Zavrieť

Porady

LCD TV a obraz v obraze

Čaute Poraďáci. Kúpil som TV Samsung le 32 r86bdx, tam mi povedali, že má PIP, doma som to nemohol spustiť. Tak som sa pýtal predavačov v rôznych predajniach, ich odpovede boli rôzné- treba pripojiť cez HDMI, pripojiť cez PC, ďalší mi tvrdil, že nemá PIP.(PIP má je to aj v návode, ale tam tiež nie je ako na to.) Tak by som vás chcel poprosiť či niekto už podobný problém riešil a nevedel by mi poradiť? Ďakujem vopred. Cipo
Usporiadat
Téma je uzavretá.
zollerko zollerko

zollerko je offline (nepripojený) zollerko

aha, takže tak to funguje....ďakujem pekne za vysvetlenie...
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

zollerko Pozri príspevok
aha, takže tak to funguje....ďakujem pekne za vysvetlenie...
Pozeral som si návod na ten televízor (síce ulhopr. 57", ale typ 559):

http://downloadcenter.samsung.com/co...00L09-0226.pdf

a tam mi vychádzalo tak, že nemá 2 tunery, preto môžeš vidieť ako hlavný obraz len vstup zvonku a ako vedľajší obraz TV alebo iný vstup zvonku. Už raz som o tom písal tu:

http://www.porada.sk/t71479-lcd-tv-a...-v-obraze.html

Asi spojím tieto témy dohromady..
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

PIP má viac významov
Ak chceš pravý PIP, tak TV musí mať jednoznačne 2 tunery, napr.
2x analógový tuner, či 2 krát digitálny tuner
ak má len 1 analogovy, či 1 digitálny, či po jednom z každého nemá pravý pip.
často majú TV PIP typu, že signál z kábla, a signál z DVD, VHS,... proste treba mu tam priviesť dva signály

Dané LCD nemám PIP obraz v obraze pri signále z káblovky, má pip, že 1 obraz je z káblovky a druhý z DVD, či VHS prehrávača
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

No predpokladam, ze pri DVB-T (digitalnom tunery) by teoreticky (aj prakticky , zavisi od toho aky tam da vyrobca firmware, ci to bude podporovat) mal ist aj viac nasobny pip, v ramci multiplexu.
Neviem ci to nejaky vyrobca aplikuje, alebo ci sa o tom uvazuje. Ak by nejaky vyrobca s firmware urobil open source, tak urcite by sme sa toho coskoro dockali
0 0
seat seat

seat je offline (nepripojený) seat

Starý dobrý OVP - PAP tam v čase keď som ho kupoval ešte nebol ale pip v malých štvorčekoch tam mohlo byť teoreticky až 16, dalo sa medzi obrazmy prepínať a meniť veľkosť no paráda, a nepotreboval som žiadne externé zdroje - niekedy je naša klasika lepšia než novinky
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

16 ? to mal ten TV 16 tunerov ?? Pri analogu je kazdy program vysielany na inej frekvencii, ale pri digitale je na jednej frekvencii vysielanych viac kanalov, preto u digitalu by stacil jeden tuner na viac PIPov
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

seat Pozri príspevok
Starý dobrý OVP - PAP tam v čase keď som ho kupoval ešte nebol ale pip v malých štvorčekoch tam mohlo byť teoreticky až 16, dalo sa medzi obrazmy prepínať a meniť veľkosť no paráda, a nepotreboval som žiadne externé zdroje - niekedy je naša klasika lepšia než novinky
Zabudol si povedať, ale že neaktívne obrázky boli statické a nie dynamické, čiže neboli aktívne, resp. sa nehýbali, ale ostali zamrznuté.
čiže ti to je na prd
0 0
liguere liguere

liguere je offline (nepripojený) liguere

cize ak by som si kupil samsung s PIP (v popise 1 tuner), nehrozi mat naraz 2 TV kanaly? 1 normalny obraz a druhy maly kdesi v rohu?
haluzne riesenie, ale slo by toto? : velky obraz riesit tunerom v tv a maly externym dvbt tunerom?
pripadne velky obraz tunerom v tv a maly analogovym pripojenim normalnej koax. anteny?

(konkretne som si vybral do uzsieho vyberu LE32A557, ak by to pomohlo)

alebo, je vobec v ponuke na SK televizor s 2 tunerovym PIP? pokial mozno nie uhlopriecka 120 a viac
Naposledy upravil liguere : 29.07.09 at 13:31
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Ide aj o to čo vlastne pozeráte, či vám ide v anténe viac programov alebo len jeden ktorý si v nejakom setboxe (alebo niečom podobnom) prepínate a všetky televízory ktoré sú pripojené môžu sledovať len ten jeden program.
0 0
liguere liguere

liguere je offline (nepripojený) liguere

no v obycajnej koax antene ide samozrejme viac programov. proste pripoj zo spolocnej anteny. to by asi neslo navolit,lebo na ten maly obraz by som bez tunera nepreniesol signal zo spolocnej anteny. chapem tomu principu 1 tuner PIP v samsungu teraz spravne?
cize jedine teoreticke riesenie je pripojit extra settop box? ale dva ovladace,chaos by z toho bol...
no som vysoko sklamany z tejto PIP funkcie. ved to zakladna vec by mala byt moznost pozerat v tych dvoch oknach 2 tv programy. ked mi ide reklama prepnem si chvilu na iny kanal (y), v malom okne dole v rohu vidim ze uz blba reklama skoncila a mozem sa vratit k tomu mojmu.alebo cakam kym zacne moj program, pozeram iny kanal a v malom okienku v rohu sledujem kym mi to zacne...
ved ked si na tom pustim dvd tak asi nemam zaujem o TV program a to male okienko na odsledovanie dacoho v TV mi je zbytocne,lebo ma zjavne TV ponuka neoslovila
0 0
mpca mpca

mpca je offline (nepripojený) mpca

bla bla.. koho to zaujíma?
ako bolo davnejsie spomenute,,, aby PIP spolahlivo fungovalo TV musi mat dva tunery.....!

http://avmania.zive.cz/Default.aspx?...=1&article=493
0 0
seat seat

seat je offline (nepripojený) seat

Composite Pozri príspevok
Zabudol si povedať, ale že neaktívne obrázky boli statické a nie dynamické, čiže neboli aktívne, resp. sa nehýbali, ale ostali zamrznuté.
čiže ti to je na prd
No je pravda ze ked bolo tých obrazkov aktivnych viac tak bol dynamicky len jeden ale menili sa pomaly ale to na sledovanie ci uz konci reklama alebo zacina nieco uplne staci - ak bol maly len jeden tak bol normalne dynamicky, na ine ako na zistenie konca reklamy alebo zaciatku ineho programu podla mna pip nema zmysel lebo nepozeras poriadne ani jeden z programov
0 0
Damián9 Damián9

Damián9 je offline (nepripojený) Damián9

Ja mám SAMSUNG UE40KU6072UXXH tiež píše že má funkciu PIP ale nejde mi ale neskúšal som ešte Pc ani nič iné. Len sa pýtam či máte skúsenosti aj s týmto tv
Naposledy upravil Damián9 : 31.08.18 at 12:51
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať