Zavrieť

Porady

Dovoz tovaru z Číny-skúsenosť

Poprosila by som všetkých, ktorí už majú za sebou skúsenosť: chceli by sme z Číny doviesť tovar a je to pre nás tak trochu tipos-bingo. Prečo? Ak nám zákazník pošle vzorky tovaru vopred, dodrží túto kvalitu aj vo veľkej zaplatenej zásielke. Tovar by mal prísť v lodnom kontajneri, nezatečie?
Ak áno, s akou poisťovňou sa budeme vlastne naťahovať?
Vykládka v Hamburgu. Asi hlúpa otázka-nestratí sa to tam, koľko to tam môže trčať, mám tovar pripoisťiť tu na Slovensku? Podmienky dodania INCOTERMS
sú-k boku lode v Hamburgu, takže čo ďalej ? Ďakujem všetkým za skúsenosti...
Usporiadat
autobau autobau

autobau je offline (nepripojený) autobau

pieces Pozri príspevok
Asi trochu odbočím, ale predsa len súvisí s témou:
Pracujem v prepravnej firme, ktorá sa orientuje na leteckú a námornú prepravu a môžem povedať, že 90% našich klientov prepravuje z krajín ďalekého východu a pod. Zvyšnú časť tvoria importy z USA a ostatné krajiny. Väčšina vecí okolo nás je privezená z Číny, Taiwanu, Indie a pod. Nie vždy Čína znamená lacný brak. Mnohokrát sa jedná o skutočne kvalitné výrobky a verte, že každý z Vás ich má doma plno. Oblečenie, obuv, elektronika, mobilné telefóny, počítače, darčekové predmety, keramika, misky, črepníky, sušené kvety, potraviny, športové predmety, mikroténové sáčiky, žiarovky, čokoľvek ... kamkoľvek sa človek obzrie, obklopujú nás veci z Číny. Dokonca i časť vecí dovezená napr. v rámci Európy môže mať pôvod omnoho ďalej. Stačí ak slovenský odberateľ kupuje napr. od dodávateľa z Nemecka avšak tento si svoj tovar nechá dovážať z Ázie.
Sú kvalitné veci z Číny, rovnako ako aj nekvalitné. Sú kvalitné veci zo Slovenska ako aj nekvalitné, atď. Nezáleží na krajine, ale na povedzme svedomí podnikateľa, čo privezie a rozhodne sa spotrebiteľovi predať. Ak nakúpia lacný brak (je jedno, či v Číne, alebo EU) a odvážia sa túto nekvalitu predávať je to už úplne iný problém a iná téma.
Čína? Ruky preč!!! Spoločnosť (naoko) natoľko odmieta "čínu", že samotní (svojim spôsobom poctiví) predajcovia z Číny dovezených (a môžbyť kvalitných) výrobkov ich pod tlakom spoločnosti prezentujú ako napr.európske. Sama som sa s tým osobne viackrát stretla a poviem Vám sú to skutočne zmiešané pocity, keď na jeseň priveziete klientovi 500 párov topánok zo Shanghai a v Januári ich ponúka ako dovoz z Talianska. Alebo brusička na nože - patent zo Švajčiarska. Načo spomínať, že vyrobená v Číne?
Keby niektorí ľudia, ktorí hania "čínske" výrobky vedeli koľko z nich majú vo vlastnej domácnosti, boli by pomerne prekvapení.

Lion,
odporúčam kontaktovať sa na prepravné spoločnosti, ktoré vedia poradiť najmä v spôsobe prepravy z danej destinácie, dodacej podmienky (zvoľte FOB, je najpraktickejšia), spôsobe platby (napr.akreditív) a pod. Niektorí z našich klientov si chodia osobne do Číny overiť napr. nakládku tovaru do kontajneru. Je to síce finančne náročnejšie, ale istota je istota. Najmä pri prvom odbere tovaru.

Čo sa týka samotného dodávateľa z Číny, použite internet na overenie serióznosti, hľadajte referencie, spokojných odberateľov a pod. U nás vo firme sme dokonca raz skúšali prostredníctvom našej pobočky v Číne overiť dodávateľa. Nie vždy sa to však dá, Čína je veľká
Prajem Vám veľa úspechov a šťastnú voľbu pri výbere dodávateľa aj prepravcu!
Dobry den
Poprosil by som nejaky kontakt na Vasu firmu. Mam zaujem dovazat z Taiwanu
0 0
robin78 robin78

robin78 je offline (nepripojený) robin78

Z Ciny som si objednaval tovar 2x, zakazdym islo o iny tovar od inej spolocnosti. Platilo sa vopred a prislo to kurierskou sluzbou. Po prichode tovaru na Slovensko ma kurierska sluzba kontaktovala, spisal som s nimi komisionarsku zmluvu, takze zabezpecili preclenie tovaru, potom stacilo uz len zaplatit clo. Tovar ktory prisiel zodpovedal presne tomu, co dodavatel deklaroval. Komunikacia bola na urovni a bolo citit ochotu z druhej strany.
0 0
FTC FTC

FTC je offline (nepripojený) FTC

Ahoj Ejkabejka... A s cim by si odporucala obchodovat s Amerikou.. nieco zaujimave??
0 0
lukasp lukasp

lukasp je offline (nepripojený) lukasp

Dobry den.

Tato tema ma ozaj velmi zaujala a som poteseny ochotou ludi ktory donej prispeli svojimi cennymi skusenostami.
Rad by som sa aj opytal ci by niekto nebol ochotny napisat nieco viac konkretnejsie, mozno skusenosti a kontakty na serioznych dodavatelov , prepravne spolocnosti... atd , proste nieco kde moze clovek zacat... Dakujem vopred ochotnym prispievatelom a prejem pekny den.

Ps: V pripade ak nechcete pisat odpoved na forum ale mate ochotu mi odpovedat mozte kludne na email alebo PM.

Este raz DAKUJEM.
0 0
joe-lv joe-lv

joe-lv je offline (nepripojený) joe-lv

Nema nahodou niekto skúsenosti z portálom alibaba.com,,a objednavaním tovaru z číny prostredníctvom nich.?

dakujem za odpoved
0 0
FTC FTC

FTC je offline (nepripojený) FTC

zdravim vsetkych koho zaujima dovoz z Ciny. ak by mal niekto zaujem o dovoz tovaru tak by sa mi mohol ozvat a mohli by sme doviezt nieco vo vacsom mnozstve s lepsou zaobstaracou cenou a cenou za dopravu ktora by sa rozratala na vecsie mnozstvo. Dovoz by sice trval okolo mesiaca ale bolo by to omnoho lacnejsie ako dovoz dorucovatelskou spolocnostou do tyzdna.
firsttradecompany.slovakia(zavinac)yahoo.com
0 0
marian911 marian911

marian911 je offline (nepripojený) marian911

Dobry den,
v nasej fi sme nasli na alibabe par dobrych kontaktov, s niektorymi firmami sme boli aj v jednani, tento tyzden cakame na prvu zasielku. Takisto sa tam daju najst aj europske a americke firmy. K objednavaniu - neviem ci ste registrovany riadny clen ktory si to plati. Ja som tam ako free member a po skopirovani nazvu firmy do googla ziskate priamy kontakt na firmu v cine a nemusite ist cez alibabu, nakolko oni Vam kontakt poskytnu az po zaplateni clenskeho . P.S.ale trva to dost dlho kym sa cinske firmy rozhybu )
joe-lv Pozri príspevok
Nema nahodou niekto skúsenosti z portálom alibaba.com,,a objednavaním tovaru z číny prostredníctvom nich.?

dakujem za odpoved
0 0
MarkoR MarkoR

MarkoR je offline (nepripojený) MarkoR

autobau Pozri príspevok
Dobry den
Poprosil by som nejaky kontakt na Vasu firmu. Mam zaujem dovazat z Taiwanu
Tiez by som nieco doviezol z Taiwanu.. Ak mate nejake zaujimave info, kontaktujte ma prosim. Mozno si vzajomne pomozeme a bude to lacnejsie.
0 0
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
http://blogy.etrend.sk/made-in-china...ku/136000.html
0 0
marian911 marian911

marian911 je offline (nepripojený) marian911

marian911 Pozri príspevok
Dobry den,
v nasej fi sme nasli na alibabe par dobrych kontaktov, s niektorymi firmami sme boli aj v jednani, tento tyzden cakame na prvu zasielku. Takisto sa tam daju najst aj europske a americke firmy. K objednavaniu - neviem ci ste registrovany riadny clen ktory si to plati. Ja som tam ako free member a po skopirovani nazvu firmy do googla ziskate priamy kontakt na firmu v cine a nemusite ist cez alibabu, nakolko oni Vam kontakt poskytnu az po zaplateni clenskeho . P.S.ale trva to dost dlho kym sa cinske firmy rozhybu )
Dobry den takze nam ten tovar uz prisiel, kvalita je super, presne podla vykresovej dokumentacie. takze skusenost - tovar objedname v cine znova
0 0
wifon wifon

wifon je offline (nepripojený) wifon

falap Pozri príspevok
........
tu si píše blog babenka z Číny. Má firmu čo okrem iného:
"robím tiež sourcing – nakupujem všetko, čo je „Made in China“ a exportujem to do Čiech."
Zdravim Ta, mohol by si ma prosim Ta kontaktovat na jozef(bodka)chlebek(zavinac)gmail(bodka)com? Mam v plane dovazat z Ciny a zisiel by sa mi niekto , kto s tym uz ma nejake skusenosti. Velmi by si mi pomohol.
Dakujem
0 0
Fabiana Fabiana

Fabiana je offline (nepripojený) Fabiana

Len dúfam, že nebudete chcieť doviesť niečo takéto

0 0
Tonno Tonno

Tonno je offline (nepripojený) Tonno

Ahojte vsetci

Ak mi vie niekto poradit budem vdacny chceli by sme rozbehnut obchod s Cinou ohladom polygrafickeho materialu viete niekto ako na to?...
0 0
Dantesss Dantesss

Dantesss je offline (nepripojený) Dantesss

Zdravim,

precital som si vsetky prispevky v tomto fore a vase postrehy mi dost pomohli. Viackrat sa tu objavil pojem "predzasielkova inspekcia". Mna by zaujimalo co to je, kto ju robi, kde ju robi a kolko to stoji. Dakujem
0 0
horka horka

horka je offline (nepripojený) horka

Mam jednu otazocku,
Klient chce uskutočniť jeden obchod a pyta sa ma, či je to možné takto: Kúpi tovar v Číne dovezú mu ho do Hamburku. Klient je platcom DPH na Slovensku. Z Hamburgu ho pošle priamo na Ukrajinu kupujúcemu. Je takýto pohyb možný? Ak je to s DPH?
0 0
militiadesa militiadesa

militiadesa je offline (nepripojený) militiadesa

Pozdravujem, chcel by som poprosit o internetove stranky alebo linky na dake CN firmy, ktore zasielaju tovar dor. sluzbou platba PayPal- pripadne dake eshop alebo podobne. Pripadne zaslite info na mime(zavinac)post.sk. Dakujem
0 0
Dantesss Dantesss

Dantesss je offline (nepripojený) Dantesss

Dantesss Pozri príspevok
Zdravim,

precital som si vsetky prispevky v tomto fore a vase postrehy mi dost pomohli. Viackrat sa tu objavil pojem "predzasielkova inspekcia". Mna by zaujimalo co to je, kto ju robi, kde ju robi a kolko to stoji. Dakujem
No co, neporadi nikto?
0 0
mattto mattto

mattto je offline (nepripojený) mattto

zdravím, môže sa mi, prosím, ozvať niekto, kto má skúsenosti s prepravou z Číny? hlavne shipping - loďou, nie expresné lietadlom ako je DHL, UPS, TNT - tie sú moc drahé, nepotrebujem tovar za 4 dní. Keby sa niekto našiel, kto prepravoval cez EMS express bolo by super.

alebo hocikto, kto v tejto oblasti podniká - môžeme sa dohodnúť
0 0
simka999 simka999

simka999 je offline (nepripojený) simka999

Dobrý deň.
Potrebujem radu ohľadom dovozu z Číny. neviem či sa už niekomu niečo také stalo. objenali sme tovar cez internet. Prišla nám proforma Fa torú sme zaplatili. Tovar páve došiel, ale fa došla na úplne smiešnu sumu. Nevieme čo. Či to precliť podĺa tejto fa?
0 0
zuziii zuziii

zuziii je offline (nepripojený) zuziii

luco07 Pozri príspevok
Treba najst spolahliveho dodavatela, ktory ma certifikaciu hotovu. Alebo si najst sprostredkovatela, ktory pre Vas vyhlada spolahliveho dodavatela. U niektorych sprostredkovatelskych spolocnosti sa provizie pohybuju medzi 3-8%, pricom priblizne rovnake percenta usetrite tym, ze sprostredkovatel Vam vyberie dodavatela, ktory bude cenovo zodpovedat Vasim predstavam, overi jeho totoznost a po dohode vykona predzasielkovu inspekciu. Ak chcete vediet viac, tak sa kludne spytajte na konkretne zalezitosti. Niektore z najcastejsich rizik si mozte precitat v mojich predoslych prispevkoch k tejto teme.
S dovozom tovaru nemam ziadne skusenosti ale tu certifikaciu je potrebne overit poriadne. Ako som sa docitala na jednom fore, znacka CE certifikatu nie je u nas ani v EU nijako chranena, ziadny patent (zamerne?). Preto niektori obchodnici/vyrobcovia znacku CE (s vacsou/mensou medzerou medzi znakmi) pouzivaju, ale znamena to Cina Export. Mozno tym predidete problemom a nebude sa o vas/vasom tovare pisat na soi.sk, ze ten a ten vyrobok treba stiahnut z predaja.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať