Zavrieť

Porady

Predaj značkoveho oblecenia

Potrebovala by som poradit ako je to pri nakupe renomovanych znaciek v EU(Diesel, Lacoste, Replay....), keby som ich chcela potom predavat na slovensku...Je potrebna nejaka zmluva....nieco ako licencia na predaj tychto znaciek od kazdeho vyrobcu alebo staci uctovny doklad o kupe tovaru v renomovanom obchode. a na zaklade zivnosti mozem dalej predavat?
ak ma niekto podobne skusenosti, alebo sa vyzna v tejto oblasti prosim o radu....resp.. link na pod. temu. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vladox je offline (nepripojený) vladox

    vladox
    mám športovú predajňu a práve ju ruším takže ak by ste mali záujem o nejaký tovar výhodne by som Vám ho mohol odpredať ale ide skôr o športovú módu (Adidas, Puma, Umbro...) a čo sa týka vašej otázky ak nakúpite tovar v EU potrebujete mať doklad ktorým ho preukážete teda faktúru, resp. dolad z reg. pokladne ktorý si ku dňu nákupu prerátate na slov. menu. Niečo ako licencia ( dohoda o obchodnej spolupráci) tou sa z vami zaviaže na predaj svojej značky výhradný distribútor pre slovensko ale ani to nie je podmienkou u všetkých dodávateľou, (Licenciu o pravosti, kvalite....tovaru vystavujú niektoré slovenské firmy napr. Atak, ale nepočul som o tom aby ste takýty "doklad" museli mať od každej značky) takže skrátene, áno môžte dovážať ak to nakupujete v EU v maloobchode s dokladom z reg. pokladne

    scarce je offline (nepripojený) scarce

    scarce
    no, aj mna zaujima presne to iste. co ked nakupujem tovar v obycajnych obchodoch v krajinach EU a chcem ich potom predavat na Slovensku? je potreba tovar nejak certifikovat, ked uz pri predaji by mal byt certifikovany.. alebo plynu z toho este nejake ine povinnosti? je to vobec legislativne mozne?

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Nie je to také jednoduché, ako to vyzerá. Značkový tovar niektorých spoločností (skôr väčšina) nie je možné len tak predávať. Spoločnosti si svoju značku chránia. Je potrebné predaj zazmluvniť. Totiž je veľké množstvo falzifikátov, až by ste žasli. Nakúpite to vonku ako pravé, ale je to falzifikát na nerozoznanie. A žial tieto "výrobky" sú ešte na našom trhu. Colníci preverujú obchody z týmto tovarom. Žiadajú doklady o nadobudnutí. Ak im predložíte doklad z "vonku" okamžite v prípade podozrenia zhabú tovar a dajú ho na expertízu. Majú na to právo. Naozaj nechcem strašiť.

    vladox je offline (nepripojený) vladox

    vladox
    ja nakupujem všetko od výhradných distribútorov tej ktorej značky pre slovensko a môžem to teda doložiť fakturami, večšina firiem má v krajine kde pôsobite svojho výhradneho distribútora svojej značky a to "zazmluvnenie" máte s ním, (uvedú si tam napr. že ak máte ich značku xy nemôžte ju predávať od iných dodávateľov) ale ak ste sa pýtali či môžte dovážať tovar z EU (ak by ste nebrali priamo od výrobcu ) tak vám nikto v maloobchodnej predajni žiadnu licenciu nevystaví veď on ako maloobchodný predajca je tam v postavení ako vy tu na Slovensku. A doplním, voľny pohyb tovaru v EU ak neporušujete žiadny zák. predpis Vám nemôže nikto zakázať a áno ako vravíte môže vám ho colná správa preveriť, keďže ho nemáte od výhradného distribútora tej značky pre Slovensko ale ak sa zistí že je to pravý tovar tak vám ho predpokladám musia vrátiť takže je na zváženie pre vás či sa Vám oplatí riskovať a dovážať ak neviete 100% čo alebo skôr nájsť firmu ktorá má na danú značku ako vravíte licenciu a teda sa nemusíte ničoho báť, napr. prípadné budúce vybavovanie reklamácii

    scarce je offline (nepripojený) scarce

    scarce
    vladox Pozri príspevok
    ja nakupujem všetko od výhradných distribútorov tej ktorej značky pre slovensko a môžem to teda doložiť fakturami, večšina firiem má v krajine kde pôsobite svojho výhradneho distribútora svojej značky a to "zazmluvnenie" máte s ním, (uvedú si tam napr. že ak máte ich značku xy nemôžte ju predávať od iných dodávateľov) ale ak ste sa pýtali či môžte dovážať tovar z EU (ak by ste nebrali priamo od výrobcu ) tak vám nikto v maloobchodnej predajni žiadnu licenciu nevystaví veď on ako maloobchodný predajca je tam v postavení ako vy tu na Slovensku. A doplním, voľny pohyb tovaru v EU ak neporušujete žiadny zák. predpis Vám nemôže nikto zakázať a áno ako vravíte môže vám ho colná správa preveriť, keďže ho nemáte od výhradného distribútora tej značky pre Slovensko ale ak sa zistí že je to pravý tovar tak vám ho predpokladám musia vrátiť takže je na zváženie pre vás či sa Vám oplatí riskovať a dovážať ak neviete 100% čo alebo skôr nájsť firmu ktorá má na danú značku ako vravíte licenciu a teda sa nemusíte ničoho báť, napr. prípadné budúce vybavovanie reklamácii
    Ak sa este mozem spytat, nakolko vidim, ze s tym mate skusenosti, volny pohyb tovaru po EU je nejak obmedzeny? lebo viem ked cestujem do UK, tak alkohol aj cigarety, dokonca aj parfumy, su obmedzene co sa tyka mnozstva na osobu.. tak ci podobne obmedzenia nie su aj na oblecenie, ci nebude problem na hraniciach, lebo napr. anglicko nie je v Shengene..

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    A ako to chcete riešiť s reklamáciami ???? To chcete s každým reklamovaným tovarom chodiť späť do tej predajne v zahraničí, kde ste to kúpili ???.....to asi určite nedodržíte zákonom stanovenú lehotu 30 dní na vybavenie reklamácie. Alebo chcete všetok reklamovaný tovar hradiť zo svojho ????

    scarce je offline (nepripojený) scarce

    scarce
    jedine rozumne riesenie pre zakaznika aj pre mna tym padom je vratenie penazi.. ak to nieje zaroven tovar, ktory je nekvalitny, tak aj ten prepoklad tych reklamacii je nizsi a tych zopar reklamacii za rok snad nebude velmi skodnych.

    vladox je offline (nepripojený) vladox

    vladox
    v rámci schengenu je to ok ale mimo, záleží od krajiny s ktorej by ste chceli dovážať ale s tými reklamáciami súhlasím s jessom, hradiť zo svojho ??? Nebudete predsa nakupovať za pár korún a ak vám v priebehu roka vyskočia len 2-3 reklamácie zistíte, že by ste natom boli rovnako a možno aj lepšie ak by ste tovar brali od dodávateľa, menšie výdavky pre vás napr. mnohé firmy posielajú tovar zdarma ! (zvyknú mať tiež zľavy, výpredaje...) Uvedomte si, že môžte natrafiť na zákazníkov ktorým jednoducho nevyhoviete a vždy sa to rieši jednoduchšie cez vášho dodávateľa ktorý vám vec vymení, zdobropisuje...ako sa možno kôli minimálnemu rozdielu o ktorý to nakúpite lacnejšie vonku potom máte s niekym "dohadovať". Samozrejme, že ak ste objavili v zahraničí niečo čo je oveľa výhodnejšie tak je to na Vás.

    scarce je offline (nepripojený) scarce

    scarce
    Moja volba je momentalne preto taka, ze su znacky a veci, ktore na slovensku nemaju distributorov, alebo som ich nenasiel. A brat ich od vyrobcu zatial neuvazujem kvoli vysokej financnej narocnosti, teda aspon predpokladam ze velka renomovana zahranicna znacka nepreda len zopar kusov na zaciatok. Tym ze ich zo zaciatku chcem dovazat a zacat v malom, planujem znizit riziko, ze ak by bol moj zamer neuspesny, tak neprerobim az tak vela..

    ale pre pokoj v dusi, mal by som minimalne oslovit vyrobcu (popripade distributorov) v zahranici a mozno budem prekvapeny odpovedou. (v co sice velmi neverim

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    No, začať v malom ..... uvedom si, že kým sa značka dostane do povedomia ľudí, tak prejde dosť času (viac rokov) a ty medzičasom môžeš skrachovať (alebo aj nie), pretože ak to chceš dovážať zo zahraničia, tak si do ceny tovaru samozrejme musíš pripočítať aj prepravné náklady. Skús to prerátať a potom uvidíš, či sa ti to oplatí. Ak daná značka na našom trhu ešte nie je...teoreticky máš šancu s dovozom do SR, ale v malom...pochybujem...to skôr prerobíš ako zarobíš...ale nechcem ťa samozrejme odhovárať......risk je zisk

    scarce je offline (nepripojený) scarce

    scarce
    no ved jasne, kebyze to nemam spocitane ze aj s tou dopravou sa to oplati tak to urcite neriesim.. mam priestor na dobrom mieste, preto to chcem vyuzit.. jedine este co ma moze odradit je ci sa plati clo pri vyvoze z anglicka, ale to by sa nemalo, aspon teda viem o ludoch co tiez kadeco doviezli a neplatili, len ci to je aj legislativne tak, este nemam overene..

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    scarce Pozri príspevok
    Ak sa este mozem spytat, nakolko vidim, ze s tym mate skusenosti, volny pohyb tovaru po EU je nejak obmedzeny? lebo viem ked cestujem do UK, tak alkohol aj cigarety, dokonca aj parfumy, su obmedzene co sa tyka mnozstva na osobu.. tak ci podobne obmedzenia nie su aj na oblecenie, ci nebude problem na hraniciach, lebo napr. anglicko nie je v Shengene..
    Voľný pohyb tovaru - v obchodnom styku by nemalo existovať obmedzenie si myslím ani v rámci EU ani z tretých krajín. Obmedzenie môže byť jedine finančného chrakteru - na koľko kamiónov máš peniaze, toľko dovezieš.
    To obmedzie s Uk sa týka súkromných osôb, tak ako píšeš na osobu, ale nie obchodného styku.

    scarce je offline (nepripojený) scarce

    scarce
    VladoaKatka Pozri príspevok
    Voľný pohyb tovaru - v obchodnom styku by nemalo existovať obmedzenie si myslím ani v rámci EU ani z tretých krajín. Obmedzenie môže byť jedine finančného chrakteru - na koľko kamiónov máš peniaze, toľko dovezieš.
    To obmedzie s Uk sa týka súkromných osôb, tak ako píšeš na osobu, ale nie obchodného styku.
    aha, tak takto to uz dava vacsi zmysel, dakujem za objasnenie..

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    scarce Pozri príspevok
    Ak sa este mozem spytat, nakolko vidim, ze s tym mate skusenosti, volny pohyb tovaru po EU je nejak obmedzeny? lebo viem ked cestujem do UK, tak alkohol aj cigarety, dokonca aj parfumy, su obmedzene co sa tyka mnozstva na osobu.. tak ci podobne obmedzenia nie su aj na oblecenie, ci nebude problem na hraniciach, lebo napr. anglicko nie je v Shengene..
    Ono to zase nie je až celkom tak, nuž a Schengen už vôbec nesúvisí s pohybom tovaru. K obmedzeniam pohybu niektorých druhov tovaru otvorím novú tému v Porade - ostatné dane, lebo tam to patrí a tu nechcem byť mimo témy.

    Julienn je offline (nepripojený) Julienn

    Julienn
    Viete mi prosim niekto poradit. Ak by som sa chcela stat vyhradnym distributorom pre znacku (oblecenie), ktora na Slovensku este nie je a ja by som ju tu chcela predavat, akym sposobom a kde by som mala dat ziadost na povolenie predaja tejto znacky?

    vikino1 je offline (nepripojený) vikino1

    vikino1
    Mám otázku môžem ako živnostník predávať tovar ktorý nakúpim v akciach obchodných reťazcov?

    linko1 je offline (nepripojený) linko1

    :-) linko1
    vikino1 Pozri príspevok
    Mám otázku môžem ako živnostník predávať tovar ktorý nakúpim v akciach obchodných reťazcov?
    môžeš

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.