Zavrieť

Porady

opat danove priznanie

prosim o radu. v roku 2007 som prvy polrok brigadovala pre jednu spolocnost, v druhom polroku som bola zamestnana na trvaly pracovny pomer. mam si vyplnit DP typ A? potrebujem len potvrdenie od zamestnavatelov? dokedy ich musim o potvrdenie poziadat alebo su povinni mi ho poslat aj bez ziadania?

dakujem velmi pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Môžeš požiadať zamestnávateľa o RZD alebo si urobiť sama DP.

    Lehoty týkajúce sa potvrdení sú tu :
    §39 Zákona o dani z príjmov
    (5) Zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) je povinný za obdobie, za ktoré zamestnancovi vyplácal zdaniteľnú mzdu, vystaviť doklad o súhrnných údajoch uvedených na mzdovom liste, prípadne v evidencii podľa odseku 4, ktoré sú rozhodujúce na výpočet zdaniteľnej mzdy, preddavkov na daň, dane a na priznanie daňového bonusu za príslušné zdaňovacie obdobie a doručiť zamestnancovi najneskôr do
    a) 10. marca zdaňovacieho obdobia, v ktorom sa podáva daňové priznanie, alebo
    b) konca apríla roku, v ktorom zamestnancovi zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) vykonal ročné zúčtovanie alebo
    c) do 10. februára po skončení zdaňovacieho obdobia, v ktorom alebo za ktoré zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) vyplatil príjem zo závislej činnosti zamestnancovi, ktorý žiada o vykonanie ročného zúčtovania iného zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane, 122) ak o vystavenie dokladu požiada najneskôr do 5. februára po skončení zdaňovacieho obdobia.

    Žiadosť o RZD sa podáva v lehote do 15.2.

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Ak si nemala žiadny iný príjem, Vyplň priloženú Žiadosť, prilož Potvrdenie od zamestnávateľa, kde si pracovala na dohodu, a odovzdaj to do 15. februára poslednému zamestnávateľovi. alebo si podaj sama DP, typ "A"

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Dievčatá, prosím poraďte mi ako mám presvedčiť mzdárku /dlhoročnú / , že ak robí Ročné zúčtovanie zamestnancovi, tak mu NESMIE dať do rúk "Potvrdenie o zdanit.mzde".

    Argument, že by si mohol na základe tohoto "Potvrdenia..." urobiť aj DP nestačí.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Muška Pozri príspevok
    Dievčatá, prosím poraďte mi ako mám presvedčiť mzdárku /dlhoročnú / , že ak robí Ročné zúčtovanie zamestnancovi, tak mu NESMIE dať do rúk "Potvrdenie o zdanit.mzde".

    Argument, že by si mohol na základe tohoto "Potvrdenia..." urobiť aj DP nestačí.
    Muška asi dve možnosti buď ju buchnúť zákonom po hlave alebo jej ho dať prečítať

    ...ale my sme slušne vychované, tak B je správne

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    evina Pozri príspevok
    Muška asi dve možnosti buď ju buchnúť zákonom po hlave alebo jej ho dať prečítať

    ...ale my sme slušne vychované, tak B je správne
    Evinka, nič nepomáha....podľa nej zákon nikde nehovorí, že NESMIE......a ona si proste vydedukovala, že MUSI a MUSI a MUSI. /určite pri tej odpovedi aj dupala nožičkou /
    Jedná sa o tú istú mzdárku, kvoliva ktorej robím tie DP za 5 rokov dozadu a fčuleky tak zbohatnem

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Muška Pozri príspevok
    Evinka, nič nepomáha....podľa nej zákon nikde nehovorí, že NESMIE......a ona si proste vydedukovala, že MUSI a MUSI a MUSI. /určite pri tej odpovedi aj dupala nožičkou /
    Jedná sa o tú istú mzdárku, kvoliva ktorej robím tie DP za 5 rokov dozadu a fčuleky tak zbohatnem
    tak tej netreba nič vysvetlovať, urob tie DDP a pôjdeme zo zisku na kávu
    P.s. A ešte ich nemáš ?

    wanilka je offline (nepripojený) wanilka

    wanilka
    dakujem vsetkym za odpoved. cize zhrniem, tam kde som brigadovala, si musim poziadat o potvrdenie? DP si budem robit sama, tak od oboch potrebujem potvrdenie o zrazenych daniach?? zo zakona vyplyva, ze mi ho musia poslat? ja som z toho uplny magor

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    wanilka Pozri príspevok
    dakujem vsetkym za odpoved. cize zhrniem, tam kde som brigadovala, si musim poziadat o potvrdenie? DP si budem robit sama, tak od oboch potrebujem potvrdenie o zrazenych daniach?? zo zakona vyplyva, ze mi ho musia poslat? ja som z toho uplny magor
    Keď nepožiadaš o vykonanie ročného zúčtovanie dane, tak sú povinní vydať potvrdenie o zdaniteľnom príjme a zrazených preddavkoch na da´zo závislej činnosti.
    Zdravím všetkých ,som tu nová,len začínam,tak neviem,či sa mi to podarí...Moja otázka-ak nemám potvrdenie od zamestnávateľa,nestačia výplatné pásky za odrac.obdobie/robila som na dohodu/?Akceptuje to danový úrad ako doklad?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.