Zavrieť

Porady

aktualizácia WIN a NOD32

Mám jeden problém -
Mám Win XP, a na 30 dní NOD32, vsetko fungovalo normálne - nod sa kazdý den sám aktualizoval, (Win - naviem)
Teraz som noda musel odinštalovať a nahodiť znovu - a píše mi, ža databáza je zastaralá - /8.2.2007/ -
este aj "upozornenia zabezpečenia systému windows" píše, ža je zastaralá a tre
Pokial ju dám aktualizovat, vypíšem že databáza je sktuálna a netreba.
A navyše sa mi začal oktualizovat Windows - je tam toho strasne mnoho a trvá to dlho /predtým som to zapnuté asi namal/

KTO MI VIE PORADIT CO S TYM?

vdaka
Usporiadat
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Asi to nebolo korektne odinstalovane a nejaky bordel ostal v registroch.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
chlap chlap

chlap je offline (nepripojený) chlap

riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac
Jurho Pozri príspevok
Mám jeden problém -
Mám Win XP, a na 30 dní NOD32, vsetko fungovalo normálne - nod sa kazdý den sám aktualizoval, (Win - naviem)
Teraz som noda musel odinštalovať a nahodiť znovu - a píše mi, ža databáza je zastaralá - /8.2.2007/ -
este aj "upozornenia zabezpečenia systému windows" píše, ža je zastaralá a tre
Pokial ju dám aktualizovat, vypíšem že databáza je sktuálna a netreba.
A navyše sa mi začal oktualizovat Windows - je tam toho strasne mnoho a trvá to dlho /predtým som to zapnuté asi namal/

KTO MI VIE PORADIT CO S TYM?

vdaka

Snáď si nemyslíš, že taká kvalitná softvérová firma, akou ESET bezpochyby je, bude donekonečna tolerovať, že niekto si 30 dňovú skúšobnú verziu stiahnutú vo februári 2007 bude "skúšať" aj v roku 2008 ? ..... Proste sa postarali o to, aby si už nemohol so svojou verziou sťahovať aktualizácie.

Mám takú zákernú otázku - dokážeš si za 3 hodiny práce zarobiť 150,- Sk ? Ak áno, tak to urob a peniaze investuj do legálnej kópie NOD32 - toľko totiž stojí ..... 1.790,- Sk na rok, t.j. 150,- Sk mesačne.

A čo sa týka aktualizácií Win XP - pokiaľ si ešte od prvej inštalácie neaktualizoval PC, tak sa priprav na sťahovanie aktualizácií v celkovom rozsahu cca. 100 MB. (A ak nebodaj máš inštalačky bez SP2, tak okolo 600 MB.)
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Daju sa zohnat aj free verzie antivirusov, napr.AVG. I ked NOD patri medzi špičku.
0 0
Jurho Jurho

Jurho je offline (nepripojený) Jurho

neviem, akým zázrakom, no dnes ráno sa mi to automaticky update-lo.
mozno mohol byt problem aj kdesi u esetu, bo ja som s tym potom nič nerobil.
funguje




"Chlapovi" - "Snáď si nemyslíš, že taká kvalitná softvérová firma, akou ESET bezpochyby je, bude donekonečna tolerovať, že niekto si 30 dňovú skúšobnú verziu stiahnutú vo februári 2007 bude "skúšať" aj v roku 2008 ? ..... Proste sa postarali o to, aby si už nemohol so svojou verziou sťahovať aktualizácie."

najdem sa nad tým zamýšlať, no je to tak.........už niekoľko mesiacov to tak funguje - a toto nabola verzia stiahnutá vo feb 07 - /to tam náhodne vyhodilo/.............nikto sa o nič nepostaral, len to treba vedieť........pokial sa s tym pohras, tak to ide........suhlasim akourat s tym, ze Eset je špička a kvalitná softvérová firma.........

...ináč kdesi som počul istú teóriu, ze časť vírusov tvoria práve antivírové firmy....aby mali z čoho žiť........no je to minimálne na zamyslenie...........
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Aktualizácia NOD-u mohla byť aj odložená Windows-om - po dobu, kým sa neaktualizuje samotný systém (ten prebiehal súčasne).
Čo sa týka samotného NOD-u, mal som také poznatky, že po vypršaní skúšobnej doby odinštaláciou expirovanej verzie a znova nainštalovaním všetko fungovalo ďalej. Neviem ale, či to platí i teraz...
0 0
robovi robovi

robovi je offline (nepripojený) robovi

Stefan2005 Pozri príspevok
Čo sa týka samotného NOD-u, mal som také poznatky, že po vypršaní skúšobnej doby odinštaláciou expirovanej verzie a znova nainštalovaním všetko fungovalo ďalej. Neviem ale, či to platí i teraz...
Hej platí. :-)
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Jurho Pozri príspevok
...ináč kdesi som počul istú teóriu, ze časť vírusov tvoria práve antivírové firmy....aby mali z čoho žiť........no je to minimálne na zamyslenie...........
Zväčša to vyrabaju mladí chalani, programatori, aby na seba upozornili. I ked je mozne, ze antivirusove firmy zamestnavaju takých chlapcov, co sa kedysi zaoberali vyrobou virusov.
0 0
Katabaticky Katabaticky

Katabaticky je offline (nepripojený) Katabaticky

Zdravim

tak tato chyba sa stava a nieje to nic nezvycajne... neni to sposobene win.
ani chybou serveru... jednoducho nieco blbne v samotnom programe...

nie je to ziadna tragedia staci ak das opakovane dat aktualizovat a vacsionu sa to na 5 az 10 pokus podari...

dalej licencia je a zatial navzdy bude 30 dni v Esete si to uvedomuju a chcu to tak nechat pretoze je len na zakaznikovi ci sa mu chce investovat do pohodlia a koniec koncou aj bezpecnosti (kedze clovek lahko zabudne a to staci... pripadne ak to odinstaluje a nanovo instaluje tak kym nestiahne aktualizacie tak je v podstate bez antiviraku...)

a licensia naozaj neni moc tak preco ju nekupit :-)

o tom ci je Eset spickova firma a ich system je spickovy polemizovat nebudeme...
zato hovoria cisla... kedze Eset sa za posledne 3 roky neukazal na ziadnych poprednych miestach rebrickou ktore vyhotovali organizacie ktore pre mna osobne maju renove v danej oblasti tak ja mu moc neverim..
a aj cena licencie je v porovnani s chopnou konkurenciou smiesna... momentalne sice dotiahli ceny ale preco by sa podhodnocovali kebyze su konkurencie schopny?
a o podpore zakaznikovi ani pisat nebudem ...
0 0
scorp scorp

scorp je offline (nepripojený) scorp

Človek, sivý a fúzatý.
Z mojich skusenosti: Win neslo aktualizovat jedine ak som mal nastavenu v IE vlastnu uroven zabezpecenia. Ak som zmenil na default, bolo vsetko O.K. Mozno by niekoho zaujimalo, ze preco sa zmenila uroven ? a ci sama ?.. Neviem, nesedim nikomu za chrbtom, ale su pripady, ked IE vyzaduje inu uroven ako "middle-default", napr banking, pripadne pristupy na niektore servre, napr. Slovnaft-prehlady kariet cerpania PHM. Inak aktualizaciu Win mam nastavenu len na uroven upozornenia. Vsetko ostatne manual-takze vidim co sa deje.
NOD 32, ak je legal, tak nema absolutne problem s aktualizaciou.
Kvalita-to je uz ina tema, az niekedy inde ...
0 0
janok5 janok5

janok5 je offline (nepripojený) janok5

NOD 32 odinštaluj, daj tam Avast 4 home a máš po probléme, poprípade tam ešte daj Kerio personal firewall a budeš spokojný.
0 0
Katabaticky Katabaticky

Katabaticky je offline (nepripojený) Katabaticky

boze avat... neprepadajte utopii...
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Páčia sa mi tie príspevky o tom, ktorý anti-vírový program je naj...
Osobne mám dlhodobejšie skúsenosti so všetkými, a netrúfam si zodpovedne prehlásiť, že ten-ktorý je nanič. Aj ten sebelepší pri neznalosti konfigurácie systému, resp. samotného programu a hlavne nezodpovedného prístupu užívateľa (od nepravidelnej aktualizácie až po surfovanie po rizikových stránkach) nemusí zabezpečiť 100% ochranu.
No a som toho názoru, že keď mi niečo plní rovnakú funkciu, tak to radšej zaplatím slovenskému výrobcovi (že prečo, snáď nemusím vysvetlovať, sme na ekonomickom-chate)...
Naposledy upravil Stefan2005 : 15.01.08 at 09:05 Dôvod: preklep
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Ahojte, ja by som sa chcela opýtať- mám legálne kúpený windows a zaplatený NOD na dva roky ale tiež sa mi prestal aktualizovať, keď ho ručne dám aktualizovať tak ide ale inak nie, môže byť niekde niečo zle nadstavené? ďakujem
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
sybila3 Pozri príspevok
Ahojte, ja by som sa chcela opýtať- mám legálne kúpený windows a zaplatený NOD na dva roky ale tiež sa mi prestal aktualizovať, keď ho ručne dám aktualizovať tak ide ale inak nie, môže byť niekde niečo zle nadstavené? ďakujem
Skús pozrieť, ako máš nakofigurovanú aktualizáciu.
Prístupne je to v rozšírenom režime / nástroje / plánovač ...
Mne to robí bez problémov automaticky (nemám zaškrtnutú voľbu Automatická aktualizácia po prihlásení užívateľa)
0 0
Katabaticky Katabaticky

Katabaticky je offline (nepripojený) Katabaticky

Stefan2005 Pozri príspevok
Páčia sa mi tie príspevky o tom, ktorý anti-vírový program je naj...
Osobne mám dlhodobejšie skúsenosti so všetkými, a netrúfam si zodpovedne prehlásiť, že ten-ktorý je nanič. Aj ten sebelepší pri neznalosti konfigurácie systému, resp. samotného programu a hlavne nezodpovedného prístupu užívateľa (od nepravidelnej aktualizácie až po surfovanie po rizikových stránkach) nemusí zabezpečiť 100% ochranu.
No a som toho názoru, že keď mi niečo plní rovnakú funkciu, tak to radšej zaplatím slovenskému výrobcovi (že prečo, snáď nemusím vysvetlovať, sme na ekonomickom-chate)...

Tak ale nemozes predsa posudzovat antivirove programy podla pristupu uzivatela... a nod je na tom objektivne velmi slabo...
aj ja osobne mam dlhodobejsiu skusenost s nimi a zaoberam sa aj odstranovanim skodliveho softwaru z pracovnych stanic a smelo si trufnem povedat ze nod je len chabou naplastou na system oproti skusenej a vyspelej konkurencii...
A je na 2 veci aj kvoli tomu ze neumoznuje menit flexibilne konfiguraciu...

Jedneho casu som mal komp nadupany ... mohol by si chodit po akychkolvek strankach...

A vies vtip je v tom ze tie slovenske produkty sa kvalitou nedeju porovnavat s tymi o ktorych sa bavime :-)
0 0
Katabaticky Katabaticky

Katabaticky je offline (nepripojený) Katabaticky

sybila3 Pozri príspevok
Ahojte, ja by som sa chcela opýtať- mám legálne kúpený windows a zaplatený NOD na dva roky ale tiež sa mi prestal aktualizovať, keď ho ručne dám aktualizovať tak ide ale inak nie, môže byť niekde niečo zle nadstavené? ďakujem
to bude virus...
0 0
janok5 janok5

janok5 je offline (nepripojený) janok5

keď už chcete dobrý antivír tak platenú AVIRU je najlepšia na trhu. Bol to top antivir 2007.
0 0
Katabaticky Katabaticky

Katabaticky je offline (nepripojený) Katabaticky

napriklad o takych som hovoril ;-)
ale zas ty pokulhavaju v podpore zakaznika takze si treba zohladnit vsetky zalezitosti okolo toho...
0 0
janok5 janok5

janok5 je offline (nepripojený) janok5

Avira je veľmi rýchla a z aktualizáciami nie sú problémy.
0 0
dubak138 dubak138

dubak138 je offline (nepripojený) dubak138

ja som mal awast a stál na dve veci nabehol my taký trósky kôn že my trvalo týžden lež som PC rozchodil
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať