Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
sayly Pozri príspevok
v prvom rade ďakujem za prianie.....nemala som tam už žiadnu stonku, zatiaľ nehnojím, až keď ožijú, ja rozrábam pol vrchnáčika na 2 l vody, tak je tam doporučené, ja mám na každom asi tri maličké výhonky, ale nejak stoja, no musí sa aklimatizovať......... gratulujem k úspešnému ukončeniu školy, dúfam, že aj ja sa toho dožijem, teraz idem do druhého semestra, len fyzika mi nejde, ale to asi každému
Dakujem aj ja Mno fyzika je hnusoba asi pre kazdeho. A mas po dneskajsku aj nejake nove prirastky? ja som odfotila tie moje. Asi dva tyzdne dozadu, ako som hladala crievickovca v Ba, som sa nan pytala aj u nas v meste a tety kvetinarky nevedeli co chcem. A vcera sme tam boli a mali aj crievickovce aj denrobko aj catleyu.... len som ocka
DSC02680.jpg  
DSC02681.jpg  
1/1
0 0
mata10 mata10

mata10 je offline (nepripojený) mata10

Mám dve deti a mam rada kvietočky preto som aj obiavila tuto stránku ...viac
Zdenka175 Pozri príspevok
U nás boli mini za takú cenu ako veľké. Niekde 8-10e
U nás boli miniorchidei po 5 eura ale chudatka plavali vo vode.
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

jajax Pozri príspevok
pred casom mi zacali na miltonii blednut listy.teraz ked sme prerabali nemala som cas sa im venovat,preto som nezbadala ze sa to dost zhorsilo.
viete mi niekto poradit co sa deje?mam ju presadit alebo cakat?
Toto vyzerá na dosť veľký problém. Myslím si, že ak nepomôže presadenie tak nič. Podľa mňa je preliata a odhníva, ale môže to byť aj niečo iné. Pri takomto probléme je dobré v krátkosti popísať v akých podmienkach je pestovaná- aspoň zálievku. Lepšie povedané asi máš miltoniopsis - to je orchidea, ktorú je možné letniť.
Hneď by som ju vysypala a pozrela korene. A budeš vedieť o čo ide. Miltonie sa dosť ťažko zachraňujú, ale treba to aspoň skúsiť.
Dovolím si znovu pripomenúť, že nie je dobré zanedbávať prísun vzduchu ku koreňom.
Naposledy upravil Ma-Ba : 27.08.09 at 20:28
0 0
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

Toto je to moje chudatko, co mojou zasluhou skoro prisla o korene, dava sa do kopy a uz mame aj babatko, dokonca s kvietkom
P8230007.JPG  
P8230009.JPG  
P8230010.jpg  
P8230011.jpg  
P8230013.JPG  

1/1
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
sayly Pozri príspevok
po takej ružovej aj ja túžim

Som si ich kúpila v Carrefoure
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
Ma-Ba Pozri príspevok
Toto vyzerá na dosť veľký problém. Myslím si, že ak nepomôže presadenie tak nič. Podľa mňa je preliata a odhníva, ale môže to byť aj niečo iné. Pri takomto probléme je dobré v krátkosti popísať v akých podmienkach je pestovaná- aspoň zálievku. Lepšie povedané asi máš miltoniopsis - to je orchidea, ktorú je možné letniť.
Hneď by som ju vysypala a pozrela korene. A budeš vedieť o čo ide. Miltonie sa dosť ťažko zachraňujú, ale treba to aspoň skúsiť.
Dovolím si znovu pripomenúť, že nie je dobré zanedbávať prísun vzduchu ku koreňom.
preliata urcite nebude,lebo teraz som ich trochu zanedbavala.mala som ju asi dva mesiace vonku,vyzerala ako tak ale teraz je uz ozaj hrozna.skusim ju presadit a potom sa ozvem.dik.
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

vikinka.n Pozri príspevok
Toto je to moje chudatko, co mojou zasluhou skoro prisla o korene, dava sa do kopy a uz mame aj babatko, dokonca s kvietkom
vikinka - podľa skúsených pestovateľov z rôznych diskusií - keika + kvitnutie veľmi rastlinu vysilí. Ale kvet má zaujímavý.
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

ZuzanaP Pozri príspevok
Som si ich kúpila v Carrefoure
ale ja sa tak ľahko do Ba nedostanem, snáď mi ju niekde zoženú
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

ahojte....tak toto je moj ďalší prírastok od mojho drahého, je nádherná, len dúfam, že sa jej bude u mňa dariť
28082009512.jpg  
28082009513.jpg  
1/1
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
sayly Pozri príspevok
ahojte....tak toto je moj ďalší prírastok od mojho drahého, je nádherná, len dúfam, že sa jej bude u mňa dariť
Krásna
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

sayly Pozri príspevok
ahojte....tak toto je moj ďalší prírastok od mojho drahého, je nádherná, len dúfam, že sa jej bude u mňa dariť
Takú istú mám aj ja...len ktovie, či zakvitne aj mojou zásluhou...
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

ja som sa minule sťažovala, že orchidky majú povadnuté listy a Ma-Ba písala, že sú asi suché a naozaj to tak bolo, oni boli smadné...
Tak ďakujem za radu, akurát ich idem poliať.
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
sayly Pozri príspevok
ahojte....tak toto je moj ďalší prírastok od mojho drahého, je nádherná, len dúfam, že sa jej bude u mňa dariť
ja mam podobnu,viac bielu a ta mi teraz pocas toho blazinca pri prerabani vyhnala tri nove stonky.druhe dendrobko mi po odkvitnuti zhodilo vsetky listy a z tych holych pahylov tiez vyhana jednu stonku
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
Ma-Ba mala si pravdu.ta miltonia bola uplne mokra a mala odhnite korene.nastastie nie vsetky.to sa mi podarilo uz davnejsie ked jej zacali harmonikovet listy a ja som sa docitala ze to je zo sucha.tak som ju viac polievala aj rosila.a teraz sa to prejavilo aj ked som ju polievala uz ovela menej.
tak som ju presadila a uvidime ci sa spamäta.dufam ze ano.
0 0
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
jajax Pozri príspevok
Ma-Ba mala si pravdu.ta miltonia bola uplne mokra a mala odhnite korene.nastastie nie vsetky.to sa mi podarilo uz davnejsie ked jej zacali harmonikovet listy a ja som sa docitala ze to je zo sucha.tak som ju viac polievala aj rosila.a teraz sa to prejavilo aj ked som ju polievala uz ovela menej.
tak som ju presadila a uvidime ci sa spamäta.dufam ze ano.
listy neharmonikuju zo sucha ale z nepravidelneho polievania. tzn., ze raz sa zabudne dlhsie poliat, potom sa zas preleje a pod.
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

dominica Pozri príspevok
Ahojte, ja som zistila, že tie moje potvorky, čo som sa tu na ne sťažovala majú plesnivé korene. Teda jednej plesniveli, druhej hnili, no šak to je skroro to isté a je to podľa mňa z tých orosených kvetináčov, tak idme robiť do kvetináčov dierky...
ahoj , ja som mala dnes troška čas , tak som sa pobavila s tými mojimi nekvitnúcimi orichideyami. Porobila som troma radmi dierky a urobila miešaný substrát . A vyzerá to takto. Uvidíme či sa to osvedčí.
P8280109.jpg  
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
ivus ja polievam pravidelne v stredu a nedelu.vynimocne ked nestiham v stredu tak vo stvrtok.o harmonikovitosti som to vycitala z dvoch knih(od toho isteho autora) tak som tomu verila.
0 0
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
jajax Pozri príspevok
ivus ja polievam pravidelne v stredu a nedelu.vynimocne ked nestiham v stredu tak vo stvrtok.o harmonikovitosti som to vycitala z dvoch knih(od toho isteho autora) tak som tomu verila.
Ja to mam tiez iba z knizky, tak preto ale hadat sa nebudem tu je to vysvetlene nasledovne: hlavna pricina zvlnenych listov ,, ako tahacia harmonika,, spociva v nepravidelnych davkach vody, vacsinou prilis mnoho. Vyhonky a listy, ktore prave rastu, sa zastavia, zas rastu, zas sa zastavia atd. Prislo mi to logicke
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

Ivus44 Pozri príspevok
Ja to mam tiez iba z knizky, tak preto ale hadat sa nebudem tu je to vysvetlene nasledovne: hlavna pricina zvlnenych listov ,, ako tahacia harmonika,, spociva v nepravidelnych davkach vody, vacsinou prilis mnoho. Vyhonky a listy, ktore prave rastu, sa zastavia, zas rastu, zas sa zastavia atd. Prislo mi to logicke
Možno je to hlúpa otázka, ale to "harmonikovanie" je naprieč listu? Ja so na svojich videla čosi podobné pozdĺžne s listom. je to vôbec to isté?
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
Silvernola Pozri príspevok
Možno je to hlúpa otázka, ale to "harmonikovanie" je naprieč listu? Ja so na svojich videla čosi podobné pozdĺžne s listom. je to vôbec to isté?
ano je to napriec listu.tak si vyber co sa v tvojom pripade viac hodi ako pricina a zariad sa podla toho.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať