Zavrieť

Porady

Internetovy obchod - zvladli ste to? Podelte sa o skusenost...

Ahojte,

Zaoberam sa uz nejaku dobu myslienkou predavanie urciteho tovaru cez Internet a tak hladam tu a tam rozne informacie a waaaaw, zrazu som pri svojich potulkach internetom nasla toto forum. Aka vynikajuca myslienka, uz som si nasla kopec veci tu, co som netusila, dakujem J

Xcela by som sa spytat tych z Vas, ktori skusili podnikanie cez Internet, ake su Vase skusenosti, ak ste ochotni sa podelit, co Vas zaskocilo, prekvapilo, co by ste odporucili, comu by sa mal clovek radsej vyhnut.

Vedeli by ste mi poradit, existuju nejake hostingove servery, na ktorych sa da vybudovat web stranka aj s obchodom, ktore uz maju zabudovany nakupny kosik? Nemam skusenosti s web dizajnom, ale rada by som si robila vsetko sama (ak je to zvladnutelne (?)) a tak by bolo dobre, keby ten system mal zabudvany aj redakcny system. Mate s tymto skusenosti? Moze si laik sam viest niekde stranku a Internet shop a sam si ju updatetovat? Mate nejake napady a odporucania?

Jeden den sa mi zda celkom zvladnutelne takto “podnikat” na dalsi den mam chut zobrat nohy na plecia a celu myslienku vzdat. Ale potom si hovorim, krok po kroku, mozno z toho nieco bude a ak nie, tak aspon si budem moct povedat, ze som to skusila…. Je tu niekto, kto zacal prevadzkovat internet shop viacmenej ako “hobby” popri svojich inych aktivitach a podarilo sa?

Vidim, ze tu sa budem asi viacej zdrziavat J

Dakujem Vam a zelam vela uspechov, tesim sa na “porady”… J

Idulas
Usporiadat
Téma je uzavretá.
kucoo kucoo

kucoo je offline (nepripojený) kucoo

Zdravím Vás,
podobne ako mnoho ostatných som sa aj ja začal zaujímať o predaj prostredníctvom internetu. Som síce mladý človek, no už mám aké-také skúsenosti s účtovníctvom a vedením spoločnosti ktoré som nazbieral v mojom súčastnom zamestnaní ktoré ma akosi prestalo naplnať.
Čím ďalej tým viac získavam prehľad v e-shope. Už viem že by som si ho dal spraviť dvom kamarátom-študentom. Bolo by to určite lacnejšie a na začiatok by to stačilo. Ešte nemám presne vyšpecifikované čo by som chcel predávať. Samozrejme, na začiatok treba začať skromnejšie a preto nemám veľké oči.
Čo ma však zaujíma a čo som sa nedočítal (asi slabo čítam) či musím byť na vedenie e-shopu zapísaný v OR SR alebo stačí ŽR SR? A potom, čo s týka softu: odporúčate nejaký? Myslím že by mohol stačiť nejaký jednoduchší na vypisovanie-príjmanie faktúr, príjemok, výdajok, evidenciu skladu, príp. spisovú službu a adresár kontaktov... Účtovníctvo by som samozrejme nosil externej účtovníčke. A ešte jedna otázočka: ku živnosti by bolo asi fajn mať aj výpis z bú, však? Uf... sklada sa to z tolkých navonok banalít
0 0
McCoi McCoi

McCoi je offline (nepripojený) McCoi

luigi72 Pozri príspevok
Ved ani nikto nepisal, ze to propagujes.

A ja som len preto vyzdvihoval ceny, aby ludia videli, ze z dlhodobeho hladiska (v niektorych pripadoch aj z kratkodobeho hladiska) je vacsinou prenajom e-shopu velmi drahy.
... "velmi drahy" je relativny pojem. Ked mas v cene prenajmu i poradenstvo, co a ako robit, aby bol tvoj obchod uspesny, tak 400 Sk mesacne je vela? Dnes je taka konkurencia, ze len si nainstalovat napr. ZenCart a naplnit ho polozkami nestaci. Ale je pravda, ze poradenstvo vacsinou nebyva sucastou prenajmu (v teme spominany ok.... je tusim jediny).
0 0
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
tak 400 Sk mesacne je vela?
je to 4800 ročne a 9600 za dva roky. Za to nikto poriadny eshop neurobí. Leda tak upravené OpenSource riešenia. Ak teda aspoň sú upravené, lebo často "programátori" ponúkajú akurát tak inštaláciu nejakého Oscommercu a zencartu za pár tisíc. Pritom tá inštalácia na 20 min. má cenu tak 500-1000 korún.
Takže 400/mesačne nemusí byť veľa pokiaľ je to riešenie lepšie ako strašná kopa eshopov zdarma na celom nete.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

falap Pozri príspevok
je to 4800 ročne a 9600 za dva roky. Za to nikto poriadny eshop neurobí. Leda tak upravené OpenSource riešenia. Ak teda aspoň sú upravené, lebo často "programátori" ponúkajú akurát tak inštaláciu nejakého Oscommercu a zencartu za pár tisíc. Pritom tá inštalácia na 20 min. má cenu tak 500-1000 korún.
Takže 400/mesačne nemusí byť veľa pokiaľ je to riešenie lepšie ako strašná kopa eshopov zdarma na celom nete.
Este by som chcela podotknut, že nestačí urobiť eshop. Este potrebuješ napríklad aj napríklad miesto, kde to je celé "uložené"
Takze tých 400 Sk naozaj nie je vela.
AJ ked si spomínam, že prvé mesiace som v duchu pocitala, ci som ten dany mesiac uz na prenajom obchodu zarobila))

U OpenSource som narazila na jeden problem. Mojej kamaratke to celé prispôsobil manžel na jej pomery. Akurát, ked vysla novsia verzia, uz ju neboli schopni implementovat. Respektive, bolo by to prilis vela prace - takze aj tu su malé uskalia.
A tiez presli vyvojom, ved nam na to staci server doma. Potom bolo treba do neho investovat a investovat. Az presli k oficialnemu poskytovatelovi

A len tak mimochodom, ked sa tu hovorí o skusenosti, tak dnes mam dovod na malu oslavu.
Na zaciatku roka som si dala ciel na tento rok. A prave dnes sa mi ho podarilo splnit. Tak sa tu cely den vytešujem Mmch, v číslach je to 3,33 x znasobený obrat roku 2007.
A do konca este co to pribudne.
Rok 2006, ked som začínala, to radsej nebudem ani počítať (81x)
0 0
rohff11 rohff11

rohff11 je offline (nepripojený) rohff11

ak by niekto chcel free web nech ma kontaktuje
zn. lacno
0 0
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
U OpenSource som narazila na jeden problem. Mojej kamaratke to celé prispôsobil manžel na jej pomery. Akurát, ked vysla novsia verzia, uz ju neboli schopni implementovat. Respektive, bolo by to prilis vela prace - takze aj tu su malé uskalia.
A tiez presli vyvojom, ved nam na to staci server doma. Potom bolo treba do neho investovat a investovat. Az presli k oficialnemu poskytovatelovi
akému oficiálnemu poskytovateľovi? Proste prešli na iný a to platený produkt. Ak aj tento platený produkt vyhodí do sveta novú verziu, tak si ju musíš zaplatiť. Takže neviem v čom je taký veľký rozdiel. Hlavne keď aj tak všetky lacné platené eshopy sú iba upravené free riešenia.

Čo sa týka "miesta kde to musíš mať uložené", čiže hostingu, tak to je +- 1000/ročne. Sú aj lacnejšie aj drahšie.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

falap Pozri príspevok
akému oficiálnemu poskytovateľovi? Proste prešli na iný a to platený produkt. Ak aj tento platený produkt vyhodí do sveta novú verziu, tak si ju musíš zaplatiť. Takže neviem v čom je taký veľký rozdiel. Hlavne keď aj tak všetky lacné platené eshopy sú iba upravené free riešenia.

Čo sa týka "miesta kde to musíš mať uložené", čiže hostingu, tak to je +- 1000/ročne. Sú aj lacnejšie aj drahšie.

1. Neprešli na iný platený produkt. Ostali pri tom svojom starom, free. U platených produktov máš možnosť prejsť na novú verziu za úhradu. Ale nemusíš prerábať svoje dorobky. Radsej ostali bez novych možností. Pretože za ich dorobkami bolo kvantum programátorskej práce, ktorú by museli prerobiť. A keby si spočitali pracu, ktorú do toho investovali, tak by sa to dohromady vyšplhalo na astronomickú sumu.

Tým som len chcela povedať, že riešenie lacné na prvý pohľad (za pár korún kamoši zo školy) nemusí byť vždy najlacnejšie.

Ale najlepsie je vyskúšať si na vlastnej koži.
0 0
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
čiže ste prešli z upraveného opensource riešenia na to pôvodné neupravené?
0 0
kecka kecka

kecka je offline (nepripojený) kecka

Ahojte, prosím Vás ak ruším kamenný obchod (pôjdem ho odhlásiť z DÚ, ŽÚ, MsÚ) a nechávam si len e-shop, ktorý budem zatiaľ prevádzkovať doma musím ho prihlásiť ako prevádzku? Ak áno tak kde všade? A aké podmienky musí spĺňať? Budem potrebovať napr. otváracie hodiny? A môže mi prísť domov kontrola zo SOI-ky? Ďakujem za odpovede.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

kecka Pozri príspevok
Ahojte, prosím Vás ak ruším kamenný obchod (pôjdem ho odhlásiť z DÚ, ŽÚ, MsÚ) a nechávam si len e-shop, ktorý budem zatiaľ prevádzkovať doma musím ho prihlásiť ako prevádzku? Ak áno tak kde všade? A aké podmienky musí spĺňať? Budem potrebovať napr. otváracie hodiny? A môže mi prísť domov kontrola zo SOI-ky? Ďakujem za odpovede.
nie je mi celkom jasné, čo budeš odhlasovať na DU? Registračné pokladne? Nikdy sa ti nestane, že predaš tovar aj mimo pošty? Nikto si to nepreberie u teba?
A čo budeš rušiť na živnostenskom?
0 0
kecka kecka

kecka je offline (nepripojený) kecka

Na živnostenskom aj daňovom mám zaregistrovanú prevádzku ktorú ruším, registračnú pokladnicu si zatiaľ nechávam.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

kecka Pozri príspevok
Na živnostenskom aj daňovom mám zaregistrovanú prevádzku ktorú ruším, registračnú pokladnicu si zatiaľ nechávam.
Aha
0 0
lin196 lin196

lin196 je offline (nepripojený) lin196

mala by som zaujem o vase sluzby.....dakujem
0 0
luigi72 luigi72

luigi72 je offline (nepripojený) luigi72

lin196 Pozri príspevok
mala by som zaujem o vase sluzby.....dakujem
Konkrétne o čie služby?

Porada je ti k dispozícii v plnom rozsahu.
0 0
slabikar slabikar

slabikar je offline (nepripojený) slabikar

ake % vratenych zasielok mate? a co s tovarom, ktory sa Vam vrati. to sa moze predavat dalej nie? no samozrejme, ak ho zakaznik posle poskodeny, tak to je jeho smola, peniaze sa mu nevratia, len tovar. a ak platil tovar dobierkou a v cene mal aj postovne, vracia sa mu aj postovne, alebo len cena za tovar?
0 0
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
môžeš ho predať ako mierne poškodený, otvorené balenia, atď. so zľavou.
0 0
slabikar slabikar

slabikar je offline (nepripojený) slabikar

ale ved zakaznik nesmie vratit poskodeny, inac sa mu ten tovar vrati naspat nie?
0 0
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
tak potom neviem prečo sa pýtaš či ho môžeš predať. nepoškodený môžeš predať aj keby 3 dni vozil po celom Slovenku. A poškodený s tým, že to uvedieš. Niekedy sa ti nemusí oplatiť zabíjať čas a platiť poštovné pri dohadovaní o tom, či je tovar poškodený, alebo nie.
0 0
habib habib

habib je offline (nepripojený) habib

Zdarec,mam otázku či je možné dostat na otvorenie e-shopu príspevok z UP na začatie podnikania?či náhodou nemá niekto skúsenost.
Plus som fakt prekvapeny ako sa táto téma rozbehla a je bomba že ludia reagujú.Dík
0 0
Stavros7235 Stavros7235

Stavros7235 je offline (nepripojený) Stavros7235

AHojt poradaci. Tak dnes som sa dal do toho a otvoril som svoj ESHOP. Nebolo to ani ťažké ani ľahké....tak z každého trochu....či sa to podarilo posúdte sami.... centrumparfumov.sk
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať