Zavrieť

Porady

zamestnanec, sprostredkovateľ a daňové priznanie

Chcem poprosiť o radu. Som zamestnanec a popri zamestnaní som začal od februára 2007 robiť sprostredkovanie (podľa sprostredkovateľskej zmluvy s NBS). Chcem sa spýtať či si musím podať daňové priznanie sám (i keď zárobok zo sprostredkovania bol cca 10.000,-Sk za celé obdobie - pred odrátaním 40% paušálnych výdavkov), alebo stačí ak daňové priznanie podá iba môj zamestnávateľ (teda bez toho príjmu zo sprostredkovania). Daňový úrad mi pridelil DIČ.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    modify je offline (nepripojený) modify

    modify
    Johanka Pozri príspevok
    Musíš si podať DP sám, pretože máš aj príjmy podľa §6 .
    Tu som sa dočítal, že to je príjem podľa § 6/2d, teda z činnosti sprostredkovateľov, ktoré nie sú živnosťou (ale vzťahujú sa na nich veci ako na živnostníkov)- teda môj prípad.
    Na druhej strane som sa tu dočítal, že živnostník nemusí podať DP pokiaľ nemal príjem viac ako 47tis a nejaké dorbé (nepamätám si presne tú sumu).

    No a teraz som z toho jeleň lebo neviem, či príjem zo sprostredkovania (10.000SK) mam zratat s tym od zamestnavatela = potom by som si musel DP podat sam
    alebo prijem zo sprostredkovania nemam ratat = DP mi urobi zamestnavatel.

    No a som taky domotany ze az....

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    modify Pozri príspevok
    Tu som sa dočítal, že to je príjem podľa § 6/2d, teda z činnosti sprostredkovateľov, ktoré nie sú živnosťou (ale vzťahujú sa na nich veci ako na živnostníkov)- teda môj prípad.
    Na druhej strane som sa tu dočítal, že živnostník nemusí podať DP pokiaľ nemal príjem viac ako 47tis a nejaké dorbé (nepamätám si presne tú sumu).

    No a teraz som z toho jeleň lebo neviem, či príjem zo sprostredkovania (10.000SK) mam zratat s tym od zamestnavatela = potom by som si musel DP podat sam
    alebo prijem zo sprostredkovania nemam ratat = DP mi urobi zamestnavatel.

    No a som taky domotany ze az....
    Podáš si DP typ B. Do úvahy sa berú všetky zdaniteľné príjmy.

    sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

    sara-ke
    modify Pozri príspevok
    Tu som sa dočítal, že to je príjem podľa § 6/2d, teda z činnosti sprostredkovateľov, ktoré nie sú živnosťou (ale vzťahujú sa na nich veci ako na živnostníkov)- teda môj prípad.
    Na druhej strane som sa tu dočítal, že živnostník nemusí podať DP pokiaľ nemal príjem viac ako 47tis a nejaké dorbé (nepamätám si presne tú sumu).
    a ak by bol prijem zo zivnosti 0,- ? a ostatny prijem menej ako 47 600,- ? tak nemusi podat DP?

    Kamila.k je offline (nepripojený) Kamila.k

    Kamila.k
    od januara 2007do maja 2007 som bola zamestnanec,od 19.aprila 2007 som starobny dochodca,jun 2007 som nerobila, jul,august 2007 som pracovala ako zamestananec september 2007 som nerobila a od 15.10.2007 pracujem na mandatnu zmluvu ako sprostredkovatel poistenia. kolko si mozem odpocitat ako odpocitatelnu polozku. dakujem
    Monika Kováčová
    95616,- Sk, t.j. celú nezdaniteľnú časť

    prečo? pre toto:
    od 19.aprila 2007 som starobny dochodca
    na nezdaniteľnú časť by ste nemali nárok, keby bol dôchodok priznaný od 1.1.2007.

    zamestnanec, sprostredkovateľ a daňové priznanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.