Zavrieť

Porady

Dovoz z číny, clo, DPH a ostatné

Ahojte poraďáci,

kamarát rozmýšľa že založím s kolegami sro-cku a chcel by dovazat nejake
veci z Ciny.
Čita a študuje všelijake materialy, ale je toho vela a tak je mu kazda rada vzacna.
Zaujimalo by ho hlavne:
- ake vsetky poplatky musí platit pri dovoze z tretich krajin (konkretne Cina) ... zatial vie o cle a DPH s tym ze DPH by sa mala dat potom odpocitat, ale potreboval by to trosku blizsie popisat
- aky je najlepsi a najlacnejsi sposob prepravy, ake spolocnosti su
vhodne na prepravu atd. Ci sa oplati si nechat tovar posielat az na
slovensko alebo napriklad len lodou do hamburgu a odtial to doviezt
"svojpomocne"
- pomozu mi samozrejme aj vsetky dalsie informacie co by mu mohli pomoct.

Vopred ďakujem
Usporiadat
DodoSTI DodoSTI

DodoSTI je offline (nepripojený) DodoSTI

Zdravím,
tak skúsim:

cena tovaru: 3000€
doprava /dajme tomu/: 500€
clo /podľa TARIC-u, č. 6109100000 = tričká z bavlny = 12%/: 3000+500=3500€/100*12= 420€
DPH: 3000+500+420 = 3920/100*19 = 744,80€

SPOLU: 3000+500+420+744,80 = 4664,80 €

Musí Ti to ale niekto ešte potvrdiť
0 0
E_V_I_N_K_A E_V_I_N_K_A

E_V_I_N_K_A je offline (nepripojený) E_V_I_N_K_A

DodoSTI Pozri príspevok
Zdravím,
tak skúsim:

cena tovaru: 3000€
doprava /dajme tomu/: 500€
clo /podľa TARIC-u, č. 6109100000 = tričká z bavlny = 12%/: 3000+500=3500€/100*12= 420€
DPH: 3000+500+420 = 3920/100*19 = 744,80€

SPOLU: 3000+500+420+744,80 = 4664,80 €

Musí Ti to ale niekto ešte potvrdiť
Ďakujem pekne :O))
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Pri väčších objemoch dovozu sa to dováža v malých (polovičných) alebo vo veľkých cca 64 kubíkových, lodných kontajneroch. Doprava je zvyčajne z prístavu Ningbo do Hamburgu a cena za lodnú dopravu okolo 3500 eur (záleží na ročnom období - v závere roku je to vždy drahšie) Loď ide cca 28 dní. V Hamburgu si treba dať pozor aby kontajner dlho nestál, lebo potom sa platia dodatočné poplatky - skladné atď. Potom do SK buď autom alebo železnicou.
0 0
E_V_I_N_K_A E_V_I_N_K_A

E_V_I_N_K_A je offline (nepripojený) E_V_I_N_K_A

srska Pozri príspevok
Pri väčších objemoch dovozu sa to dováža v malých (polovičných) alebo vo veľkých cca 64 kubíkových, lodných kontajneroch. Doprava je zvyčajne z prístavu Ningbo do Hamburgu a cena za lodnú dopravu okolo 3500 eur (záleží na ročnom období - v závere roku je to vždy drahšie) Loď ide cca 28 dní. V Hamburgu si treba dať pozor aby kontajner dlho nestál, lebo potom sa platia dodatočné poplatky - skladné atď. Potom do SK buď autom alebo železnicou.
Ďakujem za info. Ja som si našla na stránke dodávateľa, že poslanie loďou do Germany-Hamburger by malo byť za 100kg=200dolárov, za 200kg=235...myslíte, že to môže byť tak a malo by trvať 25-35 dní.
0 0
dawidco12 dawidco12

dawidco12 je offline (nepripojený) dawidco12

E_V_I_N_K_A Pozri príspevok
Ďakujem za info. Ja som si našla na stránke dodávateľa, že poslanie loďou do Germany-Hamburger by malo byť za 100kg=200dolárov, za 200kg=235...myslíte, že to môže byť tak a malo by trvať 25-35 dní.
a mozem sa opytat aka to je stranka, pretoze aj ja chcem nakupit ale nemam sajnu o tom ako to vsetko zrealizovat tak by som bol rad keby si ma mohla poinformovat o tom vsetko ak to vies, dakujem
0 0
ACCNT ACCNT

ACCNT je offline (nepripojený) ACCNT

ked si objednas cely kontajner, tak by to malo byt lacnejsie(informacia z r. 2006):
2. Dovezt kontainer s koly stoji zhruba $1,400 z Shanghai do Los Angeles.
zdroj:
Code:
http://www.podnikanivusa.com/2006/08/14/mam-rozjet-rovnou-velkosklad/
0 0
ludivin ludivin

ludivin je offline (nepripojený) ludivin

Ahojte všetci. Uvažujem nad tým, že vyberiem živnosť a budem predávať šatsvo z číny, usa a hong-kongu.
Moje otazky su velmi laicke, pretoze naozaj som len zacala citat veci o tom...

Chcela by som do ziadosti o zivnost napisat 2cinnosti, 1. by bola dovoz a predaj oblecenia ako som uz spominala
2. by bolo výroba web stránok vo Flashi (pretoze uz dlhší čas venujem tomu, ale robil mi problemy, že nemožem dávať faktúru...)
moja 1. otazka je, ci sa to dá spravit takto? a ci by trebalo viest samostatne uctovnictvo pre obe cinnosti alebo mozem vsetko spolu?

2. otazka: Certificate of origin alebo podobne papire treba zavezpecit pri dovoze z Ciny alebo z Hong Kongu, ci len z USA?

3.otazka:
pride mi tovar ako mensi balik, pojdem na prislusny colny sklad a ako to prebieha? zaplatim tam DPH a clo? Treba este aj nieco ine? Mozem tovar po zaplateni hned previat alebo to trvá viac casu?

4.otazka
: neviem, ako sa počítajú tieto veci, uvediem priklad, ako som to ja pochopila: napr. kupim 1 saty za 100€(uz su tam naklady,postovne vsetko v cene) pride balik. Zaplatim zo 100€ clo 12% cize 12€ a potom zaplatim DPH zo 112€ 20%...? Takto alebo vobec zle to je a treba aj nejake ine veci tam zaplatit...?

5.otazka:
berme tak ze vsetko som zaplatila clo,dph a co este treba a neviem o tom a idem predavat tovar napr za 175€ ktore mi doteraz stalo:134,4€(vsetky naklady). pridala som tam 40,6€ v pluse(ako ze zisk pre mna) z toho mam DPH zaplatit este? ako to platit, fakturovat a take? Sorry nemam ani šajnu...


6.otazka
: bude to velmi Hlupa otazka! ak si chcem pre seba vytvorit webstranku a mam na 2 cinnosti zovnost, mozem pre seba spravit a vytvorit si fakturu pre seba a potom v druhej cinnosti-pri predaji oblecenia to davat do nakladov ze som si dala spravit stranku?
0 0
torrus torrus

torrus je offline (nepripojený) torrus

6.otazka[/U]: bude to velmi Hlupa otazka! ak si chcem pre seba vytvorit webstranku a mam na 2 cinnosti zovnost, mozem pre seba spravit a vytvorit si fakturu pre seba a potom v druhej cinnosti-pri predaji oblecenia to davat do nakladov ze som si dala spravit stranku?[/QUOTE]

jo velmi hlupa ako zivnostnik si jedna osoba bez ohladu na pocet cinnosti takze sama sebe fakturu je dost divocina skor si naklady na jej prevadzku vies odpocitat z dani ak teda nefungujes na pausalnych nakladoch

ine by to bolo ak by si mala s.r.o. na jednu cinnsot a zivnost na druhu
0 0
blavaciko blavaciko

blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

otazka znie skor, aky by to malo zmysel, kedze danove priznanie k DzP podava stale ako ta ista osoba a nerozlisuju sa hospodarske vysledky podla jednotlivych cinnosti podnikania.
takze v podstate by sa vobec nic nezmenilo, ani po financnej stranke, ani po uctovnej, len mozno by to zavadzalo pokusom o trestny cin kratenia dani ci ako sa vola
0 0
zet07 zet07

zet07 je offline (nepripojený) zet07

Mna by zaujimalo co sa deje z kontajnerom ked dorazi do Hamburgu, ma ho tam uz cakat kamion, alebo niekto z pristavu mi oznami, ze tam mam kontajner. Co ak zozeniem dopravu az o tyzden da mi tam niekto na to pozor?
0 0
pires23 pires23

pires23 je offline (nepripojený) pires23

Zdravím Julian.
Chcel by som sa spýtať. Chcel by som tiež podobne niečo dovažať z Číny, najprv v malom a ak to pôjde .... Potrebujem na to mať živnosť alebo to môžem robiť aj bez. A čo všetko potrebujem obehnuť myslím úrady, poplatky atď aby náhodou neboli problemi s birokracoiu na SVK. Z Číny príde tovar až na SVK?
Budem vďačný za akúkoľvek radu.
Stevo
0 0
sidona sidona

sidona je offline (nepripojený) sidona

Ahoj neviem ci mam dobre info,ale ked chces dovažat v malom nemusis mat zivnost,ani platit dph a clo.Robia to cez ibay.
Tovar ti pride az domov.Ale radsej si to este over.
Co chces dovazat,ak to nie je tajne?
0 0
pires23 pires23

pires23 je offline (nepripojený) pires23

sidona Pozri príspevok
Ahoj neviem ci mam dobre info,ale ked chces dovažat v malom nemusis mat zivnost,ani platit dph a clo.Robia to cez ibay.
Tovar ti pride az domov.Ale radsej si to este over.
Co chces dovazat,ak to nie je tajne?
Ďakujem. Nho to si necham zatiaľ pre seba :-)
0 0
Bjordrin Bjordrin

Bjordrin je offline (nepripojený) Bjordrin

co sa tyka dovozu ja mam velmi dobre skusenosti s DHL, vybavili za mna uplne vsetko co sa tyka preclenia a to dokonca vsetko cez internet resp. mail a telefon, mozem odporucit
0 0
pires23 pires23

pires23 je offline (nepripojený) pires23

sidona Pozri príspevok
Ahoj neviem ci mam dobre info,ale ked chces dovažat v malom nemusis mat zivnost,ani platit dph a clo.Robia to cez ibay.
Tovar ti pride az domov.Ale radsej si to este over.
Co chces dovazat,ak to nie je tajne?
ps :-) čo znamená v malom ??
0 0
Luka26 Luka26

Luka26 je offline (nepripojený) Luka26

A nenasiel by sa niekto taky co by mi vedel ten tovar vybavit a poved mi kolko ma to bude stat lebo ja sa s tej stranky neviem vysomarit
0 0
Bjordrin Bjordrin

Bjordrin je offline (nepripojený) Bjordrin

Luka26 Pozri príspevok
A nenasiel by sa niekto taky co by mi vedel ten tovar vybavit a poved mi kolko ma to bude stat lebo ja sa s tej stranky neviem vysomarit
o aky tovar sa jedna, v akom mnozstve a z akej stranky?? kludne cez Ss
0 0
Luka26 Luka26

Luka26 je offline (nepripojený) Luka26

Bjordrin Pozri príspevok
o aky tovar sa jedna, v akom mnozstve a z akej stranky?? kludne cez Ss
Jedna sa o napodobeniny znackovich veci v malom mnozstve ale vobec tomu nerozumiem setci mi kecaju ze aj keby si len tricko objednam musim zaplatit clo pricom druhy hovoria ze ak je to v malom clo neplatim tak som s toho mimo a este viac z toho vybavovania okolo toho stranku poslem ak napises meil kam ju mam poslat
0 0
accpro accpro

accpro je offline (nepripojený) accpro

Mozno Vam pomoze ohladom cla a DPH tato priloha, ktoru pouziva DHL. Pri nizkohodnotovych zasielkach (100-200eur) bolo vzdy podstatne, na aku sumu deklaroval odosielatel hodnotu tovaru. Viackrat sa mi stalo, ze pri hodnote okolo 20 US$ dorucila DHL balik bez preclenia, no balik s deklarovanou hodnotou 40 US$ uz isiel na colne konanie. Ako to tu uz niekto spominal DHL je skutocne rychla, na rozdiel od ostatnych prepravcov neuctuju poplatok za zastupovanie v colnom konani, no samotna colnica je otrasne pomala. Ak si potrpite na rychlosti dodania je smiesne, ze balik, ktory dopravili z Hongkongu do Blavy za 48 hodin ma meskanie z dovodu colneho konania 4 dni.
1 0
leojozef leojozef

leojozef je offline (nepripojený) leojozef

tatiana19576 Pozri príspevok
ahoj, no ja som pracovala na colnici ,ako deklarantka, precievala som tovar z činy, a aj som registrovala ščsku firmu na sk, ,,tak ak niečo bude treba ,a budem vedieť poradim,!!!!

Potreboval by som sa popytat par veci, ale asi by bolo mlepsie cez email. Moj mail mi ale nejde pridat, kedze som zaciatocnik na porade. Napisala mi si mi svoju a ja sa ti potom ozvem? Dakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať