Zavrieť

Porady

ozónove obstreky

Hľadala som niečo ,alebo niekoho kto podstúpil ozónove obstreky a nič som nenašla .Tak ja idem v pondelok ,kto by chcel vedieť ako bolo nech sa opýta. Mám pretrvavajúce bolesti tri mesiace . Injekcie, infúzie,lieky -všetko len tlmí bolesť a nič nepomáha .Uvidím po ozóne..Vysunuté platničky -vraj pomôže len operácia...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dada7701 je offline (nepripojený) dada7701

    dada7701
    Ahoj, aj ja som absolvovala ozonovu terapiu v SNV. Prvú injekciu mi dali po CT a potom som dostala dalších 5,ale už len z ruky, ako oni tomu hovoria.....
    prvá mi nezabrala....dnes môžem povedať, že fungujem celkom dobre...aj ja sa už môžem smiať...lebo tí,ktorí to prežili vedia o čom hovorím....mám samozrejme bolesti,aj dráždenie nervu v nohe...ale už sa to nedá porovnať s tým, čo bolo predtým....a čo sa týka operácie....mne ju 99% lekárov neodporučalo...pretože je to naozaj už posledná možnosť.....
    ..neviem či poznáte forum.....(nemôžem ho tu napísať) a tam máte aj info o tomto probléme...."hernia disku - vysunutá platnička" ...je tam slušné množstvo príspevkov....a ked som si to prešla,tak som skonštatovala,že skoro všetci čo boli na operácii,tak neostali pri jednej....samozrejme nájdu sa aj výnimky...ale mám pocit,že tých je menej..každopádne treba dobre zvážiť situáciu....je to ťažké, pretože každý sa chce zbaviť bolesti čím skôr...ale táto diagnoza si vyžaduje hlavne trpezlivosť a čas..aj ja som bola objednaná na operáciu,ale dnes som rada, že som nešla...dúfam,že mi to vydrží čo najdlhšie...veľa zdravia všetkým...

    dada7701 je offline (nepripojený) dada7701

    dada7701
    ...samozrejme, že neodsudzujem operácie, pretože ak lekár povie,že už sa nedá nič robiť,tak v tom prípade áno. Ale je dobre dať si to skonzultovať viacerým lekárom nezávisle....mne to poradili pacienti v nemocnici...a ked mi 98% lekárov povedalo,že to nie je na operáciu,tak asi nemám o čom premýšľať....v podstate lekári,ktorí mi odporučili op. to boli všetko mladí lekári....a tí starší, skúsenejší, tí už nie....tak myslím,že aj to o niečom svedčí....veľa zdravička všetkým :-)))

    janka51 je offline (nepripojený) janka51

    Som janka51
    odporucam mal som strasne bolesti dostal som ich 3 a este ma caka 1 bol som na neurologii v snv bolesti presli

    Evita137 je offline (nepripojený) Evita137

    Evita137
    Moj manzel bol na ozonovej terapii v Ziline 8 krát a velmi mu to pomohlo. Mal vyskocene driekove platnicky medzi 3-4 a 4-5 stavcom. Teraz pouzivame masazne lozko CERAGEM aj to mu robi dobre.

    Erricco je offline (nepripojený) Erricco

    Erricco
    Zdravím,

    Ja som absolvoval ozonoterapiu asi pred 2 rokmi v SNV, bola to posledná možnosť ako sa vyhnúť oprácii .
    Nič lepšie som urobiť nemohol, 6 injekcii za 3500 Sk a môj stav sa neskutočne zlepšil !
    Tie 2 roky som športoval, hrával futbal ( keby doktor vedel )
    Len teraz sa mi znova ozývaju platničky moje, tak tam budem musieť asi zase odskočiť "na jednu"

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    katarina1313 Pozri príspevok
    zdravím,

    viete prosík vás o nejakom lekárovi, ktorý robí aplikáciu ozónu aj do žily cez infúziu?
    http://trnava.sme.sk/c/5502252/parad...ci-ozonom.html

    zanetth je offline (nepripojený) zanetth

    zanetth
    Niečo som našla:
    http://ukzu.utc.sk/html/nervove/index.html

    Manžel mal asi pred rokom tiež problémy s vyskočenou platničkou tak sme sa tiež zaoberali touto možnosťou. Našťastie sa stav upravil po injekciách, tak momentálne je to v norme. O ozóne som počula, že je to posledná možnosť ako sa vyhnúť operácii chrbtice, lebo ani operácia vraj vždy nemusí pomôcť. Je to individuálne. Aj skúsenosti pacientov som čítala rôzne (neviem teraz tú stránku nájsť), niekomu ozón pomohol, niekomu nie. Potom napíš ako to dopadlo, či to malo nejaký efekt.

    dana246 je offline (nepripojený) dana246

    dana246
    No som po ozónoterapii.Bola som na neurológii v Spišskej Novej Vsi a môžem povedať,že nič lepšie som nemohla urobiť. Primár oddelenia bol veľmi ústretový ,ochotný, skutočne som z neho mala veľmi dobrý pocit.Tak aj samotný zákrok prebiehal v dobrej a hlavne úspešnej spolupráci- lekár pacient. hneď po pol hodine som cítila obrovskú úľavu a po týždni môžem s istotou povedať že bolesť je preč. Som šťastný nový človek. Môžem len odporúčať. Myslela som že už len operácia mi môže zlepšiť kvalitu života ,ale nie je to pravda. MUDr M. Dvorák bol ten človek čo to zmenil, aj touto cestou mu ďakujem,lebo len my trpiaci vieme aká vie byť bolesť..Odporúčam všetkým!!!! Pravdou je že som vôbec neverila.Všetci boli super.Lekári aj sestričky a ja samozrejme tiež...už sa môžem aj smiať ..na vlastný účet napríklad.

    rede je offline (nepripojený) rede

    rede
    dana246, aj ja by som chcela absolvovať ozónovú terapiu. Mohla by si mi poradiť, ako si sa tam dostala, aké vyšetrenia si musela pred tým absolvovať, či si bola na PN, ak áno ako dlho a či si si hradila liečbu sama, alebo ju hradí poisťovňa. Prajem ti dobré zdravie a vopred ďakujem.

    jasu je offline (nepripojený) jasu

    jasu
    Ahojte,
    no ja mozem rozpravat iba zo skusenosti mojej maminky, ktora ozonovu terapiu absolvovala. Aj jej pomohla, samozrejme treba si davat pozor a hlavne stale konzultovat svoj stav s odbornikom. Chrbtica nie su mandle. Co sa pokazi malokedy sa da uplne napravit. Viem o ozonovej terapii v ziline, treba sa nakontaktovat na neurologicku MUDr. Vyletelovú, ona naordinuje liecbu ktora sa robi priamo v nemocnici. Mama hovorila ze to trosku boli ale stoji to zato. Doktor po lokalizacii problemu miesto napichne malymi ihlickami cez ktore sa potom vpusta ozonovy plyn, ostanu potom take trosku hned fliaciky. Ja si myslim ze vzdy treba vyskusat vsetky mozne dostupne alternativy ak sa este da vyhnut operacii, operacia je posledne riesenie, ktore sa tiez nemusi vzdy podarit. Drzim palce.

    kastanka je offline (nepripojený) kastanka

    kastanka
    S ozoterapiou má skúsenosti moja svokra..,v deň,kedy mala nastúpiť na operačný zákrok chrbtice v KE,sme obrátili smer našej cesty a skončili v Žiline u pána primára Vyletelky.Objednal ju cca až o mesuiac na ozon..Svokra,aj keď mala silné bolesti ,vydržala do termínu a po ozonoterapii sa cíti neskutočne dobre..Žilina má ale jeden problém..,je tam strašne tažko sa objednať,najlepšie osobne a aj to napr.my sme čakali od rána až do cca 15.00 na primára,čo nás len vyšetril a objednal na zákrok.Svokra išla následne cca o 3 mesiace na kontrolu a to do SNV.,.,kde medzičasom začali tieto zákroky vykonávať-kde platila poplatok cca 2000Sk,v Žiline bol zákrok bezplatný..

    mareko je offline (nepripojený) mareko

    mareko
    Prosím o radu, som po operácii krčnej chrbtice (7/2005 - titánové náhrady platničiek C5-6 a C6-7), chvíľu bolo veľmi dobre, neskôr sa začali opäť stupňovať bolesti až na úroveň neutíchajúcej bolesti, pri poslednej kontrole (RTG, MR) mi neurochirurg zistil postoperačné zmeny. Titanové náhrady sa mi zaryli do stavcov, tie tri stavce splynuli (zanikol medzistavcový priestor), okrem toho mám vyklenuté aj ďalšie platničky. Už viem, že operácia síce bola urobená dobre, ale "kosť" nezniesla príliš tvrdý materiál. Prosím o akékoľvek informácie, ktoré by mi pomohli riešiť "nápravu", lebo neurochirurgovania to už riešiť nechcú z dôvodu, že nevedia prečo k takémuto stavu došlo.
    Vopred ďakujem za poznatky, rada a postrehy. Jana

    dana246 je offline (nepripojený) dana246

    dana246
    ve+mi sa ospravedlnujem,ale len dnes som sa náhodou dostala na túto stránku a prečítala si tvoju žiadosť. No neviem či je odpoveď ešte potrebná. Bola som PN a primár neurolog.odd. ma poslal do SNV , zákrok som si hradila sama .

    mareko je offline (nepripojený) mareko

    mareko
    Dana a Dada, ďakujem za odpoveď. Na problémy s krčnou chrbticou nechcú veľmi aplikovať ozónovú terapiu, boja sa ochrnutia. Ja to zatiaľ riešim v ambulancii chronickej bolesti (silné lieky, akupunktúra, obstreky a pod.). Ďalšiu operáciu si nechávam v zálohe ako skutočne posledné riešenie.

    Evita137 je offline (nepripojený) Evita137

    Evita137
    Moj manzel bol na ozonovej terapii v Ziline 8 krát a velmi mu to pomohlo. Mal vyskocene driekove platnicky medzi 3-4 a 4-5 stavcom. Teraz pouzivame masazne lozko aj to mu robi dobre.

    Sendy27 je offline (nepripojený) Sendy27

    Sendy27
    mareko Pozri príspevok
    Dana a Dada, ďakujem za odpoveď. Na problémy s krčnou chrbticou nechcú veľmi aplikovať ozónovú terapiu, boja sa ochrnutia. Ja to zatiaľ riešim v ambulancii chronickej bolesti (silné lieky, akupunktúra, obstreky a pod.). Ďalšiu operáciu si nechávam v zálohe ako skutočne posledné riešenie.
    Ja mam za sebou 2 terpie mam problemy s krčnou chrbticou po druhej mi bolo dost zle zajtra ma caka tretia mam aj strach
    zdravím,

    viete prosík vás o nejakom lekárovi, ktorý robí aplikáciu ozónu aj do žily cez infúziu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.