Zavrieť

Porady

Osteoporóza

Zišli by sa nám v rodine informácie o dobrých výsledkoch liečenia osteopénie a osteoporózy. Zaujíma ma čokolvek - strava, ktorá by podporila využívanie vápnika v organizme, lieky ktoré užívate, skúsenosti s lekármi, výsledky a pod. Vďaka.
Usporiadat
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Majka to trochu nezrozumiteľne popísala, teraz som prišla na to, že ona bola na denziometrii v roku 2011. Tak je to asi ok.
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Kvaka Pozri príspevok
Z toho, čo tu čítam, som si vybrala najmä tú melasu, mak, no a ešte zomleté sézamové a ľanové semienka s jogurtom alebo tvarohom. Možno to bude dobrý výber, nasvedčuje tomu aj článok, ktorý som dostala mailom. Samozrejme k tomu cvičenia, ktoré mne osobne najviac pomáhajú.
Ja si popražim sézamové semienka. aj ľanové a potom si to v mažiariku rozdrtím na prášok. Je to veľmi chutné a voňavé, sypem si to na chlieb, všade kde sa dá. Kupujem si cottage syr, chutí to ako tvaroh, snáď aj to je dobré. Teraz som dočítala článok, vynikajúci a zaujímavý. Mala by som ešte ten olej, ale neviem či by som ho zniesla na žalúdok.
Naposledy upravil vema : 12.02.12 at 22:34
0 0
babade babade

babade je offline (nepripojený) babade

Ja mám osteoporózu od r.1998,na denzitometriu som chodila každý rok,teraz každé 2 roky-bez problémov a s hradením zdr.poisťovne samozrejme,nemám dojem,že by to poisťovňa nehradila.Užívam raz mesačne 1 tabl.BONVIVA a samozrejme každý deň CALTRATE 600mg.Treba sa na denzitometriu vypýtať-ak to lekár neurobí sám!
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Myslím si, že mak je stále nedocenený. Mám doma melasu, celkom som na ňu zabudla. Túto http://www.planetafood.sk/product/sk...ova-blackstrap, má obsah vápnika až 842mg v 100mg. To je dobré, ak tým nahradím cukor. Mne na osteoporózu dali bonvivu, ale radšej by som skúsila aj prírodné produkty. Ľanové semienka aj sézamové meliem na makovom mlynčeku. Dávam si ich do aktívie.
2 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Kvaka Pozri príspevok
Myslím si, že mak je stále nedocenený. Mám doma melasu, celkom som na ňu zabudla. Túto http://www.planetafood.sk/product/sk...ova-blackstrap, má obsah vápnika až 842mg v 100mg. To je dobré, ak tým nahradím cukor. Mne na osteoporózu dali bonvivu, ale radšej by som skúsila aj prírodné produkty. Ľanové semienka aj sézamové meliem na makovom mlynčeku. Dávam si ich do aktívie.
Ako chutí tá melasa? Niekde som čítala, že je to nechutné.
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

mne melasa vyslovene chutí, má chuť akoby karamel trošku pripálený - tak mierne horko-sladko, beriem ju zároveň ako maškrtu, ak by si ju surovú nezvládala, tak ju miešaj, že vraj do kávy, kto sladí, je výborná
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Zdenka 0705 Pozri príspevok
mne melasa vyslovene chutí, má chuť akoby karamel trošku pripálený - tak mierne horko-sladko, beriem ju zároveň ako maškrtu, ak by si ju surovú nezvládala, tak ju miešaj, že vraj do kávy, kto sladí, je výborná
Dnes kúpim a vyskúšam.
0 0
maja maja

maja je offline (nepripojený) maja

Ďakujem za odpovede, asi som to trošku nezrozumiteľne popísala. Ja som len prekvapená, že tak skoro po operácii mám tieto problémy, asi po 1/2 roku. Najskôr ma boleli kĺby, ráno som ich mala opuchnuté. Na reumatológii bolo všetko ok, ľadviny tiež v poriadku. Všetko to skončilo pri diagnóze-prechod. Mne lekár, čo ma operoval na začiatku neodporúčal hormonálnu liečbu, ale teraz beriem to najslabšie čo je , ale pomáha aj to. Cvičím min. 2x do týždňa už roky, po operácii som sa dala na Pilates. Tak skúsim všetko čo ste tu odporučili a uvidíme....
Maja
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

vema Pozri príspevok
Ako chutí tá melasa? Niekde som čítala, že je to nechutné.
je trochu viacej sladsia, davam do salvioveho caju za lyzicku na lacno
0 0
reddwarf reddwarf

reddwarf je offline (nepripojený) reddwarf

Vitamín D jednoznačne... v zime brať veľa (v norme), v lete pozor lebo telo si ho vytvára zo slnka. Vekom schopnosť vytvárať si vitamín D klesá, preto osteoporóza často prichádza s pribúdajúcim vekom. Každopádne vždy si dávať pozor na hladinu vitamínu, najlepšie kontrolovať krvnými testami priebežne keďže je to vitamín rozpustný v tukoch a prebytok sa z tela nevylúči. K tomu vápnik samozrejme.
0 0
asedma asedma

asedma je offline (nepripojený) asedma

Chcem sa pochvalit, ze po dvoch rokoch sa mi zlepsili vysledky v lieceni tejto choroby. Doktorka skonstatovala, ze po Aclaste mam hodnoty lepsie o 5 az 7% a predpisala na skusku tabletky Bonviva 1x mesacne a k tomu Alpha D3. Uzila som prvu teraz v pondelok a vedlajsie ucinky zatial len mierne bolesti hlavy, uvidim co bude dalej.
2 0
Jovanna Jovanna

Jovanna je offline (nepripojený) Jovanna

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či má niekto skúsenosti s liečbou osteoporózy liekom Forsteo (injekčné pero)...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať