Zavrieť

Porady

Kávičkári na slovíčko

Nechcem tu vyprovokovat reklamu , ani antireklamu. Rad by som vypatral nejaku dobru kavu. Ked sa este kedysi – za socika , pomlela zrnkova Special , balirny Praha a zalial sa „turek” , bolo vone cely dom , ci cela kancelaria. Teraz , ci kupim Jakobsa , či “čibo” o hnusobe Mainl ani nehovorim , je to iba malo aromaticka hneda vodicka , pachnuca po spalenine, ba az nieco nakyselene. Zozeniem este niekde kvalitnu , najlepsie nemletu zrnkovu ?
Usporiadat
gulko1 gulko1

gulko1 je offline (nepripojený) gulko1

camozzi Pozri príspevok
Aaaale pan Guľa. Myslite to s tym odkazom na vasu stranku vazne? Toto je predsa Porada, nie Adwords.
Ano myslim to važne.Ten odkaz pišem za každym svojim príspevkom aj mimo tejto temy čiže v témach ktore nemaju nič spoloćne s kávou a nevidim v tom nič zlé.Ak to je problem tak poprosim admina aby ma o tom informoval cez SS a ja to budem rešpektovať.
Ale inač na tom naozaj nevidim nič zle.
Prajem pekný deň.
0 0
mati111 mati111

mati111 je offline (nepripojený) mati111

Som disgrafik tak moje prispevky nikdy nebudu pravopisne spravne. Dakuejm za pochopnie. ...viac
gulko1 Pozri príspevok
Ano myslim to važne.Ten odkaz pišem za každym svojim príspevkom aj mimo tejto temy čiže v témach ktore nemaju nič spoloćne s kávou a nevidim v tom nič zlé.Ak to je problem tak poprosim admina aby ma o tom informoval cez SS a ja to budem rešpektovať.
Ale inač na tom naozaj nevidim nič zle.
Prajem pekný deň.

V tejto teme sa bavime o kave: Coffea arabica pripadne Coffea robusta a nie o inich bylinkach z ktorych sa pripravuju napoje, To ze sucasna kava nechuti uz tak ako chutila je pravda, a diskutujuci sa tu snazia najst daku rozumnu znacku, co obsahuje Coffeu arabica alebo Coffea robusta nie vsak ine byliky ci nebodaj huby ako prezentujete VY, a dovolim si povedat ze za Vasim prispevkom je to lacna reklama v tejto casti. Teda Vy a Vasa "priatelka" ak to ofsem nie je Vas ini nick.
0 0
gulko1 gulko1

gulko1 je offline (nepripojený) gulko1

Tak za prve dakujem za Vas nazor.Sice iny ako mam ja ale nazor.Za druhe,Katka11111 je moja priatelka,nieje to moj druhy nick.Za tretie-chvalit,nadavat alebo odsudzovat mozte az ked nieco vyskusate.Vy nemate ziadne skusenosti s kavou o ktorej pisem ja takze myslim si ze nieje spravne od Vas to nejak komentovat ci uz v dobrom alebo v zlom.
A za stvrte-necakal som taku vlnu nevole z toho ze tu uvediem tu web-stranku,v ziadnom pripade mi neslo o "lacnu" reklamu ako ste to nazvali.A preto nebudem viac tu webstranku pisat do mojich prispevkov a budem to respektovat ze si to par ludi na porade nepraje.
Prajem pekny vecer.
0 0
mati111 mati111

mati111 je offline (nepripojený) mati111

Som disgrafik tak moje prispevky nikdy nebudu pravopisne spravne. Dakuejm za pochopnie. ...viac
gulko1 Pozri príspevok
Tak za prve dakujem za Vas nazor.Sice iny ako mam ja ale nazor.Za druhe,Katka11111 je moja priatelka,nieje to moj druhy nick.Za tretie-chvalit,nadavat alebo odsudzovat mozte az ked nieco vyskusate.Vy nemate ziadne skusenosti s kavou o ktorej pisem ja takze myslim si ze nieje spravne od Vas to nejak komentovat ci uz v dobrom alebo v zlom.
A za stvrte-necakal som taku vlnu nevole z toho ze tu uvediem tu web-stranku,v ziadnom pripade mi neslo o "lacnu" reklamu ako ste to nazvali.A preto nebudem viac tu webstranku pisat do mojich prispevkov a budem to respektovat ze si to par ludi na porade nepraje.
Prajem pekny vecer.
Pokusim sa Vam zopakovat: kava je produkt byliny kavovnika coffea arabica alebo cofea robusta. Skuste sa nad tim zamysliet. Ako som cital tak som cital svoj predchadzajuci prispevok nikde som tam nevidel hodnotenie nicoho co by nebolo kava, teda nespadalo to do tejto temy. Prosim Vas rozmyslajte. Je to dolezite nie len pre Vas, ale aj pre nas ostatnych. Dakujem.
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Kto ma rad poriadnu aromaticku kavu, skuste si kupit vietnamsku kavu v azijskych predajniach, potom ju treba este na jemnejsie zomliet a normalne urobit zalievanu "turecku"kavu. Inak celkom by ma zaujimalo, kde sme k takemu menu prisli, ked Turci o takej kave ani nechyruju a dokonca mi ju odmietli takto pripravit.
1 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

tetrisss Pozri príspevok
Kto ma rad poriadnu aromaticku kavu, skuste si kupit vietnamsku kavu v azijskych predajniach, potom ju treba este na jemnejsie zomliet a normalne urobit zalievanu "turecku"kavu. Inak celkom by ma zaujimalo, kde sme k takemu menu prisli, ked Turci o takej kave ani nechyruju a dokonca mi ju odmietli takto pripravit.
nedivim sa... turecka káva sa pripravuje inak. A so slovenským turkom nemá skoro nič spoločné.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Obcas, ked mame cas a chut, si spravime kavu v orientalnej dzezve. Mozno ta nasa zalievana sa preto vola TUREK, lebo sa tiez miesa kava s vodou, len do tej dzezvy sa dava voda studena a do nasho "turka" voda horuca. Mne takato kava chuti ovela lepsie ako kadejake pressa a instantne kavy.
0 0
luja5 luja5

luja5 je offline (nepripojený) luja5

Aká príjemná voňavá téma .
Niekedy si tú našu obľúbenú kofeínovú kávičku nemôžeme dať, lebo už je neskoro a nezaspali by sme, alebo máme zdravotné problémy. Vtedy sa u nás doma siahne po bezkofeínovej kávičke HAG, ktorú veľmi obľubovali moji rodičia aj vo vysokom veku (nad 80) s ich rôznymi zdravotnými ťažkosťami a vďaka nej si mohli stále vychutnávať vôňu a nedráždivosť kávičky a tešiť sa z jej pitia.
Tak, ako sa teším teraz ja, keď mám chuť na kávičku hoci aj v pokročilejšom večernom čase .
0 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Je tu niekto, kto si kavu sam doma prazi?
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Za mojich detskych rokov inu kavu ako zelenu nebolo dostat kupit. Stara mama mala taku specialnu panvicku a na tej kavu prazila na sporaku.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

keby si niekto chcel prečítať dám sem.....

http://domacnost.sme.sk/c/6765334/pr...odpora-clankov
1 0
ZlaticaB ZlaticaB

ZlaticaB je offline (nepripojený) ZlaticaB

Raz som pila vynikajúcu káva-veľmi voňavú a zostala po nej veľmi dobrá chuť. Kúpila som ju v Košiciach na blšáku, potom som asi rok chodila na to miesto s krabičkou ale už som ju nevedela kúpiť .... tak zostala na ňu už iba spomienka
0 0
100par 100par

100par je offline (nepripojený) 100par

Pite kavu taku, aka vam chuti - ci s mliekom, cukrom, bielu, zalievanu, filtrovanu ... ale skusajte, testujte, posuvajte sa dopredu. Niektore "kavy" vlastne ani nie su kavou - su to len kavove napoje (instatne prasky). Vyskusajte rozne druhy, rozne znacky, sposoby pripravy a nebojte sa priplatit par centov - uvidite, ucitite rozdiel. Kava je uzasny napoj.
Snad to potvrdi aj vystava KAVA - CAJ - COKOLADA
www.KavaCajCokolada.sk
Dufam, ze ne jednom mieste ochutnam kavy od viacerych praziarni, viacerych predajcov ;-)
1 0
1nika 1nika

1nika je offline (nepripojený) 1nika

Pre tých, ktorí sa zaujímajú o kávu viac - natrafila som na takúto mapku s pražiarňami kávy na Slovensku a v Česku http://www.prazirny.eu/
Nech sa páči.
2 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Tiež milujem vôňu kávy, ale tú si komančovia odniesli so sebou. Tak som si spomenula na moju dobrú babku a dala som sa na Meltu. Ja vám poviem že vôňa pripomína Robustu a chuť má ako tá osemkorunová Husákova. Lepšiu som zatiaľ nenašla. Moja kolegyňa bola u mňa na návšteve a keďže mi povedala len "uvar kávu" tak sa mi nechcelo variť dve rôzne kávy a zohriala som jej Meltu od rána. Už pri prvom glgu sa pýtala čo je to za značku a ja že keď dopijeme tak sa pôjdem do kuchyne pozrieť. Samozrejme zabudli sme na to a ona v kľude po celé tri dni chválila zohrievanú Meltu....... Aj tak odišla a len som si našla odkaz na fb, aby som jej napísala značku kávy ktorú pila u mňa. Musela som s pravdou von, nezaprela som ani to cedenie cez sitko a aj napriek tomu sa z nej stala takisto kávičkárka zn. Melta.
2 0
kofy kofy

kofy je offline (nepripojený) kofy

Ja by som dal rad do pozornosti kavu od COFFEEIN (www.coffeein.sk). A konkrétne tento "model": http://coffeein.sk/detail/115/coffee...espresso-zmes/
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať