Zavrieť

Porady

vodomery na studenú vodu

chcel by som sa opytat ohladom vodomerov na studenu vodu ako je to ?? ja mam pocit ze platim ovela viac za studenu vodu ako miniem. chcel by som si namontovat vodomer ale spravca bytovky nesuhlasi stym ze aj tak by som musel platit tak ako sa vyrata ma bytovku a rozrata medzi najmonikov. a este jedna otazka podla coho sa znizuje platenie za kurenie na bytoch na kraji bytovky??? su na to nejake normy???? dakujem poradte prosim nekdo
Usporiadat
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

IVEB Pozri príspevok
No poviem to takto. Kontrola z metrologie , ktorú sme mali včera nám povedala , že ak je tam neporušená plomba s dátumom montáže, resp. overenia nepotrebujeme k tomu ďalšie doklady / čo sa mi zdá divné, ale budiš/ na to aby sme to mohli uznať a podľa toho rozpočítavať. Pri novej montáži musia byť samozrejme všetky doklady. Takže ich vlastne uznáme, ale .....
Máme domy v ktorých majú namontované vodomery len niektorí vlastníci, napr. v dome je 8 bytov z toho namontované meradlá na SV majú dvaja. Ostatní si ich nechcú namontovať. SOI tvrdí , že by sme mali postupovať v zmysle vyhl.MF R-1/1996 / ktorá už síce neplatí / ale taká je prax, že ak nie sú namontované v dome aspoň 80 perc. vodomerov tak všetci musia ísť podľa osobomesiacov.Ale ja nemôžem toto ľudom povedať , nakoľko sa neviem dopátrať k žiadnej platnej vyhláške resp. zákonu , ktorý toto potvrdzuje.A ani sa neviem nikde k tej vyhl. dopátrať / myslím teda k tej pôvodnej/ ona už bola mnohokrát novelizovaná , takže stále neviem ako to máme urobiť , aby sme sa ako správcovia opäť pre nejaké dobré duše nedostali do problémov. Poraďte, čo s tým .
My sme riesili tento problem pri montazi vodomerov na studenu vodu tak, ze sme pre tych, co si nechceli dat namontovat vodomer, stanovili uznesenim spotrebu studenej vody podla nemeranej spotreby na osobu, ktoru sme stanovili na 56 m3 na osobu a rok. A presne som sa trafil do platnej ceskej normy. Takze nas nemerana spotreba studenej vody v bytovom dome netrapi, ak to netrapi tych vlastnikov bytov, ktori vodu v byte nemeraju. Alebo si nemozu dat vymenit vodomer, pretoze pri prestavbe jadra si nechali urobit tak maly otvor, ze je to nemozne. Spocitame nemeranu spotrebu v bytovom dome, odcitame od fakturacneho meradla v bytovom dome a zbytok rozratame podla pomerovych meradiel a sme vsetci ostatni spokojni. Mali sme dokonca rodinu, ktorych bolo v byte 7 , takze platili spotrebu 392 m3 vody rocne, ale 500,-Sk za vodomer s montazou neboli ochotni zaplatit. Skoda, ze sa odstahovali....
0 0
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

Ak mas zaujem, tak tu su aj smerne cisla spotreby studenej vody. Pre SR aj CR.
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Takže dnes sa nám podarilo konečne namontovať nové vodomery do bytov . Tak snáď bude v dome 6 rokov kľud. Ďakujem Vám všetkým za rady.
0 0
olga88 olga88

olga88 je offline (nepripojený) olga88

Prosim o informaciu, kolko Vas stalo namontovanie vratane ciachovania jedneho vodomeru na studenu vodu.Prace a kupu vodomeru ste si zabezpecovali sami,alebo spravca? My mame vodomery namontovane od marca 2005 a spravca nam oznamil, ze v roku 2010 do marca musime si stare vymenit za nove.Je dobre si ten stary vodomer odlozit a dat ho repasovat a tak ho nasledne pouzit?
Dakujem za odpoved.
0 0
Sagemka Sagemka

Sagemka je offline (nepripojený) Sagemka

Prajem príjemný silvestrovský dobrý deň, u nás všetko ide cez správcu, tzn. že on sleduje termín výmeny vodomerov. Výmenu, ako aj prácu účtuje z GO fondu. Zatiaľ žiaden z vlastníkov neprejavil nesúhlas s takýmto systémom. Cena vodomeru je 410,-- SK a repasácia je 210,-- SK. Tieto údaje nám poskytol správca na schôdzi.
0 0
olga88 olga88

olga88 je offline (nepripojený) olga88

Dakujem za odpoved. Repasaciu Vam tiez robi spravca?
Prijemny silvester.
0 0
peton peton

peton je offline (nepripojený) peton

To Olga88:
Neviem kde sa Váš správca ponáhľa, 6 rokov končí v marci 2011. Takže v pohode môžete fungovať na vodomeroch ešte rok.
Z Tvojho príspevku to vyznieva, ako by ste si vodomery vymieňali sami. Skús prečítať celé toto vlákno a mnohé veci pochopíš ako by to malo resp. nemalo byť.
0 0
Sagemka Sagemka

Sagemka je offline (nepripojený) Sagemka

To Olga88 - Správca to dáva firme, ktorá sa s tým zaoberá. Keď si to chcete meniť vo vlastnej réžii, zadaj si do hľadača v Zoznam.sk text:"repasovanie vodomerov" a budeš mať dostatok potrebných informácií.
0 0
olga88 olga88

olga88 je offline (nepripojený) olga88

Velmi pekne dakujem za odpovede a zelam vsetko najlepsie v Novom roku.
0 0
1sonnya1 1sonnya1

1sonnya1 je offline (nepripojený) 1sonnya1

som tu nova a zatial presne neviem ako to funguje, ale potrebovala by som surne poradit...
Spravca nam v planovanych cinnostiach na tento rok napisal aj vymenu meracov na SV podla zakona 142/2000 - ale tam som sa nedocitala aka je doba kedy treba vymenit merace na SV. Nam ich instalovali v auguste 2008. Prosim poradte
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

1sonnya1 Pozri príspevok
som tu nova a zatial presne neviem ako to funguje, ale potrebovala by som surne poradit...
Spravca nam v planovanych cinnostiach na tento rok napisal aj vymenu meracov na SV podla zakona 142/2000 - ale tam som sa nedocitala aka je doba kedy treba vymenit merace na SV. Nam ich instalovali v auguste 2008. Prosim poradte

studená voda každých 6 rokov
teplá voda každé 4 roky
0 0
1sonnya1 1sonnya1

1sonnya1 je offline (nepripojený) 1sonnya1

slavica Pozri príspevok
studená voda každých 6 rokov
teplá voda každé 4 roky
To znamena, ze ked ich mame instalovane v roku 2008 tak az v roku 2014 by sme ich mali menit? Preco teda bytovy podnik, ktory ma nas vo sprave chce od nas, aby sme to podla zakona 142/2000 menili tento rok???
A prosim kde by som nasla tie roky (v ktorom zakone alebo vyhlaske) Dakujem
0 0
svojar svojar

svojar je offline (nepripojený) svojar

Je Vyhláška Úradu pre normal....... atď č. 210/2000 Z.z. pr. 1, presne bod 1.3.14.
0 0
1sonnya1 1sonnya1

1sonnya1 je offline (nepripojený) 1sonnya1

svojar Pozri príspevok
Je Vyhláška Úradu pre normal....... atď č. 210/2000 Z.z. pr. 1, presne bod 1.3.14.
Dakujem velmi pekne, velmi ste mi pomohli
0 0
lubica_02 lubica_02

lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

Vyhlaška o metrologii
0 0
svojar svojar

svojar je offline (nepripojený) svojar

1sonnya1 Pozri príspevok
Dakujem velmi pekne, velmi ste mi pomohli
Rádo sa stalo. Aj nabudúce.
0 0
1sonnya1 1sonnya1

1sonnya1 je offline (nepripojený) 1sonnya1

Potrebovala by som zistiť v akých cenách sa pohybujú nové a repasované merače na SV, viete poradiť?
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

1sonnya1 Pozri príspevok
Potrebovala by som zistiť v akých cenách sa pohybujú nové a repasované merače na SV, viete poradiť?
Je to rôzne , nebudem ti písať presnú cenu, lebo ju väčšinou dávajú aj s prácou. Preferujem ale nové vodomery pred repasovanými, dôvod?:

- cenový rozdiel sa rokmi znižuje /repasácia-viac starostí/
- dlhšia záručná doba
- vyššia spoľahlivosť /repasované sa často kazia/

daj si do googlu svoju otázku a nájdeš veľa porovnaní.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

1sonnya1 Pozri príspevok
Potrebovala by som zistiť v akých cenách sa pohybujú nové a repasované merače na SV, viete poradiť?
Tento rok sme menili vodomery na TÚV, ale ceny pre SV a TÚV sú veľmi podobné. V prílohe ti prikladám cenové ponuky, ktoré sme dostali. Aspoň si urobíš obraz ohľadne ceny montáže a rozdielu medzi novým a repasovaným.

My sme dali repasované antimagnetické. Záruka na nové aj repas je 24 mesiacov, platnosť meradla je 6 rokov pre SV, či je nový alebo repas. S repasmi máme dobré skúsenosti, z toho množstva, čo je v dome (máme ich aj na TÚV aj na SV) boli v posledných 4 rokoch pokazené len 2.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Halli Pozri príspevok
Je to rôzne , nebudem ti písať presnú cenu, lebo ju väčšinou dávajú aj s prácou. Preferujem ale nové vodomery pred repasovanými, dôvod?:

1. - cenový rozdiel sa rokmi znižuje /repasácia-viac starostí/
2. - dlhšia záručná doba
3. - vyššia spoľahlivosť /repasované sa často kazia/

daj si do googlu svoju otázku a nájdeš veľa porovnaní.
ad 1 - ako myslíš, že sa znižuje? V prílohe, čo som dal, teda je rozdiel medzi novým a repasovaným. A vždy bude. Nové budú vždy drahšie.

ad 2 - záručná doba je u oboch rovnaká - 24 mesiacov

ad 3 - nemáme takú skúsenosť. Teda máme len skúsenosť s repasovanými. Od začiatku ich dávame, na TÚV sme ich menili asi 3x a na SV sme ich dívali zatiaľ len 1x, pred 5 rokmi. Neviem, či sú nové na 100% spoľahlivé, ale mali sme len pár kusov pokazených za ten čas.

Ale je to na rozhodnutí vlastníkov, či dajú nové alebo repas. Pýtal som sa tej firmy, čo dala ponuku, čo je to vlastne repas. Po skončení doby platnosti (SV - 6 rokov, TÚV - 4 roky) sa ponechá len púzdro a celé vnútro - tie kolečká a vrtuľka sa vymení za nové. Teda celé vnútro, všetky pohyblivé časti a tesnenia sú nové, pôvodné je len kovové púzdro.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať