Zavrieť

Porady

notebook - numericka klavesnica

Jedná sa o notebook.Numlock aj po vypnutí je stale aktivny to zn. písmena: u,i,o,p,jkl,m píše ako čísla. pomožte! zúfam
3 komentárov     zbaliť
filip00254863 ja by som išiel za človekom ktorý tomu rozumie
Martuk chlapče zlatý, po 1: najprv by si išiel za niekým, kto tomu rozumie a hneď nato zakladáš tému, že:

mne blbne klávesnica na notebooku. namiesto nejakých písmen mi píše čísla alebo znaky prosím pomôžte.


Tak sa rozhodni, čo chceš.
Kabaka123 filip00254863 a po 2.: odpovedáš na 10 rokov starú tému
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

chlap je offline (nepripojený) chlap

riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac chlap
arp69 Pozri príspevok
Mám podobný problém: po pripojení prídavnej num. klávesnice sa zapne Numlock aj na notebooku a namiesto písmen "ýáíuiojklm" mi píše tiež čísla.
Potrebujem na notebooku písať text a z prídavnej klávesnice vkladať čísla.
Ďakujem.
Funkcia NumLock je funkcia, ktorá zapína numerickú klávesnicu - počítač ju proste zapne - a keď ju zapne tak ju zapne na všetkých klávesniciach, ktoré sú pripojené k počítaču.

Ak potrebuješ používať numeriskú klávesnicu, kúp si niečo takéto: http://www.shark.sk/default.aspx?con...s=kod_id;12066

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Vlado40
Win7 je v poriadku.V správcovi zariadení nájdi ovladač ohľadom numerickej klavesnice,alebo klavesnice ako takej, odinštaluj ho , reštart a Win by si mal spravne nastaviť ovládač.

vanna je offline (nepripojený) vanna

vanna
Nemám skúsenosti s PC, ale u mna to funguje takto: skús podržať v ľavom dolnom rohu tlačítko (Fn) a vpravo hore stlačiť NumLk.Malo by sa ti to odblokovať.
Lukáš Vojtek Ďakujem veľmi pekne.. Už mi to ide..

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
Elena Navrátilová Pozri príspevok
Skús zreštartovať.
Nepomôže. Pozri pod obrazovku, či ti tam svieti "1", to znamená, že máš zapojený NumLck, postupuj podľa príspevku 2
Ahoj, stačí len stlačiť tlačítko Num Lk. Ktoré je vpravo hore na klávesnici. Ja ho mám nad číslom sedem. A potom sa už len pozri dole na počítač tam kde ti blikajú také svetielka (zelené) a tam máš taký zámok s číslom jeden. Ak bliká tak by ti mali ísť písať čísla a ak nebliká tak ti čísla nepôjdu písať.
misoft Liliana - už sa opakuješ.... a reaguješ na to, čo už asi bolo vyriešené.

camelfly je offline (nepripojený) camelfly

camelfly
aňuša Pozri príspevok
Jedná sa o notebook.Numlock aj po vypnutí je stale aktivny to zn. písmena: u,i,o,p,jkl,m píše ako čísla. pomožte! zúfam
zatlač klávesnicu shift a alt , takto sa mení na klávesnici sk a en klávesnica s číslami miesto diakritiky na písmenka, máš ich po ľavej strane

aňuša je offline (nepripojený) aňuša

veselá kopa aňuša
Ďakujem ľudkovia moji zlatí, podarilo sa ! Stlačila som Shift a NumLock a to mi vyplo num.klavesnicu. Všetkým vrelo ďakujem. Ste zlatí. Vaša aňuša.

arp69 je offline (nepripojený) arp69

arp69
Mám podobný problém: po pripojení prídavnej num. klávesnice sa zapne Numlock aj na notebooku a namiesto písmen "ýáíuiojklm" mi píše tiež čísla.
Potrebujem na notebooku písať text a z prídavnej klávesnice vkladať čísla.
Ďakujem.

arp69 je offline (nepripojený) arp69

arp69
Ďakujem za link, ale s tou funkciou asi toľko: mám jednu klávesnicu ktorá po pripojení funguje normálne, teda tak ako potrebujem a druhú keď pripojím tak tá nie. Tak som myslela, či netreba niečo v počítači zmeniť-nastavenie alebo čo?
Ahojte, mam rovnaky problem- kupila som si numericku klav.k NB zn.HAMA a ked ju napojim, a zapnem na nej NumLock, tak mi nejdu pisat pismena na klavesnici NB, na ktorych su tie modre cisla (s Fn). Predtym som mala numericku klavesnicu a nerobilo mi to problem na NB. Pls. da sa s tym nieco robit? potrebujem totiz pisat cisla na pridavnej num.klavesnici a zaroven aj text na klavesnici NB. stale vypinat NumLock, ak chcem pisat text je strasne neprakticke a neefektivne :-)

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Vlado40
Neviem presne ale si myslím , že by sa to malo dať vypnúť v biose .
Naposledy upravil Vlado40 : 03.01.10 at 23:08

Sekacik2 je offline (nepripojený) Sekacik2

Sekacik2
Dobrý deň, chcel by som sa opýtať či by ste mi nevedeli poradiť ohľadom numerickej klávesnice na mojom notebooku (Asus K50ID). Mám ho už asi 2-3 týždne. Prvý deň mi išla numerická klavesnica normálne t.j. všetky čisla fungovali v poriadku ale další den ked som ho zapol mi už čísla na numerickej klávesnici vôbec nefungujú. Píše mi normálne NUM LOCK ON / OFF ale čísla stále nejdú. Skúšal som to aj s tou zámkou ( Fn + NUM LOCK ) ale ani tak mi nechcú fungovať. Numerickú klávesnicu mám na notebooku integrovanú, nemám ju externe pripojenú. Skúšal som aj nový ovládač nainštalovať, restartovať notebook, niečo som aj v registroch menil ale bez odozvy. Ale tlačítka na numerickej fungujú, len keď dám NUM LOCK OFF a nefungujú ako čisla ale ako šipky Home, End, PgUp, PgDn. Ostatné tlačítka /*-+ aj enter fungujú normálne len čísla nechcú fungovať. Neviete mi poradiť kde by mohla byť chyba? Skúšal som aj normálnu klávesnicu k notebooku pripojiť ale ani tam mi nechcú ísť čisla na numerickej klávesnici. Vopred Ďakujem za radu.

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Vlado40
Pozri sa do Biosu .Pri štarte stláčaj F2.Mala by tam byť položka Internal Numeric Pad Lock a nastavená na Enabled nie Disable.Potom daj uložiť cez F2 a ukonči cez F10.

Sekacik2 je offline (nepripojený) Sekacik2

Sekacik2
No nic som v biose nenašiel. Ja tu mám WIN 7, 64 bitový, už som rozmýšlal či to nespravila aj nejaká aktualizácia windovsu alebo niečo také. No a v tom biose je toho veľmi málo na nastavenie, jedine čo som tam našiel bolo internal pointing device (je enable ) a to neviem či má s tým niečo spoločné, nič s Internal numeric Pad Lock som tam nenašiel, všetky veci som tam poprechádzal.

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
Sekacik2 Pozri príspevok
Dobrý deň, chcel by som sa opýtať či by ste mi nevedeli poradiť ohľadom numerickej klávesnice na mojom notebooku (Asus K50ID). Mám ho už asi 2-3 týždne. Prvý deň mi išla numerická klavesnica normálne t.j. všetky čisla fungovali v poriadku ale další den ked som ho zapol mi už čísla na numerickej klávesnici vôbec nefungujú. Píše mi normálne NUM LOCK ON / OFF ale čísla stále nejdú. Skúšal som to aj s tou zámkou ( Fn + NUM LOCK ) ale ani tak mi nechcú fungovať. Numerickú klávesnicu mám na notebooku integrovanú, nemám ju externe pripojenú. Skúšal som aj nový ovládač nainštalovať, restartovať notebook, niečo som aj v registroch menil ale bez odozvy. Ale tlačítka na numerickej fungujú, len keď dám NUM LOCK OFF a nefungujú ako čisla ale ako šipky Home, End, PgUp, PgDn. Ostatné tlačítka /*-+ aj enter fungujú normálne len čísla nechcú fungovať. Neviete mi poradiť kde by mohla byť chyba? Skúšal som aj normálnu klávesnicu k notebooku pripojiť ale ani tam mi nechcú ísť čisla na numerickej klávesnici. Vopred Ďakujem za radu.
nie som v tomto doma, nechýba ti nejaký ovládač, keď ti nefunguje Num Lock? Pozri si odkazy, ak sa mýlim ...sorry
http://www.alza.sk/Publish.asp?idpm=573
http://support.asus.com/download/dow...Language=en-us

220870 Pozri príspevok
WIN 7 mám aj ja no problem.Tam to asi nebude.
neviem, neviem....http://vip.asus.com/forum/view.aspx?...Language=cs-cz

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Vlado40
Na ASUS K50ij som nainštaloval WIN7 32 aj 64 bit a žiadný problém s numerickou klávesnicou.V správcovi zariadení je všetko v poriadku ?Skús stiahnúť a nainštalovať driver ATK.

http://support.asus.com/download/dow...Language=en-us
Naposledy upravil Vlado40 : 22.04.10 at 22:40

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár. 220870
Na tom blbom asus ,sme s kamarátom prednedávnom tiež riešili problém.nedalo sa pripojiť na net .Chyba.Drgol alebo omylom vypol tlačidlo na boku nb.
Načítať ďalšie

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.