Zavrieť

Porady

Dovoz tovaru z tretích krajín mimo EÚ - ako s colnicou?

Zdravim vsetkych uzivatelov tohto portalu Stale som videla, ze velmi velmi mudro radite vsetkym a tak som sa rozhodla ze sa zaregistrujem a skusim sa vas nieco opytat
Chcela by som v priebehu tohto roka zalozit internetovy obchod, je to moje velke hobby a chcela by som sa tomu venovat aj po obchodnej stranke. Mojou oblastou je dovoz bizuterie z HongKongu. Citala som uz o tom vela na internete a chcela som sa dozvediet aj viac zo zakonov, ale niekde som sa stratila v preklade (asi) a hoci som si uz zistila ze na takyto dovoz nie je potrebny ziaden certifikat, predsa ostava ciernou dierou v mojich vedomostiach priebeh a samotna struktura vsetkeho, co suvisi so samotnym preclenim.
Vedeli by ste mi niekto poradit, ako na colnicu? Ak zacnem s podnikanim, prva zasielka zakotvi na colnici a budem vyzvana aby som sa dostavila k colnemu konaniu, co mam robit a priniest a co cakat? Mozno to znie ako volanie o pomoc v kazdom pripade by som sa rada nechala poucit, aby som nestroskotala s podnikanim na prvej slovenskej colnici Vopred dakujem za vsetky skvele rady a prajem krasny den
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    xfenix Pozri príspevok
    Zdravim vsetkych uzivatelov tohto portalu Stale som videla, ze velmi velmi mudro radite vsetkym a tak som sa rozhodla ze sa zaregistrujem a skusim sa vas nieco opytat
    Chcela by som v priebehu tohto roka zalozit internetovy obchod, je to moje velke hobby a chcela by som sa tomu venovat aj po obchodnej stranke. Mojou oblastou je dovoz bizuterie z HongKongu. Citala som uz o tom vela na internete a chcela som sa dozvediet aj viac zo zakonov, ale niekde som sa stratila v preklade (asi) a hoci som si uz zistila ze na takyto dovoz nie je potrebny ziaden certifikat, predsa ostava ciernou dierou v mojich vedomostiach priebeh a samotna struktura vsetkeho, co suvisi so samotnym preclenim.
    Vedeli by ste mi niekto poradit, ako na colnicu? Ak zacnem s podnikanim, prva zasielka zakotvi na colnici a budem vyzvana aby som sa dostavila k colnemu konaniu, co mam robit a priniest a co cakat? Mozno to znie ako volanie o pomoc v kazdom pripade by som sa rada nechala poucit, aby som nestroskotala s podnikanim na prvej slovenskej colnici Vopred dakujem za vsetky skvele rady a prajem krasny den
    Zatiaľ treba pozrieť toto, je to elementárny predpis:

    http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/...0070101:SK:PDF

    jozufo je offline (nepripojený) jozufo

    jozufo
    Ahoj xfenix,

    su to sice skoro 3 roky, od doby kedy si zadala otazku, no o to viac mozes mat s touto temou uz nadobudnutych skusenosti :-) V pripade, ze ano, je niekde nejaky manual k tomu ako postupovat, ked mam zaujem dovazat bizu material, potrebny do dalsej vyroby?
    Vopred dakujem!

    ajty je offline (nepripojený) ajty

    ajty
    skor by som odporucal vyuzit sluzby firiem, ktore sa zaoberaju preclievanim zasielok - sice zaplatite nejaky poplatok, ale mate to bez nejakych vacsich starosti.
    Dobry den, ako vieme colnici automaticky posielaju zdanovaciu povinnost respektive aj povinnost platit clo akonahle sa im nepozdava obsah balika, hoci je oznaceny ako gift. Viete mi niekto povedat, ako by pokracovalo colne konanie keby balik bol skutocne darom od zahranicnej osoby, hoci by obsahoval novy tovar aj vo vacsom mnozstve?Myslim ze na takyto balik spada povinnost platit dph vyplyvajuca s toho ze za tovar sa plati dph v krajine spotreby, co ak ale od tohto ,,tovaru,, clovek nema ziadny doklad kedze bol dostany darom?

    Dovoz tovaru z tretích krajín mimo EÚ - ako s colnicou?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.