Zavrieť

Porady

Vyšetrenie čriev

Prosím, bol niekto už na vyšetrení čriev na gastroenterolog. ambulancii? Je to bolestivý zákrok, alebo nie? Máte niekto s tým skúsenosti? Čaká nás v rodine takéto vyšetrenie a chcela by som vedieť niečo bližšie, načo sa treba pripraviť. Ďakujem
Naposledy upravil tonkat : 25.01.08 at 14:00 Dôvod: gram. úprava
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dana9 je offline (nepripojený) dana9

    právnik dana9
    je to uplne v pohode, len musi s zhlboka dychat a nepanikarit. Vtedy sa ti "stiahne hrdlo" a od toho sa odvodzuje neprijemny pocit. Ja som uz na tom bola asi 5 krat a nemam s tym ziaden problem.

    tonkat je offline (nepripojený) tonkat

    tonkat
    Ale toto by malo byť vyšetrenie cez konečník. Alebo som to zle pochopila? Cez hrdlo sa vyšetruje len žalúdok, nie? Ďakujem

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Neboj Tonka, manžel bol na kolonoskopii. Dá sa to zvládnuť. Brucho bolí preto, lebo sú nafúknuté črevá. Po vyšetrení vzduch "vyfučia".

    holubička1 je offline (nepripojený) holubička1

    holubička1
    tonkat Pozri príspevok
    Prosím, bol niekto už na vyšetrení čriev na gastroenterolog. ambulancii? Je to bolestivý zákrok, alebo nie? Máte niekto s tým skúsenosti? Čaká nás v rodine takéto vyšetrenie a chcela by som vedieť niečo bližšie, načo sa treba pripraviť. Ďakujem
    Včera som absolvovala kolonoskopiu. Deň pred tým bol tzv. čistiaci deň dostala som dve fľaštičky takej sladkej"žbrndy" , ktorú ráno treba vypiť a potom som mala vypiť cca do 15,00 5 litrov senného čaju. Bolo to dosť ťažké, s tým pitím ja ledva za deň vypijem 1 liter tekutín, ale zvládla som to. No a k tej kolonoskopii, najprv mi zobrali krv, výsledok do hodiny. Potom som dostala injekciu do žily taký " oblbovák", ak máš dobré žily tak v pohode u mňa bol problém s praskaním, tak polovica išla bokom... Dosť som to cítila, ale prežila .... Netrvalo to dlho asi poil hodinu. Treba aby Ťa niekto zaviezol, lebo vyjdeš odtiaľ taká malátna... Ak ešte niečo podroibnejšie chceš vedieť napíš ..

    kitky je offline (nepripojený) kitky

    COGITO ERGO BOOM kitky
    Kolonoskopia s da vysetrit aj virtualne, je bezbolestna ale je to ziarenie.
    Robia ju na Kramaroch, ale iba tym, ktori maju priznaky choroby.
    Mozno neskor sa bude dat na to objednat aj preventivne.Je to CT vysetrenie.
    Vypoctova tomografia.
    Ked si kupite nove Zdravie , tam sa to docitate.

    tonkat je offline (nepripojený) tonkat

    tonkat
    Ďakujem vám za ochotu, dúfam že to zvládneme. Syn sa ide ešte len objednať na toto vyšetrenie. Má asi4-5 dní bolesti v ľavej časti brucha, je to iba na dotyk, alebo pri nejakom pohybe, keď sa vykrúti. Bol na všetkých ostatných vyšetreniach a bolo to negatívne.(sono, urol. chirurg.) Dnes náhodou tie bolesti sú slabšie, ináč ani predtým ich nemal také neznesiteľné, iba že ho to znepokojovalo. Tak neviem, čo to môže byť. S trávením nemá problém, ani s vyprázdňovaním.

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    tonkat Pozri príspevok
    Ďakujem vám za ochotu, dúfam že to zvládneme. Syn sa ide ešte len objednať na toto vyšetrenie. Má asi4-5 dní bolesti v ľavej časti brucha, je to iba na dotyk, alebo pri nejakom pohybe, keď sa vykrúti. Bol na všetkých ostatných vyšetreniach a bolo to negatívne.(sono, urol. chirurg.) Dnes náhodou tie bolesti sú slabšie, ináč ani predtým ich nemal také neznesiteľné, iba že ho to znepokojovalo. Tak neviem, čo to môže byť. S trávením nemá problém, ani s vyprázdňovaním.
    Ja som mala črevné problémy pred 8 rokmi a tiež som absolvovala kolonoskopiu 2 x. Je to nepríjemné vyšetrenie, ale ten oblbovák spraví svoje, človeku je v podsate v tej chvíli všetko jedno.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    JAJA11 Pozri príspevok
    Ja som mala črevné problémy pred 8 rokmi a tiež som absolvovala kolonoskopiu 2 x. Je to nepríjemné vyšetrenie, ale ten oblbovák spraví svoje, človeku je v podsate v tej chvíli všetko jedno.

    Za toto máš bodík u mňa.

    tina1 je offline (nepripojený) tina1

    tina1
    JAJA11 Pozri príspevok
    Ja som mala črevné problémy pred 8 rokmi a tiež som absolvovala kolonoskopiu 2 x. Je to nepríjemné vyšetrenie, ale ten oblbovák spraví svoje, človeku je v podsate v tej chvíli všetko jedno.
    Je to neprijemne vysetrenie, ale da sa zvladnut. Nie vzdy podavaju injekciu na ukludnenie, preto ak by mu chceli to robit bez nej, nech si pyta. Potom je to OK.
    Drzim palce

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    tina1 Pozri príspevok
    Je to neprijemne vysetrenie, ale da sa zvladnut. Nie vzdy podavaju injekciu na ukludnenie, preto ak by mu chceli to robit bez nej, nech si pyta. Potom je to OK.
    Drzim palce
    U nás sa injekcia podáva za príplatok.

    tina1 je offline (nepripojený) tina1

    tina1
    Rozalka Pozri príspevok
    U nás sa injekcia podáva za príplatok.
    Ano, ta injekcia je za priplatok. Nie je to vsak tak drahe asi 290Sk

    nanik je offline (nepripojený) nanik

    nanik
    U nás injekciu " ten oblbovák" nedávajú,tak som si tiež zistila že u ktorého lekára a išla som tam.Ja si nepamätám vôbec nič,ani ma nič nebolelo a prišla som k sebe až keď som už sedela v aute.Preto musí byť doprovod.Neviem,čo je to za oblbovák,ale som rada že to dávajú,lebo sestra mala rakovinu čriev a vždy o tomto vyšetrení hovorila hrozne.Ten oblbovák na mne nebolo zbadať,dcéra,čo bola so mnou hovorila,že som bola úplne normálna,len ja som si nič nepamätala čo som hovorila a ako som prišla do auta.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Gastroenterologické vyšetrenia možno absolvovať s čiastočným utlmením alebo v celkovej krátkodobej anestézii tak, že pacient si potom výkon vôbec nepamätá.

    Veľmi dobre celý priebeh gastroenterologického vyšetrenia i odvolávka na cenové relácie aplikácie anestézie je uvedené na http://www.gastroenterolog.com/rady_uvod.htm

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Pre všetkých, ktorým odborné články sa zdajú byť suché a nudné.
    Aj o vážnych veciach sa dá s úsmevom. Roztomilá forma osvety.

    link: http://blok.rozanek.cz/?p=2021

    kaake je offline (nepripojený) kaake

    kaake
    Ja som bol na kolonoskopii v piatok... A boli ma brucho v lavej casti... Asi pojdem zajtra k lekarovi...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.