Zavrieť

Porady

DNES BUDEM VARIŤ...

žienka detailistka


Milé žienky, je asi jasné, o čom to bude.
Denne sa stretávame s otázkou: Čo dnes budem variť?
Tak tu si môžme poradiť, dať návrh, ...

Usporiadat
Zuzka10 Zuzka10

Zuzka10 je offline (nepripojený) Zuzka10

jednoduchá žena,matka,babička ...viac
Včera som dostala od suseda - poľovníka - divokú kačisu. Naplním s plnkou, upečiem + zemiaky. Výborná večera, a ostane aj na zajtra.
0 0
jajjka jajjka

jajjka je offline (nepripojený) jajjka

žienka detailistka
Drahé gazdinky a ich pomocníci.
Na dnešný deň Vám ponúknem možno nie až takú neznámu vec, ale keby niekto neochutnal, aby neprišiel o ten božský pocit.Tak:
Gazdovská pochúťka
Zemiakové placky, podľa vlastného receptu, hlavne aby boli velké, ako celá okrúhla panvica. Upečieme pekne do chrumkava. Ja ich pečiem na teflonovej panvičke a tú iba potieram olejom, takže klasické plávajúce placky to nie sú.
Na cibulke, ktorú sme spražili do zlatista si orestujeme mäsko nakrájané na rezančeky. Mäsko je podľa vlastného výberu. Odporúčam aj kuracie pečienky, alebo jemné kuracie, morčacie mäsko.
Keď sa nám rezančeky pekne zatiahnu, pridáme sladkú červenú papriku, soľ, čierne korenie, gulášové korenie, trošku worchestru a sójovej omáčky /nemusí ak nemáte/.
Všetko dobre premiešame, podlejeme vodou tak, aby sa mäsko dusilo, nie varilo!!!
Podľa vlastnej chuti môžme pridať šampiňony, lečo,...
Keď je mäsko mäkké, vydusíme z neho vodu, ak je jej veľa a jemne zaprášime hladkou múkou tak, aby štavička nebola celkom priesvitná, ale ani hustá ako omáčka.
Na jednu polovicu placky dáme menšiu varešku mäska aj so šťavičkou, placku preložíme a na prázdnu polovicu taniera pridáme napr. kapustový šalát s mrkvou, rôzne druhy čalamád...
Prajem dobrú chuť.
0 0
IRA IRA

IRA je offline (nepripojený) IRA

Ta salamka je dobra aj vysmazaná v trojobale ako snicielky. Najlepsia je syrová holandská. A este celkom super je vysmázany pecenovy syr, ten v tom alobale. Mnam!!!
0 0
janasv janasv

janasv je offline (nepripojený) janasv

Keďže mám doma malého maróda, vyváram teraz v jednom kuse obed - večera - šúľance, palacinky, bryndzové halušky, cestovinky so syrečkovou omáčkou a bazalkou, zemiakový prívarok ... a pod. Hlavne, nech je to rýchle .
0 0
katkapekly katkapekly

katkapekly je offline (nepripojený) katkapekly

mladá mamička, ktorá chce byť naj mamou na svete ...viac
Včera sa mi malý zobudil a keď som sa ho spýtala, čo chce jesť, povedal, že vláčik. Tak som mu urobila vláčik. Tiež to bolo rýchle a hlavne všetko popapal.
Vláčik.jpg  
0 0
Zuzka10 Zuzka10

Zuzka10 je offline (nepripojený) Zuzka10

jednoduchá žena,matka,babička ...viac
Veľmi dobré, keď príde na víkend vnúčik aj ja mu spravím vláčik....
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

2 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať