Zavrieť

Porady

Internetovy obchod - zvladli ste to? Podelte sa o skusenost...

Ahojte,

Zaoberam sa uz nejaku dobu myslienkou predavanie urciteho tovaru cez Internet a tak hladam tu a tam rozne informacie a waaaaw, zrazu som pri svojich potulkach internetom nasla toto forum. Aka vynikajuca myslienka, uz som si nasla kopec veci tu, co som netusila, dakujem J

Xcela by som sa spytat tych z Vas, ktori skusili podnikanie cez Internet, ake su Vase skusenosti, ak ste ochotni sa podelit, co Vas zaskocilo, prekvapilo, co by ste odporucili, comu by sa mal clovek radsej vyhnut.

Vedeli by ste mi poradit, existuju nejake hostingove servery, na ktorych sa da vybudovat web stranka aj s obchodom, ktore uz maju zabudovany nakupny kosik? Nemam skusenosti s web dizajnom, ale rada by som si robila vsetko sama (ak je to zvladnutelne (?)) a tak by bolo dobre, keby ten system mal zabudvany aj redakcny system. Mate s tymto skusenosti? Moze si laik sam viest niekde stranku a Internet shop a sam si ju updatetovat? Mate nejake napady a odporucania?

Jeden den sa mi zda celkom zvladnutelne takto “podnikat” na dalsi den mam chut zobrat nohy na plecia a celu myslienku vzdat. Ale potom si hovorim, krok po kroku, mozno z toho nieco bude a ak nie, tak aspon si budem moct povedat, ze som to skusila…. Je tu niekto, kto zacal prevadzkovat internet shop viacmenej ako “hobby” popri svojich inych aktivitach a podarilo sa?

Vidim, ze tu sa budem asi viacej zdrziavat J

Dakujem Vam a zelam vela uspechov, tesim sa na “porady”… J

Idulas
Usporiadat
Téma je uzavretá.
miroslav491 miroslav491

miroslav491 je offline (nepripojený) miroslav491

nazdar,, rozhodne nepolavuj,, ja som ten isty pripad, len stym, že sudujem. určite aj laik to môže zvladnuť, iba sa musi "spôfesionalizovať" teda čo to si o probleme naštudovať,
čo sa tyka takeho webhostingu je ich vela,,, je ale problem najisť ten kvalitny,, skus pozred neake temy na Birdz.sk myslim že o tomto je tam neaka ta tema.
myslim,, že pre nas (podnikaniachtivy) nie su ani tak podstatne čo sa komu podarilo, hlavne že sa to podari nam, nie?? =)
čo sa tyka toho webhostingu, nemam take znalosti,, vsetko sa snažim vyriešti s neakem programatorom na mieru,, lebo mam priliš špecificke požiadavky.

s tymi košičkami je to jasnačka, a s jednoduchym updatom, su to vzakladnych balikoch.

-odporučam ti aby si si pozrela webhosingove stranky a podla ich cien a služieb si vytvor mesačný rozpočet, to preto aby si vedela aky min. zisk musiš urži,
0 0
maverick27 maverick27

maverick27 je offline (nepripojený) maverick27

ja som tiež v štádiu príprav e-shopu a keby som si myslel že to nepôjde tak dotoho nejdem.Záleží aky tovar budeš ponúkať a aké služby budeš mať.Mám to tiež popri zamestnaní,takže sú to fofri.A záleží aj u koho si zriadiš web a za aké poplatky.
0 0
Idulas Idulas

Idulas je offline (nepripojený) Idulas

Ahojte spolupripravujuci sa :-)

Miroslav 491, diki za typ, mrknem na Birdz, mozno nejake podnety tam najdem. Aj Tebe zelam vela uspechov a stastia, aj to treba

Maverick27 - tak aj Tebe nech sa dari! Mas nejaky typ na webhosting pre svoj e-shop? Podla coho si vyberas? Cena je jedna vec, ale zaujimaju ma tie ostatne "laicky" napisane poziadavky, preto sa pytam na skusenosti inych, co tym uz presli, dufam, ze sa nejaki ozvu. Je mi jasne, ze budem potrebovat nakupny kosik a redakcny system, ale tych je dost vela, nejake typy na vyber niekto?

Zelam pekny den

Idulas
0 0
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
Určite by som nedoporučoval najlacnejšie hostingy na trhu. Výpadky a nekvalitné služby (podpora) nie sú na Slovensku nič mimoriadne. Ale podľa ceny sa tiež nedá hľadať ( čím drahšie tým lepšie nikde doslovne neplatí). Ja by osm sa u potenciálneho dodávateľa hostingu informoval na existujúcu klientelu a referencie. Prípadne to urobil naopak - zistil na akom hostingu bežia nejaké dobré rýchle a spoľahlivé weby.

Samotný e-shop buď to namieru, alebo nejaké hotové moduly. Určite by som nešiel systémom: e-shop za 990/mesačne ako komplet služba. Radšej by som hosting platil zvlášť a prispôsobil som si nejaký free eshop:
http://www.joomla.sk/novinky/kompone...rt-1.0.13.html
Naposledy upravil Filip Glasa : 04.02.08 at 11:53
0 0
maverick27 maverick27

maverick27 je offline (nepripojený) maverick27

Idulas Pozri príspevok
Ahojte spolupripravujuci sa :-)

Miroslav 491, diki za typ, mrknem na Birdz, mozno nejake podnety tam najdem. Aj Tebe zelam vela uspechov a stastia, aj to treba

Maverick27 - tak aj Tebe nech sa dari! Mas nejaky typ na webhosting pre svoj e-shop? Podla coho si vyberas? Cena je jedna vec, ale zaujimaju ma tie ostatne "laicky" napisane poziadavky, preto sa pytam na skusenosti inych, co tym uz presli, dufam, ze sa nejaki ozvu. Je mi jasne, ze budem potrebovat nakupny kosik a redakcny system, ale tych je dost vela, nejake typy na vyber niekto?

Zelam pekny den

Idulas
No ja osobne vyuzivam biznisweb, som snimi spokojny, aj co sa tyka ceny sa da si myslim. Web ma stoji cca 800 sk mesacne + domena sk 800 sk rocne.
Praca s ľudmi je najhorsia, to ti povie každý kto s ľudmi pracuje. Ja s nimi pracujem už 7 rokov a Ti poviem že niekedy mi je snich vážne na ....Zákazníci si niekedy dokážu vážne vymyslieť neskutočné veci.Život Ťa naučí
Hodne záleží aký sortiment budeš ponúkať.
Aké požiadavky máš na mysli?
0 0
3omega 3omega

3omega je offline (nepripojený) 3omega

Chcela by som sa opytat ci potrebujem registracnu pokladnu ked predavam cez internet,alebo aky doklad mam vystavit zakaznikom pri predaji tovaru.Mozno je to hlupa otazka ale zacinam a potrebujem poradit.Dakujem za odpoved.
0 0
Janek22 Janek22

Janek22 je offline (nepripojený) Janek22

Pomoct ti nemozem ale tato ista otazka zaujima aj mna. A celkovo vsetko co sa pise v tejto teme ma zaujima tak len sledujem a cakam na odpovede nejakych "dobrych dusi".
0 0
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
pokladňu nepotrebuješ ak nebudeš predávať aj osobne. Pri zásielke pošleš zákazníkovi faktúru.
0 0
luigi72 luigi72

luigi72 je offline (nepripojený) luigi72

Joomla je OpenSource software, teraz bola ohlasena chyba v bezpecnosti e-shopu (dalo sa nakupovat bez zaplatenia).

Co sa tyka 800Sk za shop+hosting mesacne a 800Sk za domenu rocne, podla mna je to vela.

Som zivnostnik a zaoberam sa tvorbou webstranok, webdesignu a predavam aj e-shopy prisposobene presne poziadavkam zakaznika. Instaluje sa pod ich domenu a na ich server (webhosting). Na webhosting potrebujete server s podporou php a mysql, najlepsi je unix (linux) server.
Za webhosting sa plati rocne v priemere cca 1200-1800 sk (uz kvalitny), za domenu zaplatite 600-700Sk rocne.
Ak zakupite (nas) e-shop, je to najlepsia volba, lebo dostanete k tomu technicku podporu, upravime vzhlad podla vasich poziadaviek, ceny, obsah, kategorie, tovar, nastavenia si mozete potom cez administracne rozhranie upravovat sami a to najhlavnejsie - platite len raz (a len tak mimochodom: stoji to menej ako 10 000 Sk).
Je to vela?
Ako komu. Ak rozumiete trochu webu, tak bez problemov nainstalujete nastavite free e-shop na vlastny obraz, ak nie, tak sa poriadne zapotite, vysledok takmer ziadny a budete potrebovat aj tak pomoc odbornika.

Tymto prispevkom tu nechcem robit sebe reklamu, len upozornujem na uskalia instalacie a prevadzky e-shopu.

P.S.: Ak ma niekto zaujem, moze ma kontaktovat cez ss. Dakujem.
Naposledy upravil luigi72 : 05.03.08 at 11:27
0 0
Janek22 Janek22

Janek22 je offline (nepripojený) Janek22

Taka mensie reklama to ale je Ale urcite ma free e-shop stiahnuty dost nedostatkov, ci viac ako dostatkov to posudit neviem. Ale vacsina ludi sa boji toho ze ked si to da spravit sukromnikom, tak pri kazdej malickosti (doplnit tovar, zmenit ceny a pod.) bude musiet kontaktovat spravcu a cakat kym to tam da a tak.
0 0
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
keď si eshop kúpiš, tak to funguje rovnako ako tie OS (free) riešenia. Tiež si cez administráciu pridávaš, meníš tovar, texty atď.
Sám si správca.
Toho dodávateľa budeš kontaktovať, len ak budeš potrebovať celkom nový modul (platby kartou a porodbne), alebo ak ten ich výtvor nebude fungovať.
Ak si niekedy písal nejaký blog, tak tie eshopy a iach správa fungujú veľmi podobne. Platené či free - ten systém je podobný. teda pre používateľa.

Tu si môžeš 10 dní skúšať ako tie eshopy asi vyzerajú s pohľadu administrácie:
http://www.firemnastranka.sk/vytvorit-stranku/krok-1/
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
ja mam shop u, www.okshop.eu (dufam ze to nebude reklama) a som velmi spokojny
0 0
Janek22 Janek22

Janek22 je offline (nepripojený) Janek22

No tie e shopy vyzeraju dobre ale 25 tis. je dost.... Ale nie som si isty ci som si tie ceny pozrel vsetky spravne.
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
Janek22 Pozri príspevok
No tie e shopy vyzeraju dobre ale 25 tis. je dost.... Ale nie som si isty ci som si tie ceny pozrel vsetky spravne.
ja si platim len prenajom, takze v pohode sa to da zaplatit. 300SK/mesiac nie je vela podla mna, a da sa celkom dobre zarobit
0 0
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
Ono zo začiatku si môžeš niekde ten eshop prenajať a neskôr keď zarobíš si ho kúpiš ak chceš.
0 0
luigi72 luigi72

luigi72 je offline (nepripojený) luigi72

padro Pozri príspevok
ja mam shop u, www.okshop.eu (dufam ze to nebude reklama) a som velmi spokojny
To znamena, ze za najom platis mesacne 390Sk (porovnavam e-shop zhruba rovnakej kvality t.j. OKshop Maxi ako je nami predavany e-shop), t.j. za rok 4680 Sk a za 2 roky zaplatis tolko za najom, ze za tie peniaze si uz mohol kupit vlastny e-shop, do ktoreho uz v podstate nemusis nic investovat.

Administracia shopu je pri tom asi taka ista.

OKshopLite je zase hostovana na ich serveri pod ich domenou.

Janek22 Pozri príspevok
No tie e shopy vyzeraju dobre ale 25 tis. je dost.... Ale nie som si isty ci som si tie ceny pozrel vsetky spravne.
Mas pravdu, je to velmi vela.

falap Pozri príspevok
Tu si môžeš 10 dní skúšať ako tie eshopy asi vyzerajú s pohľadu administrácie:
http://www.firemnastranka.sk/vytvorit-stranku/krok-1/
Tu je zase e-shop za 950Sk mesacne! Obycajna firemna prezentacna stranka za 295 mesacne! Nehovoriac o tom, co vsetko maju zvlast uctovane ako doplnky...
Raz uz darmo, velka firmy velke ceny. A kvalita pritom nemusi ist subezne s cenou...
0 0
luigi72 luigi72

luigi72 je offline (nepripojený) luigi72

Janek22 Pozri príspevok
Ale vacsina ludi sa boji toho ze ked si to da spravit sukromnikom, tak pri kazdej malickosti (doplnit tovar, zmenit ceny a pod.) bude musiet kontaktovat spravcu a cakat kym to tam da a tak.
Neopodstatnene obavy: cez admin. rozhranie si sam davas tovar, vytvaras nove kategorie, doplnas zasoby, menis ceny, pridavas fotky, vyhlasujes tovar za akciovy, zlacneny, jednym slovom: vsetko vies sam menit bez zasahu spravcu (programatora).
0 0
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
Ten link na na prenájom eshopu som tam dal len preto, lebo je tam možnosť pozrieť si a vyskúšať administráciu. Nijako som to nechcel propagovať.
0 0
luigi72 luigi72

luigi72 je offline (nepripojený) luigi72

Ved ani nikto nepisal, ze to propagujes.

A ja som len preto vyzdvihoval ceny, aby ludia videli, ze z dlhodobeho hladiska (v niektorych pripadoch aj z kratkodobeho hladiska) je vacsinou prenajom e-shopu velmi drahy.
Naposledy upravil luigi72 : 06.03.08 at 09:02
0 0
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
No len keď nevieš ako ti to pôjde a či to bude stáť za to, tak si radšej zo začiatku eshop prenajmeš.
Možno lepšia forma je prispôsobiť si nejaký Open Source na začiatok, ale to nie je pre každého dostatočne jednoduché.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať