Zavrieť

Porady

Odstránenie vodného kameňa.

Vie mi prosím dakto poradiť skutočne overený prostriedok ( nie tie z reklamy...) na odstranenie vodneho kamena ? Ďakujem, R.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
jxozbi jxozbi

jxozbi je offline (nepripojený) jxozbi

JOSCH Pozri príspevok
Ja by som trochu polemizoval-vodny kamen pri vareni (vody na caj) nech je radsej usadeny na dne kanvice ako v zaludku.(kanvicu vycistis lahsie ako mocove cesty) -vodny kamen vznikajuci v pracke,bojleri a ostatnych tepelnych spotrebicoch je ina otazka.Ten sa zacina tvorit pri teplote nad 50 stupnov.Do priblizne 50 stupnov sa tvori menej.Ak sa pouziva rozrusovac vodneho kamena,kamen ostava vo vode ale nevytvara pevnu konzistenciu. -vodny kamen vo wc nie je typicky vodny kamen,ale je nasledkom setrednia pri splachovani. Nanos je tvoreny prevazne mocom ktory sa tam usadzuje.
Myslím, že strašiť ľudí močovými kamenmi nie je potreba na vytvorenie takého prebytku vápnika a horčíka by ste museli požívať dosť veľké množstvo niečoho s obsahom týchto prvkov, alebo vypiť niekoľko litrov tvrdej vody denne. Okrem toho, súhlasím, varením sa dá odstrániť tzv. prechodná tvrdosť, ktorá sa znižuje cca pri spománaných 50 stupňoch. A ak máte tvrdú vodu a ste smädný a za pohárik sa vám nechce ju prehrievať, tak stačí ju prevzdušiť (prudko pustiť do pohára) tak sa tiež čiastošne znížite tvrdosť.

Inak ešte jedna zaujímavosť, prečo Coca Cola zaberá na vodný kameň... pH Coca Coly je 2,57 a na porovnanie ocot 2,42
0 0
adula1910 adula1910

adula1910 je offline (nepripojený) adula1910

Prosim vas poradte mi nieco na odstranenie vodneho kamena z folie z bazena. Dakujem
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

jxozbi Pozri príspevok
Inak ešte jedna zaujímavosť, prečo Coca Cola zaberá na vodný kameň... pH Coca Coly je 2,57 a na porovnanie ocot 2,42
Coca cola sa pohybuje v kyslom prostredí, obsahuje kyselinu fosforečnú a práve táto kyselina reaguje veľmi podobne ako ocot.
Zubní lekári milujú teenegerov, ktorí popíjajú colu a len tak si ju prevaľujú v ústach, pre zuby hotová katastrofa, ale aspoň majú zákazníkov a tým prácu
0 0
jxozbi jxozbi

jxozbi je offline (nepripojený) jxozbi

ludmilla Pozri príspevok
...obsahuje kyselinu fosforečnú a práve táto kyselina reaguje veľmi podobne ako ocot.
Svätá pravda a práve táto kyselina v coca cole rozpúšťa vodný kameň a v správnej kombinácii s kyselinou citrónovou je neprekonateľná. Takže pre zuby určite nič moc. Ale porcelánové vydržia
0 0
lili1207 lili1207

lili1207 je offline (nepripojený) lili1207

Používam overený prostriedok na odstránenie vodného kameňa. Môžu to potvrdiť moji priatelia..Neobsahuje fosfáty, čistí bez poškriabania, nepoškodzuje batérie, vydrží veľmi dlho,je vo veľmi dobrej cene. Nemá konkurenciu. ..
0 0
bnorika bnorika

bnorika je offline (nepripojený) bnorika

Ale čo to je??????
0 0
plada plada

plada je offline (nepripojený) plada

lili1207 Pozri príspevok
Používam overený prostriedok na odstránenie vodného kameňa. Môžu to potvrdiť moji priatelia..Neobsahuje fosfáty, čistí bez poškriabania, nepoškodzuje batérie, vydrží veľmi dlho,je vo veľmi dobrej cene. Nemá konkurenciu. ..
Si nejaká tajnostkárka, alebo iba blufuješ?
Plada
1 0
MartinkoK MartinkoK

MartinkoK je offline (nepripojený) MartinkoK

Ja si objednávam odstraňovač vodného kameňa z DEDRY - je to fakt super, jedno balenie vycháza asi 4,- €. Ak by mal niekto záujem môžem objednať a poslať, môžte si to pozrieť na www.dedra.cz
0 0
macika78 macika78

macika78 je offline (nepripojený) macika78

Ja som tiež zvedava na názov.
0 0
branislavp branislavp

branislavp je offline (nepripojený) branislavp

ja som tiež zvedavá.
0 0
daria29 daria29

daria29 je offline (nepripojený) daria29

asi používa prostriedok na odstránenie vod.kamena od fi Eurona,ja to gel,používam ho, a už som o nom písala.ak sa nechá posobiť,tak stopy od vodného kamena su preč,perfektné v kupelniach!!!môžu to používaťv domácnostiach aj kde majú čističky na vodu,neničí to riasy.stojí pol litra 5.60 eu.nepredáva sa v obchode.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
A kde sa predáva?
0 0
jxozbi jxozbi

jxozbi je offline (nepripojený) jxozbi

daria29 Pozri príspevok
asi používa prostriedok na odstránenie vod.kamena od fi Eurona,ja to gel,používam ho, a už som o nom písala.ak sa nechá posobiť,tak stopy od vodného kamena su preč,perfektné v kupelniach!!!môžu to používaťv domácnostiach aj kde majú čističky na vodu,neničí to riasy.stojí pol litra 5.60 eu.nepredáva sa v obchode.
Prípravok o ktorom som hovoril ja stojí pri tej cene čo uvádzaš liter a je na viacnásobné požitie Je určený pre nádoby dennej potreby - rýchlovarné kanvice, práčky a umývačky riadu ale čistí aj od usadenín na batériách a obkladoch. Je taktiež neškodný, len je od inej firmy. Ja ho kupujem zo stránky vodnykamen.wz.cz a ty henten prípravok kde kupuješ, keď sa nedá kúpiť v obchode a na koľko použití je? Hod sem o tom viac. Dík
0 0
jojom jojom

jojom je offline (nepripojený) jojom

Najlepší ocot z horúcou vodou. Na práčky trošku kryštalickej sódy alebo prášok Kronstar ( alebo sa dá ocot, soľ a pustí sa práčka na 90 st.C). Najjednoduchšie riešeni.
0 0
daria29 daria29

daria29 je offline (nepripojený) daria29

pre jxozbi-rozalka ten prípravok predávaju zaregistrovaní clenovia.ten prípravok trvá velmidlho,používa sa tak ,že si to nelejem iba na hubku ,natriem baterie,sprchové dvere,nechám pôsobiť,a potom to osprchujem,utrem! na riad ,kávovar,kanvice,je iné zase.pozrite si fi www.euronabycerny.com. tam je všetko čo potrebujete .
0 0
daria29 daria29

daria29 je offline (nepripojený) daria29

ešte k tomu octu,ja s ním nepracujem,ked upratujem celu kupelnu,tak nemozem pri tom ani dýchať,a neviem či to nejako nerozoziera?to sa musí vyjadriť niekto iný.možno raz za čas,to nieje zlé,ale ja som spokojná potom s vônou čistoty.na práčku je tiež iný čistič,a keď používam prášky od nich,velmi málo sa dávkuje,tak sa práčka vôbec nemusí čistiť,inak sa doporučuje každé 3 mesiače.
0 0
lenkam68 lenkam68

lenkam68 je offline (nepripojený) lenkam68

Vôňa octu ozaj nie je príjemná, ale keď sa používa pravidelne je veľmi účinný na odstránenie kameňa a rozhodne ekologickejší ako rôzne chemické prípravky určené na odstránenie vodného kameňa, kde je uvedené "pri práci použite rukavice". Pri octe to nie je napísané. Rozhodne by som pri odstraňovaní kameňa z varnej konvice nepoužila nejakú chemikáliu.
0 0
daria29 daria29

daria29 je offline (nepripojený) daria29

ani ja rozhodne nepoužívam chemikálie na kanvice,a vôbec na domácnosť!robili mi exem na ruke,a teraz som vlastne stále vo vode,tak preto ekologia!a čím perieš ak sa môžem spýtať?chemikáliou ?myslíš že ti práčka zoberie všetko z textilu?to je na dlhé rozoberanie.ak sa ti chce,pozri stránku,ve za to nič nedáš.fi sa hlási k čistejfilozofie, a filozofie čistoty,ekologii.
0 0
lenkam68 lenkam68

lenkam68 je offline (nepripojený) lenkam68

daria29 Pozri príspevok
ani ja rozhodne nepoužívam chemikálie na kanvice,a vôbec na domácnosť!robili mi exem na ruke,a teraz som vlastne stále vo vode,tak preto ekologia!a čím perieš ak sa môžem spýtať?chemikáliou ?myslíš že ti práčka zoberie všetko z textilu?to je na dlhé rozoberanie.ak sa ti chce,pozri stránku,ve za to nič nedáš.fi sa hlási k čistejfilozofie, a filozofie čistoty,ekologii.
Reagovala som na poznámku "neviem či to nejako nerozožiera." Netvrdím, že nepoužívam žiadne chemikálie na udržanie čistoty v domácnosti. Ja som len chcela povedať, že ocot je rovnako účinný na odstránenie kameňa ako rôzne prípravky a v neposlednej rade oveľa lacnejší.
0 0
jxozbi jxozbi

jxozbi je offline (nepripojený) jxozbi

daria29 Pozri príspevok
ani ja rozhodne nepoužívam chemikálie na kanvice,a vôbec na domácnosť!robili mi exem na ruke,a teraz som vlastne stále vo vode,tak preto ekologia!a čím perieš ak sa môžem spýtať?chemikáliou ?myslíš že ti práčka zoberie všetko z textilu?to je na dlhé rozoberanie.ak sa ti chce,pozri stránku,ve za to nič nedáš.fi sa hlási k čistejfilozofie, a filozofie čistoty,ekologii.
Dík za predchádzajúce info. Pôjdem na to mrknúť. Inak tie "chemikálie" na odstránenie vodného kameňa napr z rýchlovarných kanvíc a nádob dennej potreby musia mať zdravotný toxikologický atest potvrdený ústavom prevencie a klinickej medicíny o neškodnosti, pretože inak by sa nemohli dostať do obehu a predávať. Väčšinou zložky týchto látok tvoria kyseliny ako citrónová (ktorá sa na odstraňovanie v.k. používa bežne), prípadne kyselina fosforečná (obsahuje ju aj Coca cola), takže zdravotne a ekologicky je to v poriadku.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať