Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
magno magno

magno je offline (nepripojený) magno

infinityfx21 Pozri príspevok
Som rada že už som tu medzi vami nejakú dobu,tých 1000 strán by sa mi veru od začiatku asi nechcelo čítať.
Je to fain citanie a hlavne su tu realne skusenosti a rady a nie len take vseobecne........ takze dakujem za kazdy prispevok. Nech nam to pekne kvitne
0 0
Michelle051 Michelle051

Michelle051 je offline (nepripojený) Michelle051

Len dnes som si to všimla.. sú to maličké čierne bodky na listoch..
DSCN8603.jpg  
DSCN8604.jpg  
1/1
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

lusielaL Pozri príspevok
Milka,Ty si mala na tom okne miesta...Ale uz nemas....
No s tým miestom to riešim tak, tie nekvitnúce tak otáčam s listami smerom S a J nie V a Z , aby som ušetrila miesto. Neviem či ste ma pochopili.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Mile pestovatelky, konecne som si vas precitala, mame noveho clena rodiny, 4-noheho, este netusim, co bude s orchidkami, zatial ich neobjavila, myslim, ze to nie je od temy. A prave viac ich ide kvitnut, tak uvidime. A este zatepluju, tak sa musime stahovat na 2.stranu so vsetkou pereputou, snad to dobre dopadne.
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

Michelle051 Pozri príspevok
Len dnes som si to všimla.. sú to maličké čierne bodky na listoch..
Neviem,ale mne sa aj ten okraj listu zdá nejak napadnutý.Tie bodky to netuším,ale ak by sa ti ten okraj zväčšoval,tak to odrež aby sa to nezväčšovalo.Ale počkaj radšej čo ti poradia ostatní.
0 0
denkaa1 denkaa1

denkaa1 je offline (nepripojený) denkaa1

ja som svoju orchideu po odkvitnutí vôbec nezostrihavala...az ked pustila nove puky kvetov, tak som nad nou odstrihla uz vyschnutu stonku...to uz bolo vidiet, ze stonka je vysusena
0 0
rozborova rozborova

rozborova je offline (nepripojený) rozborova

Zdenka175 Pozri príspevok
No s tým miestom to riešim tak, tie nekvitnúce tak otáčam s listami smerom S a J nie V a Z , aby som ušetrila miesto. Neviem či ste ma pochopili.
Zdenka,aj ja to tak robím.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ja som zase dnes objavila, že sa mi zase niečo "vyklubalo", ale toto sa mi ešte nestalo kvitnúca+na končeku hodí ešte možno kvietky, ale druhá stonka mi teda nikdy ešte na kvitnúcej nenarástla. takže sa fakt tešíííím
Snímka1139.jpg  
Snímka1140.jpg  
Snímka1141.jpg  
1/1
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

lujza.j Pozri príspevok
ja som zase dnes objavila, že sa mi zase niečo "vyklubalo", ale toto sa mi ešte nestalo kvitnúca+na končeku hodí ešte možno kvietky, ale druhá stonka mi teda nikdy ešte na kvitnúcej nenarástla. takže sa fakt tešíííím
V tichosti závidím,ale v dobrom.Pfuj,pfuj,nech sa drží a krásne rozkvitne.Držím palce.
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
lujza.j Pozri príspevok
ja som zase dnes objavila, že sa mi zase niečo "vyklubalo", ale toto sa mi ešte nestalo kvitnúca+na končeku hodí ešte možno kvietky, ale druhá stonka mi teda nikdy ešte na kvitnúcej nenarástla. takže sa fakt tešíííím
Máš pekný pelorik
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

dievčatá ďakujem
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

My sme takto rozkvitli
Obrázok 1379.jpg  
Obrázok 1383.jpg  
1/1
2 0
magno magno

magno je offline (nepripojený) magno

Ahojky....som si vedoma,ze odpoved na moju otazku by som tu urcite niekde nasla,len by to bolo na dlho,tak vas poprosim o radu,dnes som presadila tu moju prvu a jedinu,lebo uz mala aj nejake obschnute korienky,ktore bolo treba obstrihnut,tak som ju jednym vrzom aj presadila,len teraz neviem ci ju poliat,alebo potrebuje nejaku pauzu,zda sa mi ze som tu niekde citala,ze poliat az za desat dni,ale nie som si ista a nerada by som o nu prisla.Dakujem
Naposledy upravil magno : 29.09.10 at 09:14
0 0
Matasias Matasias

Matasias je offline (nepripojený) Matasias

Študent :)
Dievcata, vsak ma potesite a poviete, ze je to kvetna stonka a nie dalsi list (alebo len nejaky divny vyrastok) Ja to zatial neviem identifikovat.
DSCN0600.jpg  
DSCN0602.jpg  
1/1
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Mne vojde na okno len 6 kvitnúcich, kvôli žaluziam /manželovi vadí keď sú vytiahnuté/ Potešil ma pelorik mal len 2 kvety a na konci mu začínajú rásť púčiky a že mu neodpadli. Tlačí sa mu nová stonka aj list. Predávali ho v celofáne, až doma som zistila, že má 2 stonky už urezanéaspoň že korene vyzerajú OK.
P9280162.jpg  
P9280164.jpg  
P9290166.jpg  
P9290169.jpg  
1/1
1 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Matasias Pozri príspevok
Dievcata, vsak ma potesite a poviete, ze je to kvetna stonka a nie dalsi list (alebo len nejaky divny vyrastok) Ja to zatial neviem identifikovat.
Nie je to dobre vidieť, ale asi stonka
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
tak toto je moje okno ale ešte z mája, vcelku fajne kvitnúce.
Teraz mi už len dendrophala kvitne, midi, narodeninová a keiky na pavlíne........ale orchidky tieto som ešte zase vtedy nemala.......
DSC00227 - kópia.JPG  
1 0
magno magno

magno je offline (nepripojený) magno

andersenka Pozri príspevok
tak toto je moje okno ale ešte z mája, vcelku fajne kvitnúce.
Teraz mi už len dendrophala kvitne, midi, narodeninová a keiky na pavlíne........ale orchidky tieto som ešte zase vtedy nemala.......
Mas ich krasne
0 0
majuška35 majuška35

majuška35 je offline (nepripojený) majuška35

Ahojte, nasla som vasu vybornu temu a mam malu otazocku, mozu orchidky pestovat aj alergici? ja mam 4 ks a chcem kupit kamoske, ale ona ma alergiu na snad vsetko, v byte nema jediny kvitnuci kvet, tak ma napadlo ci by mohla mat orchidku, dakujem
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Matasias Pozri príspevok
Dievcata, vsak ma potesite a poviete, ze je to kvetna stonka a nie dalsi list (alebo len nejaky divny vyrastok) Ja to zatial neviem identifikovat.
kvetná stonka
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať