Zavrieť

Porady

Recepty - studená kuchyňa

Ahojte. Nemáte niekto dobrý tip - recept na studenú kuchyňu. Robím pre dcéru menšiu oslavu a chcela by som pre hostí pripraviť niečo malé na zahryznutie - chuťovky alebo nejaké šaláty, napr. cestovinové. Ďakujem.
Usporiadat
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
kuk sem: http://www.menu.sk/recepty.asp?kateg...d_kategoria=96
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
noka noka

noka je offline (nepripojený) noka

Cestovinový šalát.
Uvariť cestovinu (ja mám najradšej na tento šalát mašličky). Na malé kocky nakrájať čerstvú zeleninu - uhorky, paradajky , papriku - môže sa pridať sterizovaný hrášok, kukurica podľa chute, osoliť vegetou, štipkou korenia alebo byliniek a zmiešať s tatarskou omáčkou alebo kyslou smotanou.
0 0
maria7 maria7

maria7 je offline (nepripojený) maria7

K tým cestovinám - ja robím aj tie trojfarebné s tuniakom alebo opečenými kuracími prsiami s kari korením nakrájanými na rezance apod.. Pridám ster. hrášok, kukuricu, šampióny - čo domácnosť dá, dochutím soľou, vegetou a trochu čierneho korenia a dám majolenku a biely jogurt.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

noka Pozri príspevok
Cestovinový šalát.
Uvariť cestovinu (ja mám najradšej na tento šalát mašličky). Na malé kocky nakrájať čerstvú zeleninu - uhorky, paradajky , papriku - môže sa pridať sterizovaný hrášok, kukurica podľa chute, osoliť vegetou, štipkou korenia alebo byliniek a zmiešať s tatarskou omáčkou alebo kyslou smotanou.
alebo aj biely jogurt
0 0
milagros208 milagros208

milagros208 je offline (nepripojený) milagros208

V nejakej relácii v televízii dávali recept na cestovinový šalát so šunkou, syrom, kukuricou a ďalej neviem. Vyzeralo to celkom dobre a jednoducho, tak som si to nezapísala. Teraz si už na ten recept nespomínam. Neviete niekto ako sa tento cestovinový šalát robí? Ďakujem.
0 0
Mackovka Mackovka

Mackovka je offline (nepripojený) Mackovka

Marti.ka Pozri príspevok
Ahojte. Nemáte niekto dobrý tip - recept na studenú kuchyňu. Robím pre dcéru menšiu oslavu a chcela by som pre hostí pripraviť niečo malé na zahryznutie - chuťovky alebo nejaké šaláty, napr. cestovinové. Ďakujem.

Pozri si aj tému Pohostenie pre návštevy je tam veľa receptov zo studenej kuchyne.
0 0
zsolt69 zsolt69

zsolt69 je offline (nepripojený) zsolt69

Teraz som našiel.
0 0
sysula sysula

sysula je offline (nepripojený) sysula

Obnovujem tému..prosila by som nejaky receptik na studenu misu (nie salaty)..sunka, syr a rolady nam uz lezu krkom..
Dakujem
0 0
Katka91 Katka91

Katka91 je offline (nepripojený) Katka91

sysula Pozri príspevok
Obnovujem tému..prosila by som nejaky receptik na studenu misu (nie salaty)..sunka, syr a rolady nam uz lezu krkom..
Dakujem
Nie je to síce vyslovene recept na studenú misu, ale je to chutné a nie je to ani šalát, ani šunka, syr ani roláda
Kuracie prsia si nakrájaš na čo najtenšie plátky, osolíš, okoreníš mletým čiernym korením a na oleji opekáš z obidvoch strán tak, aby mäsko chytilo jemnú hnedastú kôrku. Vyberieš, pokrájaš na tenké rezance. Do výpeku pridáš cibuľu nakrájanú na pásiky - "fúziky", chvíľku opečieš do sklovita a pridáš polievkovú lyžicu medu. Keď sa ti to pekne prehreje, vrátiš tam mäsko a celé to ešte raz prehreješ. Po vychladnutí je to vynikajúce s chlebom. Nám to väčšinou vychadnúť nestihne. Teplé je to výborné so zemiakovou kašou.
0 0
sysula sysula

sysula je offline (nepripojený) sysula

Dakujem, urcite vyskusam Skor by sa mi teraz vsak zislo nieco, co mozem pouzit na studenu misu..
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Misy môžeš urobiť s rozličnými vecami, už je k dispozícii množstvo typov šuniek,syrov, ja robievam s manželom aj kanapky, ktoré sú buď na studeno alebo ich nakrátko zapečieme a podávame teplé- väčšinou sa veľmi rýchlo minú, k misiam je dobré urobiť nejaké pomazánky, ktoré sú súčasťou mís, event. nejaké studené šaláty napr. s kuracieho vareného mäska, varenej zeleniny( mrkva, petržlen, zeler, soľ a kys. smotana zmiešať) upraviť to na šalátový list, každý si naberie na malé sendviče, alebo toasty.
ja používam aj sušené rajčiny v oleji, olivy....alternatív je naozaj mnoho.
0 0
lorelei lorelei

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

Ako jednohubky moze byt aj talianska Bruschetta. Krajec chleba natries - u nas asi kecupom, na to mozzarellu, hribiky zavarane, alebo koktail rajcinky s bazalkou, alebo tuniaka, cokolvek podla chuti. Potom to daj do truby zapiect, pokrajaj na kocky alebo pasy, a mas jednohubky. Je to v podstate akoby pizza, ale toto je zasa troska o inom - uz len hrubka chleba a vobec cesto. Takze navrch si daj, co len mate radi. K tomu je dobra "salsa rosa" - a to je majoneza s kecupom zmiesana - kecupu davam od oka, aby to bolo ruzove, a podla chuti samozrejme, aby to bolo dobre. Je to vyborne a zasa nieco ine.
0 0
lorelei lorelei

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

Pre zmenu mozes s vajiciek urobit omeletu, nakrajat tiez na kocky, alebo do tvaru nejakeho - mozes aj vykrajovat a polozit na sendvice alebo rozky, bagety- kolieska - tie si natri napr. horcicou, sardel. pastou, alebo niecim pikantnejsim,na to rajcinu, papriku, olivku. Zasa podla chuti, len pustit fantaziu. Kusok syra tak isto na to, vyborny je aj balkansky na kocky nakrajany na tom.
0 0
sysula sysula

sysula je offline (nepripojený) sysula

Super, vyskusam.. lorelei nemas nahodou foto?
0 0
mariro mariro

mariro je offline (nepripojený) mariro

Dakujem lorelei,teda aj mne si pomohla, uz viem co Ti prichystam ked pridete v piatok.Dobre napady....este raz dakujem
0 0
lorelei lorelei

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

sysula Pozri príspevok
Super, vyskusam.. lorelei nemas nahodou foto?
nemam skusim ale najst, ozaj treba vidiet, ale zasa, vy ste sikulky a nemate problem s fantaziou
0 0
lorelei lorelei

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

mariro Pozri príspevok
Dakujem lorelei,teda aj mne si pomohla, uz viem co Ti prichystam ked pridete v piatok.Dobre napady....este raz dakujem
Ale vela nachystaj, uz pre dvoch. To som si teda dobre vymyslela, ze?
0 0
lorelei lorelei

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

Takze bruschetta:
bruschetta1.jpg  
bruschetta 2.jpg  
1/1
0 0
sysula sysula

sysula je offline (nepripojený) sysula

parada..tak a po prichode domov sa ide kuchtit
0 0
lorelei lorelei

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

Mozno to najdete v receptoch slovenskych - aspon ja somto tak videla,ze treba najprv opiect na oleji ten chlieb. Urcite nie, budete mat z toho mastnu topenicku, zapiect vsetko spolu na koniec, bude to chrumkave a nie mastne, ale stavnate a mnam. Este kludne dajte aj cesnak, ak mate radi, miesto kecupu tam rozmiesajte rajciny v stave z konzervy - v mixeri a ochutit sol, korenie, cesnak, bazalka susena, alebo oregano. V podstate ide na to vsetko, ako aj na pizzu. Samozrejme, sunka, slaninka, udene.....salam, klobaska.....Ja to nejem, tak som na to zabudla A este je to vyborne aj s baklazanom ogrilovanym a cerstve rajcinky k tomu,a balkansky syr - tak toto si ochutit extra na tanieriku - citronom, sol, korenie a dat na chlieb. Tak praci cest.
Naposledy upravil lorelei : 03.04.08 at 15:00
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať