Zavrieť

Porady

TROPICARIUM-BUDAPEST

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Vie mi niekto poradit ako sa z BA dostanem do TROPICARIA v Budapesti? Ono by to malo byt nejak na okraji Budapesti pri nejakom nakupnom centre Campóna. Z BA by som chcela ist vlakom. Dakujem
Naposledy upravil arizona : 14.06.11 at 20:21
Usporiadat
Mariana42 Mariana42

Mariana42 je offline (nepripojený) Mariana42

Ahoj, Kvietoček, našla som ti niečo:
najprv zisti, kde má vlak z BA konečnú - Keleti Pályaudvar, alebo Nyugati Pályaudvar.
Podľa toho som vyhľadala spojenie:
Trošku Ti to aj preložím:z Nyugati Pályaudvar ideš metrom č. 3 - 3 zastávky vystúpiš na Ferenciek tere a tam nastúpiš na autobus č. 233E a ideš 10 zastávok a vystúpiš na Jókai Mor utca. Cesta trvá 44 minút.
Podľa mňa toto je jednoduchšia alternatíva ako z Keleti pályaudvar.

1/
http://utvonal.bkv.hu/
Budapest VI., Nyugati Pályaudvar
Budapest XXII., Nagytétényi út 43
Felszáll
Nyugati pu.
M3 metró
3 megálló
1 perc várakozás
6 perc utazás
Átszáll
Ferenciek tere
233E busz
10 megálló
13 perc várakozás
19 perc utazás
Leszáll
Jókai Mór utca
Összesen: 14.18 km
Utazási idő: 44 perc






2/

Ani z Keleti to nie je zložité:
Nastúpiš na autobus č. 7 ideš 3 zastávky, vystúpiš na Kazinczy utca, nastúpiš na autobus č. 233 E a vystúpiš na konečnej.

http://utvonal.bkv.hu/
Budapest VII., Keleti Pályaudvar
Budapest XXII., Nagytétényi út 43
Felszáll
Baross tér Keleti pu.
7 busz
3 megálló
73 busz
3 megálló
3 perc várakozás
5 perc utazás
Átszáll
Kazinczy utca
233E busz
12 megálló
7 perc várakozás
22 perc utazás
Leszáll
Jókai Mór utca
Összesen: 14.337 km
Utazási idő: 40 perc
233 E premáva len v pracovných dňoch!!!!

V dňoch prac. pokoja a v sobotu možno zvoliť túto trasu:
Nástup na zast. Nyugati Pályaudvar na električku č. 4 - vystúpiť na 11. zastávke: Budafoki út.
Tam nastúpiť na autobus č. 3 a vystúpiť na zast. Jókai Mór utca.
Budapest VI., Nyugati Pályaudvar
Budapest XXII., Nagytétényi út 43
Felszáll Nyugati pu.
4 villamos 11 megálló
4 perc várakozás 20 perc utazás
Átszáll Budafoki út
3 busz 16 megálló
5 perc várakozás 19 perc utazás
Leszáll Jókai Mór utca

Összesen: 14.049 km
Utazási idő: 51 perc

S malými deťmi odporúčam navštíviť aj zoologickú záhrad. Je tam aj malá japonská záhrada, skleník s motýlmi a skleník pre tropické rastliny.
Naposledy upravil Mariana42 : 05.11.07 at 10:09
3 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

Pre doplnenie prikladám link, kde sa tiež dozvieš ako sa tam dostať z centra Budapešti a ceny vstupeniek. Tropicarium je priamo v nákupnom centre CAMPONA, a je to úplne na okraji mesta. Asi ako IKEA alebo Avion center v BA. Je tam krásne, prehliadka trvá cca jednu až dve hodiny.
http://www.madarsko.sk/main.php?fold...rticlelist&iid=
1 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

ja som tam bola cca pred 2 rokmi, zhodou okolností práve ked bol čas kŕmenia žralokov - dalo sa to pozerať cez sklenenú stenu toho akvária. žraloky sa kŕmili každý štvrtok o 15,00 hod. (ak to odvtedy nezmenili) tak si návštevu naplánuj okolo tohto termínu
1 0
Kvietocek Kvietocek

Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Dakujem za informacie velmi mi to pomohlo.
Chcem sa ešte opýtať - existuje v Budapešti niečo také ako celodenný lístok ktorý platí aj na električku aj na bus? V BA si stačí kúpiť 24 hod. a mam to poriešené. Nemusím potom hladať zakaždým drobáky do automatu.
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

Kvietocek Pozri príspevok
Dakujem za informacie velmi mi to pomohlo.
Chcem sa ešte opýtať - existuje v Budapešti niečo také ako celodenný lístok ktorý platí aj na električku aj na bus? V BA si stačí kúpiť 24 hod. a mam to poriešené. Nemusím potom hladať zakaždým drobáky do automatu.
Zistil som u kolegyni, ktorá má s týmto skúsenosti. Celodenný lístok je dostať, ktorý platí vraj aj na metro, trolejbus, električku, autobus. Stojí 1 350,-Ft. Dostať to vraj kúpiť v nejakom stánku, keď sa vystúpi z vlaku, niekde oproti je metro a tam je ten stánok, kde sa takýto lístok dá kúpiť.
Veľa šťastia...
1 0
Mariana42 Mariana42

Mariana42 je offline (nepripojený) Mariana42

Ešte by som chcela doplniť, že lístok sa volá "napijeď " ,a naposledy keď som bola /asi pred rokom/ tak ho predávali priamo v metre - prešli sme do areálu metra cez sklenené dvere a na pravej strane je pokladňa/ešte pred automatmi na označenie lístkov/.
Šťastnú cestu, a potom napíš ako si sa mala!
1 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

Kvietocek Pozri príspevok
Vie mi niekto poradit ako sa z BA dostanem do TROPICARIA v Budapesti? Ono by to malo byt nejak na okraji Budapesti pri nejakom nakupnom centre Campóna. Z BA by som chcela ist vlakom. Dakujem
Kvietocek, tak ako, bola si? A nezablúdila?
0 0
Reprografia Reprografia

Reprografia je offline (nepripojený) Reprografia

a čo tí, ktorí by chceli ísť autom. Viete poradiť cestu resp. nejaký plánik?
Díki
0 0
1marta3 1marta3

1marta3 je offline (nepripojený) 1marta3

neboli ste tam niekto tento rok.... len by som chela vedieť či sa niečo nezmenilo....napr. vstupné, či je potrebné si objednať vstupenky a tak...

pekný deň
0 0
janka345 janka345

janka345 je offline (nepripojený) janka345

Dobrý deň, planujeme navštíviť Oceanárium v Budapešti. Chcela by som sa opýtať či su nejaké spoje z hlavnej vlakovej stanice v Budapešti smerom na Oceanárium. Pešo to je 13,5 km. Nedarí sa mi k tomu dopátrať.
ďakujem
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

janka345 Pozri príspevok
Dobrý deň, planujeme navštíviť Oceanárium v Budapešti. Chcela by som sa opýtať či su nejaké spoje z hlavnej vlakovej stanice v Budapešti smerom na Oceanárium. Pešo to je 13,5 km. Nedarí sa mi k tomu dopátrať.
ďakujem
pozri v tejto téme:
http://www.porada.sk/t64308-tropicarium.html - hned v 1. príspevku máš presnú trasu
alebo aj tu:
http://www.madarsko.sk/main.php?fold...rticlelist&iid
0 0
martina0203 martina0203

martina0203 je offline (nepripojený) martina0203

Dobrý deň,
chcem sa spýtať, či niekto bol už v Maďarsku - tropicarium. Chceli by sme si spraviť výlet, no neviem, ako to tam je, pretože by som rada zobrala aj 2 ročné krsniatko. Dá sa tam ísť aj s kočíkom? Nemyslíte, že by sa bála rýb?
Ďakujem za vaše reakcie na tému..
0 0
AnikoAd AnikoAd

AnikoAd je offline (nepripojený) AnikoAd

Kamoška tam bola s trojročným vnúčikom a velmi sa im tam páčilo.. kočík by nemal byt problém. Najviac ludí chodí tuším vo štvrtok, vtedy krmia žraloky...ale na ich www. si možeš pozriet viac.
1 0
martina0203 martina0203

martina0203 je offline (nepripojený) martina0203

Ďakujem Vám veľmi pekne, ste zlatí...
0 0
dalid dalid

dalid je offline (nepripojený) dalid

tu najde vsetko o pristupe do Tropicaria:
http://www.tropicarium.hu/index.php?...bility&lang=sk

Vlani sme tam boli autom, prijemny zazitok. Mozno si ho v lete zopakujeme . Prajem prijemny vylet.
3 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Boli sme pred 3 dňami, s kočíkom v pohode, jedine časť plazov a obojživelníkov je pár schodíkov, inak všetko v pohode. Bolo tam veľa detičiek a pišťali od radosti.
Žralok.jpg  
Dažďový prales.jpg  
1/1
0 0
martina0203 martina0203

martina0203 je offline (nepripojený) martina0203

Prosím Ťa keď si tam bola pred tromi dňami, koľko bolo vstupné? Pretože všade píšu inak. Ďakujem.
0 0
dalid dalid

dalid je offline (nepripojený) dalid

Myslím, že na ich stánke by nemali mať nesprávne informácie!!!

http://www.tropicarium.hu/index.php?...prices&lang=sk

Dospelý (18-62 rokov) 2300 Ft
Dieťa (4-18 rokov) 1600 Ft/1900 Ft
Študent (-26 rokov) 1900 Ft
Dôchodca (nad 62 rokov) 1600 Ft
1 0
martina0203 martina0203

martina0203 je offline (nepripojený) martina0203

Ďakujem...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať