Zavrieť

Porady

Danove priznanie - praca v zahranici

Dobry den,

rad by som poprosil niekoho o radu ohladne danoveho priznania.

Aby som vysvetlil moju situaciu.
Od svojich 19 rokov som zil vo Velkej Britanii. Tam som aj pracoval, moje prijmi som mal riadne zdanene, danove priznanie za mna odvadzal zamestnavatel. Pocas pobytu v Britanii som zislkal aj Britske obcianstvo.

Minuly rok t.j. 2007 som pracoval v Ceskej republike. Odpracoval som 7 mesiacov. Dane boli riadne odvadzane zamestnavatelom. Danove priznanie musim podat v CR. To spravim.

V decembri minuleho roku som prvy krat pracoval na Slovensku. Danove zuctovanie mi poda moj zamestnavatel za minuly rok, za obdobie odpracovane na Slovensku.

Rad by som poziadal, ci mi vie niekto poradit, ci musim podavat danove priznanie a ako na to pretoze som dufal, ze DP nebudem musiet poavat.

Za pomoc vopred dakujem.

Branotn
Usporiadat
mon722 mon722

mon722 je offline (nepripojený) mon722

Dobry den chcem sa spytat ako casto sa meni nezdanitelna cast zakladu dane v SR kazdy rok alebo je to individulane? Lebo tento rok sa chystam do VB a v pripade ze moj prijem dosiahne polovicu NCZD tak budem musiet podat danove priznanie.
A v prípade zeby som nemala povinnost podat danove priznanie v SRt. j. moje prijmy v zahranici by nedosiahli 47808 Sk tak danove priznanie nemusim podat ?hoc su to prijmy zo zahranicia?
A este by ma zaujimalo ci moje prijmy ovplyvnia nejako rodinne pridavky a danovy bonus mojich rodicov. (v pripade ze by som musela podat danove priznanie) dakujem vopred
Naposledy upravil mon722 : 08.02.08 at 15:15 Dôvod: doplnenie
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
mon722 Pozri príspevok
Dobry den chcem sa spytat ako casto sa meni nezdanitelna cast zakladu dane v SR kazdy rok alebo je to individulane? Ročne sa mení.Lebo tento rok sa chystam do VB a v pripade ze moj prijem dosiahne polovicu NCZD tak budem musiet podat danove priznanie.Ak príjem nedosiahne 1/2 NČ potom sa ti oplatí tam ísť vôbec?
A v prípade zeby som nemala povinnost podat danove priznanie v SRt. j. moje prijmy v zahranici by nedosiahli 47808 Sk tak danove priznanie nemusim podat ?Nemusíš hoc su to prijmy zo zahranicia?
A este by ma zaujimalo ci moje prijmy ovplyvnia nejako rodinne pridavky a danovy bonus mojich rodicov. (v pripade ze by som musela podat danove priznanie) Ak máš štatút študenta, tak tvoj príjem neovplyvní rodinné prídavky ani DB dakujem vopred
Odpovede v citáte.
0 0
mon722 mon722

mon722 je offline (nepripojený) mon722

smith Pozri príspevok
Odpovede v citáte.
dakujem za odpoved.no neoplati len zas ak budem musiet podat DP v SR tak to ovlivni moje stipko a to sa mi tiez neoplati resp. to vyjde na jedno tak neviem ako to urobit. a je to zname az ked schvalia zakon t . j. 1.1. prislušneho roka? myslim ta NČZD.
Ohladom štatútu študenta ak som študentkou denneho štúdia na VŠ a nedosiahla som ešte 25 rokov tak ho mám že?
Naposledy upravil mon722 : 08.02.08 at 18:52
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

áno, si študent, rodičia majú nárok na Db
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

branotn Pozri príspevok
Dobry den,

rad by som poprosil niekoho o radu ohladne danoveho priznania.

Aby som vysvetlil moju situaciu.
Od svojich 19 rokov som zil vo Velkej Britanii. Tam som aj pracoval, moje prijmi som mal riadne zdanene, danove priznanie za mna odvadzal zamestnavatel. Pocas pobytu v Britanii som zislkal aj Britske obcianstvo.

Minuly rok t.j. 2007 som pracoval v Ceskej republike. Odpracoval som 7 mesiacov. Dane boli riadne odvadzane zamestnavatelom. Danove priznanie musim podat v CR. To spravim.

V decembri minuleho roku som prvy krat pracoval na Slovensku. Danove zuctovanie mi poda moj zamestnavatel za minuly rok, za obdobie odpracovane na Slovensku.

Rad by som poziadal, ci mi vie niekto poradit, ci musim podavat danove priznanie a ako na to pretoze som dufal, ze DP nebudem musiet poavat.

Za pomoc vopred dakujem.

Branotn
podľa všetkých súvislostí, ktoré uvádzaš, si pravdepodobne daňovým rezidentom GB (štátne občianstvo, trvalý pobyt..., stredisko životných záujmov...). Pokiaľ to je tak a zamestnávateľ SR ti urobí ročné zúčtovanie dane, určite nemáš povinnosť podať DP na Slovensku.
0 0
mon722 mon722

mon722 je offline (nepripojený) mon722

a co s tou NCZD ta sa kazdy rok meni. cize je známa az 1.1. prislušného roka?
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

1.7.2008 je známa na r. 2009
0 0
mon722 mon722

mon722 je offline (nepripojený) mon722

ermon Pozri príspevok
1.7.2008 je známa na r. 2009
aha. no dakujem to som netusila. prajem pekny vecer vsetkym pa(dik za odpovede)
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Pozri do prílohy tohto príspevku http://www.porada.sk/396568-post22.html.
Nájdeš tam "Zákon o medzinárodnej pomoci a spolupráci pri správe daní ".
Doporučujem preštudovať všetkým, ktorí majú myšlienku o nepriznaní príjmov zo zdrojov v zahraničí .
0 0
mon722 mon722

mon722 je offline (nepripojený) mon722

to neje o priznani ci neprizani ja som len nevedela ako to funguje. takze uz viem dakujem.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Nevie mi niekto poradiť, kde by som našla priemerný ročný kurz čínskej meny - CNY za rok 2007? Našla som stránku www. oanda.com, našla som si kurz k 31. 12. 2007 ale neviem, ako vyhľadám priemerný ročný... Nemá niekto skúsenosť?
0 0
stels stels

stels je offline (nepripojený) stels

dobrý večer
prosím o odbornú radu pri účtovaní príjmov a výdavkov
brat na živ. list išiel pracovať do Holandska, na základe montážneho listu mu firma vyplatí peniaze v Eur a poukáže na jeho účet vo VUB. banka mu prepočíta kurzom na slovenské koruny a pripíše sumuna účet.

otázka č. 1
môžem zuaúčtovať do PD sumu v SK ktorú prepočítala banka v den pripísania na účet alebo mám prepočítať EZU kurzom NBS platným pre ten den
otázka č. 2
môže si do výdavkov zaúčtovať diety na každý den / je tam celý mesiac a raz do mesiaca príde na víkend domov / on cestu má zadarmo idú viacerí autom

prosím o radu resp. kde by som si to mohla naštudovať , zákon som celý prešla ale takýto príklad som nenašla.Ďakujem
0 0
maruska19 maruska19

maruska19 je offline (nepripojený) maruska19

a
0 0
maruska19 maruska19

maruska19 je offline (nepripojený) maruska19

Pozdravujem vsetkych a prosim o radu:

cely rok 2007 som pracovala vo Velkej Britanii a mala som tu prijmy zo zavislej cinnosti. Je mi jasne, ze mam podat danove priznanie A a ze medzi SR a VB je uzavreta zmluva o eliminacii dvojiteho zdanenia metodou vynatia prijmov (takze dan mi ani nevratia ani nebudem musiet doplacat..) Pomoze mi prosim dakto s vyplnenim priznania? Potrebujem len potvrdit alebo vyvratit, ci v danych riadkoch mam spravne udaje a ci mi tam nieco nechyba. Vopred dakujem..
R 32: 14056 GBP prepocitane kurzom 49.427 = 694 788 Skk (prepocitala som to spravnym kurzom? Nasla som ho na stranke na porade pod "priemerne-kurzy-skk-voci-vybranym-menam-za-rok-2007 - priemer za cely rok 2007).
R 33: 976 x 49.427 = 48240 Skk
R 34: 694788-48240 = 646548 Skk
R 36: 646548 Skk
R 37: Kedze prijem je vyssi ako 498 000, tak NCZD bude
{220116-(646548/4)} a to je 58479 Skk
R 43: 58479 Skk
R 44: 588069 Skk
R 45: 111733 Skk (19%)
R 46: 694788 Skk
R 47, 48, 54, 64, 65: 0 Skk

Tak to je vsetko, co by som tam ja napisala.. Myslite si ze je to spravne? A este jedna otazocka: nie som si ista este jednym: ak mam stavebne sporenie na Slovensku, treba to udavat v DP? Tym padom by som uz musela podat DP typu B, lebo to by uz boli prijmy z kapitaloveho majetku.. ci priznavat sa aj zo stav. sporenia netreba? Niekde som citala, ze by som tak mohla dostat dan zrazenu zo stav. sporenia spat... ale nemam to podlozene, preto sa pytam. Dakujem velmi pekne.
0 0
rami2 rami2

rami2 je offline (nepripojený) rami2

Dobry den,

prosim poradte mi, robil som 4mesiace na vyletnej lodi na Bahamach, vie mi niekto poradit ako to mam dat do danoveho priznania?
Dakujem.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

maruska19 Pozri príspevok
Pozdravujem vsetkych a prosim o radu:

cely rok 2007 som pracovala vo Velkej Britanii a mala som tu prijmy zo zavislej cinnosti. Je mi jasne, ze mam podat danove priznanie A a ze medzi SR a VB je uzavreta zmluva o eliminacii dvojiteho zdanenia metodou vynatia prijmov (takze dan mi ani nevratia ani nebudem musiet doplacat..) Pomoze mi prosim dakto s vyplnenim priznania? Potrebujem len potvrdit alebo vyvratit, ci v danych riadkoch mam spravne udaje a ci mi tam nieco nechyba. Vopred dakujem..
R 32: 14056 GBP prepocitane kurzom 49.427 = 694 788 Skk (prepocitala som to spravnym kurzom? Nasla som ho na stranke na porade pod "priemerne-kurzy-skk-voci-vybranym-menam-za-rok-2007 - priemer za cely rok 2007).
R 33: 976 x 49.427 = 48240 Skk
R 34: 694788-48240 = 646548 Skk
R 36: 646548 Skk
R 37: Kedze prijem je vyssi ako 498 000, tak NCZD bude
{220116-(646548/4)} a to je 58479 Skk
R 43: 58479 Skk
R 44: 588069 Skk
R 45: 111733 Skk (19%)
R 46: 694788 Skk
R 47, 48, 54, 64, 65: 0 Skk

Tak to je vsetko, co by som tam ja napisala.. Myslite si ze je to spravne? A este jedna otazocka: nie som si ista este jednym: ak mam stavebne sporenie na Slovensku, treba to udavat v DP? Tym padom by som uz musela podat DP typu B, lebo to by uz boli prijmy z kapitaloveho majetku.. ci priznavat sa aj zo stav. sporenia netreba? Niekde som citala, ze by som tak mohla dostat dan zrazenu zo stav. sporenia spat... ale nemam to podlozene, preto sa pytam. Dakujem velmi pekne.
http://www.porada.sk/blog.php?b=100
ale odpoveď si už dostala: http://www.porada.sk/t71353-prijem-z-anglicka.html
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

rami2 Pozri príspevok
Dobry den,

prosim poradte mi, robil som 4mesiace na vyletnej lodi na Bahamach, vie mi niekto poradit ako to mam dat do danoveho priznania?
Dakujem.
čo zvyšných 8 mesiacov? Kde presne má sídlo zamestnávateľ? V ktorej krajine?
Ak išlo o príjmy podľa § 5 vypĺňaš DP typ A.
0 0
india india

india je offline (nepripojený) india

Dobry den! poradil by mi niekto, prosim? pracovala som vo velkej britanii od februara do maja 2007, a v okt-nov 2006.( Uz som na Slovensku, mala som prijem okt-dec 2007.) Ked sa v Anglicku robilo rocne vyuctovanie dani, tj april 2007, vratili mi skoro vsetku dan. Teraz chcem podat danove priznanie aj z tych zahranicnych prijmov, aj zo slovenskych. Viem, ze existuje eliminacia dvojiteho zdanenia a medzi SR a VB je to metoda vynatia prijmu..znamenat by to teda malo asi to, ze neplati sa dan tu na SR z anglickych prijmov...Chcem sa spytat na to, ci to plati aj v tom pripade, ked mi tie dane vratili?Alebo tie dane, co mi v Anglicku vratili, budem musiet doplacat tu na SR? Dakujem velmi krasne aj vopred. Fakt dufam, ze mi uz konecne niekto na to odpovie
0 0
Olgica Olgica

Olgica je offline (nepripojený) Olgica

Poprosila by som o radu.
Známy robil 1-2/08 v SR (ako zamestnanec) - zarobil 20.000,-Sk
a od 4-12/08 v Kanade na prac.pomer, kde normálne odvádzal dane a odvody. Trvalý pobyt má v SR. Kde musí podať DP? a z akého príjmu (z SR alebo aj + Kanada?). Vopred ďakujem.
0 0
Olgica Olgica

Olgica je offline (nepripojený) Olgica

Olgica Pozri príspevok
Poprosila by som o radu.
Známy robil 1-2/08 v SR (ako zamestnanec) - zarobil 20.000,-Sk
a od 4-12/08 v Kanade na prac.pomer, kde normálne odvádzal dane a odvody. Trvalý pobyt má v SR. Kde musí podať DP? a z akého príjmu (z SR alebo aj + Kanada?). Vopred ďakujem.
Prosím ak viete, pomôžte...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať