohode prípadne v písomnom zázname o ústne uzavretej dohode, má zamestnávateľ okrem toho uviesť predpokladaný rozsah práce podľa predchádzajúceho odseku, pokiaľ jej rozsah nevyplýva priamo z vymedzenia pracovnej úlohy.

Takže byť Tebou urobím niečo, čo nazvem písomným záznamom o ústne uzatvorených dohodách, tam nasúkam fyzické osoby, všetky dohody aj s náležitosťami každú do jedného riadku, vymedzím pracovnú úlohu, hodiny, odmenu. Na jednej A4 budeš mať všetko a mala by si to mať v poriadku. Ak Ťa nenapadne niečo lepšie. Pozor na dátum len do 30.6.2003.
0 0
rage1 rage1

rage1 je offline (nepripojený) rage1

strasne moc ti dakujem, si zlata
0 0
Naile Naile

Naile je offline (nepripojený) Naile

ˇuž poradili, ale inde
0 0
Luba2 Luba2

Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

Rage - ja som sa Ti tak snažila rýchlo pomôcť, že som sa pomýlila,a čo sa Ti veľmi ospravedlňujem.
Všetko platí, tak ako som Ti napísala, ale tie dohody musíš mať písomné, ja som si to zosumarizovala cestou domov, ten zákon platiil už rok pred tým a ja som si platnosť pomýlila s tou veľkou novelou z 1.7.2003. Takže dohody si urob PÍSOMNÉ, aj keď kratučké, ale aby boli s každou fyzickou osobou, aby si nemala problémy.
Presné znenie vtedy platného zákona /na ktorý som pozabudla neviem, doma ho nemám/ ale ak nepomôže niekto iný, ráno okolo desiatej z roboty Ti napíšem.
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Rage, prikladam § 226 Zakonnika prace, ktory hovori o Dohodach o vykonani prace.
0 0
resola resola

resola je offline (nepripojený) resola

DVP - 300 hod. ročne je u jedného zamestnávateľa , alebo sa spočítava u všetkých zamestnávateľov v priebehu roka ?
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

U jedného zamestnávateľa.
0 0
atramka atramka

atramka je offline (nepripojený) atramka

Rada by som upozornila, že od 1.4.2005 je treba aj uzatvorenie novej DoVP nahlásiť pred uzatvorením do Soc.poistovne. (dodržanie zákona o nelegálnej práci). Kto robíte nové dohody nezabudnite na to.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

A ja som počula, že treba nahlásiť aj staré od 1.1.2005, ktoré stále trvajú, napr. brigádnické práce študentov. Vraj ich treba nahlásiť do konca mája. Viete niečo bližšie?
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

ano to je pravda aj tych starych dohodarov treba do 31.05. nahlasit este raz.
0 0
aladin aladin

aladin je offline (nepripojený) aladin

pocul so nasledovnej veci . , firma vyplaca na dohodu o brigadnickej praci studentov.. , studentov , s tým že k podkladom pripajaju (firma) svoje cestne vyhlasenie že nimi vyplatený prijem jednotlivým studentom do konca roka neprekroci xy.. nepamatam si ciastku žeby 1/2 nezdanitelnej položky... a preto to nezdanuju... 19 percentami. No podla mna je to hlupost , vsak keby brigadnik podpísal vyhlasenie tiež nemusia platit dan nie... Pocul som to od znameho ktorý tam ma na starosti mzdy a je tam nový a takto prebral agendu... podla mna je to zle...
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

aladin
pocul so nasledovnej veci . , firma vyplaca na dohodu o brigadnickej praci studentov.. , studentov , s tým že k podkladom pripajaju (firma) svoje cestne vyhlasenie že nimi vyplatený prijem jednotlivým studentom do konca roka neprekroci xy.. nepamatam si ciastku žeby 1/2 nezdanitelnej položky... a preto to nezdanuju... 19 percentami. No podla mna je to hlupost , vsak keby brigadnik podpísal vyhlasenie tiež nemusia platit dan nie... Pocul som to od znameho ktorý tam ma na starosti mzdy a je tam nový a takto prebral agendu... podla mna je to zle...
Ak brigádnik nepodpisuje "Vyhlásenie ..." pre uplatnenie nezdaniteľnej časti ZD, tak sa zrejme deje chyba, ktorú napravia doplnením "Vyhlásení ..".
0 0
ala13 ala13

ala13 je offline (nepripojený) ala13

pehy na nose
STRELEC
Ak brigádnik nepodpisuje "Vyhlásenie ..." pre uplatnenie nezdaniteľnej časti ZD, tak sa zrejme deje chyba, ktorú napravia doplnením "Vyhlásení ..".
Vazne to takto ide, ze ked dohodar podpise Vyhlasenie pre uplatnenie NCZD, tak sa vobec nemusi odviest dan za predpokladu, ze prijem neprekroci NCZD? Ale 0,8% urazoveho poistenia sa soc.poistovni aj tak muselo odviest, ze? Aj sa do soc.poi. museli hlasit, vsak? Takze ziadna moznost ''dorobit'' dohodara spätne?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať