Zavrieť

Porady

Kokosová palma

admin
Dovolil som si založiť Poradu Záhradka, nakoľko ma zaujímajú vaše skúsenosti s izbovými rastlinami.
Napokon prichádza jar, takže to môže byť celkom svieža časť Porady

Nedávno som si kúpil kokosovú palmu a nakoľko nemám skúsenosti s pestovaním rastlín, tak neviem ako často ju mám zalievať, aby nevyschla, ale ani nezhnila...
Navyše očakávam, že ju budem musieť asi aj presadiť, keďže som ju kúpil dosť v malom kvetináči...

Vaše skúsenosti so zalievaním kokosovej palmy?
ďakujem za odpovede
Usporiadat
olga88 olga88

olga88 je offline (nepripojený) olga88

Ja palmu zalievam od spodu, t.j. vodu lejem len do taniera pod kvetinacom, a to tak aby tam voda stale bola. Palme sa velmi dari, inak ja som si ju vypestovala sama zo semienka.
olga
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
ingi ingi

ingi je offline (nepripojený) ingi

Richard, veľmi si ma potešil "Záhradkou", lebo ja kvetinky zboooožňujeeeem !

Musím sa pochváliť, že som sa minule prešla po "domčeku", a napočítadlovala som ich presne 112 ks kvetináčov, a z toho kooopec vlastných výpestkov - niektoré veru aj cez 1m.
Je to nádherný relax a radosť! Každému vrelo odporúčam - lieči boliestky na na duši.

Kokosovú palmu nemám, lebo mi jedna odišla, asi ju neviem správne opatrovať.
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
olga88
Ja palmu zalievam od spodu, t.j. vodu lejem len do taniera pod kvetinacom, a to tak aby tam voda stale bola. Palme sa velmi dari, inak ja som si ju vypestovala sama zo semienka.

olga
tiež ju polievam od spodu, akurát iba raz za týždeň...
takže ak tam bude stále voda, nezhnije?
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Ja mám dve juky, zalievam zvrchu, každý druhý deň jeden pohárik odstátej vody. Sem tam dám hnojivo. Stále sa im darí. Cez leto, keď je teplo, postriekam vodou na listy.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Aj ja som si vypestovala palmu z datlového semiačka pred cca15 rokmi a tiež zalievam od spodu, lebo má korene naspodu črepníka. Kvetináč mám v tvare valca a vyšší ale aj tak neviem, prečo mi korene vytláčajú palmu nahor a potom nemá stabilitu. Ešte Richardovi : musíš ju dať na dosť svetlé miesto, lebo inak bude slabučká a vytiahnutá - škaredá, ak bude mať dostatok svetla zmohutnie a bude pevná.
0 0
ingi ingi

ingi je offline (nepripojený) ingi

Jess, nestalo sa Ti ešte, že by Ti zhnedol niektorý z listov?
Mne takto odišla celá palma, vyzerá, že nemala dostatok svetla...
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Málo svetla a vlhka - treba rosiť listy.Ja ju mám v lete na južnom balkóne a nestalo sa mi to, ale ju aj rosím vodou a do misky dávam často vodu. Na rozdiel - teraz ju mám doma v izbe, kde je málo svetla a sa mi vytiahla, zoslabila a keďže som bola týždeň preč a môjmu mužovi, keď nenapíšem nech poleje, tak nič, tak mi zhnedli listy, ale to nič, uschnuté odstrihnem prispodku, prihnojím a ona zasa porastie a keď ju dám na slniečko, tak aj zosilnie. Neviem, niekde som čítala, že by sa mali na jar strihať korene, ale sa toho bojím, aby mi nevykapala.
0 0
Lila Lila

Lila je offline (nepripojený) Lila

V odb. časopisoch som čítala, že kokosová palma je veľmi chúlostivá na presádzanie a navyše vraj v bytových podmienkach vydrží najviac 2 roky.
V mojom prípade, mi kokosová palma prežila aj presadenie a má už 4 roky, rastie
zdravo a meria asi 160 cm /bez kvetináča/. Ja zásadne polievam zvrchu, vraj má byť na vrchu vždy vlhký substrát. 1x do týždňa zvlhčujem listy a 2 razy do roka
striekam olejovou emulziou , aby mala leské listy a tým ju chránim aj od škodcov.
Nabudúce sa môžme baviť o rododendrónoch a ružiach.
0 0
učty učty

učty je offline (nepripojený) učty

Richard nemohol si počkať so Záhradkou až po daniach? Krásna téma, určite budem čítať aj písať, tak len blesková rada všetkým záhradkárom o vhodných a nevhodných dňoch kedy polievať, hnojiť, aj zachraňovať hynúce rastlinky a veeeeľa iných veľmi užitočných, vyskúšaných a overených rád okolo záhrady, stavania, opráv aj upratovania a vetrania domu, hygieny tela aj duše, dokonca o stravovaní aj chudnutí je v knihe Johanny Paunggerovej a Thomasa Poppa Život podľa Luny, je v každom kníhkupectve. Tak ale teraz sa odpájam a idem držať palce našim tenistom.
0 0
maja maja

maja je offline (nepripojený) maja

Mne kokosová palma v byte dlho nevydržala.Máme veľmi suchý vzduch.Informovala som sa v botanickej záhrade (pre moju palmu to bolo už neskoro), je z paliem náročnejšia, potrebuje vlhký vzduch. Odporúčali dať kvetináč do misky s kamienkami a vodou, tak nebude hlina v kvetináči stále mokrá. Polievať sa môže aj z vrchu. Potrebuje veľa svetla, nie priame slnko. Tak držím palce Richard, nech Ti vydrží dlhšie ako mne...
0 0
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

V múdrej knihe som sa dočítala toto:

Stanovište veľmi teplé s vysokou vlhkosťou vzduchu, svetlé, slnečné a v zime s dodatočným osvetlením.

Udržiavať rovnomernú vlhkosť, často postrekovať teplou vodou. Zemina bohatá na humus, v lete pravidelne hnojiť. Bázu na orechu udržiavať suchšiu.

Klíči vo fólii a potrebuje k tomu extrémne teplo a vzdušnú vlhkosť.

Veľa zdaru Ti prajem, Richard, ja som to s mojou kokosovou palmou nezvládla... Možno preto, že som vtedy ešte nemala túto knihu .
0 0
marama marama

marama je offline (nepripojený) marama

Ja kvety zbožňujem. Ale v byte sa mi vobec nedaria - malo svetla, suchy vzduch a vysoke suche teplo - vzdy sa mi v zime kvety zničia. Alebo som asi nejaky odlud.

Díky za relax. No, idem si "daniť".
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Verejná rozlúčka s palmou:
Moja kokosová palma bola mojim rozhodnutím zbavená suchých listov /čiže všetkých listov/ a pochybujem, že sa ešte niekedy prebudí k životu.
Nech je jej zem ľahká!
0 0
majlo majlo

majlo je offline (nepripojený) majlo

V jednej knihe som sa docital, ze sa da kokosova palma vypestovat aj z kokosu. Z mexika som si priniesol cerstvy kokos rovno spod palmy, cely skoro zeleny. Dal som ho do velkeho kvetinaca, do polky zahrabany v hline s pieskom, ako pisu v knihe. Uz je tam 5 mesiacov a stale nic, pravidelne ho polievam a v zime bol pri radiatori. Mete niekto s takymto postupom skusenosti. Mam este sancu? Dakujem a prajem prijemny den.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Richard
Verejná rozlúčka s palmou:
Moja kokosová palma bola mojim rozhodnutím zbavená suchých listov /čiže všetkých listov/ a pochybujem, že sa ešte niekedy prebudí k životu.
Nech je jej zem ľahká!
súcitím s tebou
0 0
maja maja

maja je offline (nepripojený) maja

Tak už sú tam dve...
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

majlo
V jednej knihe som sa docital, ze sa da kokosova palma vypestovat aj z kokosu. Z mexika som si priniesol cerstvy kokos rovno spod palmy, cely skoro zeleny. Dal som ho do velkeho kvetinaca, do polky zahrabany v hline s pieskom, ako pisu v knihe. Uz je tam 5 mesiacov a stale nic, pravidelne ho polievam a v zime bol pri radiatori. Mete niekto s takymto postupom skusenosti. Mam este sancu? Dakujem a prajem prijemny den.
Maj trpezlivosť. Vraj potrebuje skoro stále mokrý piesok, dal si ho tam dosť?
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

To story o Richardovej palme je super.
0 0
fortunka fortunka

fortunka je offline (nepripojený) fortunka

nooo... kokosovu palmu nepresadzaj, az kym nebude vyrastat z kvetinaca (skoro). A polievat mailcko... ja som mala uz tolko paliem az hroza..a vsetky vykapali, lebo som ich pravidelne polievala a mali velky kvetinac...teraz uz mam "sloniu nohu" rok a je paradna. Palmy nepotrebuju vela vody, ja ju polievam z vrchu tak 1 dcl za tyzden (podla toho aka je velka-urcite by nemala plavat stale vo vode), ale kazdy 2. den ju rosim rozprasovacom (ale iba na listy) ...
no nie som sice zahradnik, ale takto mi to funguje
0 0
fortunka fortunka

fortunka je offline (nepripojený) fortunka

aha tak ona uz nezije chudatko... mal si jej zrezat vrcholce ona sa zvykne pozbierat. Ako sa ma teraz? asi nijak... mne sa to stalo s Yukou
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať