Zavrieť

Porady

Kokosová palma

admin
Dovolil som si založiť Poradu Záhradka, nakoľko ma zaujímajú vaše skúsenosti s izbovými rastlinami.
Napokon prichádza jar, takže to môže byť celkom svieža časť Porady

Nedávno som si kúpil kokosovú palmu a nakoľko nemám skúsenosti s pestovaním rastlín, tak neviem ako často ju mám zalievať, aby nevyschla, ale ani nezhnila...
Navyše očakávam, že ju budem musieť asi aj presadiť, keďže som ju kúpil dosť v malom kvetináči...

Vaše skúsenosti so zalievaním kokosovej palmy?
ďakujem za odpovede
Usporiadat
rosnička rosnička

rosnička je offline (nepripojený) rosnička

základ polievania izbových kvetín aj ostatných je odstáta voda hlavne z verejného vodovodu kvôli vyprchaniu chlóru ktorý je pre väččšinu rastlín škodlivý až jedovatý
0 0
jaguarx8 jaguarx8

jaguarx8 je offline (nepripojený) jaguarx8

richard to si kupoval v tescu????? lebo ja hej
0 0
Zuzana2 Zuzana2

Zuzana2 je offline (nepripojený) Zuzana2

Nemám síce kokosovú palmu, ale yuka mi schne od končekov listov. V kvetinársve mi povedali, že neznáša "prepolievanie". Ale to jej u mňa nehrozí, skôr naopak. Neviete, čo jej môže byť?

A ešte som dostala dve palmy vypestované z datlovej kôstky. Obidve boli peknučné, keď som ich dostala, časom však tiež schnú od koncov listov. Neviem, čo s nimi robiť. Už sú iba také chúďatká s 1 výhonkom (aj ten určite čo nevidieť uschne). Boli už vonku, vnútri, na terase, v tieni, na slnku. Aj zeminu som im kúpila originál v záhradníctve. Čo robím zle?
0 0
Lila Lila

Lila je offline (nepripojený) Lila

Čo sa týka juky, ja mám v dome už 2,80 m vysokú /v obýv. nemáme strop-má kde rásť /.
Nikdy som ju nedala na terasu na slnko. Je to môj skvost, a preto sa o ňu bojím.
Tvoj problém vidím však v tom, že ju asi nerosíš. Juka potrebuje slnko a
1x do týždňa vlhčiť listy. Asi najlepšie miesto je rovno pri okne.
Ak to robíš, tak potom má juka malý kvetináč.
Iný dôvod nevidím. A čo sa týka polievania- tak ja kvety polievam raz za
7-8 dní. V zime, keď sa kúri - vtedy raz za 2 dni, ale to máme podlahové kúrenie. A mlžím vtedy skoro každý večer.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

rosnička
základ polievania izbových kvetín aj ostatných je odstáta voda hlavne z verejného vodovodu kvôli vyprchaniu chlóru ktorý je pre väččšinu rastlín škodlivý až jedovatý
Pokiaľ viem, chlór sa do vody už nesmie dávať.

My máme doma dvojizbový byt, ale kvety máme len na chodbe dlhej cca 3 m, z jednej celej strany okennej. Najmä v zime, keď všetky kvetináče sú vnútri to tam vyzerá ako v džungli Tým som chcela iba povedať, že veľmi záleží aj na umiestnení. Môj muž vypestoval jeden pekný kvet (v tomto je on ten mudrejší :p ) daroval ho svokre a tam vykapal.
0 0
Lila Lila

Lila je offline (nepripojený) Lila

No, my máme tak hnusnú chlórovanú vodu, že ju doma ani nepijem. Radšej si kupujeme stolovú vodu. A čo sa týka polievania- mám doma toľko kvetov, že keby som mala polievať odstátou vodou- tak potrebujem zaparkovať v garáži cisternu. Polievam rovno z vodovodu.
Myslím, že kvety mám nádherné.
Pestujem kokosovú palmu, juku, dracenu /už má 2 m/, palmu kráľovskú 1,40m, a ešte dve veľké palmy, len mi vypadli ich názvy.
Čo sa týka hnojenia- hnojím asi 3 x do roka, pretože keby som hnojila tak ako treba -tak mám z paliem už riadne stromy. A keďže sa mojim palmám dobre darí- z tohto usudzujem, že pre palmy je dôležité 1/ denné svetlo-nepriame slnko 2/ vzdušnú vlhkosť- vlhčenie listov .
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

S vlhčením listov súhlasím na 100%. Mám Yuku, dracenu, kokosovu a aj sloniu nohu. Všimla som si, že keď ich postriekam, kmeň navlhne akoby bola poliata. Ozaj nepotrebuje silnu zalievku, skôr sucho. Klopem na drevo, ale darí sa im a keďže sú finančne náročné tak by mi aj bolo ľúto keby odišli. Kupovali sme ich ale postupne od najlacnejšiej až potom sme sa odvážili kúpiť sloniu nohu, keď sme videli, že sa im u nás darí. Nie každý má vhodné podmienky.
0 0
rede rede

rede je offline (nepripojený) rede

V Baumaxe som videla asi pred mesiacom kokosovú palmu a strašne sa mi zapáčila. Najprv som nevedela o aký druh palmy ide, tak som si zistila na internete, že sa jedná práve o kokosovú palmu. Tak som sa potešila, že si ju kúpim, až dovtedy, kým som zistila na jednej www stránke rady odborníkov, že nie je vhodná do bytových priestorov, ale do teplých zimných záhrad. A k tomu ešte aj prípad Richardovej kokosovej palmy. V obývačke mám dve okná orientované na západ. Pestuje niekto úspešne aj pri takýchto podmienkach práve kokosovú palmu? Nejako ma predsa len drží myšlienka, že by som si ju mala kúpiť a vyskúšať ako sa jej bude u nás dariť. Čo vy nato, kúpiť alebo nekúpiť?
0 0
Lila Lila

Lila je offline (nepripojený) Lila

No, takú z baumaxu mám doma aj ja -v sept. bude tomu piaty rok.
Prvé čo som spravila a nemala bolo, že som ju presadila. Našťastie som jej týmto presádzaním neublížila. Mám ju však na južnej strane a je naozaj krásna. Tiež ju vlhčím a veľmi nepolievam. Len 1x do týždňa.
A keď si spomínam, tak to bola malá investícia. Vtedy stála len 300 Skk.
Ak stojí aj teraz toľko, tak neváhaj. Kúp si ju a sprav si radosť. Ak bude mať dobrú vzdušnú vlhkosť-tak by Ti mala vydržať. Je to veľmi dekoratívna palma. Za pokus i to predsa stojí.
0 0
rede rede

rede je offline (nepripojený) rede

Ďakujem ti Lila, v stredu idem do Nitry, odveziem mamku do nemocnice a bežím si ju kúpiť. Teraz tiež stojí cca 300,- Sk. Obývačku mám 8x4,5m, tak už vidím, ako sa mi tam bude pekne vynímať. Verím, že sa z nej budem tešiť dlho rokov.
0 0
Lila Lila

Lila je offline (nepripojený) Lila

Skutočne Ti to prajem.
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

majlo
V jednej knihe som sa docital, ze sa da kokosova palma vypestovat aj z kokosu. Z mexika som si priniesol cerstvy kokos rovno spod palmy, cely skoro zeleny. Dal som ho do velkeho kvetinaca, do polky zahrabany v hline s pieskom, ako pisu v knihe. Uz je tam 5 mesiacov a stale nic, pravidelne ho polievam a v zime bol pri radiatori. Mete niekto s takymto postupom skusenosti. Mam este sancu? Dakujem a prajem prijemny den.
Ako to s tou palmou dopadlo.

Teraz vidím dosť kokosových paliem predávať


Ja som mal tiež palmu neviem aká to je, suseda jej ostrihala všetky suché listy. A suché boli úplne všetky no a teraz je celkom pekná.

Ďatlové palmy dosť dlho klíčia tie moje asi 6-7 mesiacov.

Treba vydržať .
0 0
hetty hetty

hetty je offline (nepripojený) hetty

Kokosovú palmu som mala niekoľko rokov. Treba ju rosiť a neznáša zmenu miesta. Keď sme sa presťahovali vykapala. Čítala som, že kam je na začiatku položíš tam musí ostať - nesmie sa premiestňovať.
0 0
bulnova bulnova

bulnova je offline (nepripojený) bulnova

Datlovú palmu mám 23 rokov na schodišti v paneláku. Má veľa svetla z východu.
Polievam ju sem - tam. Keď presahuje schodište, ostrihám ju. keď vidím, že má
malý črepník, presadím ju - do rašelinovej zeminy. Ináč jej nevenujem veľa pozornosti. Bola vypestovaná zo semiečka. Je nenáročná a krásna.
0 0
judita1971 judita1971

judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

Idem teraz skúsiť vypestovať kokosovú palmu z kokosového orecha.Postup podľa časopisu : Z kúpeného orecha treba odstrániť vláknitú vrstvu oplodia, zaliať horúcou vodou a nechať ho spolovice ponorený vo vode na teplom mieste. O dva mesiace sa má objaviť klíček a o ďalšie mesiace /v rašelinovom lôžku / má zakoreniť. Potom treba orech zasadiť do črepníka tak, aby polovica vyčnievala nad povrch. Ideálna teplota v lete je vraj 20 až 25 stupňov, v zime 15 až 18 stupňov. Nedarí sa jej vraj v suchšom prostredí, denne ju treba postrekovať ak rastie pomaly treba presadiť a prihnojovať. toľko z časopisu. Držte mi palce. O niekoľko mesiacov sa ozvem, či sa mi to podarilo alebo nie.
0 0
gsi gsi

gsi je offline (nepripojený) gsi

Ahoj ludkovia. Som rad ze som naiel forum o izb. rastlinach bo ani ja si neviem niekedy rady a snad ju tu najdem. Ma tu niekto este recept na strihanie cinskej ruze???
0 0
Annka Annka

Annka je offline (nepripojený) Annka

ahojte, akurat vcera som objavila tuto stranku a som naozaj velmi rada, lebo som milovnickou a majitelkou mnohych izbovych kvetin, ale nie vzdy sa mi dari a pri pestovani niektorych mam problem, takze sa budem na vas castejsie obracat,...
Kokosová palma: ja som kupila jednu v hzpernove, moj manzel o tom nevedel a tak mi kupil tiez, takze mam dve, ale sme smutni, lebo pravdepodobne vykapu. Zacinaju im zltnut listy, stracaju povodnu zelen a objavuju sa hnede skvrny /asi preliatim/. Palmy su umiestnene pri okne, ale zial na vychodnej strane, takze slnka maju velmi malo,... poradte prosim,...na vrchu kvetinacov vidiet korene, mam ich uz presadit, aku zem kupit,...
0 0
piko1978 piko1978

piko1978 je offline (nepripojený) piko1978

Pred mesiacom som si kúpila kokosovú palmu.A teraz mi zhnedli listy.Neviem naozaj kde mám polievať,zo spodu alebo z vrchu na substrát alebo aj na kokosový plod.Prosím poradťe mi.Maťa
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

judita1971 Pozri príspevok
Idem teraz skúsiť vypestovať kokosovú palmu z kokosového orecha.Postup podľa časopisu : Z kúpeného orecha treba odstrániť vláknitú vrstvu oplodia, zaliať horúcou vodou a nechať ho spolovice ponorený vo vode na teplom mieste. O dva mesiace sa má objaviť klíček a o ďalšie mesiace /v rašelinovom lôžku / má zakoreniť. Potom treba orech zasadiť do črepníka tak, aby polovica vyčnievala nad povrch. Ideálna teplota v lete je vraj 20 až 25 stupňov, v zime 15 až 18 stupňov. Nedarí sa jej vraj v suchšom prostredí, denne ju treba postrekovať ak rastie pomaly treba presadiť a prihnojovať. toľko z časopisu. Držte mi palce. O niekoľko mesiacov sa ozvem, či sa mi to podarilo alebo nie.
Ako sa Ti darí s pestovaním palmy? Úspešne?
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Mne vydržala asi tri mesiace, bola asi 2--metrová,ale stála v Tescu len okolo 150,-sk, zato som ju posadila do kvetináča za 380,-Sk a potvorka neprežila, že kvetináč je drahší než ona... No čo kupim druhú ak bude zase v akcií
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať