Zavrieť

Porady

dodanie tovaru podľa §43 ods 5 b)

Dobrý deň. Platiteľ je povinný preukázať dodanie tovaru do iného členského štátu kópiou faktúry, a podľa § 43 ods 5 b) citujem: ak prepravu tovaru vykoná dodávateľ, písomným potvrdením prijatia tovaru odberateľom alebo osobou ním poverenou, ....moja otázka: Aké písomné potvrdenie prijatia tovaru je potrebné : potvrdenie faktúry, dodacieho listu alebo nejaké čestné prehlásenie ? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ADRIANA33 je offline (nepripojený) ADRIANA33

    ADRIANA33
    Počula som totiž názor - že treba vypisovať čestné prehlásenie. Potvrdený dodací list alebo faktúra - nestačí. Neviem - aké máte skúsenosti...podľa mňa stačí aj potvrdená faktúra. Zákon o tom jasne nehovorí.
    človiečik Vladimír Ozimý
    ADRIANA33 Pozri príspevok
    Počula som totiž názor - že treba vypisovať čestné prehlásenie. Potvrdený dodací list alebo faktúra - nestačí. Neviem - aké máte skúsenosti...podľa mňa stačí aj potvrdená faktúra. Zákon o tom jasne nehovorí.
    no dáva sa to tam...ale stačí ak podpíše na faktúre prevzatie a nie je o čom...niektorý sa tým kryjú aby mali dôkaz že oprávnene použili oslobodenie najmä taký autoservis, príde k vám Čech opraviť si auto pod českým ičdph a žiada vystaviť faktúru bez dph...no a takto sa kryje že auto opustilo územie SR...tým čestným prehlásením, ale nie je to potrebné...
    Naposledy upravil Vladimír Ozimý : 30.11.07 at 13:51

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    - sa napíše do textu FA prehlásenie,
    Potvrdzujem prepravu tovaru dodávateľom do ČR dňa .... s vozidlom .....a
    potvrdzujem prevzatie tovaru uvedeného na dod.liste, čo je prílohou FA
    na území ČR.

    - alebo vyhlásenie, že tovar uvedený na DL, prevzal dňa ...... odberateľ ....
    a vyvezie zo SR a v rámci samozdanenia sa vysporiada s DPH vo svojom
    členskom štáte. Tento tovar odvezie na vlastnom motorovom vozidle.

    Môže to byť?

    dodanie tovaru podľa §43 ods 5 b)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.