Zavrieť

Porady

Kokosová palma

admin
Dovolil som si založiť Poradu Záhradka, nakoľko ma zaujímajú vaše skúsenosti s izbovými rastlinami.
Napokon prichádza jar, takže to môže byť celkom svieža časť Porady

Nedávno som si kúpil kokosovú palmu a nakoľko nemám skúsenosti s pestovaním rastlín, tak neviem ako často ju mám zalievať, aby nevyschla, ale ani nezhnila...
Navyše očakávam, že ju budem musieť asi aj presadiť, keďže som ju kúpil dosť v malom kvetináči...

Vaše skúsenosti so zalievaním kokosovej palmy?
ďakujem za odpovede
Usporiadat
Zuzka10 Zuzka10

Zuzka10 je offline (nepripojený) Zuzka10

jednoduchá žena,matka,babička ...viac
Ja som dostala od dcéry pred mesiacom kokosovú palmu. Som zvedavá koľko vydrží, lebo u nás sa palmám nedarí, neviem prečo.
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

Aj ja mam kokosovu palmu ma pol roka a už na nej badam hnede škvrny tak neviem aka bude jej životnosť
0 0
polaks polaks

polaks je offline (nepripojený) polaks

Zdravím.Mám kokosovú palmu,vyrastá mi z krásneho kokosa,kúpila som ju v malom črepníku,tak som ju pred mesiacom presadila.Bola celkom v pohode,ale od včera jej nejako začali hnednúť listy a mám pocit,že chce vyhynúť! Preto by som chcela poprosiť o konkrétnu radu,ako ju mám zachrániť! Neviem aké hnojivo či substrát by som mala na ňu použiť??
0 0
polaks polaks

polaks je offline (nepripojený) polaks

Ja som si ju priviezla z Talianska!
0 0
polaks polaks

polaks je offline (nepripojený) polaks

Prečo nesmie mať priame slnko?? Veď prirodzené prostredie kokosových paliem je predsa na slnku,rastú v krajinách kde je teplo? Či nie,mýlim sa??
0 0
robenkqo robenkqo

robenkqo je offline (nepripojený) robenkqo

ahojte vsetci.dneska som dostal kokosovu palmu ale neviem ako sa mam o nu starat.dufam ze mi niekto poradi
0 0
dsljohn dsljohn

dsljohn je offline (nepripojený) dsljohn

Ahojte dnes som dostal od svojej teti kokosovu palmu asi tak 40-50cm vysoku, privezena z Tuniska. sa neviem ako ma on starať je v takom pieskovitom črepniku mam ho nechať v tom alebo presadiť a ako polievať
Naposledy upravil dsljohn : 23.07.09 at 19:43 Dôvod: chyba
0 0
Xarksus Xarksus

Xarksus je offline (nepripojený) Xarksus

Ahojte vidím že názory na to ako sa starať o kokosovú palmu sa tu celkom líšia. Samozrejme že to asi závidí od individuálnych podmienok ako kto ma v byte dome... Mne sa palmy veľmi páčia a dostal som pred časom kokosovú , ale pravdepodobne som podcenil informácie ako sa o ňu starať. podľa toho čo som doteraz zistil tak som robil všetko , zle Ale nikdy nie neskoro sa niečo naučiť. Moja palma ma suché listy , hnedé fľaky a pomaly ale isto si myslím že sa "porúča". Vie mi niekto poradiť čo mám spraviť , začal som ju viacej polievať a myslím že jej to pomohlo ,ale chcel by som vedieť či mám tie "zničené" listy obetovať a dať šancu malým alebo nie ? Ďakujem za vaše rady
0 0
magno magno

magno je offline (nepripojený) magno

Xarksus Pozri príspevok
Ahojte vidím že názory na to ako sa starať o kokosovú palmu sa tu celkom líšia. Samozrejme že to asi závidí od individuálnych podmienok ako kto ma v byte dome... Mne sa palmy veľmi páčia a dostal som pred časom kokosovú , ale pravdepodobne som podcenil informácie ako sa o ňu starať. podľa toho čo som doteraz zistil tak som robil všetko , zle Ale nikdy nie neskoro sa niečo naučiť. Moja palma ma suché listy , hnedé fľaky a pomaly ale isto si myslím že sa "porúča". Vie mi niekto poradiť čo mám spraviť , začal som ju viacej polievať a myslím že jej to pomohlo ,ale chcel by som vedieť či mám tie "zničené" listy obetovať a dať šancu malým alebo nie ? Ďakujem za vaše rady
Ahoj.nie som sice odbornik,ale listy ktore mas suche bez milosti ostrihaj.Listy ti mozu zacat schnut prave z toho,ze ju dost polievas.Moja osobna skusenost je ta,ze ked mi zacali schnut listy na mojich dvoch najvacsich (obidve maju cez tri metre) tak som ich proste ostrihala,hoci z tazkym srdcom a supla som ich na terasu do tiena s tym,ze su len dve moznosti.Potom som ich asi tri tyzdne ignorovala a potom som ich zacala polievat,ale len tak trochu...tusim im to prospelo,lebo sa spamatali a zacali vyhanat nove listy .Mam pocit,ze cim viac pozornosti im clovek venuje,tym skor to vzdaju . Takze drzim palce
0 0
Alcielle Alcielle

Alcielle je offline (nepripojený) Alcielle

Ja osm si svoju prvu palmu kupila v tescu, darilo sa jej, polievala som ju len do spodnej misky, z ktorej si nasa cica urobila oblubene napajadlo . potom som sa stahovala, musela som ju dat starkej...a to bol jej koniec, podozrievam jej psa, ze si z toho spravil svoj stromcek . potom na revans som dostala druhu z baumaxu. v obidvoch pripadoch ide o palmu, ktora (akoze) vyrasta priamo z kokosoveho orecha. neviem ci je to len naaranzovane ci nie. polievam ju len do misky. niekedy (ked si spomeniem ) aj porosim listy. no teraz ako sa zozimilo, tak jej nove male listocky ohnedli. budem ju musiet nejak napasova do kuchyne, tak je najteplejsia a najsvetlejsia izba. a budem ju mat viac na ociach co sa tyka rosenia tak drzte palce
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať