Zavrieť

Porady

Recept na karamelový veterník

Prosím, som tu nová. Veľmi by som sa chcela naučiť piecť dobrý karamelový veterník. Prosím nevie niekto recept a postup pri pečení? Ďakujem!!!
Usporiadat
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

aramelové veterníky

Cesto:
140 g zmesi na cesto Venčeky Dr.Oetker
125 g margarínu
3 vajcia
250 ml (1/4 l) vody
Krém:
120 g zmesi na prípravu krému z Venčekov Dr.Oetker
300 ml mlieka
100 ml šľahačkovej smotany
1 bal Dezertný karamelový krém Dr.Oetker
Príprava cesta:
Odmerané množstvo vody (250 ml) a margarínu (125 g) dáme variť. Do vriacej tekutiny vysypeme za stáleho miešania zmes na prípravu cesta a miešame, pokiaľ cesto nie je hladké a neoddeľuje sa od dna hrnca. Cesto odstavíme z ohňa a dáme vychladnúť. Do vychladnutej masy pridáme 3 celé vajcia a elektrickým ručným šľahačom šľaháme na najnižšom stupni 3 minúty. Na vymastenom plechu si naznačíme pohárom (odtlačeným v múke) kolieska, ako pomôcku pri tvarovaní veterníkov. Cesto vložíme do ozdobného striekacieho vrecúška s hviezdičkovým násadcom a na vymastenom plechu formujeme veterníky s priemerom asi 6 cm. Pečieme v strednej časti predhriatej rúry. Čas a teplota pečenia sú uvedené v tabuľke na obale. Veterníky po upečení, ešte teplé, prekrojíme a dáme vychladnúť.

Príprava plnky:
Do vyššej nádoby nalejeme 300 ml studeného mlieka a 100 ml šľahačkovej smotany (nie viac!), pridáme zmes na prípravu krému a šľaháme elektrickým ručným šľahačom asi 3 minúty na najvyšších otáčkach do krému.

Príprava veterníkov:
Hneď po ušľahaní plníme prekrojené veterníky hotovým krémom (na začiatku nie je celkom tuhý, postupne však stuhne) pomocou striekacieho vrecúška. Ak chceme pripraviť pravé karamelové veterníky, na plnku ozdobným vrecúškom nanesieme ako druhú vrstvu Dezertný karamelový krém Dr.Oetker. Príprava krému je uvedená na zadnej strane obalu. Dáme na 1 hodinu do chladničky stuhnúť. Veterníky posypeme práškovým cukrom alebo polejeme cukrovou, resp. hotovou polevou Dr.Oetker.
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
pachola pachola

pachola je offline (nepripojený) pachola

dáme variť 1/4 l vody*100g cera*10 g soli* keď voda vrie pridať 200 g múky,variť tak dlho,až sa cesto nechytá varešky asi 1 minútu* odložiť a za stáleho miešania pridávať 5 vajec*cesto dať do cukrárenského vrecka a striekať na mastný plech venčeky*pečieme v horúcej rúre,neotvárať*na plech trocha vody,aby bola para,cesto bude ľahšie*upečené prekrojiť a naplniť plnkou
uvariť dve šlahačky so salkom vareným v plechovke dve hodiny* nechať cez noc v chladničke,potom vyšľahať *môže sa spojiť s vyšľahanými bielkami s cukrom /namiesto salka sa môžu použiť krovky/
poleva
220 g ml.cukor*50 g cukor krupica 3 PL plnotučného mlieka alebo smotany
krupicový cukor roztavíme v malom hrnci na červený karamel,zalejeme mliekom rozmiešame a povaríme na krém,do misky preosejeme cukor múčka a po častiach pridávame karamel a dobre vymiešame
0 0
mmpc mmpc

mmpc je offline (nepripojený) mmpc

caute, toto čo ti pišete, su len neprave veterniky. Pravý karamelovy veternik, ktory uz je problem aj zohnat niekde v cukrarni, sa robi z 2 druhov naplni.
1. je žltkova slahacka
2. je karamelova slahačka

vsade v cukrarnach to nahradzaju nejakym tukom a rastlinnou slahackou, co nie je ono.
Ked budem mat čas, tak vam napisem original recept na veterniky, je trochu zlozitejsi, ale isto si s nim poradite. Ja ked pečiem tieto veterniky, manželka si len oblizuje prsty.

Mišo
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Už sa tešíme, len aby to bolo ešte do vianoc, aby sme náhodou neschudli.....
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Veterníky

60 dkg vody, 30 dkg palmarin, 30 dkg hladkej múky špeciál, 8 vajec, 2 zlaté klasy 1 l mlieka, 4 lyžice mletého cukru, 1 vanilínový cukor, 20 lyžíc kryštálového cukru, 3 šlahačky,1 stužovač na šlahačku,50 dkg mletého cukru

Cesto: 60 dkg vody, 30 dkg palmarínu necháme zovrieť a do toho zavaríme 30 dkg hladkej múky špeciál. Do vychladnutého pomaly vmiešame 8 celých vajec. Na pomastený plech tvarujeme ozdobným vreckom veterníky /3 x 5 na jeden plech-ďalej od seba, aby sa nezlepili/. Rúra musí byť úplne rozohriata. Pečieme 15 minút na 250 st.C. Rúru neotvárame, potom stíšime na 170 st.C a dopečieme asi 20 minút /aby boli dobre vysušené/.
1.krém: 2 zlaté klasy uvaríme v 8 dcl mlieka, 4 lyžicami mletého cukru a 1 vanilkou. Vychladnutý puding zmiešame s vyšťahanou 1 šlahačkou + stužovač a naplníme veterníky.Môžme si krém uvariť aj deň vopred a vychladnutý dať do chladničky.
2.krém: upálime 10 lyžíc kryštálového cukru na karamel a pomaly zalejeme dvomi šlahačkami. Vychladnuté za občasného miešania dáme na 24 hod. do chladničky. Vyšľaháme a nastriekame ozdobným vreckom na prvú plnku.
Poleva: 10 lyžíc kryštálového cukru upálime na karamel a zalejeme asi 1 dcl. mlieka. Do hlbšej misky dáme 50 dkg mletého cukru a pridáme ošte horúci karamel. Ak je poleva hustá pridáme podľa potreby trocha mlieka. Nie veľa, aby nestekala. Lyžicou polejeme veterníky.
Toto su uplne originalne a uzasne veterniky, akurat ja ich zvyknem poliat cokoladou.
1 0
mmpc mmpc

mmpc je offline (nepripojený) mmpc

Suhlasim s prispevkom vyššie, si ma predbehla, takto sa robia prave veterniky.

Tak vaskúšajte
Mišo
0 0
Maja39 Maja39

Maja39 je offline (nepripojený) Maja39

Prosím Vás, nie je mi jasné ako sa robí tá šlahačka. Urobím karamel a zalejem 2 šlahačkami. Toto nechám povariť a až potom vychladnuť? Alebo ako? Na druhý deň sa to vyšlahá? Nie je to problém?
Ďakujem
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Maja39 Pozri príspevok
Prosím Vás, nie je mi jasné ako sa robí tá šlahačka. Urobím karamel a zalejem 2 šlahačkami. Toto nechám povariť a až potom vychladnuť? Alebo ako? Na druhý deň sa to vyšlahá? Nie je to problém?
Ďakujem
Pomaly upalis krystalovy cukor podla gramaze a zalejes opatrne dvoma slahackami, pozor, zacne to prskat, odstavis a za obcasneho miesania das vychladnut, potom to treba strcit do chladnicky, aspon na dve hodiny /ale najlepsie do druheho dna/ a potom sa to krasne vyslaha ako normalna slahacka. Neboj sa normalne sa to vyslaha. Nech sa to podari.
0 0
Maja39 Maja39

Maja39 je offline (nepripojený) Maja39

Tetrisss, ďakujem.
Mám ešte dotaz. Tie dve šlahačky keď ich vlejem do karamelu sa nechajú povariť, alebo to mám hneď odstaviť?
Taktiež neviem či je spávny údaj v recepte na cesto. Ide tam skutočne 60 dkg vody?
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Maja39 Pozri príspevok
Tetrisss, ďakujem.
Mám ešte dotaz. Tie dve šlahačky keď ich vlejem do karamelu sa nechajú povariť, alebo to mám hneď odstaviť?
Taktiež neviem či je spávny údaj v recepte na cesto. Ide tam skutočne 60 dkg vody?
Tie slahacky musis pomaly a opatrne udrziavat takmer vo vare, aby sa ti ten karamel rozpustil a co sa tyka tej vody, ano, inak je to vlastne 6 dl.
0 0
Andula111 Andula111

Andula111 je offline (nepripojený) Andula111

Cez víkend som piekla veterníky podľa Vášho receptu. Boli super, dokonca ešte lepšie než v obchode.
Vrelá vďaka za skutočne výborný recept.
0 0
JankaV. JankaV.

JankaV. je offline (nepripojený) JankaV.

Ahojte. Tak aj ja posielam nejaký recept na karamelový veterník.
Cesto: 8PL vody, 100g masla, 100g polohrubá múka, 4 celé vajcia, soľ
Vodu a soľ dáme variť, primiešame múku a uvaríme hustú kašu. Odstavíme primiešame maslo. Do vychladnutého zapracujeme vajíčka pekne po jednom. Cesto vložíme do mikroténového vrecka a na vymastený a múkou vysypaný plech robíme venčeky alebo lyžicou kladieme malé kôpky. Pečieme 200 stupňou asi 18-20min. Vychladnuté prerežeme a naplníme.
Plnka: 0,5l mlieka, 1,5balíčka karamelový puding, 100g masla, 3PL práš.cukor, 1 balíček vanilkový cukor, šľahačka a stužovač.
Mlieko a puding uvaríme. do vychladnutého pridáme maslo vymiešané s cukrom a naplníme veterníky. Na vrch šľahačku. Vo vianočnom období môžeme nastrúhať aj gaštanové pyré.
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Priložím aj vynikajúce
KARAMELOVÉ VETERNÍKY
inú tému musím pohladať, dúfam, že nevadí.


http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=14806#diskuse

Vanilkový krém ja nadstavujem . Vyšlahám 400 ml šlahačky dotuha (aj menej odhadom) a postupne ju potom zamiešavam šlahačom do vanilkového pudingu. Je potom lahodnejšia a jemnejšia. Puding zo zlatých klasov (ale bez šlahačky, tú až na druhý den šlahám) a karamelovú šlahačku uvarím den vopred , ostatné veci robím až na druhý deň .Pri pečení korpusov podľa mňa nestačí tých 20 minút, ja som robila dlhšie, ale to uvidíš, musia byť na povrchu chrumkavé zlatohnedé, nie len trošku nazlatalé. A nafúknuté.Po vybratí ihneď prekrojím pílkovaným ostrým nožom. Práve včera som ich robila a prvý plech bol nedopečený, takže som nakoniec dorábala dalšiu várku cesta. Spolu sme ich mali 29 alebo 30, ale tá karamelová šlahačka vyšla len-tak-tak. Tá je asi na menej ks, ked som mala 22-25 tak to bolo akurát. No a aj boli väčšie než minule, takže asi preto.
2 0
blcha blcha

blcha je offline (nepripojený) blcha

Skúsila som a musím povedať, že karamelová šľahačka bola niečo tak fantastické, že ma úplne nadchla.
Samotné veterníky boli krásne nafúknuté, ale kým čakali na naplnenie, tak spľasli. Kde som spravila chybu? Krátko sa piekli? Striekala som nesprávne tvary? Mali sa rozrezať ešte teplé?
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Tajomstvo veternikov je v peceni, v elektrickej rure 22O st 25 minut. Ked mas plynovu, je to trochu zlozitejsie, treba ju vyhriat a dost v horucej piect, ale v plynovej som striekala len okolo plechu a v strede nie, lebo sa mi dobre neupiekli. V podstate , ked su upecene, tak ked na nich poklopes musia byt zvonive, inak nie su upecene a potom splasnu.
0 0
denkaa1 denkaa1

denkaa1 je offline (nepripojený) denkaa1

ja som našla úžasný recept na karamelové veterníky na tejto stránke:

mimibazar.sk/recept.php?id=14806

a veľa babeniek si ich tiež chvali
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Veterníky trošku inak - takúto nádhernú vec robila včera moja kamarátka.
Labute.jpg  
3 0
privát privát

privát je offline (nepripojený) privát

pohodová realistka
chcem sa vás popýtať - pečiem len z polovičnej dávky (to nám postačuje). Ale aj tak keď veterníky postoja ku večeru je cesto zospodu navlhnuté a potom to moc nechutí. Minule som dala na ťapšu pod ne servítky, ale to nie je ono. Aj vám je navlhnuté? Ďakujem.
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Nuz, tie veterniky musis dostatocne vysusit, ked zospodu poklopes, musia zvonit, ale ked das krem, zmaknu, s tym sa asi neda robit nic.
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

blcha Pozri príspevok
Skúsila som a musím povedať, že karamelová šľahačka bola niečo tak fantastické, že ma úplne nadchla.
Samotné veterníky boli krásne nafúknuté, ale kým čakali na naplnenie, tak spľasli. Kde som spravila chybu? Krátko sa piekli? Striekala som nesprávne tvary? Mali sa rozrezať ešte teplé?
musia byť správne prepečené, krehké zvonka a mäkké ale nie mazlavé zvnútra, farba taká pekne svetlohnedá zvonka po upečení...a ja ihned po upečení presuniem veterníky na kovovú mriežku a akonáhle (čo najskôr) som schopná ich udržať v ruke, tak ich pílkovaným nožom prekrojím a roztvorené vnútrajškom hore uložím a nechám chladiť, tak zostanú nafúknuté
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať