Zavrieť

Porady

Apendix

Je tu prosim vas niekto, kto mal problemy s apendixom? Ak ano, ake mal priznaky? Mam totiz problem, ze zatial nemam jeho zapal jednoznacne potvrdeny ani vyluceny a kedze 7.2. cestujem na dovolenku, nepoistenu, neviem co mam robit. Z mojich priznakov : od stredy teploty, bolesti celeho brucha, stvrtok velka slabost, tak az piatok lekar. Sono ukazalo velky meteorizmus, nezvracala som, len nechut do jedla, stolica normal. Od pondelka sa bolesti presunuli len do podbruska, bolest mechura pri moceni- zostala dodnes, nie rezanie, moc Neg, vajecniky Neg, vcera este slabe bolesti na pravo, kde by mal byt slepak, ale aj vlavo- tu citenie vajecnika pretrvava, kde mi nasli cystu na vajecniku 47 mm. Teplota od pondelka rano ziadna, az po navrate od lekarov 37,8 - asi tym, ze som nebola v klude. Jest mi uz chuti, vecer teplota uz len 37,3, do nedele byvala 38,5. Leukocyty 15500 / norma je 4500-10000/. Dnes zase bolest , obcas pichnutie nad pupkom, vpravo, ale vysoko, v tom vecku, kde sa rozchadzaju rebra. Inak brucho takmer v pokoji.

Vie niekto poradit ci sa mohol podrazdit, zacervenat a upokojit? Chirurg mi vravi, ze sa mohol opuzdrit. Zajtra sa idem objednat na kontrasny RTG, ale je otazne ci ho vraj spravia hned.

Zatial nemozem brat ATB aby som nepotlacila priznaky, takze teploty a prip iny zapal v tele si veselo pokracuju.

Dakujem za kazdu radu, za kazdy opis priznakov.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    bonita Pozri príspevok
    Je tu prosim vas niekto, kto mal problemy s apendixom? Ak ano, ake mal priznaky? Mam totiz problem, ze zatial nemam jeho zapal jednoznacne potvrdeny ani vyluceny a kedze 7.2. cestujem na dovolenku, nepoistenu, neviem co mam robit. Z mojich priznakov : od stredy teploty, bolesti celeho brucha, stvrtok velka slabost, tak az piatok lekar. Sono ukazalo velky meteorizmus, nezvracala som, len nechut do jedla, stolica normal. Od pondelka sa bolesti presunuli len do podbruska, bolest mechura pri moceni- zostala dodnes, nie rezanie, moc Neg, vajecniky Neg, vcera este slabe bolesti na pravo, kde by mal byt slepak, ale aj vlavo- tu citenie vajecnika pretrvava, kde mi nasli cystu na vajecniku 47 mm. Teplota od pondelka rano ziadna, az po navrate od lekarov 37,8 - asi tym, ze som nebola v klude. Jest mi uz chuti, vecer teplota uz len 37,3, do nedele byvala 38,5. Leukocyty 15500 / norma je 4500-10000/. Dnes zase bolest , obcas pichnutie nad pupkom, vpravo, ale vysoko, v tom vecku, kde sa rozchadzaju rebra. Inak brucho takmer v pokoji.

    Vie niekto poradit ci sa mohol podrazdit, zacervenat a upokojit? Chirurg mi vravi, ze sa mohol opuzdrit. Zajtra sa idem objednat na kontrasny RTG, ale je otazne ci ho vraj spravia hned.

    Zatial nemozem brat ATB aby som nepotlacila priznaky, takze teploty a prip iny zapal v tele si veselo pokracuju.

    Dakujem za kazdu radu, za kazdy opis priznakov.
    Tu je asi ťažko takto na diaľku radiť. Každopádne to musí stanoviť lekár, ale apendix - príznaky až vysoko pri rebrách - to je trochu nešpecifické.
    Ja som mala v prvom prípade príznaky- nemohla som zdvihnúť pravú nohu, v podbruší ma vždy zabolelo - presne v tom zhybe - v línií 10 cm od pupka k stehnu - vtedy mi rozohnali zápal.
    Druhý prípad som mala úplne netypický na apendix-žiadne bolesti,nikde v okolí brucha a vôbec nič ma nebolelo, len vysoká horúčka, triaška, ale moje šťastie bolo to, že ma na pohotovosti zobral chirurg - okamžite do nemocnice na príjem, urgentná operácia slepého čreva a odstránenie zlé vypadajúcej cysty na prav. vaječníku.Celé to trvalo od prvého vyšetrenia až do začatia operácie 2 hodiny. Po operácii mi len tak poznamenal ten chirurg, že som prišla v poslednu chvílu a že sa to stáva.

    Choď sa vyspať a nemysli na to najhoršie.

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    Príznaky môžu poukazovať aj na podráždený pankreas- bolo by dobré zamerať sa aj na to. Určite by som sa na tvojom mieste nedala operovať ak tam jednoznačne nie je diagnóza zápalu slep. čreva, lebo len ťa otvoria apendix vyberú, aj keby to nebola presná dg, ale už ťa otvorili a ten zápal čo ti prebieha v bruchu by bol riednou pooperačnou komplikáciou na to, aby sa črevá naštartovali.
    A čo grganie??? Inak lokalizácia hlavne smerom hore k hrudnej kosti je pri pankrease. Možno len podráždenie vyvolané stresom, treba diétu a vyhýbať sa veľmi teplým jedlám a skús Rooibos čaj, ale nič veľmi teplé skôr vlažné, uvidíš...
    Inak aj tá cysta tam mohla narobiť neplechu, nuž treba teda počkať na ďalšie výsledky a vyšetrenie.

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Mne liečili slepé črevo ešte pred 40 rokmi, keď som chodila do ZDŠ-ky. Bola som týždeň v nemocnici, dávali mi studené obklady, bolesti prešli a pustili ma domov. To sa pár krát opakovalo. Operovať ma odmietli,že je lepšie pokiaľ netreba otvárať brucho. Slepé črevo mám dodnes, bolesti som zvykla tlmiť studenými obkladmi a jedávala som pri bolesti cesnak. A nejako sa to vyliečilo samo. Niekde som čítala, že takéto bolesti slepého čreva môžu byť aj zo stresu, strachu a pod. Len neviem z čoho to bolo u mňa, stres som vtedy nepoznala a problémy so školou som nemala. Doporučujem kľud bez stresu a tiež daj sa radšej vyšetriť, nech zistia čo to vlastne je. Aj keď dnešné zdravotníctvo - nou komen.

    Leggy je offline (nepripojený) Leggy

    Leggy
    Ked som mala 9 rokov,vybrali mi slepe crevo a priznaky boli hlavne velka bolest brucha ale iba na jednom mieste,presne tam kde je slepe crevo,neskor aj teplota,nechut.V nemocnici som tiez dostavala obklady,ale nepomohli tak islo vonku.Pokial vsak slepe crevo praskne ide uz o zavaznejsiu vec.Mne nerobili rongen,asi ani sono nie,len mi stlacali brucho a mala som povedat kde ma to boli.Tvoje priznaky mi na slepe crevo velmi nesedia,aspon ja som nemala take.

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    No môžem úprimne povedať, že mám v pamäti zopár príkladov, že lekári nerozoznali Salmonelózu v počiatočnom štádiu od Slepáka... verte, ešte že rodičia boli tak diskurzívny a nenechali chirurgom ho operovaťa vybrať zdravý slepák... pri tom zápale aký tam prebiehal by boli pooperačné komplikácie možno pre tak malé dieťa katastrofálne.

    bonita je offline (nepripojený) bonita

    na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac bonita
    No, tak len pre info - nebudem opisovat celu postupnost, tak strucne,, zistili mi cystu na vajecniku, v krvi stale zapalove markery, tak ma prijali v nemocnici, ze diagnosticka laparoskopia + vybratie apendixu a terapia podla nalezu. Po operacii mi doktor povedal, ze apendix tam bol jediny zdravy. Mala som pyosalpinix na lav. vajickovode avajecniku - je to zmena organov na sudok plny hnisu / ze keby paskol, tak cistit brucho by bola riadna fuska/ a aj zmeneny pravy vajickovod. Tak mi tam ponechali iba pravy vajecnik na hormony. Som 9 dni po operacii, uplne fit, ta laparoskopia je fakt zazrak. Mam 44 takze mi uz vajickovody chybat nebudu. Musim pochvalit doktorov na Kramaroch , aj sestricky, su super.

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    VladoaKatka Pozri príspevok
    Tu je asi ťažko takto na diaľku radiť. Každopádne to musí stanoviť lekár, ale apendix - príznaky až vysoko pri rebrách - to je trochu nešpecifické.
    Aby sa niekto nespoliehal na túto informáciu - presne tam som mala bolesti pri apendixe, potom mi to behalo po bruchu, až po dvoch dňoch skončili bolesti tam kde by som ich ako laik pri apendixe očakávala - až potom som išla k lekárovi (mala som pocit, že s nejakým pokazeným žalúdkom netreba otravovať v sobotu pohotovosť). Zoperovali mi to vraj v poslednej chvíli.

    legolas je offline (nepripojený) legolas

    muž legolas
    Je to predovšetkým na lekároch, ale tie teploty to nie je v poriadku. Moja dcéra mala podobné príznaky , nakoniec jej zistili, že má v obličke kameň, na snímkoch nebol videný lebo ... to dodnes neviem, nakoniec keď sa pohol tak ju operovali v KE no a odvtedy je pokoj. Skús tie obličky.
    Zdravím...
    Mne je toto ochorenie veľmi blízke, pretože som dva týždne po operácií apendixu.
    V prvom rade vás chcem varovať, aby ste to nebrali na ľahkú váhu, pretože ja som žila tri roky s chronickým zápalom apendixu a pred dvoma týždňami mi už prasklo.
    Medzi hlavné príznaky apenticitídy , zápalu slepého čreva, je bolesť v pravom podbrušku, ktorá môže byť spojená so zvracaním, hnačkou, zvýšenou teplotou tela... A samozrejme každý organizmus hlási zmeny iným spôsobom... Ja som celú noc zvracala a ráno som cítila hrejivé pocity po celom bruchu... a práve vtedy mi prasklo...
    Operácia trvala dve hodinky, takže v pohode.. Po operácií som bola týždeň otvorená, nezašitá, pretože sa mi musel všetok hnis dostať von...Keď som už vedela, že som v rukách odborníkov, tak som nemala žiadne obavy... Odporúčam ľuďom, ktorých bolesť prekvapí , lekárske vyšetrenie neodkladať. Včasným lekárskym vyšetrením nič nestratíte... Ja som to brala na ľahkú váhu... S pozdravom Michaela

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.