Zavrieť

Porady

Nezmysel z národnej rady! Alebo len ja tomu nerozumiem?

Prosím o radu! Ako tomuto rozumieť?
Ide o zákon 504/2003 (čiastka 210) a jeho "vydarenú novelu" 571/2007 (čiastka 239).

Konkrétne tomu ustanoveniu §12 ods. 3 rozumiem, ale potom ten "novelizovaný" § 12a (571/2007) no to je teda blbosť!

Ja si myslím že poslanci to ani nečítali....ináč by to normálne nemohlo prejsť.

Za skorú radu (aj do mailu) ďakujem.

Hľadám dobrého advokáta na problematiku "pozemky a pozemkové úpravy" z celej SR. Doporučte mi niekoho. Ide o veľké a lukratívne pozemky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    ttp Pozri príspevok
    Prosím o radu! Ako tomuto rozumieť?
    Ide o zákon 504/2003 (čiastka 210) a jeho "vydarenú novelu" 571/2007 (čiastka 239).

    Konkrétne tomu ustanoveniu §12 ods. 3 rozumiem, ale potom ten "novelizovaný" § 12a (571/2007) no to je teda blbosť!

    Ja si myslím že poslanci to ani nečítali....ináč by to normálne nemohlo prejsť.

    Za skorú radu (aj do mailu) ďakujem.

    Hľadám dobrého advokáta na problematiku "pozemky a pozemkové úpravy" z celej SR. Doporučte mi niekoho. Ide o veľké a lukratívne pozemky.
    S čím konkrétne tam máš problém? Lebo § 12a je dosť obsiahly...

    ttp je offline (nepripojený) ttp

    ttp
    Chobot Pozri príspevok
    S čím konkrétne tam máš problém? Lebo § 12a je dosť obsiahly...
    ak mi vysvetlíš, kto je prenajímateľ, doterajší penajímateľ, doterajší nájomca, bude mi to jasné, ale stačí ak na príklade mi vysvetlíš bod 1,2,3 z § 12a zákon 571/2007. Dík.

    191946 je offline (nepripojený) 191946

    191946
    všetkých poslancov na jeden rok do výroby.Napr.Mečiara by som rád videl na čelbe nosiť hajcmany.Nech ukáže aká je sračka...

    elli je offline (nepripojený) elli

    elli
    ttp Pozri príspevok
    ak mi vysvetlíš, kto je prenajímateľ, doterajší penajímateľ, doterajší nájomca, bude mi to jasné, ale stačí ak na príklade mi vysvetlíš bod 1,2,3 z § 12a zákon 571/2007. Dík.
    Doterajsi prenajimatel = vlastnik pozemkov (ktory po skonceni platnosti najomnej zmluvy poziadal PD o vratenie pozemkov) - JANO
    Doterajsi najomca = najomca pozemkov (ktory po skonceni platnosti najomnej zmluvy Janovi pozemky nevratil) - druzstvo (PD)
    Prenajimatel = vlastnik pozemkov

    Priklad:
    Jano po ukonceni najmu z dovodu uplynutia dohodnutej doby poziadal PD o vydanie pozemkov.

    Pretoze pozemky nie su pristupne, namiesto Janovych pozemkov PD Janovi vycleni pozemok v rovnakej vymere a bonite, ktore su pristupne (teda napr. nie v strede lanu) a PD ich uziva na zaklade platnej a ucinnej najomnej zmluvy. Na tieto pozemky uzavrie s Janom podnajomnu zmluvu, pricom podmienky podnajmu nesmu byt pre Jana horsie, nez su pre PD vo vztahu k vlastnikovi/najomcovi - teda ak ich ma PD prenajate za xxx Sk/ha/rok, za rovnakych podmienok ich dostane do podnajmu aj Jano (PD nevytvara vo vztahu k najmu a podnajmu zisk). Zisk ale vo vztahu k PD nevytvara ani Jano, lebo rovnake podmienky, ake vyplyvaju z podnajomnej zmluvy pre Jana, vyplyvaju vo vztahu k Janovym pozemkom pre PD.

    V podnajomnej zmluve sa dohodnu, ze Jano vstupi do uzivania pozemkov po ukonceni aktualneho vegetacneho obdobia, teda po zbere urody, ktora je zalozena na pozemku Janovi vyclenenom (=podnajom).
    Jano pozemok nemusi uzivat osobne, ale moze ho dat do podnajmu (spravne by malo byt do "pod-podnajmu") inej osobe bez urcenia podmienok, ktore by ho obmedzovali (teda aj za vyssie najomne nez Jano sam za pozemky plati).

    Nezmysel z národnej rady! Alebo len ja tomu nerozumiem?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.