Zavrieť

Porady

Dan z prenajmu bytu

Ahojte, som na rodicovskej dovolenke , som vydata a od septembra 07 prenajimam byt, ktory je pisany na mna. Chcem sa opytat, ci si mozem odpocitat tych 24900 sk celych aj ked prenajimam len 4 mesiace v roku, ci si mozem taku istu ciastku odpocitat aj za manzela, ci si mozem dat do vydavkoch platby do spravcovskej spolocnosti(voda, teplo....), elektrinu, plyn...ked su to vlastne len zalohove platby, ktore sa budu zuctovavat az tento rok, ci si mozem dat ako vydavok vymalovanie toho bytu(mam fakturu od maliara) . Keby som si totiz dala vsetko toto co spominam, tak som v minuse, nevadi? a posledna otazka, aky typ danoveho priznania mam pouzit. DAKUJEM VELMI PEKNE
Usporiadat
AndreaN AndreaN

AndreaN je offline (nepripojený) AndreaN

Velmi Vas prosim o radu vohladom noveho zakona o
prenajme bytu. Neviem ako si ju mam vypocitat.Moj byt som dala do prenajmu od polovici mesiaca juna minuleho roku.
Aka je vyska dane?Ake su pripady oslobodenia od dane?
Budem velmi vdacna za odpoved!
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

AndreaN Pozri príspevok
Velmi Vas prosim o radu vohladom noveho zakona o
prenajme bytu. Neviem ako si ju mam vypocitat.Moj byt som dala do prenajmu od polovici mesiaca juna minuleho roku.
Aka je vyska dane? 19% Ake su pripady oslobodenia od dane? Oslobodený príjem = 894,60 €
Budem velmi vdacna za odpoved!
Odpoveď v texte citátu. Pozri si aj túto tému http://www.porada.sk/t127295-suhrn-2009-a.html
Naposledy upravil Marína : 06.01.10 at 18:24
0 0
pifina pifina

pifina je offline (nepripojený) pifina

Zdravim, pripojila by som svoju otazku - kupila som 3 izbovy byt, ja byvam v jednej a vo zvysnych dvoch 2 kamarati. Nemam s nimi ziadnu zmluvu, platia mi len tolko, kolko je za vodu,energie,internet atd. Tyka sa platenie dane aj mna? Zmeni sa nieco, ak v byte uz nebudem byvat (po svadbe sa nastahujem k nastavajucemu), ale ostanu tam len kamarati s nezmenenymi podmienkami?
Dakujem za odpoved, danove veci su pre mna spanielska dedina
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
pifina Pozri príspevok
Zdravim, pripojila by som svoju otazku - kupila som 3 izbovy byt, ja byvam v jednej a vo zvysnych dvoch 2 kamarati. Nemam s nimi ziadnu zmluvu, platia mi len tolko, kolko je za vodu,energie,internet atd. Tyka sa platenie dane aj mna? Zmeni sa nieco, ak v byte uz nebudem byvat (po svadbe sa nastahujem k nastavajucemu), ale ostanu tam len kamarati s nezmenenymi podmienkami?
Dakujem za odpoved, danove veci su pre mna spanielska dedina
Si povinná prihlásiť sa na DÚ- je jedno či v prenajímanom byte bývaš, alebo ho využívaš iba na prenajímanie. Ten byt je predpokladám Tvoj a nie vás troch - Tvoj a Tvojich dvoch kamarátov.

PS: a ošetri si ten nájom zmluvou. Jeden nikdy nevie......
0 0
pifina pifina

pifina je offline (nepripojený) pifina

dakujem za radu, nakoniec to asi budem riesit zmluvou o vypozicke (poradili mi to tu na porade v teme Najom bytu - linku neviem pridat, lebo mam malo prispevkov :-( )
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať