Zavrieť

Porady

huspenina

BeaY BeaY

BeaY je offline (nepripojený) BeaY

dobry denm su zimne dni ako stvorene na pripravu huspeniny. kedze som to este nikdy nerobila, mate skusenejsi overeny recept?
dakujem
Usporiadat
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Takže pokúsim sa , je to vo veľkej dávke , lebo malú neovládam :

2 čerstvé bravč.kolená
2 údené bravč.kolená
2 paprčky
čisté kože - čím viac tým lepšie
2 mrkvy
1 petržlen
zeller
kaleráb
cibuľa
2 strúčiky cesnaku pri varení
soľ,vegeta,celé čierne korenie,bobkový list
červená mletá paprika na posypanie do tanierov
ľubovný počet strúčikov cesnaku na tanier
2 káv.lyž.octu

Všetko dám variť do rozmerovo prijateľného hrnca /v mojom prípade veľký,rozmer zámerne neuvádzam/zalejem vodou tak, aby bolo všetko ponorené a aj trošku viac .Varím 6 hodín , čím viac varím , tým lepšie huspenina stuhne , lebo sa kože dobre vyvaria .Zo začiatku dávam zovrieť na najväčší plameň a potom prekladám na najmenší plameň a ešte aj stíšim .Nesmie silno vrieť , celú dobu varenia len pomaličky , aby huspenina nebola zakalená .Musí byť pekná čistá ,priehladná.5 minút pred dovarením pridám 2 káv.lyžicky octu do vývaru , nechám ešte trošku spolu povrieť a vypnem .
Ak mám všetko uvarené/ mäso po takom čase by sa malo oddeľovať od kosti/ vyberiem kolená , odstránim mastné mäso a dokonale očistím každý kúsok , aby tam nebolo mastne .
Toto mäsko rozdelím do hlbokých tanierov / počet 18-20 / , do každého taniera dám 3-4 ks cesnaku - vopred pripraveného a najkrájaného na kolieska a posypem trošku s červenou mletou paprikou .Takto pripravené taniere pozalievam precedeným vývarom a to tak , že s naberačkou rozčerím vývar , aby som sa vyhla mastnému .

Nechám v tanieroch vychladnúť a potom ukladám do vopred vyprázdnenej chladničky .

A potom už nasleduje pokojný víkend , lebo mám od rodiny pokoj až do nedele večera , nakoľko to majú ako medzi jedlo. a pritom poteším veľmi aj moju svokru .

Dobrú chuť .

Ešte doplním: ak náhodou príde nečakaná návšteva , tak robím tak , že jemne nožíkom prejdem po okraji taniera , aby som uvolnila boky huspeniny priložím opačne plytký tanier , preklopím huspeninu
na plytký tanier , ozdobím cibuľkou , polejem octom . Pekne to vyzerá .
Naposledy upravil Zita5 : 15.01.08 at 18:08
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Zitka, varím ju presne tak ako si to opísala......už aby bol víkend, mám nesmiernu chuť na dobrú huspeninu.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
mysimis Pozri príspevok
Zitka, varím ju presne tak ako si to opísala......už aby bol víkend, mám nesmiernu chuť na dobrú huspeninu.
Miška super , ak naplánujem tak väčšinou varím v piatok do noci , v noci rozporcujem a v sobotu ráno sa môže papať.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Ja ju zvyknem variť v piatok ráno, odídem potom do práce /v piatok pracujem len do 14.00 hod./ prídem domov, rozporcujem a od soboty rána máme super papanie.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Postup a zloženie je približne všade rovnaký; občas zvykneme urobiť malý "tuning" : napr. nahradíme údené kolienka údenou krkovičkou (resp. ešte pridáme; v akcii je dokonca lacnejšia ako kolienko) - to pre tých čo majú radi viacej mäska...
0 0
bezradná bezradná

bezradná je offline (nepripojený) bezradná

knihomol I. stupňa
Aj my máme rovnaký postup ako Zita, len dochutenie cesnakom je u nás trošku iné. Na nádobu, do ktorej prelievam vývar dám čistú kuchynskú utierku, roztlačím 5-6 strúčikov cesnaku, dám ich na utierku a cez to prelievam vývar.
0 0
bo25 bo25

bo25 je offline (nepripojený) bo25

Huspenina je veľmi dobrá vec ale čo dom, kraj je iný postup varenia. U nás čo som odkukala od mojej mamy a varím to už dosť dlho tak to robím nasledovne:
1 zadné údené koleno väčšie
2 paprčky údené
košky údené keď máte ak nie tak bez nich.
Koleno a paprčky dobre umyjem pod teplou vodou a zároveň oškrabem od chlpou a od prípadných nečistou. Dám do hrnca a zalejem toto mäso ja mám odmerané asi 6 litrami vody a nech nezabudnem pridám 1 - 2 očistené strúčiky cesnaku. Huspeninu dám variť s tým že zo začiatku zberám šuminy aby bola krásne čistá a číra a potom nechám pomaly vrieť, keď ju postavím okolo 10,00 ráno tak okolo 19,30 ju dávam na taniere.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Tak u nás sa varí bez údeného, len koleno , nožičky a kože + zelenina.A ja ju varím v kuchte.Nikto mi neverí že je krásne čistá a po 3 hodinách varenia keď stuhne tak ju ani z taniera nevytrasiem.
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Musím dnes kúpiť suroviny. Pri tejto téme som začal slintať. Doslova.
0 0
tiny77 tiny77

tiny77 je offline (nepripojený) tiny77

z malickosti sa sklada svet. ...viac
so vsetkym vyssie popisanym suhlasim. snad na usetrenie miesta v chladnicke napisem, ze nam 18 tanierov nevojde - preto my to lejeme do pekaca a potom si odkrojime podla potreby.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
STRELEC Pozri príspevok
Musím dnes kúpiť suroviny. Pri tejto téme som začal slintať. Doslova.
Ja už varím
0 0
chiarca chiarca

chiarca je offline (nepripojený) chiarca

Varim tak isto ako Zitka, len davam viac cesnaku a ocot nedavam do este neztuhnutej huspeniny, ale až ked je stuhnuta každy podla chuti si ju dochuti cibulov,cervenov mletou paprikov, a octom. nedavam ani papriku do tanierov. a cesnak len do vyvaru, na tanier už nie . Davam na balkon ,kedze mam podmurovany a rolety. kolko ludi tolko chutí.
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
chiarca Pozri príspevok
Varim tak isto ako Zitka, len davam viac cesnaku a ocot nedavam do este neztuhnutej huspeniny, ale až ked je stuhnuta každy podla chuti si ju dochuti cibulov,cervenov mletou paprikov, a octom. nedavam ani papriku do tanierov. a cesnak len do vyvaru, na tanier už nie . Davam na balkon ,kedze mam podmurovany a rolety. kolko ludi tolko chutí.
Kde mas ten balkon?
0 0
deni10 deni10

deni10 je offline (nepripojený) deni10

A varite niekto taku fajnu zeleninovu huspeninu?

Ja ju velmi zboznujem. Ja si ju robim takymto sposobom.

Uvarim si vajicka na tvrdo.
Narezem si sunkovu salamu na kocky. Je to chutne aj bez sunky.
Pripravim si vyvar, do ktoreho si dam akukolvek zeleninu. Mrkva, kukurica, hrasok, zboznujem ruzickovy kel, ten je fakt super. Dochutim a necham trosku vychladnut.
Zatial si zelatinu vysypem do misky a zalejem ju mnozstvom studenej vody 0.4-0.5 l . Je to napisane aj v navode. Zelatina vsaje vsetku vodu, no a nakoniec ked ten vyvar je nie velmi horuci vsypem zelatinu do vyvaru. A miesam, miesam aby sa zelatina rozpustila.
Na zaver len vliat do misiek. Ja si plnim tristvrtove misky, aby mi tam vosli vajicka a sunka.
A sup do chladnicky. Podava sa to s cibulkou a octom.

0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
deni10 Pozri príspevok
A varite niekto taku fajnu zeleninovu huspeninu?

Ja ju velmi zboznujem. Ja si ju robim takymto sposobom.

Uvarim si vajicka na tvrdo.
Narezem si sunkovu salamu na kocky. Je to chutne aj bez sunky.
Pripravim si vyvar, do ktoreho si dam akukolvek zeleninu. Mrkva, kukurica, hrasok, zboznujem ruzickovy kel, ten je fakt super. Dochutim a necham trosku vychladnut.
Zatial si zelatinu vysypem do misky a zalejem ju mnozstvom studenej vody 0.4-0.5 l . Je to napisane aj v navode. Zelatina vsaje vsetku vodu, no a nakoniec ked ten vyvar je nie velmi horuci vsypem zelatinu do vyvaru. A miesam, miesam aby sa zelatina rozpustila.
Na zaver len vliat do misiek. Ja si plnim tristvrtove misky, aby mi tam vosli vajicka a sunka.
A sup do chladnicky. Podava sa to s cibulkou a octom.

Hmm vyskúšame .
0 0
badoga badoga

badoga je offline (nepripojený) badoga

Ja robím huspeninu - u nás studeno - do menších misiek a k uvarenému čistému mäsku pridávam farebnú zeleninku, napr. sterilizovaný hrášok, kukuricu, mrkvičku, kápiu alebo koliesko póru...a zalejem vývarom. Po stuhnutí pred podávaním preklopím misočky na tanier, ozdobím cibuľkou a rezom citróna. Je to aj pre potešenie oka...
Tiež mám dobrú skúsenosť s varením v kuchte.
0 0
BeaY BeaY

BeaY je offline (nepripojený) BeaY

dakujem vsetky,m za rady,huspenina sa prave vari
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
aktualna tema, predchvilou som jednu dojedol vcera sme varili
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

deni10 Pozri príspevok
A varite niekto taku fajnu zeleninovu huspeninu?

Ja ju velmi zboznujem. Ja si ju robim takymto sposobom.

Uvarim si vajicka na tvrdo.
Narezem si sunkovu salamu na kocky. Je to chutne aj bez sunky.
Pripravim si vyvar, do ktoreho si dam akukolvek zeleninu. Mrkva, kukurica, hrasok, zboznujem ruzickovy kel, ten je fakt super. Dochutim a necham trosku vychladnut.
Zatial si zelatinu vysypem do misky a zalejem ju mnozstvom studenej vody 0.4-0.5 l . Je to napisane aj v navode. Zelatina vsaje vsetku vodu, no a nakoniec ked ten vyvar je nie velmi horuci vsypem zelatinu do vyvaru. A miesam, miesam aby sa zelatina rozpustila.
Na zaver len vliat do misiek. Ja si plnim tristvrtove misky, aby mi tam vosli vajicka a sunka.
A sup do chladnicky. Podava sa to s cibulkou a octom.

Toto mi pripomína rôsol, alebo tzv. aspik. Je to veľmi chutné.
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

U nás huspeninu varí môj muž a tak isto ako Zita.Taniere poukladá na balkon stuhnúť a po jednom každý den vyťahuje. Aspon mám pár dní pokoj s varením.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať