Zavrieť

Porady

Usporiadat
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

tigana Pozri príspevok
V roku 2007 som si zalozil zivnost no nemal som ziadny prijem musim podat danovr priznanie?
Nie nemusíš podľa zákona, nedosiahol si požadovaný príjem. DÚ však vo väčšine prípadov vyzývajú SZČO k predloženiu DP všetkých evidovaných SZČO. Predišla by som tomu zaslaním čestného prehlásenia, že som nedosiahla žiadne príjmy zoi živnosti , a preto nepodávam DP.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Mal si výdavky ?
0 0
tigana tigana

tigana je offline (nepripojený) tigana

ano vydavky som mal no nie nejake velke
0 0
tigana tigana

tigana je offline (nepripojený) tigana

a este jedna vec ked som bol na Socialnej poistovni v roku 2007 tak mi povedali,ze mam prist na buduci rok aj s danovym priznanim kvoli vypoctu vysky poistneho tak ked nepodam danove priznanie co mam povedat?
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
tigana Pozri príspevok
a este jedna vec ked som bol na Socialnej poistovni v roku 2007 tak mi povedali,ze mam prist na buduci rok aj s danovym priznanim kvoli vypoctu vysky poistneho tak ked nepodam danove priznanie co mam povedat?
Existuje tlačivo "Výpis z daňového priznania " - vypíšete tam 0 (nuly) a toto tlačivo odovzdáte v SP.
0 0
tigana tigana

tigana je offline (nepripojený) tigana

diky moc za radu.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Ak boli výdavky, potom ide o stratu, nie?
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Áno, preto som sa pýtala. Mne z toho vychádza, že DP treba podať.
Alebo sa bude tváriť, že uplatňuje paušálne výdavky k nulovým príjmom ?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Môže si uplatniť výdavky a stratu odpočítať v budúcom období, a potom podať, alebo
neuplatniť výdavky a nemusí podať .
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Cit. z §32
Daňové priznanie je povinný podať aj daňovník, ktorého zdaniteľné príjmy za zdaňovacie obdobie nepresiahli 50 % sumy podľa § 11 ods. 2písm. a), ale vykazuje daňovú stratu ...

Účtovníctvo si viesť musí ... z neho bude mať účtovnú stratu .... a potom čo ?...ako si vie neuplatniť výdavky ?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Johanka Pozri príspevok
Cit. z §32
Daňové priznanie je povinný podať aj daňovník, ktorého zdaniteľné príjmy za zdaňovacie obdobie nepresiahli 50 % sumy podľa § 11 ods. 2písm. a), ale vykazuje daňovú stratu ...

Účtovníctvo si viesť musí ... z neho bude mať účtovnú stratu .... a potom čo ?...ako si vie neuplatniť výdavky ?
píše, že ide o malú sumu, nemá povinnosť si ich uplatniť...
0 0
tigana tigana

tigana je offline (nepripojený) tigana

to buduce obdobie je myslene akoze v dalsom danovom roku?
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

To ich bude účtovať do VNZD ?

Konečne poriadny problém .
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Myslím to naozaj. Keď chce účtovať podľa postupov - môže účtovať výdavky ako VNZD ? Podľa mňa nie. Takže ak ich zaúčtuje ako VOZD, ako vykoná úpravu - teda z VOZD urobí pripočítateľné položky? Jedine v daňovom priznaní .
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Myslím, že "malá" suma môže byť aj "veľkou"......ako pre koho.
0 0
tigana tigana

tigana je offline (nepripojený) tigana

ide o 3 a pol mesiaca od 12.09.2007
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Paula Pozri príspevok
Myslím, že "malá" suma môže byť aj "veľkou"......ako pre koho.
preto má na výber...
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

tigana Pozri príspevok
ide o 3 a pol mesiaca od 12.09.2007
Prosím o trpezlivosť, my sa určite dohodneme .
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

evina Pozri príspevok
preto má na výber...
Ty vôbec nečítaš , čo píšem . Ide mi o toto - ako dokáže, že nemal stratu, keď je povinný viesť účtovníctvo a kadečo verne zobrazovať ...
Naozaj si nerobím srandu ... to sú vážne veci s možnými sankciami.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Zákon o účtovníctve:

1/ Tento zákon upravuje a) rozsah, spôsob a preukázateľnosť vedenia účtovníctva 1. právnických osôb, ktoré majú sídlo na území Slovenskej republiky,
2. zahraničných osôb, ak na území Slovenskej republiky podnikajú alebo vykonávajú inú činnosť podľa osobitných predpisov,
3. fyzických osôb, ktoré podnikajú alebo vykonávajú inú samostatnú zárobkovú činnosť, ak preukazujú svoje výdavky vynaložené na dosiahnutie, zabezpečenie a udržanie príjmov na účely zistenia základu dane z príjmov podľa osobitného predpisu,

Áno vieme, že ak dosiahneme stratu tak:


§ 32 Daňové priznanie
1/ Daňové priznanie za zdaňovacie obdobie je povinný podať daňovník, ak za zdaňovacie obdobie dosiahol zdaniteľné príjmy presahujúce 50 % sumy podľa § 11 ods. 2 písm. a), s výnimkou uvedenou v odseku 4. Daňové priznanie je povinný podať aj daňovník, ktorého zdaniteľné príjmy za zdaňovacie obdobie nepresiahli 50 % sumy podľa § 11 ods. 2 písm. a), ale vykazuje daňovú stratu. Do sumy zodpovedajúcej 50 % sumy podľa § 11 ods. 2 písm. a) sa nezahŕňajú príjmy, z ktorých sa daň vyberá podľa § 43, ak a) vybraním tejto dane je splnená daňová povinnosť (§ 43 ods. 6) alebo
b) daňovník neuplatní postup podľa § 43 ods. 7.


Ak nakúpil pár nejakých drobností, plus odvody - píše o- malej sume-je to na jeho rozhodnutí - má právo si uplatniť výdavky /nie povinnosť/, a potom podá DP so stratou. Určite tu nehovoríme o majetku a pod.....
Naposledy upravil evina : 29.01.08 at 20:52
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať