Zavrieť

Porady

Cenník účtovných prác na rok: 2008

som
Viem, popisalo sa tu toho už veľa okolo cien našich prác. Nikto však nepovie konkrétne čísla. Je to také tabu. Každý len naznačí. Ja by som mala asi takýto návrh, možno je to neaktuálne, ale navrhovala by som, aby sme si urobili jednotný cenník, ako majú iné profesie. Každý rok by sa obnovoval. Dal by sa kúpiť v nejakej našej komore, alebo na porade. Boli by tam ceny, samozrejme z dôvodu Slovenska (západ - východ) minimálna cena, maximálna cena a stred. Také cenníky majú lekári, notári, architekti, stavební inžinieri, prečo nie účtovníci?
Výhoda toho je tá, že nemali by sme obavy, či pýtame veľa alebo málo, mali by sme sa podľa toho orientovať a nehanbiť sa pýtať si za svoju prácu správne zaplatiť.
Skúsme to - prosím o názor a podporu.
------------------------------------------------
Aktualizácia:
Cenníky už spracované sú v smithovom blogu tu: http://www.porada.sk/blog.php?b=96
Naposledy upravil Richard : 07.03.08 at 07:21 Dôvod: prosba o kopiu tabulky
Usporiadat
Téma je uzavretá.
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Je to velmi dobry napad, ale ak tu budeme pisat svoje predstavy alebo svoje skutocne prijmy, asi sa daleko nedostaneme. Mal by cennik zostavit vsetkymi akceptovany a aj odbornou verejnostou uznavany clen PORADY a tento cennik by sme potom mali vsetci aj uplatnit vo svojej praxi.
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Možno by to mohlo mať formu povedzme minimálnych cien. Keď nič iného - bola by dobrá orientácia a aj možno "argument", nie ?
Viacerí sa možno v nejakých položkách alebo dokonca celkovo podhodnocujeme. V podobných témach v minulosti sme sa určite poobzerali všetci .
Len ako prakticky sa aktuálne ceny zhromaždia??
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

myslim, ze vytvorenie nejakeho "vseobecneho uctovneho cennika" ,nie je jednoduche, pretoze firmy, ktore uctujem sa zaoberaju roznymi cinnostami, su rozdielne odvetvia a velmi vela moznosti, takze vytvara sa cennik individualne podla klienta.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
korduľa Pozri príspevok
myslim, ze vytvorenie nejakeho "vseobecneho uctovneho cennika" ,nie je jednoduche, pretoze firmy, ktore uctujem sa zaoberaju roznymi cinnostami, su rozdielne odvetvia a velmi vela moznosti, takze vytvara sa cennik individualne podla klienta.
MD a D je vo všetkých firmách rozdielna len v číslach. A riadok, ako riadok. Takže tento argument o rôznorodosti zamerania firiem ak vylúčime, pôvodný nápad zadávateľky je prínosom. Ostatné podľa zložitosti firmy vyrieši prirážka, alebo zľava.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Výborný nápad! Kto sa ujme toho, zhromaždiť tie údaje a spracovať do jednotnej tabuľky?
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
smith Pozri príspevok
Výborný nápad! Kto sa ujme toho, zhromaždiť tie údaje a spracovať do jednotnej tabuľky?
No a čo tak Ty Zoli? Si precízny, dochvíľny, presný,...
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Škoda, že nápad neprišiel cez leto, keď sme šunky váľali (to som akože vtipná) ...
Mohli by sme zatiaľ aspoň spísať zoznam prác, ktoré vykonávame .
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Danila Pozri príspevok
No a čo tak Ty Zoli? Si precízny, dochvíľny, presný,...
Nenamietam. Tak ale bolo by treba stanoviť pravidlá:

1. Svoje cenníkové ceny môžte posielať na uctovnictvo@geccon.sk
(Na formáte nezáleží)
2. Stanovme aj nejaký rozumný termín, dokedy sa budú "prijímať" tie cenníky. Napríklad do 15.02.
3. Na spracovanie tých cien asi budem potrebovať taký týždeň.
4. Spracujem to do excelovskej tabuľky, a potom zverejním.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ešte doplním: K tým cenníkom pridajte údaj regiónu odkiaľ ste.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
moja priateľka má tento cenník / JÚ /
položka penden ....20Sk
DP......................2000Sk
tlačivá..................200Sk
0 0
Miriam.x Miriam.x

Miriam.x je offline (nepripojený) Miriam.x

Už tu niečo také bolo. Pozrite si toto: http://www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=369
Stačí len aktualizovať.
Naposledy upravil Miriam.x : 30.01.08 at 15:56
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
uctovnictvo@geccon.sk

Zolee, už ti idem posielať môj cenník
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Miriam.x Pozri príspevok
Už tu niečo také bolo. Pozrite si toto: http://www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=369
Chceli by sme aktualizovať, ten cenník je totiž z r. 2006.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Som rada, že sa o tom začína konkrétne uvažovať. Môžeme začať excelovou tabuľkou. Ak sa mi podarí, skúsim pripnúť starý cenník, ktorý som získala asi v r.2001, je z Prešova. Pomohol mi orientačne.
Ale odvtedy je to už dávno o inom.
No nedarí sa mi to, skúsim to poslať predsa tým mailom.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Teraz som zistila, ze je to presne ten stary cennik, co je uz na porade zverejneny, sorry.
0 0
Gabhus Gabhus

Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

My sme dostali do firmy v roku 2006 takúto ponuku:
1.000.- SK/mesiac za JÚ do 50 položiek
1.500.- SK/mesiac za to isté, ale + PÚ
2.500.- SK/mesiac za to isté, ale ešte + DPH
3.500.- SK/mesiac za to isté, ale do 100 položiek/mesačne
4.500.- SK/mesiac za to isté, ale do 200 položiek
5.500.- SK/mesiac za to isté, ale do 300 položiek
K tomu ešte za poradenstvo /350,./hod/, auto /400.-/mesiac/, mzdy: za 1 zamestnanca 300.- SK/mesačne. No a ešte za návštevu u klienta 300.- SK, za vypísanie daňového priznania 800-1000.-SK /alebo dohodou/. Neviem posúdiť či je to dobrá cena. Sme z obce medzi Košicami a Prešovom, čo je z hľadiska solventnosti asi taký slovenský priemer /KE sú asi na tom lepšie/
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Gabhus Pozri príspevok
My sme dostali do firmy v roku 2006 takúto ponuku:
1.000.- SK/mesiac za JÚ do 50 položiek
1.500.- SK/mesiac za to isté, ale + PÚ
2.500.- SK/mesiac za to isté, ale ešte + DPH
3.500.- SK/mesiac za to isté, ale do 100 položiek/mesačne
4.500.- SK/mesiac za to isté, ale do 200 položiek
5.500.- SK/mesiac za to isté, ale do 300 položiek
K tomu ešte za poradenstvo /350,./hod/, auto /400.-/mesiac/, mzdy: za 1 zamestnanca 300.- SK/mesačne. No a ešte za návštevu u klienta 300.- SK, za vypísanie daňového priznania 800-1000.-SK /alebo dohodou/. Neviem posúdiť či je to dobrá cena. Sme z obce medzi Košicami a Prešovom, čo je z hľadiska solventnosti asi taký slovenský priemer /KE sú asi na tom lepšie/
Neviem síce, čo znamená to PÚ v druhej položke. Ak podvojné tak tomu nerozumiem...
Ak zoberiem prvý riadok vychádza 20 SK za položku - to sa mi zdá o.k. Niektoré ceny sa mi nezdajú /ale budem o nich rozmýšľať , ako napr. návšteva klienta 300 SK auto 400 SK-to znamená treba asi pripočítať k tej návšteve... to je mi čudné...a vypísanie DP za 800 - 1000 SK - to tiež neviem ako je myslené ...Ak tieto sumy pripočítajú k položkám mesačne, tak to bude skôr v tej hornej hranici...
Povedala by som, že je to taký nenápadný cenník, z ktorého si môžu dosť napočítať, ak stále hovoríme o JÚ,....alebo sa mýlim a mám sa poučiť?
0 0
Gabhus Gabhus

Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

Ja som tu ten cenník dala len ako vzor ponuky, ktoré firmy v našom regióne dostávajú. Nereagovali sme na to, takže neviem dosť dobre, čo jednotlivé položky znamenajú. To PÚ bolo asi myslené ako podvojné účtovníctvo - ak je FO a súčasne majiteľ s. r. o. a to auto ja som pochopila ako vedenie knihy jázd alebo niečo podobné. Ale ozaj neviem.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Gabhus Pozri príspevok
Ja som tu ten cenník dala len ako vzor ponuky, ktoré firmy v našom regióne dostávajú. Nereagovali sme na to, takže neviem dosť dobre, čo jednotlivé položky znamenajú. To PÚ bolo asi myslené ako podvojné účtovníctvo - ak je FO a súčasne majiteľ s. r. o. a to auto ja som pochopila ako vedenie knihy jázd alebo niečo podobné. Ale ozaj neviem.
S tým autom máš asi pravdu, ale vedenie PÚ za 1 500 spolu s JÚ je čudné. To je taký cenník, ktorý asi práve treba upresniť s tou firmou osobne, lebo ľahko sa môže stať, že sa zaplatí za JÚ 6500 SK mesačne ani nehlesnete /čím nechcem povedať, že JÚ nemôže mať toľko položiek, aby to tak nevyšlo, práve naopak/. Pre mňa osobne je akýsi zamotaný...
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Cenové relácie môžu posielať aj majitelia, konatelia firiem. Za koľko si dávajú spracovávať účtovníctvo externe. V tomto prípade by som sa potešil aj informáciám o približnom rozsahu agendy (počet položiek za rok, počet zamestnancov, platiteľ DPH mesačný, kvartálny....) a údaj o riegione.

Stále platná ponuka. Zasielajte na uctovnictvo@geccon.sk

Ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať