Zavrieť

Porady

Dovoz z číny, clo, DPH a ostatné

Ahojte poraďáci,

kamarát rozmýšľa že založím s kolegami sro-cku a chcel by dovazat nejake
veci z Ciny.
Čita a študuje všelijake materialy, ale je toho vela a tak je mu kazda rada vzacna.
Zaujimalo by ho hlavne:
- ake vsetky poplatky musí platit pri dovoze z tretich krajin (konkretne Cina) ... zatial vie o cle a DPH s tym ze DPH by sa mala dat potom odpocitat, ale potreboval by to trosku blizsie popisat
- aky je najlepsi a najlacnejsi sposob prepravy, ake spolocnosti su
vhodne na prepravu atd. Ci sa oplati si nechat tovar posielat az na
slovensko alebo napriklad len lodou do hamburgu a odtial to doviezt
"svojpomocne"
- pomozu mi samozrejme aj vsetky dalsie informacie co by mu mohli pomoct.

Vopred ďakujem
Usporiadat
Julius68 Julius68

Julius68 je offline (nepripojený) Julius68

podnikam, snazim sa pracovat aj v samosprave ...viac
pozdravujem
na cinu by som si dal pozor... iba ak mas zarucene kontakty!
niekolko stovak eur mi tam ostalo bez tovaru, takze pozor
0 0
Dana K. Dana K.

Dana K. je offline (nepripojený) Dana K.

hanulik79 Pozri príspevok
Ahojte poraďáci,

kamarát rozmýšľa že založím s kolegami sro-cku a chcel by dovazat nejake
veci z Ciny.
Čita a študuje všelijake materialy, ale je toho vela a tak je mu kazda rada vzacna.
Zaujimalo by ho hlavne:
- ake vsetky poplatky musí platit pri dovoze z tretich krajin (konkretne Cina) ... zatial vie o cle a DPH s tym ze DPH by sa mala dat potom odpocitat, ale potreboval by to trosku blizsie popisat
- aky je najlepsi a najlacnejsi sposob prepravy, ake spolocnosti su
vhodne na prepravu atd. Ci sa oplati si nechat tovar posielat az na
slovensko alebo napriklad len lodou do hamburgu a odtial to doviezt
"svojpomocne"
- pomozu mi samozrejme aj vsetky dalsie informacie co by mu mohli pomoct.

Vopred ďakujem
Najlepšie by bolo zavolať si nejakú špedičnú firmu (asi tu nemôžem napísať názvy, aby to nebola reklama) a poinformovať sa na poplatky. Firma, v ktorej pracujem, dováža tovar tiež z Číny, tovar ide loďou do Hamburgu, špedička to preclí a nám to dovezú priamo do firmy. Neviem, či sa z Číny inak ako loďou tovar vozí.
0 0
tatiana19576 tatiana19576

tatiana19576 je offline (nepripojený) tatiana19576

ahoj, no ja som pracovala na colnici ,ako deklarantka, precievala som tovar z činy, a aj som registrovala ščsku firmu na sk, ,,tak ak niečo bude treba ,a budem vedieť poradim,!!!!
1 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
Dovazal som s ciny ako fyz. osoba, vobec by som sa nebal. su spolahlivy,... platil som vopred, islo aj cca o 20 000,-
0 0
zolik2001 zolik2001

zolik2001 je offline (nepripojený) zolik2001

Ja ma tiez v celku bohate skusenosti nakupu z Cini. Zatial iba v malom ale ako spomenul Padro su spolahlivy no samozrejme treba davat pozor co nakupujete. Ja zatial obchodujem iba v malom dovoz topanok a nasledny predaj na Ebay v UK. Ale postupne sa zaoberam myslienkou sa pustit do niecoho vacsieho. Mam vzorky oblecenia a ako som sa naposledy vyjadril cakal som horsie prislo lepsie (to bolo vyjardenie ohladom kvality).
Co vas caka ked budete dovazat. Male zasielky vam zaslu v balikoch ako dar. Ak chcete zacat vo vacsom ako bolo spominane je tam DPH a Clo.
Tovar sa vacsinou dovaza do hamburgu lodou a po precleni si ho mozte prevziat sami (ak ovladate jazyk a viete co a ako) alebo si to mozte nechat doviezt az k sebe domov - do skladu. Na zaciatok odporucam radsej menej zarobit a nechat si to priviest-setri to cas a tie su peniaze.
Este ohladom ziskavania kontaktov ak sa neviete kam obratit je lepsie si zaplatit agenta co sa vam o vsetko postara a budete mat istotu ze tovar ktory si objednate a zaplatite vam nebude stat v colnom sklade len preto ze tam bude nejaka papierova chyba a ako vieme byrokracia je vsade.
Agent si povacsine uctuje 10% ale zalezi to aj od objednavky.
To je asi vsetko snad vam to trosku pomoze.

S pozdravom

Julian
0 0
zolik2001 zolik2001

zolik2001 je offline (nepripojený) zolik2001

Este som zabudol aby ste neboli prekvapeny ak budu od vas ziadat platbu cez Western Union....je to pre nich rychle a samozrejme aj pre vas no neodporucam pokial dodavatela nepoznate alebo ste len v kratkodobom kontakte.
0 0
zolik2001 zolik2001

zolik2001 je offline (nepripojený) zolik2001

Ja ma tiez v celku bohate skusenosti nakupu z Cini. Zatial iba v malom ale ako spomenul Padro su spolahlivy no samozrejme treba davat pozor co nakupujete. Ja zatial obchodujem iba v malom dovoz topanok a nasledny predaj na Ebay v UK. Ale postupne sa zaoberam myslienkou sa pustit do niecoho vacsieho. Mam vzorky oblecenia a ako som sa naposledy vyjadril cakal som horsie prislo lepsie (to bolo vyjardenie ohladom kvality).
Co vas caka ked budete dovazat. Male zasielky vam zaslu v balikoch ako dar. Ak chcete zacat vo vacsom ako bolo spominane je tam DPH a Clo.
Tovar sa vacsinou dovaza do hamburgu lodou a po precleni si ho mozte prevziat sami (ak ovladate jazyk a viete co a ako) alebo si to mozte nechat doviezt az k sebe domov - do skladu. Na zaciatok odporucam radsej menej zarobit a nechat si to priviest-setri to cas a tie su peniaze.
Este ohladom ziskavania kontaktov ak sa neviete kam obratit je lepsie si zaplatit agenta co sa vam o vsetko postara a budete mat istotu ze tovar ktory si objednate a zaplatite vam nebude stat v colnom sklade len preto ze tam bude nejaka papierova chyba a ako vieme byrokracia je vsade.
Agent si povacsine uctuje 10% ale zalezi to aj od objednavky.
To je asi vsetko snad vam to trosku pomoze.

S pozdravom

Julian
0 0
bbobb bbobb

bbobb je offline (nepripojený) bbobb

zolik2001 Pozri príspevok
Ja ma tiez v celku bohate skusenosti nakupu z Cini. Zatial iba v malom ale ako spomenul Padro su spolahlivy no samozrejme treba davat pozor co nakupujete. Ja zatial obchodujem iba v malom dovoz topanok a nasledny predaj na Ebay v UK. Ale postupne sa zaoberam myslienkou sa pustit do niecoho vacsieho. Mam vzorky oblecenia a ako som sa naposledy vyjadril cakal som horsie prislo lepsie (to bolo vyjardenie ohladom kvality).
Co vas caka ked budete dovazat. Male zasielky vam zaslu v balikoch ako dar. Ak chcete zacat vo vacsom ako bolo spominane je tam DPH a Clo.
Tovar sa vacsinou dovaza do hamburgu lodou a po precleni si ho mozte prevziat sami (ak ovladate jazyk a viete co a ako) alebo si to mozte nechat doviezt az k sebe domov - do skladu. Na zaciatok odporucam radsej menej zarobit a nechat si to priviest-setri to cas a tie su peniaze.
Este ohladom ziskavania kontaktov ak sa neviete kam obratit je lepsie si zaplatit agenta co sa vam o vsetko postara a budete mat istotu ze tovar ktory si objednate a zaplatite vam nebude stat v colnom sklade len preto ze tam bude nejaka papierova chyba a ako vieme byrokracia je vsade.
Agent si povacsine uctuje 10% ale zalezi to aj od objednavky.
To je asi vsetko snad vam to trosku pomoze.

S pozdravom

Julian
ahoj,
chci se zeptat, kdyz ti prijde zasilka jako "gift", tj. ti to v podstate pusti bez cla a dph, a ty to pak prodas dale, jak je to s fakturami? myslim kdyz potom prodas danou vec dal, vystavis fakturu za prodej, tj. zisk. co si das jako fakturu za naklad, kdyz ti prisel balik gift nejspis bez faktury nebo podhodnoceny? pripadne mas fakturu poslanou nejak mimo? ale pak nebude souhlasit faktura kteoru bys pouzil na naklady s tou celni hodnotou zbozi..nebo je zbytecne se s tim zaobirat ve skutecnosti? zajimalo by me proste jak je to v praxi..co je teoreticky vsechno treba je jedna vec, ale jak je to v praxi? kdyztak prosim SZ posli. diky
0 0
kitky kitky

kitky je offline (nepripojený) kitky

COGITO ERGO BOOM
zolik2001 Pozri príspevok
Ja ma tiez v celku bohate skusenosti nakupu z Cini. Zatial iba v malom ale ako spomenul Padro su spolahlivy no samozrejme treba davat pozor co nakupujete. Ja zatial obchodujem iba v malom dovoz topanok a nasledny predaj na Ebay v UK. Ale postupne sa zaoberam myslienkou sa pustit do niecoho vacsieho. Mam vzorky oblecenia a ako som sa naposledy vyjadril cakal som horsie prislo lepsie (to bolo vyjardenie ohladom kvality).
Co vas caka ked budete dovazat. Male zasielky vam zaslu v balikoch ako dar. Ak chcete zacat vo vacsom ako bolo spominane je tam DPH a Clo.
Tovar sa vacsinou dovaza do hamburgu lodou a po precleni si ho mozte prevziat sami (ak ovladate jazyk a viete co a ako) alebo si to mozte nechat doviezt az k sebe domov - do skladu. Na zaciatok odporucam radsej menej zarobit a nechat si to priviest-setri to cas a tie su peniaze.
Este ohladom ziskavania kontaktov ak sa neviete kam obratit je lepsie si zaplatit agenta co sa vam o vsetko postara a budete mat istotu ze tovar ktory si objednate a zaplatite vam nebude stat v colnom sklade len preto ze tam bude nejaka papierova chyba a ako vieme byrokracia je vsade.
Agent si povacsine uctuje 10% ale zalezi to aj od objednavky.
To je asi vsetko snad vam to trosku pomoze.

S pozdravom

Julian
ahoj, pokial tahas tovar z ciny a nasledne ho predavas na ebayUK nepremyslal si nad dropshipping? mne to pride ako najlepsia volba na takyto druh predaja. V novom roku idem skusit presne toto.
0 0
Leggy Leggy

Leggy je offline (nepripojený) Leggy

z ciny sa tovar vacsinou dovaza na kontajneroch,ktore sa po vylodeni daju na kamion a pokracuje tak tovar dalej.Neviem ako to funguje s cinou a dopravou,ale mozno aj na to plati kvota.
0 0
Leggy Leggy

Leggy je offline (nepripojený) Leggy

Este som nieco zabudla dodat...bola tu zmienka,ze na prvy krat nemusi byt z dovozu velky zisk,takze aky vysoky by mal byt cca kapital ak by som chcela doviest ,,nie vela,, tovaru-napr. oblecenie z ciny?
0 0
zolik2001 zolik2001

zolik2001 je offline (nepripojený) zolik2001

Ak chcete doviest z Ciny tovar konkretne oblecenie nalepsie je mat uz dodavatela pripadne viac dodavatelov. odporucam oaj objednat vzorku to znamena par kusov od dodavatela. Zaplatite za tovar + postovne ale nebude to vo velkoodberacej cene ale o nieco drahsie ak toto vsetko prebehne v poriadku mozte urobit objednavku asi za 300 000-450 000sk. je to v celku prijatelna suma aj zisk sa na tom da urobit. nezabudnite davat pozor na prve platby cez Western Union na zaciatok neodporucam moze sa stat ze peniaze odijdu a tovar nepride aj ked po mojich skusenostiach je to male riziko pretoze vela firiem z Cini na tom funguje no musite pozerat na seba a nie na nich....pripadne si najst agenta co to sporstredkuje samozrejme za poplatok (mensi zisk ale vacsia istota). Pisem zo svojich skusenosti takze verim ze niekto moze mat iny nazor....

Dakujem a pekny novy rok

Julian Paranic
0 0
zolik2001 zolik2001

zolik2001 je offline (nepripojený) zolik2001

kitky Pozri príspevok
ahoj, pokial tahas tovar z ciny a nasledne ho predavas na ebayUK nepremyslal si nad dropshipping? mne to pride ako najlepsia volba na takyto druh predaja. V novom roku idem skusit presne toto.
Premyslal som nad tym ale v tomto smere niesu alebo zatial neboli spolahlivy a tak ked mi tovar dojde mozem si ho prezriet pripadne ak mam nejaku reklamaciu nafotim a poslem spat. Dalsia vec je ta ze vela ludi na Ebay predava veci a to detailov si dava ze to ma v UK a pritom to robi spominanym dropshipingom a na zaklade toho potom zakaznici niesu spokojny. Ja osobne tiez nerad objednavam nieco ked mam na to cakat 2-3 tyzdne aj ked z chiny to pride rychlejsie. Viem ze moj sposob je zdlhavejsi ale mam to pod kontrolou a pekne sa to rozbieha.
Este jedna vec a to je ze ak by som to urobil dropshipingom je tam velka pravdepodobnost ze ak predam nieco na ebay dodavatel to moze poslat v inej farbe ale nasledky znasam ja.
Naposledy sa mi tiez stalo ze som dostal topanky od dodavatela mali byt bielo cierne a dosli mi bielo-tmavo modre. Nebadatelny rozdiel ale predsa je to rozdiel.

S pozdravom

Julian Paranic
0 0
zolik2001 zolik2001

zolik2001 je offline (nepripojený) zolik2001

bbobb Pozri príspevok
ahoj,
chci se zeptat, kdyz ti prijde zasilka jako "gift", tj. ti to v podstate pusti bez cla a dph, a ty to pak prodas dale, jak je to s fakturami? myslim kdyz potom prodas danou vec dal, vystavis fakturu za prodej, tj. zisk. co si das jako fakturu za naklad, kdyz ti prisel balik gift nejspis bez faktury nebo podhodnoceny? pripadne mas fakturu poslanou nejak mimo? ale pak nebude souhlasit faktura kteoru bys pouzil na naklady s tou celni hodnotou zbozi..nebo je zbytecne se s tim zaobirat ve skutecnosti? zajimalo by me proste jak je to v praxi..co je teoreticky vsechno treba je jedna vec, ale jak je to v praxi? kdyztak prosim SZ posli. diky
V podstate si si na vsetky otazky odpovedal spravne.
Ked mi pridu baliky ja nanich uvedene vacsinou gift. Kedze to predavam na ebay a nie v normalnom obchode nieje u mna podmienkou ze musim mat fakturu. Okrem ineho predavam to na ebay ako moje hobbie nie ako zarobkovu cinnost to znamena ze obrat nieje este velky ale skor v malom- zatial. ked to predam fakturu si vytlacim co mi automaticky vygeneruje ebay. Nik odo mna neziada fakturu odkial a za kolko som to nakupil. Co musim je zaplatit a predaj ebay inzertny poplatok a potom este za transfer penazi pre Paypal a to je vsetko.
Je to ako keby si teraz u vas doma upratal cely byt-dom a rozhodol si sa ze polovicu nabytku oblecenia ci hraciek co mas predas na ebay. bol by to tvoj sukromny predaj, nik by od teba nechcel fakturu za kolko si to nakupil.

Snad som odpovedal dostatocne na tvo dotaz, ak este nieco napis.

S pozdravom

Julian Paranic
0 0
medvedov medvedov

medvedov je offline (nepripojený) medvedov

cav mohol by si mi povedat co je to ten ebay?
0 0
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
ebay je pôvodne internetový aukčný sýstém, ale dnes sa tam predávajú veci aj mimo dražby, čiže nové a ihneď ako z eshopu.
www.ebay.de
0 0
radioxxl radioxxl

radioxxl je offline (nepripojený) radioxxl

www.ebay.com - USA
www.ebay.co.uk - UK
www.ebay.de - GER

najnavstevovanejsie
0 0
joelondn joelondn

joelondn je offline (nepripojený) joelondn

Zdravim Ta, vidim ze mas skusenosti s cinou tak ak by si mi mohol zodpovedat na par otazok pomohol by si mi. Vravel si ze pre lepsi colny chod je dobre ak si zaobstaras agenta-kde ho mam hladat? Nevies nahodou ake papiere budem potrebovat ak by som chcel predavat dovezeny tovar z Ciny na Slovensku? a ci vobec mozem predavat znacky ako napr:nIke, addidas atd ?
Dakujem ti vopred za pomoc

S pozdravom

J
0 0
sonicka_1 sonicka_1

sonicka_1 je offline (nepripojený) sonicka_1

Ja si tiez takto objednavam a nasledne predavam, chcem sa spytat ci su na colnici nejake limity ktore nesmies prekrocit ak si fyzicky osoba. Myslim pocet balickov atd... dakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať