Zavrieť

Porady

REGULACIA kurenia rodinneho domu

Zaujimalo by ma ako mam vyregulovat system ustredneho kurenia v jednopodlaznom rodinnom dome, v ktorom mam hlinikove radiatory xhenia. V jednej vetve su zapojene 4 radiatory a v druhej vetve su zapojene 2 radiatory. Nie som si isty ci som kupil vhodny kotol - znacka PANTHER 24KOO, chcem sa spytat ci to nie je na taky dom (110m2) PRILIS SILNY KOTOL. Predajca radiatorov uvadza usporu 20% pri pouziti tychto radiatorov, ja som nezaznamenal ziadnu zmenu v porovnani so starym kurenim. Strop domu je zatepleny Klimatizerom Plus, mury zatial zateplene nie su, obvodove mury su 42cm hrube z palenej tehly, okna su drevene Eurookna.Prosim o RADU, pripadne kontakt na niekoho, kto sa takymito zalezitostami zaobera profesionalne. Moj kontakt:0905/234301, e-mail: lubomir.bohnak@post.sk
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Peter Briatka je offline (nepripojený) Peter Briatka

    Peter Briatka
    Dôležité je ako dlho máš toto nové kúrenie. Či je to dostatočne dlhá doba na to aby bolo možné porovnávať nejaké náklady na vykurovanie. Treba si uvedomiť, či si porovnával spotrebu energie niekoľkých období, kedy boli vonkajšie klimatické podmienky zhruba rovnaké. Doporučoval by som elektronickú reguláciu každého okruhu zvášť (ak je to možné - nevidím výkresy ako to máš zapojené) s meraním teploty v miestnostiach (úroveň 0,5 m nad podlahou). V tvojom prípade by som sa ešte pred regulovaním kúrenia a zateplením stien postil do vymaľovania stien pomocou Thermoshield - Interieur... zabezpečí optimálne rozloženie teploty po výške miestností a tým úsporu energie. (PS: má výborné vlastnosti a dobrú cenu) Kúrenie reguluj až potom

    jojkoz je offline (nepripojený) jojkoz

    jojkoz
    1. Je blbost aby radiatory znizili naklady o 20%.
    Znizit naklady mozte pokial znizite tepelnu stratu domu - to jest zateplenie ...
    Alebo vyssia ucinnost kotla.
    Radiatory mozu mat vacsiu ucinnost -ALE to neznamena ze sa znizia naklady - ALE ze vam na rovnake vykurenie staci o 20% mensia plocha radiatora.

    2. Myslim si ze ten kotol je hodne silny. -aj ked teda ide hlavne o to aky ma spodny min. vykon.

    Ja mam 2 podlazny nezatepleny dom - vykurujem len dolu 4 miestnosti radiatormy a moj EOLO mini (tiez 24 KW) - cykluje aj pri svojom najnizsom vykone 9,3 KW.

    Neznamena to ale ze je to strasne zle - len sa tym trocha zhorsuje ucinnost - a zvysuju naklady.

    jana_bo je offline (nepripojený) jana_bo

    jana_bo
    Vdaka Vam obom za informacie. Skusim si pohladat nejake podrobnejsie info o tom Thermoshielde. Chystam sa aj zateplit dom v buducnosti, no mam dom postaveny z palenych tehal s hrubkou murov 40cm, takze sme zateplovanie zatial len zvazovali, ale nezdalo sa nam az take nevyhnutne v nasom pripade.
    Mate niekto konkretne skusenosti s tou spominanou elektronickou regulaciou? Zaujimali by ma informacie o firmach, ktore sa tym zaoberaju a ake su aspon priblizne naklady na take nieco. Vopred VDAKA

    stepo je offline (nepripojený) stepo

    stepo
    Vo vasom pripade je zateplenie praveze nevyhnutné - plná pálená tehla ma skoro najhorsie tepelno-izolacne vlastnosti (oproti YTONG, PORFIX, a novodobých pálených tehál s dierami rôznych výrobcov)

    REGULACIA kurenia rodinneho domu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.