Zavrieť

Porady

Príkazná zmluva

Vie mi niekto poradiť?
Je potrebné príkazníka podpísaním príkaznej zmluvy nahlásiť na Sociálnu poisťovňu? Aké všetky odvody a zrážky sa z odmeny odvádzajú? Musím zraziť dať z odmeny alebo si ju príkazník môže sám vysporiadať? Čo ak hrubá odmena je 20.000 Sk. Považuje sa tento príjem u príkaznika za príjem oslobodený od dane ak iný príjem už nemal (do výšky 24.900 Sk)?
Ďaklujem za odpoveď a radu.
Usporiadat
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
liba2 Pozri príspevok
Treba pozrieť do zmluvy ako je v nej riešené ukončenie vzťahu a podľa toho postupovať.
Ďalej nerozumiem "...Vašim odvolaním...." - z funkcie ? alebo druhá strana niečo odvolala ? alebo ako

V zmluve je napísané, že pre ňu platia príslušné ustanovenia Občianskeho zákonníka, nič konkrétne (robila ju pre nás jedna právnička). Tak som si prečítala príslušné § a výpoveď sa riadi § 33b, kde je napísané to odvolanie. Na túto zmluvu pre nás pracovali strážnici a jeden pre nevyhovujúci zdravotný stav musí skončiť.

Alebo stačí napísať, že príkazná zmluva zaniká k tomu a tomu dátumu?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

áno, dohodou obidvoch strán.
0 0
Gabhus Gabhus

Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

Dobrý deň, chcela by som radu v konkrétnom prípade: Starobný dôchodca /celý rok poberá dôchodok/ má možnosť vykonávať určité práce pre jedného zamestnávateľa formou príkaznej zmluvy. Zárobok by bol cca 40.000.- SK za rok.
1. Z tohoto príjmu platí daň zamestnávateľ alebo zamestnanec?
2. Po ukončení roku je možnosť podania daňového priznania /ako pri dohodách/ a daň môže byť vrátená - alebo tu táto možnosť nie je?
3. Odvody sa neplatia - ani pri vyšších zárobkoch?

Prosím skúsenejších o radu a ďakujem.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
liba2 Pozri príspevok
áno, dohodou obidvoch strán.

Ďakujem
0 0
Marta V Marta V

Marta V je offline (nepripojený) Marta V

Prosím vás, študent, ktorý v máji zmaturoval, ide pokračovať v štúdiu na vysokej škole, od 2.6. do 10. 7. zamestnaný na príkaznú zmluvu (propaguje výrobky - reklama na potravinové výrobky) so zárobkom 16 000,- Sk za uvedené obdobie. Musí podať za rok 2008 ročné zúčtovanie ZP? Neovplyvní mu to nárok na prídavky na deti?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Ak iné príjmy nemá, tak RZZP za rok 2008 podávať nebude musieť. PnD to neovplyvní.
0 0
Marta V Marta V

Marta V je offline (nepripojený) Marta V

Veľmi pekne ďakujem za odpoveď
0 0
glevo glevo

glevo je offline (nepripojený) glevo

zdravim

na tento rok je aky prijem oslobodeny od dane skrz prikaznu zmluvu?
dakujem
0 0
nattali2 nattali2

nattali2 je offline (nepripojený) nattali2

Dobry den, ja by som sa rada spytala jednu taku drobnost. Ked ma zamestnanec u nas prikaznu zmluvu (sme OZ) a nejedna sa o zavislu cinnost, islo o prijem do 24 tisic a nasledne ho este zaviazeme brigadnickou zmluvou, na zaklade ktorej si bude podavat danove priznanie, ten predosly nezdaneny prijem (z prikaz.zmluby) sa do tej hranice do ktorej sa vracaju brigadnikom uz nezaratava (kedze bol vlastne oslobodeny od dane), alebo sa mylim? Asi je to primitivna otazka, ale nevyznam sa moc... dakujem za kazdu radu
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Jana Motyčková Pozri príspevok
Ak iné príjmy nemá, tak RZZP za rok 2008 podávať nebude musieť. PnD to neovplyvní.
Som trochu mimo temy ale, ked to tu vidim, neviem, ci som nieco zase nepostrehla, ale ako je to s pridavkami na deti, myslela som, ze sa neberie do uvahy prijem, alebo je nejaka zmena?
0 0
Orchid21 Orchid21

Orchid21 je offline (nepripojený) Orchid21

ak za rok 2008 neprekrocis sumu 64000 a nejake drobne nemusis platit zdravotne. A takisto to nepodlieha danovej povinnosti, myslim?! Ale danove priznanie podavat musis. Nevie niekto, ake je maximum, aby student na prikaznu zmluvu nemusel podavat DP?? Musis sa niekam zahlasit, ked chces pracovat na PrikaznuZ???
0 0
Orchid21 Orchid21

Orchid21 je offline (nepripojený) Orchid21

Ahojte!

Som student a vykonavam preklady / lektor jazykov na prikaznu zmluvu. Prosim Vas o pomoc:
1. do akej sumy nemusim podavat danove priznanie vobec?
2. Ak zarobim do cca 64 000, som stale oslobodena od dane (tak ako aj RZZP)?

Nevyznam sa, tak dufam, ze sa tu najde niekto taky ochotny a poradi mi. Hladala som uz vela na nete, no neviem sa dopatrat aktualnym cislam pre rok 2008. Dakujem za odpoved, a prosim, bolo by super, keby ste mi vedeli pomoct, je to velmi suuurne!
0 0
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

zdravím, chcem sa opýtať aká výška za rok 2008 môže byť na príkaznej zmluve tak, aby sa nemuseli hradiť odvodové povinnosti?
a zároveň ma zaujíma kto môže robiť na príkaznú zmluvu.

Ďakujem
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať