Zavrieť

Porady

CENY MURARSKYCH PRÁC.

DOBRY DEN PRAJEM.CHCEL BI SOM SA OPYTAT CI BI NIEKTO VEDEL PORADIT V AKYCH CENNOVYCH HLADINACH SA POHYBUJE CENA PRACE ZA METER KUBICKY PRI HRUBEJ STAVBE.
Usporiadat
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
A ako ustriehnete kvalitu, keď nedokážete ustriehnuť využitie pracovného a zaplateného času?
Ak je 4 € na súkromnej stavbe málo, prečo potom podnikatelia zamestnávajú živnostníkov za takú sumu ako subdodávateľov. Tí si už ináč dostriehnu, keď ich platia za hodiny, aby sa neflákali.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Ja by som dal do plena trosku inu otazku. Mozno tym niekoho nastvem, ale nie je to ciel. Nakolko si ludia cenite hodinovu pracu projektanta? Je pre vas projekt kus papiera alebo kus ludskej prace? Lebo skusenostami vidim, cim dalej, projektant je horsie plateny ako ten murar a ma vsetku zodpovednost.
Dakujem za rozumne odpovede.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
focus3ccd Pozri príspevok
Som z toho zufaly, kolko si dokazu pytat ludia, ktory sa nikdy poriadne neucili, ostali pri lopate a teraz su majstri sveta..... Ja robim inziniersku robotu, mam kopu zodpovednosti, stale musim studovat nejake vydrbane zakony a normy a ani zdaleka nemam taky plat ako murari.

Rozmyslam, ze zmenim na cas robotu......
Je to hanba celeho naroda, ze sme im dovolili ist az na taketo ceny. A keby aspon urobili kvalitne a zodpovedne. Ale pri mojej stavbe som sa s takym pristupom takmer nestretol. Nechcem robit reklamu, ale len pracovnici zo Ziliny, co mi liali anhydrit, urobili svoju robotu poctivo, rychlo, nacas a bez nejakej spiny. Za to im vdaka.
Otázka v téme znie koľko stoja murárske práce.
Nikto nenapíše konkrétne sumy???
Naposledy upravil pivko : 05.08.09 at 16:25
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
pivko Pozri príspevok
Vedel by mi niekto napísať ako sa pohybujú ceny murárskych prác Košický kraj v dnešnych časoch krízy?
Ytong Lambda 375
Porotherm 30 P+D
Porotherm 30 Profi
Porotherm 38 P+D
Porotherm 38 Profi
Nikto nenapíše konkrétne sumy za m3 muriva?
Naposledy upravil pivko : 05.08.09 at 16:25
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Ytong Lambda 375........26€
Porotherm 30 P+D....... 35€
Porotherm 30 Profi....... 36€
Porotherm 38 P+D.......25€
Porotherm 38 Profi........26€
Veľa záleží od zložitosti stavby a nárokov investora.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
220870 Pozri príspevok
Ytong Lambda 375........26€
Porotherm 30 P+D....... 35€
Porotherm 30 Profi....... 36€
Porotherm 38 P+D.......25€
Porotherm 38 Profi........26€
Veľa záleží od zložitosti stavby a nárokov investora.
Ďakujem , už len taká maličkosť - tie ceny sú s DPH , alebo bez DPH ?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
BEZ.
0 0
Peter.Solc Peter.Solc

Peter.Solc je offline (nepripojený) Peter.Solc

V okoli Kosic je momentalne uplne beznadejne hladat nejakeho dobreho murara, ty dobry maju zabookovanu robotu minimalne na dalsieho polroka dopredu, takze o cenovke by som asi velmi nehovoril.
Co sa tyka murovania z Ytongu, ja som si to spravil sam, cely dom aj so zalozenim vlastna robota. Stavba z Ytongu nie je ziadna narocna vec hlavne koli tomu ze su to presne tvarnice. Ty ktory si netrufaju na zalozenie prvej rady treba zavolat panov z Xelly (vyrobca) pri objednavke materialu na cely dom mate polozenie prvej rady zadarmo v cene! a potom je to uz len o natierani lepidlom a ukladani tvarnic, pripadne nieco prirezat podla potreby. Prizemie dom rozloha 9x13m s vyklenkami a oblukmi som vytiahol za tyzden a tom som prvy krat v zivote robil s Ytongom, a kazdy kto prisiel ku mne na dom ci vodar, ci elektrikar kazdy sa cudoval jak presne to je vymurovane, vsetko pekne rovne v uhloch....

Momentalne mam ovela vacsi problem a to su Anhydritove potery na podlahovku, nemozem pozhanat absolutne ziadnu firmu, ktora funguje na tuto na vychode. Takze ak mate nejaky kontakt tak sem s nim.
0 0
ski555 ski555

ski555 je offline (nepripojený) ski555

ja sa len pridám v jednej veci,ceny neviem,ale hodinové mzdy si dohadujte,ak ste schopní pri majstroch stáť celý čas a to je nemožne a neefektívne a 4 eur/hod pre takého čo odvedie dobrú prácu je málo,ale ak chce niekto silou mocou časovú mzdu tak buď má málo práce,alebo chce takto ošklbať investora,aby sa mu naraz nezdala suma privysoká
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Za čas čo podnikám som robil na čas len raz.Bolo to hneď zo začiatku.Narobený ako idiot ,na fajront príde investor a spýta sa čo sme celý deň robili.Nikdy viac.
Načo sú vám tzv majstri pri ktorých musíte celý deň stáť?Určite máte svoje zamestnanie .Tiež vám tam niekto stojí za chrbtom a pindá do práce,navyše keď tomu prd rozumie?Ako dlho by ste v takomto zamestnaní vydržali?
0 0
byotron byotron

byotron je offline (nepripojený) byotron

stavbar ci ako nazvat to comu niektory hanlivo hovoria murar ...viac
neviem ake mas skusenosti s majstrami,ale postav si k tej istej praci dvoch majstrov a pochopis preco neplatit na hodiny.z mojej skusenosti mozem povedat ze pokial sa jeden len stihne poobzerat a obkecat svoju pracu druhy ma uz pripraveny material a zacal pracovat bez zbytocnych reci.takze ja osobne platim za vykon.pravidlo-viac ponuk -vatsi prehlad a samozrejme najlepsimi poradcami su priatelia ktory maju s prestavbami skusenosti a hlavne s kvalitou vykonanych prac.
0 0
jezko7 jezko7

jezko7 je offline (nepripojený) jezko7

dad111 uplne suhlasim,praktizujem to tak isto.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Aká je cca cena murovania za m3 muriva/tehla 38/ murárskou partiou bez papiera?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
20-30€
0 0
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
pivko Pozri príspevok
Aká je cca cena murovania za m3 muriva/tehla 38/ murárskou partiou bez papiera?
obvodové múry z Ytongu vo vlastnej réžii s vlastným lešením a pomocníkmi cca 1800 skk s DPH, tehlu neviem. Priečky sú už ale nacenené za m2 od 300 do 550 skk/m2. Samozrejme ytong v odchýlkach do troch mm.
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

lapejko Pozri príspevok
obvodové múry z Ytongu vo vlastnej réžii s vlastným lešením a pomocníkmi cca 1800 skk s DPH, tehlu neviem. Priečky sú už ale nacenené za m2 od 300 do 550 skk/m2. Samozrejme ytong v odchýlkach do troch mm.
Lapejko rozumiem dobre??? 1800 Sk za m3? K tomu vlastné lešenie a pomocníci? Za 650 Ti to spravím bez lešenia a pomocníkov a za kvalitu ručím. Priečky 250 až 350/m2
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Ferdosondo Pozri príspevok
Lapejko rozumiem dobre??? 1800 Sk za m3? K tomu vlastné lešenie a pomocníci? Za 650 Ti to spravím bez lešenia a pomocníkov a za kvalitu ručím. Priečky 250 až 350/m2
Nechcem sa vám do toho moc miešať.Ale 1800SKK je bežná skôr nižšia cenníkova cena , ktorá sa bežne účtuje pri stavbe na kľúč.Je veľký rozdiel robiť na kľúč a načierno.
Naposledy upravil 220870 : 31.01.10 at 07:53
0 0
ddr ddr

ddr je offline (nepripojený) ddr

cena sa pohybuje od35 do 70€- za bungalov ?ked opytaju 40€ za kubik nie je vela) a co sa tyka hodinovky je to blbost za kubik maju sumu a ked maju rozum tak flakanie je bezpredmetne spravit vziat placu a ist dalej.o)
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

220870 Pozri príspevok
Nechcem sa vám do toho moc miešať.Ale 1800SKK je bežná skôr nižšia cenníkova cena , ktorá sa bežne účtuje pri stavbe na kľúč.Je veľký rozdiel robiť na kľúč a načierno.
Musím len súhlasiť. Firma na kľúč je väčšinou firma s dvomi- tromi pracovníkmi. Na to aby postavili dom potrebujú partie živnostníkov, alebo ako si napísal načierno. No a keďže živnostník za 650-800 sk, tzv. firma chce tiež zarobiť, tak vznikne z toho 1 800 Sk a viac . Ale ak chce niekto viac platiť, tak ja nemám proti tomu nič.
0 0
nikolakvokackova nikolakvokackova
AndrejG Pozri príspevok
Poznam murarov ktori su zvyknuti brat 50-60tis. mesacne. A teraz, po 3/4 roku mozem s kludom vyhlasit, ze murari su na stavbe najvacsi blbci. Robia najvacsie chyby, clovek im nieco povie a za hodinu to urobia inak, vytacaju ma do uplnej zurivosti.
Hovoris o ludoch ktory pracuju v kazdom pocasi a za kazdych podmienok tvrdo a narocne .cize je asi dost netaktne nazyvat murarov blbcami lebo blbci su samotny zakaznici,lebo kazdy ste rovnaky snazite sa len co najviac zodrat cloveka ktory robi tvrdo a potom sa cudujete ze on vam na odplatu odflakne robotu .normalne fungovanie stavby spociva investor stavebny dozor ,majster a murari vy chcete v muraroch mat vsetky osoby okrem jednej samozrejme investor ste casto vy .takze uz keby ste chceli hodinovu sazdbu tak jedine si zaplatte dozor.a nesnazte sa usetrit na kazdej hluposti .ja sam som mlady chalan apracujem v stavebnictve od 14rokov a momentalne stale pracujem v oblasti stavebnictva.cizemoj nazor je hladat kvalifikovanych a odborne sposobilych ludi,anie murarov co robia co za najmenej a pyta si to dalej poharik a ine vyhody .a tiez na zamyslenie ze stavba rd je zalezitost ktora ma splnat ucel na dlhe roky.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať