Zavrieť

Porady

dedicne konanie a notarske poplatky

Akym sposobom sa vyrubuju notarske poplatky, ak by som chcel vyvolat dedicne konanie o novoobjavenom dedicstve. jedna sa o pozemky, parcely registra E a to vymera 1876 m2. su to vlastne podiely zo spolocnych pasienkov, jarkov a ciest. same drobne kusky. oplati sa to vobec?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Žiadosť o obnovu dedičského konania - myslím že kolok za 2000.- Inak je to zverejnené na každom notárstve v rámci info zákona.

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    Poplatok sudu 200 Sk kolkom, sud to prideli nejakemu notarovi a notar vyrubi poplatky podla hodnoty. Ale presne notarske poplatky veru neviem
    Podla mna je to potrebne vysporiadat. Nikdy nevies, co pride. Poznam prípad takychto spolocnych pasienkov, na ktorych teraz stoji dialnica. A cena sa znasobila.

    robovi je offline (nepripojený) robovi

    robovi
    svojar Pozri príspevok
    Poplatky sú podľa hodnoty prejednávanej veci. Je to určené %.
    koľko % presne?

    anaj555 je offline (nepripojený) anaj555

    anaj555
    Nechcem zakladať novú tému o notárskych poplatkoch, ale chcem sa opýtať koľko som mala platiť za notárske poplatky z dedičstva v celkovej hodnote 409.612,-Sk notár my vypočítal 6069,- Sk + náhradu hotových výdavkov 800,- SK. Podľa vyhlášky 31/1993Z.z. je to s DPH alebo + DPH, lebo ani tak ani tak mi to nevychádza. Ak mi to notár vypočítal nesprávne môžem to reklamovať?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    anaj555 Pozri príspevok
    Nechcem zakladať novú tému o notárskych poplatkoch, ale chcem sa opýtať koľko som mala platiť za notárske poplatky z dedičstva v celkovej hodnote 409.612,-Sk notár my vypočítal 6069,- Sk + náhradu hotových výdavkov 800,- SK. Podľa vyhlášky 31/1993Z.z. je to s DPH alebo + DPH, lebo ani tak ani tak mi to nevychádza. Ak mi to notár vypočítal nesprávne môžem to reklamovať?
    Podľa
    § 13
    Odmena uvedená v § 12 ods. 1 je:
    z prvých 100 000 Sk základu 2 %,
    z presahujúcej sumy až do 500 000 Sk základu 1 %,
    z presahujúcej sumy až do 1 000 000 Sk základu 0,7 %,
    z presahujúcej sumy až do 3 000 000 Sk základu 0,4 %,
    z presahujúcej sumy až do 20 000 000 Sk základu 0,2 %,
    najmenej 700 Sk.


    mne to vychádza o tisícku menej ako účtoval:
    2% z 100.000 je 2.000
    1% z 309.612 je 3.096

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    anaj555 Pozri príspevok
    Môžem to u notára reklamovať, alebo už je neskoro?
    Ak si to ešte nezaplatila, tak ho popros, či by ti nemohol dať kalkuláciu poplatku - ako k tej sume dospel. Aj keby si už zaplatila, by si ho mohla o to požiadať.

    anaj555 je offline (nepripojený) anaj555

    anaj555
    dnes som dostala tuto odpoved od notara:

    Dobrý deň,

    je pravda, že 2000 a 3096,-Sk je spolu 5096 Sk, ovšem zabudli ste pripočítať DPH a hotové výdavky v sume 800,- Sk. Poplatok bol vypočítaný správne.

    počíta s k tej sume este DPH?

    vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

    vieroslava
    Áno, ak je notár platcom DPH, musí ti k vypočítanej sume pripočítať aj DPH.
    Ale mám taký dojem, nie som si presne istá, že notári majú povinnosť zo zákona byť platcami DPH.

    Karas Milan je offline (nepripojený) Karas Milan

    Vylúčený člen Karas Milan
    anaj555 Pozri príspevok
    409.612,-Sk notár my vypočítal 6069,-Sk + náhradu hot. výdavkov 800,-SK
    smith Pozri príspevok
    2% z 100.000 je 2.000
    1% z 309.612 je 3.096
    anaj555 Pozri príspevok
    1, dnes som dostala tuto odpoved od notara:
    je pravda, že 2000 a 3096,-Sk je spolu 5096 Sk, ovšem zabudli ste pripočítať DPH a hotové výdavky v sume 800,- Sk. Poplatok bol vypočítaný správne.
    Ahoj Anaj.

    Asi sme niektorí slabí z malej násobilky (alebo čítania) , alebo si nám niečo
    zatajila - čo máš na doklade.
    Lebo :
    A, (2000+3096)*1,19 = 6064 + 800 = 6864
    B, (2000+3096+800)*1,19 = 7016
    C, ty píšeš 6069+800 = 6869
    D, Už si stretla tzv. guľatú štvorku ???

    Ahoj
    Ka Mil

    anaj555 je offline (nepripojený) anaj555

    anaj555
    Tuším to nie je vidieť. Ja nemám snahu niečo zatajovať, keď chcem vedieť pravdu: na bloku je prejednanie dedičského konania 6069,- Sk + hotové výdavky 800,- Sk spolu 6869,- Sk, čo som aj zaplatila.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.