Zavrieť

Porady

Domáca pekáreň na chlieb

M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

Má niekto skúsenosť s reklamovanými domácimi pekárničkami na chlieb? Chcela by som kúpiť pod stromček, ale neviem nakoľko sú reklamy pravdivé v tom, že sa tam len všetko nasype a ono to zamiesi a upečie samé.
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

Nemyslím si že by tá chyba bola v pekárničke. Napíš nejaké bližšie podrobnosti, koľko múky dávaš na 350 ml vody? Koľko kvasníc? Aký program? Ja som tiež prvé 3 chleby nič moc. Veď čo som našiel nemalo by to byť zlé:

Bežná Cena: 118.00€ (3555 Sk) Ušetríte: 32.01 € (964 Sk)
Cena s DPH: 85.99€ (2591 Sk)
Dostupnosť : Tovar na sklade
Značka : OBH NORDICA
Kategória : Kuchynské spotrebiče /Domáce pekárne
Biela technika/Kuchynské spotrebiče
Dostupné ihneď/Biela technika

Automatická domáca pekárnička. Prednastaviteľný čas až 13 hodín. Program pre dva bochníky o približne 675/450 gramoch, celkom 12 programov vrátane programu na celozrnný chlieb, bezlepkové pečivo a rýchle pečenie. Funkcie pre udržiavanie pečiva v teplom stave podobu 60 min. Snímateľná nepriliehavá forma na pečenie pre ľahké vyklopenie upečeného chleba. Snímateľné veko s okienkom. Výkon 400 W

DETAILNÝ POPIS NORDICA 6544 DOMÁCA PEKÁREŇ
* prednastaviteľný čas až 13 hodín
* program pre dva bochníky o približne 675/450 gramoch
* celkom 12 programov vrátane programu na celozrnný chlieb a rýchle pečenie * funkcia pre udržovanie pečiva v teplom stave po dobu 60 min.
* snímateľná nepriľnavá pečiaca forma pre jednoduché vyklopenie upečeného chleba
* snímateľné veko s okienkom
* možnosť pečenia bezlepkového pečiva
0 0
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
Želám pohodový deň. To, že chlieb je v strede mokrý a nedopečený, môže spôsobovať nedostatočné prepečenie chlebu alebo riedke cesto. Celozrnný chlieb sa pečie na inom programe, ako základný. Zvolil si pri pečení správny program? Uvedenú pekáreň nepoznám, ja mám Moulinex, mne sa zatiaľ nič také nestalo. Viem však, že aj lacnejšie pekárne upečú dobrý chlieb. Neviem posúdiť, či si dal správne množstvo vody , lebo si neuviedol množstvo múky, ktorú si použil. Skús upiecť chlieb podľa iného receptu. Aj tu na porade sú uverejnené overené recepty, podľa ktorých sa chlieb podarí . Držím palce, aby sa ten nesledujúci chlieb už podaril.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

joeandjoe Pozri príspevok
Ahojte,
ja mam doma pekaren OBH Nordica 6544, no velmi sa mi nepozdava, zatial som spravil 4. chlieb ale vsetky boli v strede mokre a nedopecene, skusal som aj dat menej vody, miesto 370 ml som dal asi 350, no vysledok rovnaky, mozte mi niekto poradit co s tym, bola velmi lacna, vraj v akcii, podarilo sa mi ju zohnat za 700skk, ale vyzera to ze moje obavy z lacnej kupy boli opodstatnene.
mmchd piekol som celozrnny, alebo tmavy psenicny chlieb, v navode je napisane ze v mojom pripade mam vypnut a znova zapnut pekaren po prvom mieseni, to tiez nepomohlo.

diky za pomoc

skús najskôr upiecť obyčajný chlieb, s prevahou hladkej múky, najlepšie T1050, prípadne aj T650.
Ja dávam na 350 ml vody 1 lyžicu octu (proti drobeniu chleba pri krájaní), 2 lyžice oleja, 1,2 lyžičky soli, 550 g múky, z toho 500 hladkej a 50 ražnej a 1,5 lyžičky sušeného droždia.

No a potom začni uberať hladkú múku a pridávať celozrnnú. Ale odporúčam postupne.
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

* program pre dva bochníky o približne 675/450 gramoch
ak som to správne pochopil tak sa jedná o pomerne malý chlieb, teda si myslím že to by bolo veľa vody. Ja dám 400ml. vody na 600 gr. múky a 2 lyžice otrubov. Chlieb má 1000 gr. Skús si ten pomer nejako prerátať.
A recepry hľadaj v sekcii "Recepty"
0 0
joeandjoe joeandjoe

joeandjoe je offline (nepripojený) joeandjoe

Diky za reakcie,

2 krat som piekol so zmesi z lidlu, presne si nepamatam, ale bolo to na celozrnny tmavy chlieb (akurat viem ze to nebola znacka Bread Making Mix),
myslim ze zmesi som daval asi 500g (balenie bolo 1kg )
a vody 370
a potom som piekol so zmesi znacky Labeta - Cesnakovy chlieb
tam bolo 488gr + 12gr sus drozdie co bolo pribalene
a takisto 370ml vody, to som myslim ze dodrzal, ale potom sa mi zdalo ze ta zmes je navrchu mokra (no potom co cesto kleslo, a spravil sa krater, tak to bolo skoro ako strbske pleso, alebo skor mokry tanier od polievky)

Asi skusim spravit chlieb z jednotl ingrediencii, ale poradte kde sa daju kupit dobre (niekde v KE ), a napr ci v tescu kupim vsetky ingrediencie, myslim take kvalitnejsie, napr muku

a este k tym programom, daval som vzdy program na celozrnny chlieb, este pri tych celozrnnych mam vraj na vyber (podla navodu pekarn.) aj program na francuzky chlieb neviem aky je rozdiel, akurat franc dlhsie pecie asi o 10-15 min, a celozrn dlhsie kvasi, asi o 20min
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

joeandjoe Pozri príspevok
Diky za reakcie,

2 krat som piekol so zmesi z lidlu, presne si nepamatam, ale bolo to na celozrnny tmavy chlieb (akurat viem ze to nebola znacka Bread Making Mix),
myslim ze zmesi som daval asi 500g (balenie bolo 1kg )
a vody 370
a potom som piekol so zmesi znacky Labeta - Cesnakovy chlieb
tam bolo 488gr + 12gr sus drozdie co bolo pribalene
a takisto 370ml vody, to som myslim ze dodrzal, ale potom sa mi zdalo ze ta zmes je navrchu mokra (no potom co cesto kleslo, a spravil sa krater, tak to bolo skoro ako strbske pleso, alebo skor mokry tanier od polievky)

Asi skusim spravit chlieb z jednotl ingrediencii, ale poradte kde sa daju kupit dobre (niekde v KE ), a napr ci v tescu kupim vsetky ingrediencie, myslim take kvalitnejsie, napr muku

a este k tym programom, daval som vzdy program na celozrnny chlieb, este pri tych celozrnnych mam vraj na vyber (podla navodu pekarn.) aj program na francuzky chlieb neviem aky je rozdiel, akurat franc dlhsie pecie asi o 10-15 min, a celozrn dlhsie kvasi, asi o 20min

neviem, či máte v košiciach kaufland, ale tam je najlepší výber múky, okrem hladkej majú aj ražnú a te je podľa mna potrebná, aspon trochu. Naviac, v kauflande majú aj lastovičkové droždie, a to sa mi javí najlepšie.

Celozrnné programy majú zvyčajne dlhšiu dobu kysnutia prave preto, lebo tieto múky sú "tažšie", horšie kysnú. Ked dáš na tento program obyčajný chlieb, tak prekysne a potom je buď ušatý, alebo prepadne dovnútra.

Takže moja rada, uber vody - ja dávam na 550 g 350 ml vody. Nezabudni pridať soľ, ocot, olej. A program daj úplne najzákladnejší. Moje cesto nebýva vlhke, ale normálne taký bochník, ktorý počas kysnutia zdvihne svoj objem.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Nepeč z hotových zmesí , ale ak máš recepty k tvojej pekárni , tak upeč najprv základný chlieb. Poprípade si nájdi tu na porade v téme Recepty pre domácu pekáreň taký recept, ktorý sa bude gramážou hodiť na pečenie v tvojej pekárni. Pripadá mi, že sa v nej pečú nejaké malé chlebíky..takže aj recept si potom musíš upraviť.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
joeandjoe Pozri príspevok
Diky za reakcie,

2 krat som piekol so zmesi z lidlu, presne si nepamatam, ale bolo to na celozrnny tmavy chlieb (akurat viem ze to nebola znacka Bread Making Mix),
myslim ze zmesi som daval asi 500g (balenie bolo 1kg )
a vody 370
a potom som piekol so zmesi znacky Labeta - Cesnakovy chlieb
tam bolo 488gr + 12gr sus drozdie co bolo pribalene
a takisto 370ml vody, to som myslim ze dodrzal, ale potom sa mi zdalo ze ta zmes je navrchu mokra (no potom co cesto kleslo, a spravil sa krater, tak to bolo skoro ako strbske pleso, alebo skor mokry tanier od polievky)

Asi skusim spravit chlieb z jednotl ingrediencii, ale poradte kde sa daju kupit dobre (niekde v KE ), a napr ci v tescu kupim vsetky ingrediencie, myslim take kvalitnejsie, napr muku

a este k tym programom, daval som vzdy program na celozrnny chlieb, este pri tych celozrnnych mam vraj na vyber (podla navodu pekarn.) aj program na francuzky chlieb neviem aky je rozdiel, akurat franc dlhsie pecie asi o 10-15 min, a celozrn dlhsie kvasi, asi o 20min
Tu sú recepty, skús si pozrieť :
http://www.porada.sk/t97886-recepty-...u-pekaren.html

Tak ako ti radila Dáša, najlepší výber pre domáce pečenie má Kaufland. Nájdeš tam rôzne múky a tiež odporúčam lastovičkové droždie.
0 0
joeandjoe joeandjoe

joeandjoe je offline (nepripojený) joeandjoe

no, tak asi budem pokracovat s experimentovanim, na buduci tyzden
este jedna vec ma napadla, co pouzivate skor hotove zmesi alebo si robite zmesi samy(i) , popr co povazujete za lepsie, s tym ze sa berie do uvahy jak kvalita chleba (hlavne chut) tak pohodlie pri priprave, (ok, ked som prvykrat vazil a daval dokopy vsetky ingred. tak som zaspinil celu kuchynu )
este raz diky za rady, zatial sa majte
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

Neboj sa naučíš sa. Ja som kúpil také nejaké chrumky na Morave v priesvitnom kýbliku, v ňom mám hladkú múku a v druhom takom istom ražnú.(videl som taký aj v Lidli) V inej plastovej nádobke mám otruby. Takže si do nádoby z pekárničky dám najskôr vodu, lyžicu octu a lyžicu oleja. Potom múku, otruby a nejaké semienka, slnečnicové vylúpané samozrejme. Na jednu stranu lyžičku cukru, naň rozdrvím štvrťku modrých kvasníc, nepoužívam žiadne práškové. Na druhú stranu dám lyžičku soli. Celá príprava asi 2 minúty a žiaden bordel, niekedy máličko múky čo hneď zhrniem. Je to veľmi jednoduché a rýchle. Program používam základný, ten celozrný sa takmer nelíši. Zbytočne prestavovať.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
joeandjoe Pozri príspevok
no, tak asi budem pokracovat s experimentovanim, na buduci tyzden
este jedna vec ma napadla, co pouzivate skor hotove zmesi alebo si robite zmesi samy(i) , popr co povazujete za lepsie, s tym ze sa berie do uvahy jak kvalita chleba (hlavne chut) tak pohodlie pri priprave, (ok, ked som prvykrat vazil a daval dokopy vsetky ingred. tak som zaspinil celu kuchynu )
este raz diky za rady, zatial sa majte
Zásadne si robím svoju zmes..osvedčený recept od Dáši, čoskoro budeš mať takú prax, že ani toho veľa neušpiníš a budeš to mať raz dva. Hotová zmes je pohodlná..ale moja je moja, viem čo tam dám a viem, že chlebík bude chutiť. Aj keď jednu zmes na pohánkový chlieb z Kauflandu mám doma v rezerve......
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

deane7 Pozri príspevok
Neboj sa naučíš sa. Ja som kúpil také nejaké chrumky na Morave v priesvitnom kýbliku, v ňom mám hladkú múku a v druhom takom istom ražnú.(videl som taký aj v Lidli) V inej plastovej nádobke mám otruby. Takže si do nádoby z pekárničky dám najskôr vodu, lyžicu octu a lyžicu oleja. Potom múku, otruby a nejaké semienka, slnečnicové vylúpané samozrejme. Na jednu stranu lyžičku cukru, naň rozdrvím štvrťku modrých kvasníc, nepoužívam žiadne práškové. Na druhú stranu dám lyžičku soli. Celá príprava asi 2 minúty a žiaden bordel, niekedy máličko múky čo hneď zhrniem. Je to veľmi jednoduché a rýchle. Program používam základný, ten celozrný sa takmer nelíši. Zbytočne prestavovať.
ja som si zvykla soľ dať rovno do vody - potom už neriešim, kam dať kvasnice a kam soľ.
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

Ono to má význam asi len pri naprogramovaní času kedy sa má začať piecť. Ja to nezvyknem využívať, by ma šľahlo keby mi začala skoro ráno cinkať a miešať.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

ja tiež nepoužívam odložený štart a najmä nie teraz, keď som prestala používať hladkú múku a ani by sa to nedalo, pretože bez nej je to cesto úplne iné a občas potrebuje môj zásah. Je také "blativé" a mieša sa len spodok, tak mu pomôžem stierkou. Ale to tiež nie vždy, podľa toho, aké múky namiešam.
Celozrné cesto potrebuje kratšie miešanie a dlhšie kysnutie, nemám bezlepkový program a tak používam celozrný, ale skrátený, cca 2,5 hod ale hlavne ho ešte po skončení programu dám ďalej piecť asi na pol hodiny, podľa potreby.
Používam špaldu, ražnú, ovsenú, pohánkovú a vločky, namiesto octu citrónovú šťavu a domácu bravčovú masť a orechy.
Je veľmi hutný, objem oproti normálnemu o tretinu menší, je úplne hnedý a skutočne výborný, veľmi sýty.
0 0
mazanova mazanova

mazanova je offline (nepripojený) mazanova

joeandjoe Pozri príspevok
no, tak asi budem pokracovat s experimentovanim, na buduci tyzden
este jedna vec ma napadla, co pouzivate skor hotove zmesi alebo si robite zmesi samy(i) , popr co povazujete za lepsie, s tym ze sa berie do uvahy jak kvalita chleba (hlavne chut) tak pohodlie pri priprave, (ok, ked som prvykrat vazil a daval dokopy vsetky ingred. tak som zaspinil celu kuchynu )
este raz diky za rady, zatial sa majte
Prečítali Ste si na zmesiach zloženie!, ja som ešte ani raz nekúpila zmes!!!, preto som kúpila pekáreň, aby som mala zdravý chlieb!
Zmesi obsahujú konzervanty!!! to si môžete rovno kúpiť chclieb v obchode......
1 0
marianni marianni

marianni je offline (nepripojený) marianni

Ahojte, chcem sa opytat mate niekto pekaren "unhold" model 58611. Pripadne mi poradit, kde robim chybu pri peceni kolacov? Vzdy sa mi na bokoch a dole pripalia. Nezalezi, ci pouzijem program basic akobe sladky chlieb. Ked peciem chleba je to ok, ale kolace su vzdy pripalene a vysusene. Casto sa stane, ze kolac je vo vnutri surovy a vonku sa uz pripeka. Dakujem za radu
Naposledy upravil marianni : 20.02.10 at 14:14
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

marianni Pozri príspevok
Ahojte, chcem sa opytat mate niekto pekaren "unhold" model 58611. Pripadne mi poradit, kde robim chybu pri peceni kolacov? Vzdy sa mi na bokoch a dole pripalia. Nezalezi, ci pouzijem program basic akobe sladky chlieb. Ked peciem chleba je to ok, ale kolace su vzdy pripalene a vysusene. Casto sa stane, ze kolac je vo vnutri surovy a vonku sa uz pripeka. Dakujem za radu

ja mam unold, ale asi ti neporadím - na sladke si len necham vymiešať cesto, pečiem na plechu v rúre.
0 0
marianni marianni

marianni je offline (nepripojený) marianni

Ahoj Daska, dakujem velmi pekne
0 0
bupi bupi

bupi je offline (nepripojený) bupi

Nemate niekto pekaren SHG BB 1350? Hladam slovensky alebo cesky navod. Dakujem
0 0
imada imada

imada je offline (nepripojený) imada

mám doma pekáreň vzše roka nájsť ten najlepší recept chvílu trvalo ale oplatilo sa skúšať doma vyrobený chlie bez Ečiek a iných prísad sa nedá porovnať s chlebom kupeným v nejakom retazci.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať