Zavrieť

Porady

danove priznanie

Moze si dochodca, ktory pracoval 4mesiace v roku 2007 dat do odpocitatelnej polozky danovnika celu sumu ako za 12 mesiacov?
Usporiadat
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Aký dôchodca?
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Ak má hrubý príjem do 47 808 tak môže podať DP a zrazená daň sa mu vráti. -pokiaľ poberal predčasný alebo starobný dôchodok od 1.1.2008.
Pokiaľ začal poberať dôchodok v priebehu roka tak má nárok na celých 95616.
0 0
anka-s anka-s

anka-s je offline (nepripojený) anka-s

Ja mám otázku ohľadom invalidného dôchodcu. V zákone o DPFO sa hovorí o starobných a predčasne starobných dôchodcoch. Znamená to, že ak zamestnanec, ktorý je k 01. 01. 2007 invalidným dôchodcom a aj poberá invalidný dôchodok, má nárok na celú odpočítateľnú položku 95.616,- Sk? Ďakujem.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

anka-s Pozri príspevok
Ja mám otázku ohľadom invalidného dôchodcu. V zákone o DPFO sa hovorí o starobných a predčasne starobných dôchodcoch. Znamená to, že ak zamestnanec, ktorý je k 01. 01. 2007 invalidným dôchodcom a aj poberá invalidný dôchodok, má nárok na celú odpočítateľnú položku 95.616,- Sk? Ďakujem.
Áno...
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
http://jozefmihal.blogspot.com/2007/...hodca-aby.html

Podľa § 11 odsek 7 zákona o dani z príjmov, daňovník, ktorý k 1.1.2007 poberá starobný dôchodok alebo predčasný starobný dôchodok alebo dôchodok zo zahraničného povinného poistenia rovnakého druhu, alebo výsluhový dôchodok (ďalej budem používať termín "dôchodca"), nemá za rok 2007 nárok na nezdaniteľnú časť základu dane vo výške 95 616 Sk tak ako ostatní "daňovníci". Ak jeho dôchodok za rok 2007 nedosiahne sumu 95 616 Sk, má nárok na nezdaniteľnú časť základu dane len vo výške rozdielu 95 616 Sk a sumy jeho dôchodku za rok 2007. Ak jeho dôchodok za rok 2007 je vyšší ako 95 616 Sk, nemá nárok na nezdaniteľnú časť základu dane vôbec a platí daň z celého základu dane.
0 0
Alexandra777 Alexandra777

Alexandra777 je offline (nepripojený) Alexandra777

Ahojte, neviete mi prosím Vás niekto poradiť, či môžem dávať do nákladov faktúru za ubytovanie živnostníkov, ktorí pre nás pracujú a my im preplácame ubytovanie? Robí to mesačne aj 100 000,-
0 0
Alexandra777 Alexandra777

Alexandra777 je offline (nepripojený) Alexandra777

celková výška faktúry je vystavená na našu firmu
0 0
Zlata Zlata

Zlata je offline (nepripojený) Zlata

Alexandra777 Pozri príspevok
Ahojte, neviete mi prosím Vás niekto poradiť, či môžem dávať do nákladov faktúru za ubytovanie živnostníkov, ktorí pre nás pracujú a my im preplácame ubytovanie? Robí to mesačne aj 100 000,-
Podľa mňa nie, lebo vy si objednávate službu od živnostíkov a ich ubytovanie tvoria ich cestovné náklady. Ubytovanie by malo byt v cene služby od živnostínkov.

a propro: nemá práca živnostníkov charakter závislej práce?
0 0
Alexandra777 Alexandra777

Alexandra777 je offline (nepripojený) Alexandra777

Jeden živnostník mi povedal, že to závisí od toho, ako sa dohodneme v zmluve. Ak si ževraj zmluvne dohodneme, že budeme preplácať aj ubytovanie, tak to je v poriadku. Je to tak?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Alexandra777 Pozri príspevok
Jeden živnostník mi povedal, že to závisí od toho, ako sa dohodneme v zmluve. Ak si ževraj zmluvne dohodneme, že budeme preplácať aj ubytovanie, tak to je v poriadku. Je to tak?
Nie je to náklad vašej firmy. Živnostníci mali svoje faktúry navýšiť o sumu ubytovania. A faktúra za ubytovanie mali byť vystavená na tých živnostníkov.
0 0
Zlata Zlata

Zlata je offline (nepripojený) Zlata

Podľa mňa nie, ale nech sa vyjadria aj iní.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Nie sú to výdavky slúžiace na dosiahnutie vašich príjmov, ale na dosiahnutie príjmov tých živnostníkov.
Každý z nich si má dať vystaviť faktúru na svoje meno a bude to ich výdavok. Potom nech vám to vyfakturujú vo svojej faktúre a je to bez problémov.
0 0
mirva mirva

mirva je offline (nepripojený) mirva

Podľa § 11 odsek 7 zákona o dani z príjmov, daňovník, ktorý k 1.1.2007 poberá starobný dôchodok alebo predčasný starobný dôchodok alebo dôchodok zo zahraničného povinného poistenia rovnakého druhu, alebo výsluhový dôchodok (ďalej budem používať termín "dôchodca"), nemá za rok 2007 nárok na nezdaniteľnú časť základu dane vo výške 95 616 Sk tak ako ostatní "daňovníci". Ak jeho dôchodok za rok 2007 nedosiahne sumu 95 616 Sk, má nárok na nezdaniteľnú časť základu dane len vo výške rozdielu 95 616 Sk a sumy jeho dôchodku za rok 2007. Ak jeho dôchodok za rok 2007 je vyšší ako 95 616 Sk, nemá nárok na nezdaniteľnú časť základu dane vôbec a platí daň z celého základu dane.
Ma starobny dochodok. Mala tusim prijem u zamestnavatela 55100,-. Aku ma vysku dochodku to neviem. Ale zistim si to. A ak bude viac ako 95 616,- tak nema narok na odpocitatelnu polozku? Dobre tomu rozumiem?
0
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Áno správne.
0 0
mirva mirva

mirva je offline (nepripojený) mirva

Este jedna otazocka, ale v priznani za rok 2006 bolo mozne este odpocitat celu sumu, ze?
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

mirva Pozri príspevok
Este jedna otazocka, ale v priznani za rok 2006 bolo mozne este odpocitat celu sumu, ze?
Ak nebol poberateľom star.dôch.na začiatku zdaň.obdobia.
0 0
ekonom99 ekonom99

ekonom99 je offline (nepripojený) ekonom99

ak si to dohodnete v zmluve, pre vás by to mal byť uznateľný náklad, lebo ho vynakladáte na zabezpečenie príjmov. Koniec koncov, je to to isté, ako keby si ubytovanie platili sami a potom Vám to faktúrovali.
0 0
ekonom99 ekonom99

ekonom99 je offline (nepripojený) ekonom99

smith Pozri príspevok
Nie je to náklad vašej firmy. Živnostníci mali svoje faktúry navýšiť o sumu ubytovania. A faktúra za ubytovanie mali byť vystavená na tých živnostníkov.
kde v zákone je zakázané, že ubytovanie nemôžem objednať a zaplatiť ja?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

ekonom99 Pozri príspevok
kde v zákone je zakázané, že ubytovanie nemôžem objednať a zaplatiť ja?
Osobne sa prikláňam k tomu, že je to záležitosť dohody priamo v Zmluve. Ak sa dohodnú na hradení a nie fakturovaní zo strany živnostníka malo by to byť o.k.

Druhá vec je /ale na to nebol dotaz/, či tu nemôže byť problém zo závislou činnosťou...
0 0
mirva mirva

mirva je offline (nepripojený) mirva

dakujem Vam
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať