Zavrieť

Porady

povinnosť podpisu zmluvy so sukr. lekárom

ahojte poradáci. Dnes som počula v rádiu, že do konca roka je živnostník povinný podpísať zmluvu so súkromným lekárom, ktorý bude kontrolovať zdravotný stav v jeho firme, aj ked nemá žiadnych zamestnancov. Prosím niekoho, kto o tomto vie viac, aby mi poskytol viac informácií, lebo asi tomu úplne nerozumiem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Sandra1 Pozri príspevok
    ahojte poradáci. Dnes som počula v rádiu, že do konca roka je živnostník povinný podpísať zmluvu so súkromným lekárom, ktorý bude kontrolovať zdravotný stav v jeho firme, aj ked nemá žiadnych zamestnancov. Prosím niekoho, kto o tomto vie viac, aby mi poskytol viac informácií, lebo asi tomu úplne nerozumiem.
    A môžeš čítať:

    http://www.porada.sk/t52080-firmy-si...do-milion.html

    Sandra1 je offline (nepripojený) Sandra1

    Sandra1
    citala som pozorne, ale co to znamená? To má ist zivnostnik k lekárovi a dohodnút sa o tom, že mu bude dozerat na zamestnanca? Dobrá blbosť.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    http://hn.hnonline.sk/2-22506290-k10000_detail-84

    Prikladám link z hnonline.sk. Povinnosť vznikla zo zákona o zdravotnej starostlivosti. Všetci živnostníci a PO by mali mať uzatvorenú zmluvu s lekárom (pravdepodobne nie hocijakým, ale "oprávneným") a to aj subjekty bez zamestnávania zamestnancov.

    Sandra1 je offline (nepripojený) Sandra1

    Sandra1
    V zákone sa uvádzajú hlavne prevádzky s vodou a pod. a ked má zivnostník len kanceláriu a účtovníčku, aj tak podlieha tomuto zákonu? A chcem sa opýtať, ked zamestnávateľ hradí preventívnu prehliadku, uplatnuje si to ako výdavok? a kde? v prevádzkovej réžii alebo inom neovplyvnujucom daň z príjmu?

    povinnosť podpisu zmluvy so sukr. lekárom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.