Zavrieť

Porady

Zvuk po nainstalovani XP

Vedel by mi niekto poradit preinstaloval som operac.system XP home ,predtym bol XP profesional a teraz mi nejde zvuk ako by som to mal riesit.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    robovi je offline (nepripojený) robovi

    robovi
    To ci ti ide zvuk nezalezi od operacneho systemu, ale od toho, ci je operacny system schopny detekovat tvoj zvukovy hardware, pripadne, ci ma v sebe implementovane ovladace pre tvoj zvukovy hardware. Podla toho, co pises, asi nie. Ak nie, je potrebne ich doinstalovat. Tzn. ak mas zvukovu kartu onboard, teda na zakladnej doske, tak si najdi niekde cd s ovladacmi pre zakladnu dosku a na nom by mali byt aj ovladace pre tvoju zvukovu kartu. Ak zvukova karta nie je sucastou zakladnej dosky, tak pri jej zakupeni malo byt v baleni aj cd s ovladacmi pre zvukovu kartu. Tieto si musis nainstalovat a po restarte by ti uz zvuk mal ist.

    Luboso je offline (nepripojený) Luboso

    Luboso
    Kupil som starsi asi 4 rocny pocitac a zvukova karta je vzadu na pocitaci aj so vstupmi na mikrofon a web kameru moc sa v tom nevyznam.

    robovi je offline (nepripojený) robovi

    robovi
    Luboso Pozri príspevok
    Kupil som starsi asi 4 rocny pocitac a zvukova karta je vzadu na pocitaci aj so vstupmi na mikrofon a web kameru moc sa v tom nevyznam.
    Neboli k nemu nejake cd? ak nie, tak si musis zistit aka je to konfiguracia pocitaca. napriklad tymto programom everest home http://files3.majorgeeks.com/files/9...esthome220.exe

    tam zistis, aku mas zvukovu kartu, potom si k nej stiahnes ovladace a nainstalujes ich. A ten vstup na webkameru, to je nejaka haluska, nie. Hadam myslis na USB port.

    Luboso je offline (nepripojený) Luboso

    Luboso
    Dopracoval som sa az na tu stranku Viaarena kde sa to da stiahnut ale tam uz neviem co konkretne si mam stiahnut, to je nazov tej karty
    Zvuková karta VIA AC'97 Enhanced Audio Controller
    ak by si mi vedel este v tomto pomoct.

    robovi je offline (nepripojený) robovi

    robovi
    Luboso Pozri príspevok
    Dopracoval som sa az na tu stranku Viaarena kde sa to da stiahnut ale tam uz neviem co konkretne si mam stiahnut, to je nazov tej karty
    Zvuková karta VIA AC'97 Enhanced Audio Controller
    ak by si mi vedel este v tomto pomoct.
    tak to co si napisal nie je znacka zvukovej karty. skus pomocou toho everestu najst vyrobcu tam by mal byt niekde potom napisany aj typ a vygooglit si vyrobca + typ + drivers

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    V prípade absencie driverov často pomôže malý, ale užitočný freeware: UnknownDeviceIdentifier.... Porovná HW konfiguráciu s inštalovanými ovládačmi, a dokáže aj vyhľadať stránky výrobcu absentujúcich ovládačov...

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Luboso Pozri príspevok
    Uz mi to poriesil jeden znamy,aj tak vdaka rady.
    Aspoň naznač, v čom bol problém...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.