Zavrieť

Porady

Vianočné sladkosti.

Grilážové oblátky
1 balenie oblátok , 250 g kryštálového cukru, 1 smetol , 1 lyžicu kakaa, 1 vanilkový cukor, 250 g posekaných orechov, 1 salko.
Cukor upražíme na sucho na karamel, pridáme smetol, vanilkový cukor, kakao, posekané orechy a nakoniec salko. Miešame na slabom ohni pokiaľ zmes nezhustne. Ešte horúcu zmes natierame na oblátky a dve a dve spolu zlepíme. Zaťažíme, necháme vychladnúť a pokrájame na trojuholníky alebo kocky.

Vianočné medovníčky

250 ml vody, 500 g kryštálového cukru, 1 visa (hera), 300 g medu, 1200 g múky hladkej špeciál, 2 vajcia, 2 dkg sóda bicarbóny , 1 prášok do perníka, mletá škorica, klinčeky,
Vodu, cukor, visu a med rozvaríme na sirup. Do misy preosejeme múku, pridáme vajcia, sódu bicarbónu, prášok do perníka a môžeme pridať aj škoricu a klinčeky. Do toho vlejeme vlažný sirup a vymiesime vláčne cesto. Necháme odstáť do druhého dňa (24 hodín) v chlade. Odstáte cesto vyvaľkáme na hrúbku asi ½ cm a vykrajujeme rôzne tvary. Dáme upiecť. Pozor! Rýchlo sa pečie!!! Upečené, ešte horúce potrieme rozšľahaným vajíčkom. Môžeme ozdobiť cukrovou polevou.

Rožky rozplývajúce sa na jazyku
250 g hladkej múky, 200 g masla, 100 g mletých orechov, 70 g práškového cukru.
Z uvedených surovín zamiesime cesto, sformujeme z neho malé rožky, ktoré upečieme v mierne rozohriatej rúre. Upečené ešte teplé obaľujeme v práškovom cukre, zmiešanom s vanilkovým cukrom.

Božské rožky
300 g masla, 150 g práškového cukru, 350 g hladkej múky, žĺtok, 80 g kakaa.
Všetky suroviny dáme na dosku a vypracujeme z nich cesto. Urobíme z neho šúľky, ktoré pokrájame a vyformujeme rožky. Upečieme ich, potom máčame v čokoládovej poleve a necháme stuhnúť.
Usporiadat
Zuzka10 Zuzka10

Zuzka10 je offline (nepripojený) Zuzka10

jednoduchá žena,matka,babička ...viac
Pridám jeden receptna vianočné pečenie:
30 dkg hladkej múky
1 Palmarin /Hera/
7 PL bieleho vína
Všetko zmiešať a dať do chladničky na 4 hodiny. Potom rozvaľkať na hrúbku 0,5 cm a vykrajovať ako linecké . Ešte za tepla posypať s prášk.cukrom.

Ja to robím už 17 rokov na každé vianoce, všetkým to chutí. Ešte aj môjmu nebohému otcovi to veľmi chutilo, hoci on vôbec nemal rád zákusky a sladké.

Prajem dobrú chuť!
Zuzka
Naposledy upravil Zuzka10 : 09.12.07 at 12:28
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Zuzka tento recept mám aj ja, robím ho na každé sviatky a majú ho naši veľmi v obľube. A ja tiež , lebo je to jednoduché a chutné. Odporúčam to všetkým.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Chcela by som poprosiť všetkých, ktorí sem budú pridávať recepty , aby sem dali recepty osvedčené , ktoré aj skutočne pečú , nie recepty stiahnuté z iných stránok a nevyskúšané.
0 0
layla layla

layla je offline (nepripojený) layla

Chcela by som sa sytat, ci nemate nahodou recept na kosicky. Moja mama ich plnila takou vynikajucou plnkou a do stredu dala ceresnu a zaliala to cokoladou. Dakujem
0 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

Zuzka10 Pozri príspevok
Pridám jeden receptna vianočné pečenie:
30 dkg hladkej múky
1 Palmarin /Hera/
7 PL bieleho vína
Všetko zmiešať a dať do chladničky na 4 hodiny. Potom rozvaľkať na hrúbku 0,5 cm a vykrajovať ako linecké . Ešte za tepla posypať s prášk.cukrom.

Ja to robím už 17 rokov na každé vianoce, všetkým to chutí. Ešte aj môjmu nebohému otcovi to veľmi chutilo, hoci on vôbec nemal rác zákusky a sladké.

Prajem dobrú chuť!
Zuzka
robim ich tiez, su skutocne vyborne, jednoduche, posypavam ich praskovym cukrom zmiesanym s vanilkou.

Kedze v rodine mam celiatika, robim ich tiez aj z bezlepkovej muky Promix UNI a su tiez vyborne
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

layla Pozri príspevok
Chcela by som sa sytat, ci nemate nahodou recept na kosicky. Moja mama ich plnila takou vynikajucou plnkou a do stredu dala ceresnu a zaliala to cokoladou. Dakujem
Takéto nerobievam, robím iné plnia sa plnkou z masla, piškotov namočených v rume, džemu a cukru. Ja ich polievam čokoládou a navrch dávam orech, ale mohla by tam byť aj čerešňa alebo višňa. Ak chceš prilepím ho sem.
0 0
liduska liduska

liduska je offline (nepripojený) liduska

Kardinálové rezy.


180 g práš.cukru, 8-9 bielkov trošku octu/ 1 KL/ - spolu vyšľahať na tuhý sneh

Žltá masa : 3 celé vajcia, 5 žltkov, 1 balík van.cukru, 50 g práš.cukru - vyšľahať a pridať 50 g hl.múky a zľahka premiešať.

A teraz - bielu aj žltú hmotu si dám do dvoch sáčkov , odstrihnem rohy a robím pásy na plechu striedavo biely a žltý.Začínam bielym , potom žltý, biely, žltý a končím bielym. Upečiem na 170°. Po vychladnutí prekrojiť cez stredný biely pás . Máme dva pásy jeden natrieme plnkou a na to šľahačku a prikryjeme duhým plátom. Povrchu môžeme cik-cakovo postriekať čok.polevou.


Kávový krém: 2,5 dcl silnej kávy, 2-3 kopcovité PL hl.múky , 150 g cukru , 3 žltka - uvariť krém , po vychladnutí pridať maslo 200 g .

1 sáčková šľahačka natrieť na krém. Vyskúšané a vééééľmi dobré.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
layla Pozri príspevok
Chcela by som sa sytat, ci nemate nahodou recept na kosicky. Moja mama ich plnila takou vynikajucou plnkou a do stredu dala ceresnu a zaliala to cokoladou. Dakujem
mám:

môžeš donútra šupnúť aj višňu v rume

Košíčky – karamelové (mandľové)

1 SALKO uvariť 2 hodiny
Nechať vychladnúť
Po vychladnutí zmiešať s 1/8 MASLA – klasického
Pridať trochu rumu – podľa chuti

25dkg varovej čokolády
15 dkg CERA tuk
Nad parou rozpustiť a premiešať

Do papierového košíčka dávame lyžičku čokolády ( musí byť ešte vrelá) – dáme na pár minút na balkón vychladnúť
Na čokoládu lyžičku karamelu a znova čokoládu
Dáme do chladu – musia byť aj odložené v chladničke

Iná plnka – mandľová:

Namiesto karamelu môžeme použiť plnku:
½ dcl čiernej kávy
½ dcl mlieka
20 dkg práškového cukru
.................................................. ..........toto všetko spolu 2 minútky povaríme
½ dcl rumu pridáme
15 dkg mandlí mletých
10 dky CERA tuk
.................................................. ..........pridáme k povarenému premiešame a ešte povaríme

Po vychladnutí použijeme namiesto karamelovej náplne.
0 0
Zuzka10 Zuzka10

Zuzka10 je offline (nepripojený) Zuzka10

jednoduchá žena,matka,babička ...viac
My to voláme : šuhajdy,ja to robím dosť často, deti to veľmi ľúbia a fakt sú dobré.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Ja robievam tieto šuhajdy a tiež sú veľmi dobré.

Šuhajdy

2 varové čokolády a 140 g Cery rozpustíme nad parou. Čokoládou pooblievame väčšie papierove košíčky. 300 g kryšt. cukru, 150 g opražených orechov, 1 maslo, 1 šľahačková smotana, 50 g kakaa uvaríme. Kávovou lyžičkou dávame do košíčkou. Ak sa vám čokoláda v košíčkoch zlieva, nevadí, krém ju vytlačí na boky. Vrch polejeme čokoládou. Dáme do chladu.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Evka, tá plnka mi pripadá ako na kávové zrná.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

[SEARCH]šuhajdy[/SEARCH]
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Elena Navrátilová Pozri príspevok
Evka, tá plnka mi pripadá ako na kávové zrná.
Elenka, tak tie som ešte nerobila.
0 0
Marta V Marta V

Marta V je offline (nepripojený) Marta V

layla Pozri príspevok
Chcela by som sa sytat, ci nemate nahodou recept na kosicky. Moja mama ich plnila takou vynikajucou plnkou a do stredu dala ceresnu a zaliala to cokoladou. Dakujem
Plnené košíčky
Cesto: 30 dkg hladká múka špeciál, 8 dkg práškový cukor, 20 dkg tuku (Hera) 2 žĺtky, citrónová kôra, vanilkový cukor
Plnka: 15 dkg masla, 8 dkg práškový cukor, 1/2 polievkovej lyžici kakao, 8 podlhovastých detských piškót, trochu rumu, a podľa chuti trošku mletých orechov.
Vychladnuté košíčky sa potrú pikantným (ríbezľovým) džemom, dá sa dovnútra višňa, plnka a poleje sa čokoládovou polevou.
0 0
layla layla

layla je offline (nepripojený) layla

Sway,
tie karamelove kosicky sa mi podobaju na tofiffe. urcite vyskusam

ostatnym dakujem za receptiky
0 0
adinka55 adinka55

adinka55 je offline (nepripojený) adinka55

Karamelové košíčky Tofifee

Cesto I:
25 dkg hladkej múky
12 dkg práškového cukru
15 dkg masla
6 dkg orechy
1 celé vajce

alebo iné cesto bez orechov


Cesto II:
210 g hladkej múky
50 g práš.cukru
105 g masla
2 žltky
1 vanilínový cukor

Z cesta upečieme košíčky, ktoré naplníme karamelovou plnkou.


Plnka:
Upálime 12 dkg kryštálového cukru a zalejeme 5 lyžicami vody. 25 dkg masla, 2 žltkya 10 dkg práškového cukru vymiešame dopenista a potom postupne po lyžiciach pridávame do karamelu. Necháme v karamele zovrieť. Horúcou plnkou naplníme košíčky a polejeme čokoládou.
0 0
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
Pekné popoludnie.
Rada by som poprosila o dobrý recept na oblátky, také, do cesta ktorých sa dáva aj med.
Chcela by som piesť takéto oblátky, zrolovať ich (smejko: rolovaciu paličku už mám) do trubičiek a plniť krémom. Ide mi o taký recept, podľa ktorého by mi trubičky od krému nezmäkli prirýchlo. Niečo ako sú kornútky na zmrzlinu.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Recept mám, ale ešte som ich nerobila. Idem skúšať teraz k vianociam:
Medové trubičky.
500g hl.múky. 180g tekutého medu,180g práš.cukru, 3 žltky, na hrot noža sódy bicarb.,2lyžice mlieka,čokoládovú polevu.
Plnka.
300ml mlieka, 1 vanilkový puding,100g práš.cukru, 1 lyž.rumu, 250g maslo, šlahačka
Postup: do preosiatej múky pridáme med, žltky vyšlahané s práš.cukrom,sódu, mlieko a vypracujeme vláčne hladké cesto.Na doske ho vytvarujeme do valca s priemerom 5 cm a nakrájame na kolieska hrubé 1 cm a každé na tenko rozvaľkáme.Rozvalkané kolieska navinieme na kovové trubičky, uložíme na vymastený plech a vo vyhriatej rúre upečieme.Ešte teplé stiahneme z trubičiek a necháme vychladnúť.Vnútro trubičky naplníme plnkou, konce ušlahanou šlahačkou, namočíme ich do rozpustenej čokoládovej polevy, prípadne polejeme aj stred trubičiek.Uložíme na mastný papier a necháme stuhnúť.
Plnka:
Z mlieka a vanilkového pudingu uvaríme hustý krém. Maslo vyšlaháme s práš.cukrom do penista zmiešame s vychladnutým pudingom, pridáme rum a spolu vyšlaháme na hladký krém.
0 0
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
Veľmi pekne ďakujem, Wagner. Tento recept sa mi páči, stopro tieto trubičky urobím - náhodou mám tie kovové trúbky. Rada sa s tým pohrám.
Náhodou podobný recept na oblátky, nemáš? Chcem (aj) robiť oblátky, ktoré sa priamo za horúca rolujú na paličku.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Taký nemám. Ja sa strojím robiť tieto trubičky, čo som napísala. Recept mám už dávno, len nebolo času na skúšanie. Možno sa ešte niekto ozve aj na tie oplátky, ktoré hľadáš.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať