Zavrieť

Porady

Daňové priznanie typu A - pomoc

prosím Vás o pomoc pri vyplnení d. priznania. Jedná sa o príjem za 4 mesiace . Ide len o príjem zo zahraničia
Riadok 36základ dane : 44542,-
Riadok 37 nezd. časť na daňovníka : 80832,-

V riadku 41: bude 0,-
Moja otázka: Treba vyplniť aj kolonky 42-50 ak vlastne daň bude 0,-
Ešte si viem predstaviť vyplniť riadok 45,46 kde uvediem vlastne ten istý príjem zo zdrojov v zahraničí a daň zaplatená v zahraničí.
poradte ako vyplniť toto DP:


.
Naposledy upravil fifina : 02.03.05 at 06:13
Usporiadat
timike1991 timike1991

timike1991 je offline (nepripojený) timike1991

Ahojte. Mám jeden problém. Bratovy by trebalo vyplniť daňové priznanie. mám všetký údaje k tomu. No neviem ako to je s manželkou, keď ona je živnostníčka v zahraničí, na Slovensko niaké odvody neodvádza. Môžem základ dane znížiť?
0 0
stormcatcher stormcatcher

stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

Pekný deň.

Poprosím o radu ak FO vedený na UP má za rok 2012 príjem len z dohôd,
Vyplňujú sa riadky r.32 úhrn príjmov od všetkých zamestnávateľov a r.32a úhrn príjmov plynúcich na základe dohôd o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru, alebo stačí len r.32

Ďakujem pekne
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
stormcatcher Pozri príspevok
Pekný deň.

Poprosím o radu ak FO vedený na UP má za rok 2012 príjem len z dohôd,
Vyplňujú sa riadky r.32 úhrn príjmov od všetkých zamestnávateľov a r.32a úhrn príjmov plynúcich na základe dohôd o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru, alebo stačí len r.32

Ďakujem pekne
Nie je to tam zrozumiteľne napísané?
r.32 úhrn všetkých príjmov
r.32a Z TOHO: dohody

keďže pracoval na len dohody, do r. 32 a 32a napíše tú istú sumu.
0 0
Katarina-fa Katarina-fa

Katarina-fa je offline (nepripojený) Katarina-fa

môžem niekoho skúseného poprosiť o radu pri vypĺňaní DP typ A :

FO si platila do 31/05/2012 dobrovoľné odvody do SP + odvody do ZP (nebola zamestnaná)
Od 01/06 - 31/12/2012 zamestnaná - má potvrdenie o zdaniteľných príjmoch od zamestnávateľa

pri vypĺňaní DP sa do r.33 úhrn povinného poistného spočíta poistné z potvrdenia o príjme spolu s poistením dobrovoľne zaplateným podľa výpisu z účtu o uhradených platbách do SP a ZP?

ďakujem za pomoc
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

timike1991 Pozri príspevok
Ahojte. Mám jeden problém. Bratovy by trebalo vyplniť daňové priznanie. mám všetký údaje k tomu. No neviem ako to je s manželkou, keď ona je živnostníčka v zahraničí, na Slovensko niaké odvody neodvádza. Môžem základ dane znížiť?
Vlastným príjmom manželky je aj príjem=tržby zo živnosti v zahraničí. Ak je vyšší ako NČZD, nemá nárok na odpočet NČZD na manželku.
0 0
miska31 miska31

miska31 je offline (nepripojený) miska31

Dobrý deň. Otec (invalidný dôchodca) a brat (študent na VŠ-denne) boli minulý rok vo volebnej komisii. Z mestského úradu im dali potvrdenie o príjmoch FO zo závislej činnosti... úhrn príjmov=37,21, úhrn poistného na zdravotné =0,74, čzd=36,47, úhrn zrazených preddavkov na daň=6,92. Môžu si podať DP - kde bude r.32=37,21 r.33 a r.33b=0,74, r.34 a r.36=36,47, r.37 a r. 39=3644,74. r.62 a r.64=6,92. Bude to OK? vrátia daň? treba k DP ešte niečo priložiť napr. potvrdenie o štúdiu a výmer o inv dôchodku. Dakujem veľmi pekne.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

miska31 Pozri príspevok
Dobrý deň. Otec (invalidný dôchodca) a brat (študent na VŠ-denne) boli minulý rok vo volebnej komisii. Z mestského úradu im dali potvrdenie o príjmoch FO zo závislej činnosti... úhrn príjmov=37,21, úhrn poistného na zdravotné =0,74, čzd=36,47, úhrn zrazených preddavkov na daň=6,92. Môžu si podať DP - kde bude r.32=37,21 r.33 a r.33b=0,74, r.34 a r.36=36,47, r.37 a r. 39=3644,74. r.62 a r.64=6,92. Bude to OK? vrátia daň? treba k DP ešte niečo priložiť napr. potvrdenie o štúdiu a výmer o inv dôchodku. Dakujem veľmi pekne.
nič neprikladáš, žiadne potvrdenia o ID či návšteve školy, súčasťou DP bude potvrdenie zo záv. činnosti a funkčných požitkov za rok 2012......
predsa nežiadaš DB.......
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Nemám pred sebou DP typ A, neviem či tam nie sú nejaké zmeny, takže čo sa týka riadkov v DP ti neporadím, ale tú preddavkovú dań im vrátia. Postupuj podľa toho potvrdenia a to potvrdenie je súčasťou DP.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Katarina-fa Pozri príspevok
môžem niekoho skúseného poprosiť o radu pri vypĺňaní DP typ A :

FO si platila do 31/05/2012 dobrovoľné odvody do SP + odvody do ZP (nebola zamestnaná)
Od 01/06 - 31/12/2012 zamestnaná - má potvrdenie o zdaniteľných príjmoch od zamestnávateľa

pri vypĺňaní DP sa do r.33 úhrn povinného poistného spočíta poistné z potvrdenia o príjme spolu s poistením dobrovoľne zaplateným podľa výpisu z účtu o uhradených platbách do SP a ZP?

ďakujem za pomoc
Dobrovoľné poistenie sa do DP neuvádza. Dávaš len údaje z potvrdenia,
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Zamestnanec v TPP bol v roku 2012 členom volebnej komisie. Ovplyvní tento príjem nárok zamestnanca na zamestnaneckú prémiu ?
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

veronikasad Pozri príspevok
Zamestnanec v TPP bol v roku 2012 členom volebnej komisie. Ovplyvní tento príjem nárok zamestnanca na zamestnaneckú prémiu ?
Veronika, ak mal príjem ako člen volebnej komisie, tak si nemôže uplatniť zamestnaneckú prémiu. Ide o príjem za výkon funkcie v štátnych orgánoch. Našla som takýto článok, v ktorom to píšu. Je síce starší, ale myslím, že platí aj teraz.


Kto dostane zamestnaneckú prémiu - Peniaze - Pravda.sk

0 0
mirorv123 mirorv123

mirorv123 je offline (nepripojený) mirorv123

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať minuli rok som mal jedno zamestnanie od oktobra 2012 som nezamestnany evidovany na urade práce ale podporu nepoberam,mam este aj polovicny invalidny dochodok.chcel by som vediet ci musim dat do danoveho priznania aj ten invalidny dochodok,a plus mam na potvrdeni od zamestnavatela napisane ze : za zuctovacie obdobie bola zamestnancovi vyplatena nahrada mzdy tiez to musim dat do danoveho priznania?.a manzelka mala tiez jedneho zamestnavatela nezamestnana od novembra 2012 evidovana na urade prace a pobera podporu dava sa tato podpora do danoveho priznania? Ďakujem a ak sme mali len jedneho zamestnavatela a nie zivnost,vyplname danove priznanie typu A?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mirorv123 Pozri príspevok
Dobrý deň, chcel by som sa opýtať minuli rok som mal jedno zamestnanie od oktobra 2012 som nezamestnany evidovany na urade práce ale podporu nepoberam,mam este aj polovicny invalidny dochodok.chcel by som vediet ci musim dat do danoveho priznania aj ten invalidny dochodok,a plus mam na potvrdeni od zamestnavatela napisane ze : za zuctovacie obdobie bola zamestnancovi vyplatena nahrada mzdy tiez to musim dat do danoveho priznania?.a manzelka mala tiez jedneho zamestnavatela nezamestnana od novembra 2012 evidovana na urade prace a pobera podporu dava sa tato podpora do danoveho priznania? Ďakujem a ak sme mali len jedneho zamestnavatela a nie zivnost,vyplname danove priznanie typu A?
Obidvaja vyplňate DP typu A, dávka v nezamestnanosti, ani inv.dôchodok, nie je zdanitelný príjem - neuvádza sa v DP.
Náhrada príjmu (zrejme pri dočasnej prac.neschopnosti) tiež nie je zdanitelný príjem. Zahrnula by sa len do vlastného príjmu manželky, ak by si na teba uplatňovala NČZD.
1 0
Katarina-fa Katarina-fa

Katarina-fa je offline (nepripojený) Katarina-fa

Prosím vás, tlačili ste si už niekto DP typ A v programe KROS alebo cez E-DANE ? Nechápem tomu, ale pri tlači priznania mi dáva do riadku 28 slovíčko "áno" (poberateľ dôchodku) napriek tomu, že ho v okienku nezaškrtnem, v odd. III nemám vyplnený žiadny údaj, netuším kde je problém, urobilo mi to v oboch programoch.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Katarina-fa Pozri príspevok
Prosím vás, tlačili ste si už niekto DP typ A v programe KROS alebo cez E-DANE ? Nechápem tomu, ale pri tlači priznania mi dáva do riadku 28 slovíčko "áno" (poberateľ dôchodku) napriek tomu, že ho v okienku nezaškrtnem, v odd. III nemám vyplnený žiadny údaj, netuším kde je problém, urobilo mi to v oboch programoch.
Ak si zaškrtneš že ide o poberatela dôchodku, dá ti pri tlači pred ano x
0 0
Katarina-fa Katarina-fa

Katarina-fa je offline (nepripojený) Katarina-fa

a kde konkrétne si mám skontrolovať, či mám zaškrnuté že ide o poberateľa dôchodku, celé som to prešla a nič také som nezaškrtla v odd III som nevypĺňala vôbec nič
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Katarina-fa Pozri príspevok
a kde konkrétne si mám skontrolovať, či mám zaškrnuté že ide o poberateľa dôchodku, celé som to prešla a nič také som nezaškrtla v odd III som nevypĺňala vôbec nič
SW je nastavený tak, že ak ide o poberatela dôchodku, dá ti pred ano x (keď si to pri vyplnení zaškrtneš).
0 0
Katarina-fa Katarina-fa

Katarina-fa je offline (nepripojený) Katarina-fa

lenže nejde o poberateľa dôchodku a pri vyplnení nemám X zaškrtnuté - mám tam prázdne políčko
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Katarina-fa Pozri príspevok
lenže nejde o poberateľa dôchodku a pri vyplnení nemám X zaškrtnuté - mám tam prázdne políčko
Ešte raz - ak ide o poberatela SD, objaví sa ti pred "ano" x. U ostatných ti tam vytlačí len "ano"
0 0
Katarina-fa Katarina-fa

Katarina-fa je offline (nepripojený) Katarina-fa

tak teraz si pripadam ako poriadne neschopna, uz som to pochopila :-) ja som bola v tom, ze ano znamena, ze je poberatel, ak nie je tak ze zostane policko uplne prazdne, velmi pekne dakujem za ochotu, prajem peknu nedelu
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať