Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

Ma-Ba - nemám slov, je to naozaj nádhera...
A tiež som zvedavá aké budú tie, čo teraz nekvitnú, teším sa na foto...
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

jajax Pozri príspevok
Ma-Ba mas to tam velmi pekne,vidiet ze ta to bavi.aj okolie mate fajn,urcite je tam bozsky klud.a tie orchidee-nemam slov
nevies co robit s cambriou aby zacala kvitnut?kupila som si jednu odkvitnutu,rozsadila som ju,krasne vyhana novu "pahluzu",uz je dost velka.len neviem co dalej.ako s oncidiom?mam aj miltoniu tiez ma pahluzy.mam ich teraz prestat polievat?dik za radu.
Ďakujem pekne. Cambria, Oncidium - kvitnutie -všeobecná informácia: - ak je hľuza dozretá, naplnená - treba obmedziť vodu na 8 týždňov. Poliať 1x za 2 týždne. Myslím, že tiež to tu niekto nedávno písal.
Vlani som jednu presadila vyhnala 2 krásne pahľuzy, ale nezakvitla a teraz vyháňa ďalšie dve. Je možné, že neboli dodržané tieto podmienky.Napr. ďalšia vyhnala pahľuzu, keď bola suchá poliala som , nič špeciálne a zakvitla. Takže ja si myslím, že aj rastliny rovnakého druhu zareagujú každá odlišne a každá/ hoci "presne tá istá" /rastlina môže sa inak správať u mňa a inak u teba. Treba len trpezlivosť.
Miltonu mám tiež vonku - lepšie povedané Miltoniopsis, nakoľko je to rozdiel. Miltoniopsis viď. obrázok má radšej chladnejšie. Je zasadená v jemnejšom substráte - drobná borovicová kôra, jemnejší riečny štrk, čierne uhlie. Má niekedy až mokro. Neviem, ale teraz keď ide leto neprestanem polievať.Skúšam čo im vyhovuje. Každý ďalší rok prinesie nové skúsenosti. Naozaj nič špeciálne neviem. Treba len vedieť aké podmienky im vyhovujú, zbierať skúsenosti aj od iných, skúšať a trpezlivo čakať.
Prajem, aby ti krásne zakvitli.
Fotky sú zo zimy.
Obrázok 404.jpg  
orchidea 031.jpg  
orchidea 096.jpg  
orchidea 111.jpg  
1/1
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
dakujem pekne za odpoved.podla listov je ta ruzova taka ako moja len ja mam cervenu.teraz som ju uz tyzden nepoliala a skusim pokracovat.budem ich pozorovat a uvidim.ak by sa objavilo nieco pochvalim sa.este raz dik.
0 0
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

Baby na tom zltom oncidku mi uschli asi 4 kvietky a odpali. Tie pahluzy ma stale take vraskave. Dneska som ju supla do vody tak na cca 30 minut. Ja mam stale pocit ze ma malo vody, je to tym?
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Ahojte som nový člen a čítam vaše príspevky a neviem kde si môžem pozrieť tie vaše fotky. Mohli by ste mi dať nejaký ľahký návod ja sa viem prihlásiť a ďalej ako. D
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

lenus Pozri príspevok
Sayly, ďakujem za radu. Dala som jej ešte šancu, či sa predsalen sama nepozbiera. Predtým, ako som ju dala späť do substrátu, som ho celkom vysušila. Neviem, či to bude mať nejaký zmysel, ale dám jej aspoň pár dní, či si to nerozmyslí Ešte som sa chcela opýtať k tej stonke - to sa má odstrihnúť celkom na spodku odkiaľ vyrastá alebo nad posledným očkom?
no ak Ti ešte kvitne, tak si ju tam nechaj, v prípade ak by si bola nútená použiť sáčkovú metódu tak ju odstrihni celkom, inak po odkvitnutí nad očkom
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

vikinka.n Pozri príspevok
Baby na tom zltom oncidku mi uschli asi 4 kvietky a odpali. Tie pahluzy ma stale take vraskave. Dneska som ju supla do vody tak na cca 30 minut. Ja mam stale pocit ze ma malo vody, je to tym?
ako písala Ma-ba, pahľuzy sa vráskavejú ak sú staré a hlavne ak z nich vyrastajú nové pahľuzy, pretože tie si zo starej berú živiny, ak ich premokrýš, môžu odhniť korienky a ak Ti rastú nové pahľ. budú na nich zharmonikované listy.
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
Moja orchidea má tak zvláštne mäkké listy, nemá ich také tvrdé-pevné ako keď som ju kúpila. Môže to byť z toho,že má veľa slnka? Polievam ju raz do týždňa, vždy v sobotu a dva krát do mesiaca hnojím. Poraďte.prosím
Ďakujem.
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

Ahojte pestovateľky orchideí. Pred mesiacom som dostala orchideu na lístočku má napísané Nelly Isler, nádherne kvitla a šírila okolo seba peknú vôňu. Už teraz odkvitla, chcem sa spýtať je zasadená v nepriesvitnom plastovom kochlíku. Mám ju nechať takto, ale potom nevidím na korienky?. Niekde som čítala že cez leto môže byť vonku, môžem ju teda vyložiť dolu na na balkon za sklobetonovú stenu, ale tam od rána svieti slnko?
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Viete som nový člen a ešte neviem ako funguje táto stránka. Buďte prosím vás niekto ochotný mi to vysvetliť. Ja si pozerám vaše príspevky v archive/ pestovanie orchidei. No vy si posielate fotky. Chcela by som si ich aj pozrieť. Nejaké foto som otvorila ani neviem ako. Všimla som si veľké vzdušné korene. A robíte s ními niečo? Ja len 1x týžd. máčam celý kvetináč do vody a 2x do mesiaca prihnojím. Dakujem vopred za radu
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

Zdenka175 Pozri príspevok
Viete som nový člen a ešte neviem ako funguje táto stránka. Buďte prosím vás niekto ochotný mi to vysvetliť. Ja si pozerám vaše príspevky v archive/ pestovanie orchidei. No vy si posielate fotky. Chcela by som si ich aj pozrieť. Nejaké foto som otvorila ani neviem ako. Všimla som si veľké vzdušné korene. A robíte s ními niečo? Ja len 1x týžd. máčam celý kvetináč do vody a 2x do mesiaca prihnojím. Dakujem vopred za radu
Ahoj Zdenka, ja tiež som ešte v štádiu skúmania tejto stránky
Ja zas neviem v akom archíve si pozeráš tieto príspevky....
Jednoducho som sa tu zaregistrovala, čo asi aj ty, keď môžeš prispievať. Ak chcem ísť na túto tému, tak si kliknem hore v lište na ZÁHRADA a potom sa dostanem k témam, kde si otvorím túto o orchideách. Tam pekne vidím aj obrázky. Na to, aby si mohla pridať nejaké obrázky aj ty, tak musíš mať myslím 15 príspevkov.
A teraz rozmýšlam, že ako si sem prispela?
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

Ja by som sa chcela opýtať, našla som na orchideách škodcu a neviem, čo to je. Bol zalezený v kvetoch, bolo ich viac a to zvieratko je také podlhovasté s veľa nožičkami po stranách. Neviete čo to je?
0 0
Periam Periam

Periam je offline (nepripojený) Periam

dobry den!
potrebavala by som poradit.pred asi mesiacom som dostala orchideu vo vysokej vaze.na dne je nieco umele na com su polozene korienky tak ze sa nedotykaju skleneho dna,zasypana je niecim akoby pilinami na na uplnom vrchu je asi drevene uhlie.ked som ju dostala bola krasne rozkvitnuta ale postupne mi zacali rychlo kvietky odkvitavat a aj pucik co u mna rozkvitok rychlo behom tyzna aj opadol.zhruba 2krat do tyzdna ich rosim lebo neviem ako by som ich mala zalievat kedze su zasadene priamo vo vaze.a mam este jeden problem.. polovica pilin zo spodnej casti je vlhka a mokra narozdiel od zbyvajucej polovice a akoby sa v nej robila pliesen.budem vdacna za kazdu radu.zajtra prihodim fotky ak sa mi podari
0 0
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

Inac najlepsie na tomto je ze fotka sa da pridat az po niekolko prispevkoch, Ked sem niekto napise ze ma nejaky problem s nejakou orchideou o ktorej ani nevie aka ta orchidea je, tak je potom dost tazke niekomu radit.
Ziadam admina tohto fora, aby povolil vkladanie fotografii uz v prvom prispevku.
0 0
lenus lenus

lenus je offline (nepripojený) lenus

vikinka.n Pozri príspevok
Inac najlepsie na tomto je ze fotka sa da pridat az po niekolko prispevkoch, Ked sem niekto napise ze ma nejaky problem s nejakou orchideou o ktorej ani nevie aka ta orchidea je, tak je potom dost tazke niekomu radit.
Ziadam admina tohto fora, aby povolil vkladanie fotografii uz v prvom prispevku.
no, ja neviem, ako to momentálne funguje, ale mne pridalo fotky už po treťom príspevku. ale je pravda, že pridávať príspevky len preto, aby som si nazbierala dostatočný počet na fotku, je absurdné.
0 0
zuzika34 zuzika34

zuzika34 je offline (nepripojený) zuzika34

lenus Pozri príspevok
no, ja neviem, ako to momentálne funguje, ale mne pridalo fotky už po treťom príspevku. ale je pravda, že pridávať príspevky len preto, aby som si nazbierala dostatočný počet na fotku, je absurdné.
ja som tiez pridavala asi po tretom prispevku, tak nechapem preco to ostatnym nejde
0 0
veronika13 veronika13

veronika13 je offline (nepripojený) veronika13

tiež mi šlo pridať asi po treťom, predtým som nemala potrebu
dominica, neviem ako sa ta pliaga môže volať, ale musíš sa jej čo najskôr zbaviť

mne začali vädnúť kvety dnes na tej čo mala choré listy. Mali kupkací deň, tak dúfam, že sa pozbiera
0 0
veronika13 veronika13

veronika13 je offline (nepripojený) veronika13

mne tiež pridalo fotky na začiatku

dominica, neviem ako sa tá "zver" môže volať, ale čím skôr sa jej zbav

mne dneska začali na tej čo ma choré listy vädnúť kvety :-( mali kupkací deň, tak dúfam, že sa pozbiera
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Veľmi dlho som túžila po orchideách, ale bála som sa, že ich nebudem vedieť pestovať. Svoju prvú orchideu som dostala na Valentína od syna s priateľkou, druhú na MDŽ od dcéry s priateľom. Tak sa teším nielen z krásy kvetov, ale aj z pozornosti detí.
Prvá orchidejka sa volá Andrejka, je biela, momentálne nekvitne, ale vyháňa listy, korene, aj kvetné stonky. Druhá orchidejka sa volá Janka, je fialová, pôvodná stonka je už bez kvetov, ale vyhnala pekný konárik s novými kvetmi.
Najviac ma udivuje, že napriek tomu, že som bola úplný laik v pestovaní orchideí, sa im u mňa darí.
Janka.jpg  
Janka2.JPG  
Andrejka.JPG  
1/1
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

lenus Pozri príspevok
no, ja neviem, ako to momentálne funguje, ale mne pridalo fotky už po treťom príspevku. ale je pravda, že pridávať príspevky len preto, aby som si nazbierala dostatočný počet na fotku, je absurdné.
Nováčikov pekne vítam, a prajem im, aby našli tu našli odpovede aj priateľov.
Hmm... V prvom príspevku sa predstavíte, v druhom poďakujete za privítanie, v treťom opíšete svoj problém, a vo štvrtom, šup- aj fotečka pôjde.... ( Je to presne vypočítané. ) A ináč, Porada je silne návyková!!!!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať