Zavrieť

Porady

Dohoda - výpočet čistej mzdy

Prosím, keď je dohoda.. vykonaní práce v hrubom príklad. 55sk/hod. koľko je to približne v čistom mínus zrážková daň. Budem pracovať 5 hod. denne. ĎAKUJEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Pri uvedenej dohode to bude denne v hrubom 275,- Sk z ktorých keď sa zrazí zrážková daň vo výške 52,- Sk Ti zostane čistá mzda 223,- Sk.

    macula je offline (nepripojený) macula

    macula
    Takže na deň to vychádza 275,-v hrubom a záleží koľko dní v mesiaci odpracujete.Pri 22 prac.dňoch by to bolo 6050,-Sk brutto a 4900,-netto.Ak by ste mali podpísané ,,vyhlásenie", tak by to bolo celých 6050 netto.

    Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

    Aňuška
    Na rýchly výpočet hrubej mzdy, ak je známa čistá mzda (a nie je podpísané Vyhlásenie) si môžete pomôcť vzorčekom:

    čistá mzda/81*100

    Zaokrúhlite výslednú sumu nadol a máte hrubú mzdu.

    Ale to je len tak
    Naposledy upravil Aňuška : 19.11.07 at 09:58

    Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

    žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac Laura1
    Ahojte,
    potrebujem súrne vypracovať dohodu o vykonaní práce. Zatiaľ to bude len na mesiac december 2007. Dotyčný podpíše prehlásenie..., dám mu len minimálnu mzdu 8.100,- Sk.
    Nie som si istá, či odvody platím /ja ako zamestnávateľ/ tak isto, ako pri dohode s brigádnikmi študentmi - len úrazové a garančné, alebo nie.
    Ďakujem za odpoveď.
    Laura

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Laura1 Pozri príspevok
    Ahojte,
    potrebujem súrne vypracovať dohodu o vykonaní práce. Zatiaľ to bude len na mesiac december 2007. Dotyčný podpíše prehlásenie..., dám mu len minimálnu mzdu 8.100,- Sk.
    Nie som si istá, či odvody platím /ja ako zamestnávateľ/ tak isto, ako pri dohode s brigádnikmi študentmi - len úrazové a garančné, alebo nie.
    Ďakujem za odpoveď.
    Laura
    Platiť budeš iba úrazové a garančné poistenie, a daň samozrejme.

    palovic je offline (nepripojený) palovic

    palovic
    poberám starobný dôchodok. mám pracovať na dohodu popri dôchodku, mám aj živnosť s príjmom okolo 25 tis Sk/mesiac. Koľko by som mala v čistom za dohodu, kde mi ponúkajú 330 EUR na mesiac. Ďakujem za odpoveď.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    palovic Pozri príspevok
    poberám starobný dôchodok. mám pracovať na dohodu popri dôchodku, mám aj živnosť s príjmom okolo 25 tis Sk/mesiac. Koľko by som mala v čistom za dohodu, kde mi ponúkajú 330 EUR na mesiac. Ďakujem za odpoveď.
    ako starobný dôchodca nemáš nárok na uplatnenie nezd.časti základu dane u zamestnávatela. Bude ti zrážať 19 % daň - odvody sa z dohody neplatia.
    Tvoj čistý príjem bude 267,30 €

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    palovic Pozri príspevok
    poberám starobný dôchodok. mám pracovať na dohodu popri dôchodku, mám aj živnosť s príjmom okolo 25 tis Sk/mesiac. Koľko by som mala v čistom za dohodu, kde mi ponúkajú 330 EUR na mesiac. Ďakujem za odpoveď.
    330 - 19% daň = 330 - 62,70 = 267,30€

    kaupke je offline (nepripojený) kaupke

    Žijem...pracujem...a ľubenkám ...viac kaupke
    mzdarka renca Pozri príspevok
    330 - 19% daň = 330 - 62,70 = 267,30€
    So zamestnancom sme 24.11.2009 uzavreli Dohodu o prac.činnosti,( môže odpracovať 10 hodín za týždeň) je evidovaný na ÚP , nepodpísali sme s ním Vyhlásenie o dani.
    Za mesiac november stihol odpracovať iba tých 10 hodín- čiže zarobil cca 20 eur, platí pri tom , že musím z tohto príjmu zraziť zrážkovú daň 19 % ?????

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    kaupke Pozri príspevok
    So zamestnancom sme 24.11.2009 uzavreli Dohodu o prac.činnosti,( môže odpracovať 10 hodín za týždeň) je evidovaný na ÚP , nepodpísali sme s ním Vyhlásenie o dani.
    Za mesiac november stihol odpracovať iba tých 10 hodín- čiže zarobil cca 20 eur, platí pri tom , že musím z tohto príjmu zraziť zrážkovú daň 19 % ?????
    Áno, ak nemá podpísané Vyhlásenie, tak jeho daň je zrážková.

    kaupke je offline (nepripojený) kaupke

    Žijem...pracujem...a ľubenkám ...viac kaupke
    Tweety Pozri príspevok
    Áno, ak nemá podpísané Vyhlásenie, tak jeho daň je zrážková.
    Ďakujem Tveety , čiže chudáčik zamestnanec dostane kúštik mzdy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.