Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
zmurka zmurka

zmurka je offline (nepripojený) zmurka

Esre pridavam foto
20160307_061431.jpg  
20160307_061543.jpg  
1/1
3 0
fortunka fortunka

fortunka je offline (nepripojený) fortunka

Ahojte, mam cca 6-8 orchidei a uvazujem o ich presadeni (mam ich vsetky uz viac ako 5 rokov), teraz nekvitnu... mozem?? A stretli ste sa s tym ze by ich niekto vysadil spolu, do jedenho velkeho napr. podlhovasteho kvetinaca?? Musim ich totiz dat do kupelne a tam mi male kvetinace budu prekazat (kupelna velka, nebojte v dome mam velmi suchy vzduch v byte sa im super darilo tam sme mali cca 50-60% vlhkost bezne, teraz 30% takze preto ta zmena pobytu )

Inak presadit nezname ze ich dam do zeme v tomto priapde, skor ich "ulozim" do vacsieho
Naposledy upravil fortunka : 07.03.16 at 07:36
0 0
fortunka fortunka

fortunka je offline (nepripojený) fortunka

zmurka
Esre pridavam foto
Ja by som ju nepresadzala, ked tak do trosku podlhovasteho kvetinaca a hlavne tazkeho... mne takto vyzrastaju von bezne,a j sa preklapaju.. napr. plastove hned spadnu ked daco, tak su oprete o okno, ale tie "hlinene" ci ake su to to udrzia v pohode. A pad urcite prezije.. neboj Este by som jej mozno skro priadala nejaku "palicku" oko oporu a nech sa taha dohora na to, trochu priviazala ak je nutne...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Maly kochel velka orch.- vela korenov.....pockaj kym dokvitne......korene nestriham..iba hnile alebo stare..."pouzijem" nove....vzdusne.....po presadeni orch.uz nebude tak pekne sedkat v kochly.....ja mam niektore iba tak volne v keramickom kochly...na spodok dam keramzit a potom ju tam akoze zasrobujem....
1 0
mirooooo mirooooo

mirooooo je offline (nepripojený) mirooooo

mirooo mam doma zhruba 60 orchid. tu orchidku by som určite presadil do väčšieho črepnika korene vypadaju zdravo takže by som ich neskracoval iba že listova masa je slaba prospelo by jej odstranit kvetny stvôl nech sa rastlinka rozrastie do listov ja presadzam aj 3 rastliny do jednej nadoby vypada to pekne ked kvitnu naraz pokial mate vymysleny spôsob zalievania
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Tri orch.snad nie s takym korenovym balom?!
Nic nove viac orch.v jednom kochly....pre mna uspora miesta....bezna vec....
0 0
mirooooo mirooooo

mirooooo je offline (nepripojený) mirooooo

mirooooo
ja som nepovedal že je to niečo nove to som robil už pred10rokmi a tie korenove bali žiadny problem do aranžovacich nadob sa to všetko da uplne v pohode ja sa už moc nevenujem postovaniu phal venujem sa naročnejšim druhom
0 0
zmurka zmurka

zmurka je offline (nepripojený) zmurka

mirooooo
mirooo mam doma zhruba 60 orchid. tu orchidku by som určite presadil do väčšieho črepnika korene vypadaju zdravo takže by som ich neskracoval iba že listova masa je slaba prospelo by jej odstranit kvetny stvôl nech sa rastlinka rozrastie do listov ja presadzam aj 3 rastliny do jednej nadoby vypada to pekne ked kvitnu naraz pokial mate vymysleny spôsob zalievania
Prosim vysvetlit blizsie co znamena odstranit kvetny stol. Mam tie rozvetvujuce sa konare , co idu do bokov poobstrihavat? Predpokladam ale, ze to sa moze robit az po odkvitnuti.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Kvetny stol...je stonka na ktorej boli kvety....niekto striha prec...niekto nechava az kym sam uschne...
1 0
mirooooo mirooooo

mirooooo je offline (nepripojený) mirooooo

mirooooo
moje nejake babiky
DSC_4108.jpg  
DSC_4126.jpg  
DSC_4028.jpg  
1/1
4 0
mirooooo mirooooo

mirooooo je offline (nepripojený) mirooooo

mirooooo
ešte pridavam
0 0
mirooooo mirooooo

mirooooo je offline (nepripojený) mirooooo

ludia mate niekto skusenosti kupovat orchidky cez EBAY?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Uz sem skoro nik nechodi....myslim,ze andersenka....napis jej do profilu....
0 0
mirooooo mirooooo

mirooooo je offline (nepripojený) mirooooo

vdaka lujza.j za informaciu skusim to na ebay ju druhy ktore tu nemôžem zohnat a tam ich ponukaju desi ma akurat doba dodania z thaiska ešte raz vdaka
0 0
tereniz tereniz

tereniz je offline (nepripojený) tereniz

Vytvorila sa mi na orchidei dcerska rastlina,problem je vsak v tom,ze mi vyrastla medzi listami a nie na kvetnej stonke. Keby som ju chcela oddelit,tak poskodim ,,srdiecko,, Znamena to uhynutie materskej rastliny?? Vopred velmi pekne dakujem za kazdu odpoved,ktora by mi pomohla vyriesit moj problem
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Neries...nechaj tak...
0 0
Jozef0007 Jozef0007

Jozef0007 je offline (nepripojený) Jozef0007

Kvitnu mi Vandy, tak sa podelim o radost...aspon s castou zbierky, co som len tak narychlo cvakol do mobilu....
33.jpg  
22.jpg  
11.jpg  
44.jpg  
1/1
8 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

prečo žltnú listy
http://www.pluska.sk/izahradkar/izbo...kvitnutia.html
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Nehnojim roky....kvitnu mi .....jedna dokonca vyse 1,5 roka...to asi uz nebude z dopingu z obchodu.....listy nezltnu.....ak zozltnu vsetky....hnile srdiecko...ak semotamo spodne ...prirodzeny ubytok.....listy od prachu utieram obyc.handrou. ak niekto chce hnojit urcite nie tycinkami,ktore sa strkaju do substratu....
0 0
Jozef0007 Jozef0007

Jozef0007 je offline (nepripojený) Jozef0007

Lujza to napisala vyborne a spravne. Orchidky odporucam hnojit 2x za rok, pripadne vobec, nakolko nevidim ziadny rozdiel medzi poctom kvitnuti za rok, poctom nasadenych pukov-kvetov a ich vydrze medzi hnojenymi a nehnojenymi. Hovorim o viacrocnych rastlinach na jednom stanovisku. Este k tomu co pisala Lujza - prirodzeny ubytok-obcas spodny list. Je to sposobene tym, ze korenovy system rastliny je obmedzeny, nedokaze produkovat dostatok zivin pre vsetky listy. Vacsinou zozltne spodny list ked rastlina zenie novy list....kompenzacia zivin, ale nie je to prirodzene......ze phaly mozu mat korene dlhe aj meter vie malokto a uz malokto to aj videl. Vacsinou si phaly pri pestovani v kvetinacoch dokazu udrzat 7-10 zdravych listov.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať